Her Marka İçin Tek Tek Anlatılmış Root Rehberi[DEV KONU]

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,172
Arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi bu konu ile ilgili bir sürü rehber mevcut. Ama bu rehberler ya bir cihaz için anlatılmış ya sadece nasıl flashlanıcağını anlatmış yada kapsamı az olmuş.

Bende bu konuları oturup derledim bir çoğunu kendim yazdım(Özellikle samsung rehberi) ama 3 günlük bir rehber oluşturmadım. Adamın önüne link atıp al bunu flashla kur demedim. O linkleri nereden temin ettiğimizi nereden güncel sürücü bulabileceğimizi hangi yazılım ile başarı oranımın daha yüksek olduğunu anlattım.

Mesela twrp nin kendi sitesinden nasıl cihazlarına uygun recovery bulacaklarını anlattım(niye direk recoverynin linkini vermedin diye sorarsanız 2 gün sonra tel 8.0 aldığında recovery uyumsuz kaldığında benim linkimden brick olmasın diye kendi linkini bulabilsin diye)

Ardından adı şanı duyulmamış cihazlar için recovery portlamayı anlattım (daha çok başka bir siteden özet çıkardım) ve konunun en sonuna bu sitelerden faydalandığımı ayrıntılı bir şekilde yazdım açıkladım. Üstelik bir çoğundan hiçbir alıntı yapmamama ramen bana kullanmadığım cihazlar hakkında bilgi sundukları için en aşağıya adlarını yazdım. Eğer bir gün sizde benim konumun daha iyisini yazmaya kalkarsanız ve bu konunun linkini altta paylaşmazsanız size hakkımı helal etmem ona göre...

İlk olarak cihazın model numarasını bi kenrara not ediyoruz ve işleme başlıyoruz.

Evet arkadaşlar artık başlayabiliriz.

Öncelikle hiçbir sorumluluk kabul etmem eğer bu adımları uygulayacaksanız tüm sorumluluk size aittir

ROOT 3 ADIMDA YAPILIR:

1)Oem kilidi açma(bağzı cihazlarda)

2)Custom recovery kurulumu

3)uygun root dosyasını bulma ve flashlama

1)SAMSUNGDA ROOT İŞLEMİ

ADIM 1)Öncelikle samsungda root en kolay işlemlerdendir cf-auto root ile 15 sn içinde cihazınızı rootlayabilirsiniz ancak custom recovery olmadan root yapmak ekmek olmadan tost yapmaya benzer bu yüzden her şeyi en olur şekilde anlatacağım.

1)ilk olarak Devices sitesine giriyoruz ve bizi şu şekilde bir ekran karşılıyor.

Buradan ilk önce markayı sonra modeli seçiyoruz

Sonra karşımıza download linkleri çıkıyor aynı resimdeki gibi avrupa yada amerikadan birini seçin çok önemli değil

Sonra bu linklerden img.tar dosyası olan en güncel dosyayı indiriyoruz

ADIM 2)ODİN KURULUMU

ilk olarak buradan samsung usb sürücüsünü kuruyoruz

http://developer.samsung.com/common/download/check.do?actId=698

Sonra şuradan odini indiriyoruz.Download Odin (All Versions) for Samsung Galaxy Devices

ÖNEMLİ NOT:Eğer cihazınız eski ise odinin en güncel sürümü sorun çıkarabilmekte bu yüzden aşırıya kaçmadan 2 yada 3 versyon önceki odini kullanırsanız daha garanti olacaktır.

Şimdi odini bi klasöre çılarıp(çok önemli) çalıştırdığınıza göre kuruluma geçebiliriz.

Yanlız kuruluma geçmeden önce telimizi güç orta ve ses kısma tuşlarıma basarak download moda alıyoruz
Ve telefonu pc ye bağlıyorız

Yan tarafdaki tikleri resimdeki gibi işaretliyoruz. Sonra AP YADA PDA yazan bölüme(hangisi yazıyorsa) tıklayarak indirdiğimiz recovery dosyasını seçiyoruz.
(F.reset tercihe bağlı seçilmeli eğer bu seçeneği seçerseniz cihazınız 7dk ye yakın samsung yazısında kalıcak ve tüm verileriniz silinecektir.

