CPU Gereksiz Yere Isınıyor

Bu konuyu okuyanlar

Griffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
beyler allah rızası için hiç bir yerde bulamadım sorunu daha önce oyunlarda konu açmıştım burda açıyorum lütfen bulun şunun çözümünü :(
gereksiz yere cpu çok fazla ısınıyor resimden de görebilirsiniz sürekli 85-80 derece arası görev yöneticisinin resmini de görüyosunuz cpu kullanımında da hiç bir şey yok gereksiz yere ısınıyor cpu çıldırdım yemin ediyorum oyunlarda da daha fazla ısınıp kapanıyor hemen arada 90 dereceye bile çıkıyor pc yi açar açmaz 80 dereceye çıkıyor npe combo-fix-Spybot-S&D Start Center gibi 3 programla temizledim pc yi bir kaç şey buldu sildi ama bir şey değişmedi lütfen yardım edin kanser olucam :/
rJYqE7

qJ9gbR

--- Gönderi Güncellendi ---
beyler allah rızası için hiç bir yerde bulamadım sorunu daha önce oyunlarda konu açmıştım burda açıyorum lütfen bulun şunun çözümünü :(
gereksiz yere cpu çok fazla ısınıyor resimden de görebilirsiniz sürekli 85-80 derece arası görev yöneticisinin resmini de görüyosunuz cpu kullanımında da hiç bir şey yok gereksiz yere ısınıyor cpu çıldırdım yemin ediyorum oyunlarda da daha fazla ısınıp kapanıyor hemen arada 90 dereceye bile çıkıyor pc yi açar açmaz 80 dereceye çıkıyor npe combo-fix-Spybot-S&D Start Center gibi 3 programla temizledim pc yi bir kaç şey buldu sildi ama bir şey değişmedi lütfen yardım edin kanser olucam :/
rJYqE7

qJ9gbR
resim gözükmemiş burada
hkjşlkşkjlhjklhjl.PNG
hkljkşljklş.PNG

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ccleaner ilede temizlemeyi dene eğer oymazsa bilgisayarında kurulu olan program veya oyunlardan biri işlemcini yoruyor olabilir. Buda bilgisayar açıldığında otomatik başlıyordur. Sıkıntı bu yüzden olabilir.

Griffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ccleaner ilede temizlemeyi dene eğer oymazsa bilgisayarında kurulu olan program veya oyunlardan biri işlemcini yoruyor olabilir. Buda bilgisayar açıldığında otomatik başlıyordur. Sıkıntı bu yüzden olabilir.
yardımın için teşekkürler deniyorum hemen :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Rica ederim like atabilirmisin?
;)
;)

Griffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
peki bu programın ne olduğunu nasıl bilebilirim son günlerde bir şey indirmedim sanırım hiç hatırlamıyorum sistemimin kaldırdığı oyunlarda bile pc önceden ısındığı için kapanıyor :/
Rica ederim like atabilirmisin?
;)
;)
sen bunu diyene kadar çoktan atmıştım :)

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
termal macun
toz temizliği
yazılımsal bir durum yoksa
malum ısındı havalar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
işlemcin nedir soğutma sistemin ney

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
fx 4100 var bende de 2 ayda bir macun yeniliyor gerçi macun da dandik 10 tlye falan aldım
tavsiyem fan falan bozuk değilse
iyi bir macun alıp temizlemen olur
40-50 civarında çalışır

Griffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Saol da başka bir konuya baktım yine cpu ısınmasıyla alakalı kablolar çok fana yakın olmasın hava akımını yavaşlatır diyordukenara doğru çekerken pc de mavi ekran oldu ama bildiğimiz mavi ekran değil farklı ve yazılar var ne yapabilirim resim burda bilgisayarı iyice hallettim cidden ağlicam ya :/
image.jpg
Kasa da şu şekilde

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    597.7 KB · Görüntüleme: 1,373

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Mavi ekranda sana bilgisayarın bakıma ihtiyacı var yazıyor bilgisayarın farlarını dikkatlice temizle kabloları topla belki düzelir.

Griffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mavi ekranda sana bilgisayarın bakıma ihtiyacı var yazıyor bilgisayarın farlarını dikkatlice temizle kabloları topla belki düzelir.
Tam kabloyu hareket ettirdiğimde oldu fanlarla olduğunu sanmıyorum baktım çıkık kabloda yok gibi duruyor bir servise göndereceğim sanırım :/

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Kabloların içinde bir sıkıntı olabilir. Bilgisayarı çalıştır kabloları elinle oynat sıkıntının neyde olduğun anlarsın.

Griffin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu arada yardımların içinde saol çok yardımcı oldun uğraştırdım bu saatte :/ hepinize teşekkür ederim yardımlarınız için

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Termal macun sür işlemciye mümkün olursa sıvı soğutma kullan ya da fan sistemini güçlendir

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
bahsettiğin işlemci 200 wattlık bir soğutucu gerektiriyor
Soğutucu destekliyordur umarım
termal macunu yenile ve çalışırken bilgisayarın kablolarıyla oynama lütfen

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
pc çalışırken kablolarla oynamanı bende tavsiye etmem , onun dışında çok cpu harcayan programın üzerine tıklayarak ilk olarak ayrıntılara git diyip sonrada mavi ile çıkan yere sağ tık yapıp hizmetlere git diyerek şüpheli gözüken veya kullanmadığınız servisleri kapatabilirsiniz. Bazen çok alakasız programcıklar çok alakasız buglara sebep olabiliyor.

Son mesajlar