Sitemize tarayıcı ile katkı sağlamak ister misiniz?

Sitemize tarayıcı ile katkı sağlamak ister misiniz?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Yeni bir tarayıcı kullanmaya gerek kalmadan, aktif olarak kullandığınız tarayıcıdan SDN anasayfasını ziyaret ettiğinizde ve tarayıcı açık kaldığı sürece katkı sağlayabiliyorsunuz. Bu çok iyi fikir reklamlarda azalma olacak. Ekranınıza gelecek olan reklam mı yoksa arka planda kodların mining yaparken sizi rahatsız etmemesi mi? Ben tercihimi arka planda mining yapılması yönünde kullanırım.
Kesinlikle arka planda mining yapılması çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Kesinlikle arka planda mining yapılması çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bana bu daha mantıklı geliyor, bir çok üyemiz reklamlardan şikayetçiydi bunu da çözüm arayışlarımız devam ediyor çözümlerimiz arasında en iyi bu adım olacaktır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Açık konuşmak gerekirse
GIF özelliğinin bile kaldırıldığı , fotoğraf yükleme sınırının bile 1.5 megabayt olduğu bir yerde şaka yok abartı yok 1.5 megabayt. Neden bilgisayarımız ile mining yapılmasını kabul edeceğimize dair mantıklı bir açıklama bulamıyorum. Reklamların da bu mining işleminden sonra azalacığına dair bir güvenim yok. Deli gibi reklam çıkıyordu deli gibi reklam çıkmaya devam edecek. Aldığınız reklamlar kaliteli reklamlar olsa bir şey demeyeceğim, Reeder P12 reklamının ne kadar kaliteli bir reklam olduğu tartışma konusu. Ama şu var sonuçta para kazanıyorsunuz orası da ayrı bir mesele.

Ben hayır oyu verdim. Açık konuşayım reklamların gideceğine inanmıyorum ve GIF özelliğinin olmadığı 1.5 megabayt olan şaka gibi fotoğraf yükleme sınırının olduğu bir foruma kendi bilgisayarımla mining yaptırmak istemiyorum.

Biri gelecek yok şöyle forum düşmanı yok onun yalakası yok bunun yalakası yok SDN düşmanı diyip bana laf söyleyecek (ki bunu diyen adam foruma 1-2 haftada girip mesajı 1000'i geçmeyen bir yalaka olacak) onu da biliyorum. Onun bunun düşmanı olsam bu foruma 1 senede 12 bin mesaj atmazdım.

Son düzenleyen moderatör:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Uyarı verecekseniz, ne kadar işlemci gücümüzü vereceğimizi ayarlayabileceksek olur. Haber vermeden %100 CPU harcayacaksa engeller geçerim. Bir de mobilde olmaz bu iş sakın mobile eklemeyin.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Açık konuşmak gerekirse
GIF özelliğinin bile kaldırıldığı , fotoğraf yükleme sınırının bile 1.5 megabayt olduğu bir yerde şaka yok abartı yok 1.5 megabayt. Neden bilgisayarımız ile mining yapılmasını kabul edeceğimize dair mantıklı bir açıklama bulamıyorum. Reklamların da bu mining işleminden sonra azalacığına dair bir güvenim yok. Deli gibi reklam çıkıyordu deli gibi reklam çıkmaya devam edecek. Aldığınız reklamlar kaliteli reklamlar olsa bir şey demeyeceğim, Reeder P12 reklamının ne kadar kaliteli bir reklam olduğu tartışma konusu. Ama şu var sonuçta para kazanıyorsunuz orası da ayrı bir mesele.

Ben hayır oyu verdim. Açık konuşayım reklamların gideceğine inanmıyorum ve GIF özelliğinin olmadığı 1.5 megabayt olan şaka gibi fotoğraf yükleme sınırının olduğu bir foruma kendi bilgisayarımla mining yaptırmak istemiyorum.

Biri gelecek yok şöyle forum düşmanı yok onun yalakası yok bunun yalakası yok SDN düşmanı diyip bana laf söyleyecek (ki bunu diyen adam foruma 1-2 haftada girip mesajı 1000'i geçmeyen bir yalaka olacak) onu da biliyorum. Onun bunun düşmanı olsam bu foruma 1 senede 12 bin mesaj atmazdım.