Ve sonra starta basarak yüklüyoruz. Eğer hata oluşmadıysa yükleme tamam.

Şimdi telefonu yeniden kapatıyoruz ve bu sefer ses açma güç ve orta tuşa basılı tutuyoruz. Eğer karşımıza twrp çıkarsa tebrikler işin %90ı tamam eğer çıkmaz ise oluşabilecek şu hatalara bakıyoruz.

1)recovery not seandroid yazısı çıkması normal bişey ancak o ekdanda 1 dkden fazla takılı kalması sıkıntı eğer takılı kalıyorsa ya bootloaderi güncellemelisiniz yada eski twrp sürümlerini kurmalısınız 2.8.... gibi

(Bootloader en kolay 4 parçalı rom kurulumu ile güncellenir)

2)Odin yanıt verilemiyor hatası verirse paniklemek yok yapmanız gereken tek şey hiçbir şeye tıklamadan uzun bi müddet beklemek(odin bu şakayı hep yapar:D)

3)Telefonun samsung yazısında takılı kalıyoraa büyük ihtimal yanlış sürüm kurdunuz bir daha deneyin.

4)eğer bilgisayar cihazı görmüyorsa usb kablosunu ve sürücüsünü kontrol edin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

ADIM 3)RECOVERY İLE CİHAZI ROOTLAMA

Download

Bu sayfadan önce apk dosyaaını somra .zıp dosyasını indiriyoruz ve cihazda unutmayacağımız bir konuma atıyoruz. Mesela sdcard bunun için uygun

Sonra yükle seçeneğini seçiyoruz.

Ardından select storage seçeneği ile depolamayı seçiyorız yani dosyamız sd kartta mı dahili hafızada mı...

Ve ardından dosyamızı bulup üstüne tıklıyoruz

Ve swipe to install yazısı yazan mavi çubuğu sağa kaydırıyoruz ve ardımdam reboot diyerek sistemi yeniden başlatıyoruz. Tebrikler cihazınız rootlandı.

2)XİAOMİ İÇİN ROOT

Malesef xianomi bu konuda çok zorlayıcı davranacak

1)OEM KİLİDİ AÇMA

İlk olarak mi hesabınızı bi kenara not ediyorsunuz

SONRA GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİNDE OEM KİLİDİNİ AKTİF EDİYORSUNUZ

Xiaomi Unlock Sitesine Giriş Yapıyoruz > Apply for unlocking Mi devices
Ekli dosyayı görüntüle 27597

Resimdeki gibi unlock Now tuşuna basıyoruz.
Ekli dosyayı görüntüle 27598
Sonra MI Hesabınız ile giriş yapın.

Adınızı, numaranızı ve niçin açmak istediğinize dair kısa bir cümle yazın ve Apply Now tuşuna basın.(merak etmeyin site resni site)

10 gün içinde onaylandığına dair bir SMS alacaksınız.

Eğer onayı aldıysanız;
MI Unlock Programını İndiriyoruz

Apply for permissions to unlock Mi devices
İndirdiğiniz .zip dosyasını bir klasöre çıkarmayı sakın unutmayım

Sonra miflash_unlock programını çalıştırın ve ilk girdiğinizde açılan pencereyi kabul edin ve MI hesabınızla giriş yapın.
Cihazınızı Kapatın
Ses Kısma + Güç Tuşuna basılı tutarak Bootloader moduna giriş yapıp cihazı bilgisayara bağlayın.
MI Unlock programı cihazı görünce Unlock tuşuna basarak cihazın kilidini açabilirsiniz.
Cihaz Yeniden Başlayacak ve Tebrikler Kilidi Açtınız.

Rehber - Xiaomi Mi6 Twrp Recovery + Xiaomi.eu Rom v.7.1 Kurulumu
2)RECOVERY KURMA

1)ilk olarak Devices sitesine giriyoruz ve bizi şu şekilde bir ekran karşılıyor.

