Düşük kalitede oyun bile oynayamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Böyle bir pc aldım 1.nesil muhtemelek olsa gerek ki League of Legends bile açamıyorum. Sizce ne yaparsam oyun oynama kalitem artar düşük oynlarda bile 30-40 fps alıyorum ki amaç 200 civarı. tabii league of legends gibi bir oyun için yüksek seviyeye gerek yok fakat bana lütfen ekran kartıysa anakartsa falan uyumlu olacak bir sistem önerirmisiniz alayım da rahat olayım.

Izoly M165 Intel Core i7 620L 4GB 320GB Freedos 19" Masaüstü Fiyatı

Bilgisayarın B sinden anlamam o yüzden dostlar uyumu birşeyler tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Paylaştığınız linkteki bilgisayarı almanızı önermem. O fiyata belki üzerine biraz daha para ekleyerek daha güzel bilgisayar toplanabilir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Baktım ve o bilgisayarda harici ekran kartı bile yokmuş. İşlemcisinin i7 olduğuna bakmayın. Çok eski seri i7. Yani son çıkan i7'lerin çok daha düşük performanslısı olarak düşünebilirsiniz.

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Paylaştığınız linkteki bilgisayarı almanızı önermem. O fiyata belki üzerine biraz daha para ekleyerek daha güzel bilgisayar toplanabilir.
Baktım ve o bilgisayarda harici ekran kartı bile yokmuş. İşlemcisinin i7 olduğuna bakmayın. Çok eski seri i7. Yani son çıkan i7'lerin çok daha düşük performanslısı olarak düşünebilirsiniz.
dostum aldım bilgisayarı işte cahillik, keşke şuraya önce konu açsaymışım işte bilmediğin işe girmeyeceksin sormadan ama ettim bi cahillik. Bunu nasıl düzeltebilirim ekran kartı için ek olarak 300 tl ye kadar , bilmiyorum gerekli mi ne işe yara vs ama ana karta da 200 tl kadar verebilirim ek olarak başka neler yapmam gerek ? ( amaç lol oynamak ve filmleri kasmadan izlemek ) ( ekran kartı olarak gt 730 vs dusunuyorum )
yarıdmlarınız için teşekkür ederim şimiden forum.

salih ilhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim kusura bakmada kazıklanmışsın neyse turbox ve izoly alınmaz 1.nesil işlemciyi koyuyolar bazıları laptop işlemcisi yani belki oynama bile yapamassın parçalarda 2.el ekran kartı koyuyolar bu gt 1030 a bak derim de acaba içindeki parça değişirmi

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
hadi ya yani şuan 500-600 tl bütçem var ek olarak, gene değiştiremem mi :( deme be .

salih ilhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartına bağlı ama işlemcin büyük ihtimal laptop işlemcisi anakartta laptop anakartı çıkabilir
çok uzun süre önce almadıysan iade et cayma hakkı var

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ürünün gelen kartonları yırtıldıgı için , artık yırtmadan nasıl çıkaracaksak kimisi cıkmıyor , dedim de ben yurtiçi kargodan özel olarak kargolatırım vs diye ama kabul etmediler malesef. anlayamazmıyım o anakart vs laptop mu degil mi oldugunu

rocker_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kasayı iade edebiliyorsanız iade edin. İade edemez iseniz hepsiburadan ile görüşün i7 diye aldım ama çok eski ilk nesil veriliyormuş deyin. Baktınız olmuyor yorumlara yazın ilk nesil işlemci dolandırma var sakın almayın. Ben aldım doğru dürüst bir oyun bile çalıştırmıyor. diye düzgünce yorum yapın ki kaldırılmasın mesajınız bu sefer mesajınız kaldırma karşılığı kasayı iade edip paranızı geri alın.

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

salih ilhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
regedit yaz çalıştıra HKEY_LOCAL_MACHİNE>HARDWARE>DESCRIPTION>SYSTEM>BIOS

orda BaseboardManufacturer var onun yanında anakart markan BaseBoardProduct yanındada anakart modelin yazar resim
8Xhphz2vRNyJcgcr3rlwwQ.png

anil anakart değişiceksen o bilgisayardaki ram uymaz ddr4 bir anakart senin ramın ddr3

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
regedit yaz çalıştıra HKEY_LOCAL_MACHİNE>HARDWARE>DESCRIPTION>SYSTEM>BIOS

orda BaseboardManufacturer var onun yanında anakart markan BaseBoardProduct yanındada anakart modelin yazar resim
8Xhphz2vRNyJcgcr3rlwwQ.png

anil anakart değişiceksen o bilgisayardaki ram uymaz ddr4 bir anakart senin ramın ddr3