Murat'a Katılıyorum Korsan Körfez'in amaçları neye dayanıyor nelerle karşılaşırız bilemiyoruz ancak bu yöntemin reklamları azalacağını düşünüyorum bu yöntemi uygulayacaksanız Forumdan tamamen reklamı kaldırmanız gerekir sizin için bu yöntemi tercih ediyorsak sırf sizleri sevip yardımcı olmak istediğimizden dolayı karşılığında reklamların ortadan kaldırılması gibi bize daha iyi hizmet sunulmasını isteriz

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Biri gelecek yok şöyle forum düşmanı yok onun yalakası yok bunun yalakası yok SDN düşmanı diyip bana laf söyleyecek

Forum düşmanlığı ne demek ya? :D Bir forum sitesini insan neden savunur ki zaten. Daha doğrusu neden ölümüne savunacak duruma gelir. Site sahibinin amacı bellidir; gelen paraya bakar, para kazanmasını engelleyecek bir durum olduğunda sitesiyle ilgilenir, SEO çalışması yapar ve işi biter. Cidden burada bir aile ortamı olduğunu ve umursandığını düşünenlere acıyorum. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Forum düşmanlığı ne demek ya? :D Bir forum sitesini insan neden savunur ki zaten. Daha doğrusu neden ölümüne savunacak duruma gelir. Site sahibinin amacı bellidir; gelen paraya bakar, para kazanmasını engelleyecek bir durum olduğunda sitesiyle ilgilenir, SEO çalışması yapar ve işi biter. Cidden burada bir aile ortamı olduğunu ve umursandığını düşünenlere acıyorum. :D
Onlar aile ortamını falan savunan veya düşünen kişiler değil onlar. YALAKA.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Arkadaşlar lütfen konu dışına çıkmamaya özen gösterelim.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Tnctr sitesinde bu sistem denenmişti ve yanlış hatırlamıyorsam 48 saat süre zarfında sadece 1,35 TL'lik coin üretilmişti.
SDN'nin kullanıcı kitlesi daha fazla ama elde edilecek kazancın reklamları azaltacak kadar olacağını sanmıyorum.
Yinede 48 saat gibi bir süre test yapılıp çıkacak sonuca göre bu anketin tekrar açılması daha doğru olacaktır. Sonuç tatmin edici olursa destekte bulunuruz :)

Şunları da bırakayım :D
Miner engelleyici: Firefox için , Chrome için , Opera için

NorthWonder

Asistan
Reaksiyon puanı
132
birçok sitede dediğiniz sistem uygulanıyor , özellikle film sitelerinde.Kullanıcı filmi izliyor ama arka planda coin mining yapıyor sistem ,ama tabiiki asıl soru şu ne kadar kullanıcak sistemi ? , %100 %80 gibi bi kullanımı olursa , bu fikrin mantıklı olacağını ve kullanıcılar tarafından kabul edileceğini sanmıyorum.Ayrıca Kaspersky gibi antivürüsler otomatik olarak engelliyor , şahsen ne zaman film izlemeye siteye girsem Kaspersky hemen uyarı verip mining olayını benim için engelliyor , bunuda hesaba katmak gerekir ek olarak miner engelleyici tarayıcı eklentileri de mevcut , tam verim alacağınızı sanmıyorum.

KaanArli

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Uyarı verecekseniz, ne kadar işlemci gücümüzü vereceğimizi ayarlayabileceksek olur. Haber vermeden %100 CPU harcayacaksa engeller geçerim. Bir de mobilde olmaz bu iş sakın mobile eklemeyin.

Böyle bir işlem okuyucumuzan izin alınmadan yapılamaz. Ayrıca ölçüm zor değil. Örnek veriyorum; bu işlemin yokken sadece sayfamıza açıkken CPU kullanımına bakılır, bu eklenti sonrasında sadece sayfamız açıkken tarayıcıda CPU yüküne bakılır.

Mobilde olması mümkün değil zaten :)

boostrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Selam Kaan abi, bence gayet güzel bir fikir ayrıca reklamları da azaltmanıza gerek yok. Sonuçta kaliteli bir iş çıkarıyorsunuz ve biz ne kadar uğraşsak da emeğinizin karşılığını tam olarak veremiyoruz. Teşekkürler iyi forumlar!

M

Murat Burç

SDN Okuru
Selam Kaan abi, bence gayet güzel bir fikir ayrıca reklamları da azaltmanıza gerek yok. Sonuçta kaliteli bir iş çıkarıyorsunuz ve biz ne kadar uğraşsak da emeğinizin karşılığını tam olarak veremiyoruz. Teşekkürler iyi forumlar!
Senin kafa baya güzel yahu.