Sonra karşımıza download linkleri çıkıyor aynı resimdeki gibi avrupa yada amerikadan birini seçin çok önemli değil

Sonra bu linklerden .img dosyası olan en güncel dosyayı indiriyoruz

Şuradan xiaomi USB driverları kurun

Download Xiaomi USB Drivers | Xiaomi Advices

Ayarlar - ek ayarlar - geliştirci seçeneklerinden usb hata hata ayıklamayı aktif edin.

Şuradan minimal adb ve fastboot dosyasını yükleyin.

minimal_adb_fastboot_v1.4.2_setup.exe | by shimp208 for Utilities

4. Ekli dosyayı görüntüle 27604 yukarıda indirdiğimiz recovery dosyasının adını rexovery.img yaptıktan sonra adb klasörünün içine kopyalayın. (Örnek klasör yolu : C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot)

5. Ses kısma + güç tuşuna basarak telefonunuz fastboot moda alın.

6. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

7. Adb klasörüne gidin klavyede SHİFT tuşuna basılı tutun farenin sağ tuşuna basın açılan pencereden komut penceresini buradan açıp aşağıdaki kodları yazın.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img

Ve tamam başarıyla recovery yüklediniz.

Download

Bu sayfadan önce apk dosyasını sonra .zıp dosyasını indiriyoruz ve cihazda unutmayacağımız bir konuma atıyoruz. Mesela sdcard bunun için uygun

Ardından select storage seçeneği ile depolamayı seçiyorız yani dosyamız sd kartta mı dahili hafızada mı...

Ve swipe to install yazısı yazan mavi çubuğu sağa kaydırıyoruz ve ardımdam reboot diyerek sistemi yeniden başlatıyoruz. Tebrikler cihazınız rootlandı.

(Xiaomi root rehberini hazırlarken bikaç yabancı ve türk forumlardan yararlandım ama malesef adları aklımda değil)

3)HTC İÇİN ROOT REHBERİ

1)BOOTLOADER KİLİDİ AÇMA

http://www.htcdev.com/bootloader adlı siteye girdiğimizde, HTC’nin adım adım hangi işlemleri yapmamız gerektiğini bizlere anlattığını görüyoruz.

Böylece Bootloader'ı açma işlemini 3. parti yazılımlara ihtiyaç duymadan, sadece HTC aracılığı ile yapabileceğiz.

Hazırlanmaya başlayalım

HTC'nin kendi cihazlarındaki Bootloader kilidini kaldırma konusundaki talimatlarına adım adım bakalım. İlk önce htcdev.com adlı siteye bu işlemleri yapmak için girip, üye olmamız gerekiyor. Üyeliği buradaki sayfadan yapabilirsiniz.

Kayıt işlemleri sırasında verdiğimiz mail adresine onay linki gelecek ve ardından o linke tıklayacağız.

Artık hesabımız onaylandı ve buradaki Unlock Bootloader kısmına gideceğiz.

Hazırlıkları hızlandıralım

İlgili sayfanın sağ kısmından kilidini açmak istediğiniz telefonu seçmeniz gerekiyor. HTC Sensation modeline kadar pek çok sürümün olduğunu görüyoruz. Eğer Sensation’dan daha yeni bir modele sahipseniz, All Other Supported Devices kısmını seçmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaparken kullandığımız cihaz ise HTC One SV.

Bilgisayara kurulması gerekenler

Telefon ve bilgisayar arasındaki iletişimi sorunsuz bir şekilde sağlamak için; Google Android SDK, Java DK ve HTC Sync uygulamalarını indirmemiz gerekiyor.

Not: Telefonun ve bilgisayarın USB sürücüsünde sorun olmamalı. Tüm sürücüleri kontrol edin. Yoksa işlemlerde sorun yaşayabilirsiniz.

Android SDK’i indirip, bir klasöre çıkartıp, diğer indirilenleri de kurduktan sonra işlemlere başlayabiliriz.

Vee başlıyoruz!