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    77.9 KB · Görüntüleme: 781

rocker_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Acele etme bence Senin işlemci 2010 yılının ilk çeğreğinde çıkmış. 2 çekirdek 4 izlek bir işlemci imiş. Kasanın içinin fotoğrafını gösterebilirsen iyi olur. Böylece kaç ram slotu dolu, ekran kartı girişi olup olmadığına bakarız. İlk önce bir ekran kartı alır bir süre idare edersin daha sonra da düzgün bir anakart ve işlemci alırsın. G4400, 730 alsanda minimumda takılı kalacak ve 1 sene sonra gene para ödemek zorunda kalacaksın. Onun yerine üstüne bir ekran kartı taksak bir süre sene kurtarırmı ona bak. Anakart, işlemci, ram'i satar üstüne para koyar yeni anakart, ram, işlemci alırsın. Bu arada içindeki güç kaynağı da en adisidir muhtemelen. Onuda değiştirsen iyi olur. İçindeki anakartın pc mi laptop için olup olmadığını bildirmen iyi olacaktır.

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
anladım dostum vallaha ya ben şikayetvar a falan yazayım %10 da olsa bir ihtimal belki iade alırlar. almazlarsa da elimde kalacak muhtemelen anlaşıldı. hani bari işlemci iyi kötü lolü oynatır anakarta sadece ekran kartı alınca düzeleceğini bilsem ne güzel olurdu. amacım sadece oyunda fps almak 40 tan 200 e çıkartmak

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar pc ye yeni islemci ekran karti ve analart aliyorum. Ekte resmi paylastim. Sadece bu 3 parcayi alip degistirecem sizce nasil?
800 tl butcem vardi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2017-10-29-20-05-51-143_com.android.chrome.png
    Screenshot_2017-10-29-20-05-51-143_com.android.chrome.png
    302.7 KB · Görüntüleme: 719

rocker_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Lol'ü bir şekilde oynarsın ama mesela son çıkan Destiny 2 yi o bilgisayar da oynayamazsın. Acele etmek yerine para biriktirip düzgün bir sistem al. Ayrıca ram koymamışsın. Elindeki kasadan takacak isen laptop anakartı ise oradaki ram'i bu anakarta takamazsın. Eğer laptop kartı değil de masaüstü için üretilen ise ekran kartı vardır. 1050 veya rx550 alman durumunda lol'ü rahatlıkla oynayabilirken bir çok oyunu daha oynayabilirsin. Alacağın ekran kartı çok kötü. Şu anda bile açmadığı bir sürü oyun mevcut. Alacağın işlemcide minimum da. 1 sene ye kalmaz açmadığı oyunlarla karşılaşacaksın. Para biriktirip ileriye dönük anakart + işlemci alman en matıklısı. Alırım 3-4 ay sonra satarım diye düşünüyor isen de sıfırlara hiç yaklaşma o zaman ikinci el alman en mantıklısı olacaktır. A10 7850K bile senin elinde açacağın oyunlardan daha fazlasını ve daha üst seviye açacaktır.

rocker_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer laptop kartı değil de masaüstü için üretilen ise ekran kartı vardır
* Eğer laptop kartı değil de masaüstü için üretilen ise ekran kartı girişi vardır

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaslar bu sisteme yanlizca gt730 ekran karti alsam yeter mi dusuk kalite oyunlar icin, yoksa islemciyi de almam gerekir mi? Gt730 icin mevcut h55 anakart uyumlu olur mu sizce?

rocker_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart'ın modelini yazabilirsen sana daha rahat yardımcı oluruz. Ayrıca socket'ine göre daha iyi bir işlemci tavisyesi de verebiliriz. GT 730 alırsan kısa süre sonra o ekran kartını değiştirmek zorunda kalırsın. 1050 ve rx550 alman daha iyi olacaktır.

Anakart-Modelini-Öğrenme.jpg

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Anakart intel h55 diye bakmistim, pc icini acamiyorum ki acarsam kirip dokerim simdi acmdan bakamiyomuyuz?
Anakart'ın modelini yazabilirsen sana daha rahat yardımcı oluruz. Ayrıca socket'ine göre daha iyi bir işlemci tavisyesi de verebiliriz. GT 730 alırsan kısa süre sonra o ekran kartını değiştirmek zorunda kalırsın. 1050 ve rx550 alman daha iyi olacaktır.