Böyle adamlar yüzünden bu reklamlar gitmez her sayfa yenileyiste reklam çıkar.

Ben reklam engelleyicilere son derece karşı biriyken SDN'de reklam engelleyici kullanmaya başladım.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Esas sıkıntı mobilde sinir krizi geçirtiyor

boostrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bunu düşünenler sayesinde bitcoin yükseliyor zaten. :D Önümüzdeki aylarda Bitcoin 20K dolara dayandığında tekrar konuşalım lütfen conf amca.
20k değil de önümüzdeki 3 ayda 10k seviyesine çıkması bekleniyor.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bunu düşünenler sayesinde bitcoin yükseliyor zaten. :D Önümüzdeki aylarda Bitcoin 20K dolara dayandığında tekrar konuşalım lütfen conf amca.

:D önceden bitcoin birikimi yapmak şart hale gelebilir teknoloji ilerliyor o zamanlarda teknoloji geriliği yüzünden bitcoin ilgi görmüyordu
--- Gönderi Güncellendi ---
20k değil de önümüzdeki 3 ayda 10k seviyesine çıkması bekleniyor.

Türkiye şartlarında her an herşey olabilir

boostrack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Senin kafa baya güzel yahu.

Böyle adamlar yüzünden bu reklamlar gitmez her sayfa yenileyiste reklam çıkar.

Ben reklam engelleyicilere son derece karşı biriyken SDN'de reklam engelleyici kullanmaya başladım.
Yazdığımı dikkatle okumamış olabilir misiniz ? İnternet ortamında reklamlar devam etsin demiyorum ama bu sitede beni o kadar da rahatsız etmiyor. Tüm reklamlardan kurtulalım foruma bedava girip çıkalım v.s çok iyi bir dünya ama dolar kuru bile 3.82 olmuşken yaşam standartları bu kadar pahalılanmışken tüm reklamların kalkmasını istemek biraz bencillik bence.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yazdığımı dikkatle okumamış olabilir misiniz ? İnternet ortamında reklamlar devam etsin demiyorum ama bu sitede beni o kadar da rahatsız etmiyor. Tüm reklamlardan kurtulalım foruma bedava girip çıkalım v.s çok iyi bir dünya ama dolar kuru bile 3.82 olmuşken yaşam standartları bu kadar pahalılanmışken tüm reklamların kalkmasını istemek biraz bencillik bence.

Şuan Forumdayız reklamları kaldırmanıza gerek yok demek burayı kapsıyor lütfen yanlış anlatmayın mining yapmak daha iyi gelir elde edecektir zaten reklamlardan

M

Murat Burç

SDN Okuru
:D önceden bitcoin birikimi yapmak şart hale gelebilir teknoloji ilerliyor o zamanlarda teknoloji geriliği yüzünden bitcoin ilgi görmüyordu

Türkiye şartları ile alakası yok. Herşeyi Türkiye üzerine yıkmaya çalışmayın. Bitcoin dünya piyasasına göre şekil alan bir şey
Ne bencilliği yahu ? Ne bencilliği
Mobilde kriz geçiriyorum ben haberin var mı ? Ben günde 300-400 defa sayfayı yeniliyorum bu forumda
Tek söyleyeceğim reklamların rezalet olduğu
Sen ne bilirsin neyin ne olduğunu ?
Bugün istisna son atitg8n mesajın tarihi 20 Eylül

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Türkiye şartları ile alakası yok. Herşeyi Türkiye üzerine yıkmaya çalışmayın. Bitcoin dünya piyasasına göre şekil alan bir şey

Ne bencilliği yahu ? Ne bencilliği
Mobilde kriz geçiriyorum ben haberin var mı ? Ben günde 300-500 defa sayfayı yeniliyorum bu forumda
Tek söyleyeceğim reklamların rezalet olduğu
Sen ne bilirsin neyin ne olduğunu ?
Bugün istisna son atitg8n mesajın tarihi 20 Eylül

1 bitcoin Abd de 6000 dolar iken burda 20000 tl olması neye bağlı sence

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316

Türkiye şartı olarak etkisi dolar - türk lirası yönünden oluyor. Haftasonundan beri 200 dolar değer kaybeden bitcoin, 5 gündür sabit 22K TL'den alınıyor. Çünkü dolar aldı başını gidiyor :D