İşlemleri sırasıyla numaralandırarak sizlere aktaracağız. Bu işlemleri eksiksiz yerine getirirseniz, telefonunuz S-OFF olacaktır. Aşağıda işlemleri yazılı olarak aktardık. Ayrıca bu sıraların altına da videomuz bulunmakta. Kolay gelsin.

1- Telefonu kapatın. Pili çıkabiliyorsa çıkartın. 10 saniye bekleyin ve geri takın ya da doğrudan çalıştırın.

2- Ses kısma ve güç tuşlarına basılı tutun ve bekleyin. Karşınıza HTC Bootloader menüsü çıkacak.

3- Bootloader menüsünden FASTBOOT seçeneğini güç butonuna basarak seçiyoruz.

4- Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

5- C diskine Android diye bir klasör açın ve bu klasöre, indirdiğimiz Android SDK dosyasını atın. (İstediğiniz heryere, her türlü

isimle klasör açıp, içine SDK’den indirilen dosyayı atabilirsiniz. Ama komut isteminde en kolay yollardan biri c:\Android Olacaktır)

6- android-sdk-windows klasörünün içindeki platform-tools klasörüne girin, adb.exe ve AdbWinApi.dll dosyalarını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelip, buraya yapıştırın. Daha sonra android-sdk-windows klasörünün içindeki tools klasörüne girin,fastboot.exe dosyasını kopyalayın ve Android klasörüne geri gelip yapıştırın. Eğer ki bu dosyaları klasörlerde bulamıyorsanız internetten indirebilirsiniz.

7- Komut istemini açmamız gerekiyor. Windows 8, 7 ve Vista’da başlat menüsündeki boşluğa (arama kısmına) cmd yazarak aratıp, komut istemini açmamız yeterli.

8- Açılan komut ekranına cd c:\android yazın ve enter'a basın. (Siz farklı bir alana klasörü açarsaniz, farklı bir adres yolu yazmanız gerekiyor)

9- Bir sonraki aşama olarak cd tools yazıp, komut setinden tools klasörünün içine girin. Daha sonra fastboot oem get_identifier_token kodlarını girin ve enter'a basın.

10- Bu komutu girdikten sonra resimdeki gibi uzun bir kod kümesi karşınıza çıkacak. Onu kopyalıyoruz. Nasıl kopyalıyoruz derseniz, CMD ekranına sağ tıklayıp işaretle diyeceksiniz. <<<< Please cut following message>>>> kısmı ile <<<< Identifier token end>>>> kısmına kadar kopyalayacaksınız. Kopyalama için enter'a basmanız yeterli. Unutmayın bu ilk ve sondaki uyarı mesajlarını da kopyalayacaksınız.

11- Oradaki kodu kopyaladıktan sonra buradaki HTCdev sitesine giriyoruz. Step 10 kısımına ise kodumuzu yapıştırıyoruz ve submit diyoruz.

12- Submit dedikten sonra Token Submitted Succesfully mesajı karşımıza çıkıyor. HTC bize bir mail yolluyor ve bu mailde bundan sonra gitmemiz gereken linki bizlerle paylaşıyor. İşte o link. Ayrıca bu mail ile beraber Unlock_code.bin diye bir dosyayı da bizlere yolluyor. Bu dosya HTC tarafından bizim telefonumuz için özelleştirilen bir unlock dosyası.

13- Unlock_code.bin dosyasını C'deki hedef olarak kullandığınız klasöre kopyalayın. Biz tools klasörüne yolladık.

14- CMD ekranına geri geliyoruz ve C:\ Android\ Tools> alanına fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin kodunu giriyoruz.

15- Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonumuzun ekranında Unlock Bootloader? diye bir kısım açılıyor. Ben kilidi açmak istiyorum derseniz üsttekini seçeceksiniz. Hayır vazgeçtim istemiyorum diyorsanızda alttakini seçeceksiniz.

16- Artık telefonunuzdaki açılış ekranındaki kilit tamamen kaldırılmış durumda. İstediğiniz recovery ve ROM dosyasını cihazınıza kurabilirsiniz.