Anakart-Modelini-Öğrenme.jpg
Birde ben oyuncu degilim daha cok film izliyorum, arada bir de lol oynuyorum ki o da bilirsiniz cok kalite istemiyor ama onda bile 30 fps veriyordu sistem ben ise 150 istiyorum.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Öncelikle aldığınız bilgisayar resmen saçmalık üzerine kurulmuş almanız baştan hata. Bize sorsaydınız çok daha iyisi olabilirdi. Bütçeniz nedir?

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle aldığınız bilgisayar resmen saçmalık üzerine kurulmuş almanız baştan hata. Bize sorsaydınız çok daha iyisi olabilirdi. Bütçeniz nedir?
Evet bende daha once de belirttigim uzerine dediklerinizin aynisini soylemistim zaten. Bir hata yapildi hatanin kaynagi da anlandi. Simdi benim acikcasi 1080p 10 gb filmleri sorunsuz oynatan, düşük kalite oyunlari da iyi fps de acan bir sisteme ihtiyacim var. Gta 5 gibi bir hayalim yok ve 5 sene sonra da olmayacak. Amacim sadece kaliteli orn 10 gb boyutlu filmleri tikir tikir acmak ve lol oynamak( fps de 150+ olacak sekilde.) Bilmiyorum sizin kadar islemciyi vs vs bu yeterli olur mu ekran karti alinca vs.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Evet bende daha once de belirttigim uzerine dediklerinizin aynisini soylemistim zaten. Bir hata yapildi hatanin kaynagi da anlandi. Simdi benim acikcasi 1080p 10 gb filmleri sorunsuz oynatan, düşük kalite oyunlari da iyi fps de acan bir sisteme ihtiyacim var. Gta 5 gibi bir hayalim yok ve 5 sene sonra da olmayacak. Amacim sadece kaliteli orn 10 gb boyutlu filmleri tikir tikir acmak ve lol oynamak( fps de 150+ olacak sekilde.) Bilmiyorum sizin kadar islemciyi vs vs bu yeterli olur mu ekran karti alinca vs.
İşlemci şuanki neredeyse bütün güncel kartlara darboğaz yapacaktır veya anakart laptoptan bozma olduğu sistem boot etmeyecektir. Siz iade etmeye çalışın. Tekrardan bütçe oluşturun çok daha iyisini toplayalım.

anildemirizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşlemci şuanki neredeyse bütün güncel kartlara darboğaz yapacaktır veya anakart laptoptan bozma olduğu sistem boot etmeyecektir. Siz iade etmeye çalışın. Tekrardan bütçe oluşturun çok daha iyisini toplayalım.
Degerli mod, suan bu çöp kasaya ve donanimlarini degistirmek uzere 800 tl butcem var maksimum. Bu kasadan hdd ve ram sokup alabilirim sadece islemci, ekran karti ve anakart lazim. ( İslemci sogutucu vs lazim olur mu bilmiyorum. ) Bu kadar dusuk butceye bir oneriniz olur mu?

Reaksiyon puanı
15
Degerli mod, suan bu çöp kasaya ve donanimlarini degistirmek uzere 800 tl butcem var maksimum. Bu kasadan hdd ve ram sokup alabilirim sadece islemci, ekran karti ve anakart lazim. ( İslemci sogutucu vs lazim olur mu bilmiyorum. ) Bu kadar dusuk butceye bir oneriniz olur mu?

ah güzel kardeşim işlemciler anakart ve ekran kartı pahlı oluyor

rocker_tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Elindeki ramler DDR3 ve notebook ramleri olması lazım. O yüzden ramde alman lazım.

Oyun oynamalık en düşük modeller rx560 veya gtx 1050 olur. Onlarda 550 TL gibi bir fiyattan başlıyor. Oyun için 800 TL ile Anakart, işlemci, ekran kartı sıfır olarak toplanmaz kaldı ki bir de ram var. En ucuz 8gb ddr4 ram 391 TL Ekran kartı ve ram ile 800 TL bitti. Bence paranı biriktirip doğru dürüst parçalar alman elindeki anakart, işlemci, rami de satarsın üstüne koyarsın. Ben bekleyemem alacağım diyor isen de tavsiye etmem ama tek çözüm apulu amd ler kalıyor. Gene bir 150 TL üstüne koyman gerekecek. 950 TL gibi bir fiyata çıkıyor. Elindeki anakart, ram, işlemciyi toplu halde satarak çıkartabilirsin. Ram'i 1860 mhz altında almaman lazım yoksa apu daki r7 gpudan randıman alamazsın.

AMD A8 7600 Soket FM2+ 3.8GHz 4MB Önbellek 65W 28nm İşlemci + R7 GPU - 317 TL
MSI a68hm anakart - 290 TL
CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11 Ram - 345 TL