(Not:Htc bootloader açma konusu sdnden alıntıdır:D

http://shiftdelete.net/htclerin-bootloader-kilidini-kaldiriyoruz-46361)

ADIM 2)CUSTOM RECOVERY KURULUMU

1)ilk olarak https://twrp.me/Devices/ sitesine giriyoruz ve bizi şu şekilde bir ekran karşılıyor.

Ayarlar - ek ayarlar - geliştirci seçeneklerinden usb hata hata ayıklamayı aktif edin.

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120698566

4. Ekli dosyayı görüntüle 27604 yukarıda indirdiğimiz recovery dosyasının adını recovery.img yapın

sonra adb klasörünün içine kopyalayın. (Örnek klasör yolu : C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot)

7. Adb klasörüne gidin klavyede SHİFT tuşuna basılı tutun farenin sağ tuşuna basın açılan pencereden komut penceresini buradan açıp aşağıdaki kodları yazın.

Kod:

Ve tebrikler recovery kurulumu başarılı

http://www.supersu.com/download

Bu sayfadan önce apk dosyaaımı somra .zıp dosyasını indiriyoruz ve cihazda unutmayacağımız bir konuma atıyoruz. Mesela sdcard bunun için uygun

Ardından select storage seçeneği ile depolamayı seçiyorız yani dosyaömz sd kartta mı dahili hafızada mı...

SONY CİHAZLARDA ROOT İŞLEMİ

ADIM 2)CUSTOM RECOVERY KURULUMU

1)ilk olarak https://twrp.me/Devices/ sitesine giriyoruz ve bizi şu şekilde bir ekran karşılıyor.

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120698566

4. Ekli dosyayı görüntüle 27604 yukarıda indirdiğimiz recovery dosyasının adını recovery.img yapın

sonra adb klasörünün içine kopyalayın. (Örnek klasör yolu : C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot)

Kod:

Ve tebrikler recovery kurulumu başarılı

http://www.supersu.com/download

Bu sayfadan önce apk dosyaaımı sonra .zıp dosyasını indiriyoruz ve cihazda unutmayacağımız bir konuma atıyoruz. Mesela sdcard bunun için uygun

Ardından select storage seçeneği ile depolamayı seçiyorız yani dosyaöız sd kartta mı dahili hafızada mı...

[SON KONU]

ADI VE ŞANI DUYULMAMIŞ TELEFONLAR İÇİN KENDİ RECOVERİMİZİ PORTLAMAK

Öncelikle MTK işlemcide %90 işe yarıyor. Diğer işlemcilerdede işe yarama ihtimali yüksek...

Öncelikle kendimize kullandığınız cihaz ile
Aynı işlemciye
Aynı android sürümüne
Custom recoverye sahip(eğer çözünürlükler farklıysa ekran kayacaktır bu yüzden dokınmatik recovery tercih etmemelisiniz eğer ediceksenizde her iki cihazında çözünürlüğü aynı olmalı

Şimdi carliv image kitchenı indiriyoruz.(xdada link var)

Sonra stock recovery lerimizi recovery-resources klasörü içine atalım.
Geri gidelim ve carliv.bat ı açalım.
r tuşuna basalım sonra enter a basalım.
Dosyalar numaralı olarak gözükecek ilk olarak stock recovery i açacağız.
Stock recovery nin olduğu numaraya basalım enter a basalım.
Burada eğer cihazımız mtk işlemcili ise 3 e başka işlemcili ise 1 e basalım entera basalım
Sistem belirtilen yolu bulamıyor derse recovery bozuktur successful yazarsa devam edelim.
Entera basalım tekrar unpack repack yazan ekrana dönmeli q ya basalım enter a basalım
Sonra aynı işlemleri custom recovery için de yapalım.
Yine unpack repack yazan ekrana dönecek burada q ya falan basmayın duracak bura alta alın.

Şimdi gelelim dosya taşımaya taşınacak dosyalar var.

kernel
kernel offset
board (eğer varsa)

ramdisk içinden:

fstab
meta_init.rc
meta_init.modem.rc
meta_init.project.rc
ueventd.rc
ueventd.goldfish.rc(eğer varsa)

ramdisk/etc içinden :

recovery.fstab

Önemli Not: Burada eğer portladığımız recovery de örneğin fstab.mt6582 varsa silin fstab ı öyle atın yoksa recovery niz bozuk olur.
(Çünkü iki tane aynı dosya olmuş oluyor.)
Diğer dosyalar için de geçerli.

Eğer bunları hallettiysek isterseniz default.prop u stock recovery nin default.prop una göre notepad++ la düzenleyebilirsiniz.
(sadece begin build properties den sonraki kısmı)
Bu önemli birşey değil çünkü aynı chipset ten portluyoruz.

Aynı chipsetten portladığımız için hafıza sorunu vermeyeceğini düşünüyorum.
Farklı chipsetlerde hata verebiliyor.

Evet bundan sonra tek bir işimiz kaldı bu da recovery i repack lemek:
Alta aldığımız carliv i açalım ve cihazımız mtk ise 4 e başka chipsetten ise 2 ye basalım enter a basalım.
Tekrar enter a basalım ve yeni oluşan recovery output dosyasında olacak.
Telefondan flashify, mobile uncle tools(mtk cihazlar için),rashr gibi programlarla ya da cihazınız mtk ise scatter dosyasıyla sp flash tool dan yükleyebilirsiniz.

Not:REXOVERY PORTLAMA KONUSU TÜRKDEVSDEN Celuk adlı üyenin konusunun özetidir yeniden yazmaya baya üşendim.
https://forum.turkdevs.com/konu/anlatim-kolay-yoldan-manuel-olarak-recovery-portlama.7191/

Çözüm sepeti,Androiddunya, Akıllitelefon ,Droidbme ,Android central ,Xda ,Xposed geek ,Droidviews ,xiaomiadvices,En.miui.com kaynaklarındam yararlanılmıştır

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bakalım bir ara uzun olması baya teşekkür ederim herkes adına

Reaksiyon puanı
5,172
Çok uzun biliyorum ancak boş zamanımda az daha renklendireceğim. Zaten hepsini okumak zorında değilsiniz mesela saöaıng için root yapacak biri ilk bölüm+samaung kısmını okusa yeterli

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Lan Lg yok ne iş rootlanamıyormu yoksa lgler.:D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Konunun eline vermişsin :) Güzel konu olmuş, emeğine sağlık :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Siz bu düzenleme süresini uzatmayı düşün müyor musunuz?
1 gün falan olsun.
Yahu olmuyor illa bir şeyi değiştirmek gerekiyor.
Adminin 7/24 aktif olmasını, forumla ilgilenmesini, kişisel hayatını, kariyerini, ihtiyaçlarını tamamen feda ederek sadece foruma kendini adamasını beklemek ne kadar mantıklı emin değilim. "Daha fazla yönetici alın" muhabbetine girmeden ben direk cevabını vereyim, şu anda düzgün tanıdığımız ve işi kıvırabilecek adam bulamıyoruz. "Yetkileri artırın" muhabbetine de girmeden de onun cevabını vereyim, bunu sence akıl etmediler mi ? :D Ama anladığım kadarıyla bunu geçmişte kötü kullananlar olmuş. Bunu engellemek için herkese yetki vermiyorlar ve verdikleri yetkiyi de limitliyorlar. Bence bu olması gereken. Keşke forumdan para kazansak da zamanımınız her saniyesini fırça yemek için :rolleyes: harcayabilsek ama malesef öyle bir şey yok ve hepimizin de sorumlulukları var. Şahsen ben mülakata ve DGS'ye hazırlandığım halde forum'a baya zaman ve emek harcadığımı düşünüyorum...

@syfsn Telegram'dan yazmak yerine "Rapor et" butonunu kullanırsan daha kolay görebilirler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Adminin 7/24 aktif olmasını, forumla ilgilenmesini, kişisel hayatını, kariyerini, ihtiyaçlarını tamamen feda ederek sadece foruma kendini adamasını beklemek ne kadar mantıklı emin değilim. "Daha fazla yönetici alın" muhabbetine girmeden ben direk cevabını vereyim, şu anda düzgün tanıdığımız ve işi kıvırabilecek adam bulamıyoruz. "Yetkileri artırın" muhabbetine de girmeden de onun cevabını vereyim, bunu sence akıl etmediler mi ? :D Ama anladığım kadarıyla bunu geçmişte kötü kullananlar olmuş. Bunu engellemek için herkese yetki vermiyorlar ve verdikleri yetkiyi de limitliyorlar. Bence bu olması gereken. Keşke forumdan para kazansak da zamanımınız her saniyesini fırça yemek için :rolleyes: harcayabilsek ama malesef öyle bir şey yok ve hepimizin de sorumlulukları var. Şahsen ben mülakata ve DGS'ye hazırlandığım halde forum'a baya zaman ve emek harcadığımı düşünüyorum...

@syfsn Telegram'dan yazmak yerine "Rapor et" butonunu kullanırsan daha kolay görebilirler.
Kimseyi eleştirmedim kimseye şikayette bulunmadım kimseye fırça atmadım.
Ben sadece daha önce de söylediğim gibi düzenleme süresinin kısa olduğunu ve uzaltılmasının bir ihtiyaç olduğunu ifade ettim.
Başka başka anlamlar çıkartmayınız lütfen.
7/24 aktiflik konusunda ben varım dedim 45 dakikada bir foruma giriyorum. Müdahele ederim dedim reddedildiği hakkında cevap bile vermeye tenezüül etmeyen bir yönetici kadrosu var.:D:D Zaten ben de bu konuyu kapatalı uzun süre oldu.

İlla bir sorun yaratılacaksa 5 saat önce raporladığım malatya travestisi adlı hesap ancak 5 saat içinde kapatılıp. Benim mesajıma anında aksiyon gösteriliyorsa orada bir iş vardır.
Ayrıca dediğim gibi fırça atma şikayet etme sorun çıkarma amacım yok.:D

15 dakika düzenleme süresi çok kısa, Bunun uzatılması üyeler tarafında bir rahatlama sağlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kimsenin özel hayatını burda çarçur etmesini falan beklemiyorum zaman konusunda size itirazım yok haklısınız.
Bir konunun daha yönünü değiştirdiğim için kendimle gurur duyuyorum. @syfsn kızmadın değil mi?:D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
İlla bir sorun yaratılacaksa 5 saat önce raporladığım malatya travestisi adlı hesap ancak 5 saat içinde kapatılıp. Benim mesajıma anında aksiyon gösteriliyorsa orada bir iş vardır.
O kadının 1 mesajı bile yok :D Sen ise en göz önündeki adamlardan birisin :D Şimdi buradan bir çıkarım yap ? :D
Bir konunun daha yönünü değiştirdiğim için kendimle gurur duyuyorum. @syfsn kızmadın değil mi?:D
Keşke değiştirmeyeydin :D Arkadaş faydalı bir konu açmış, kızsa haklı :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
O kadının 1 mesajı bile yok :D Sen ise en göz önündeki adamlardan birisin :D Şimdi buradan bir çıkarım yap ? :D
Benim işim gücüm yok son durum güncellemelerinden buluyorum o adamı
Forumda fazla gezinmeyi bırakmam lazım.:D
Çok ta takılmıyorum o kadar gözüme çarpıyor herhalde:D

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457

Keşke değiştirmeyeydin :D Arkadaş faydalı bir konu açmış, kızsa haklı :D
Kızmaz o canım bize hakikaten bu konunun unutulacağını sanmam bende kesinlikle kullanacağım bu elimdeki telefonu değiştirmeden hemen önce veya garantisi bitince herkese faydalı bir konu tekrar ellerine sağlık rootcumuz o bizim.

Semih_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
selamlar twrp dosyası ile odinde işlem yaptıktan sonra cihazı twrp menüsünü açmak istediğimde ilk önce sistem güncellenmesi yükleniyor ardından komut yok diyor ve sonra eski recovery menüsü geliyor bir fikriniz var mı? (cihazım samsung)