Usta İphone'cular bir el atın!

Bu konuyu okuyanlar

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba beyler direk konuya girecem iphone'umu sıfırladım , sıfırladığımda parmak izi ve şifre vardı bunları kaldırmadan sıfırladım
Sorum şu ben bunları kaldırmadan sıfırladım ya ?
parmak izi verileri şifre verileri silinmişmidir ? kalıcı olarak yoksa İCloud'da felan kalmışmıdır kalmışsa nasıl silebilirim veya kaldırabilirim.
yardımlarınızı bekliyorum.....

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Merhaba beyler direk konuya girecem iphone'umu sıfırladım , sıfırladığımda parmak izi ve şifre vardı bunları kaldırmadan sıfırladım
parmak izi verileri şifre verileri silinmişmidir ? kalıcı olarak yoksa İCloud'da felan kalmışmıdır kalmışsa nasıl silebilirim veya kaldırabilirim.
Sıkıntı yapma ayarlardan tüm içeriği ve ayarları sil seçeneğini seçtiysen sıkıntı Yok. Şunuda belirtmek isterim parmak izi bulut hesaba kayıt olmaz işlemcide ayrı bir bölüme kayıt oluyor yani bulut ile alakası Yok zaten sıfırladıysan bulut hesabın ve hepsi silinmiştir verilerin. Son olarak eğer bulut hesabını sıfırlamak istersen bir ıos cihazı ya da mac den hesabına girerek yedekleri sıfırlaya bilirsin Windows işletim sistemin de oluyor mu bir bilgim Yok.

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhabalar,

iCould Hesapınızda ''Ayarlar - Veri Yedekleri - Gizlilik - Yükle '' Bu İşlemi Yapabilirseniz Geri Gelir

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar,

iCould Hesapınızda ''Ayarlar - Veri Yedekleri - Gizlilik - Yükle '' Bu İşlemi Yapabilirseniz Geri Gelir
bunu bilgisayar üzerindenmi yapmam gerekiyor ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Sıkıntı yapma ayarlardan tüm içeriği ve ayarları sil seçeneğini seçtiysen sıkıntı Yok. Şunuda belirtmek isterim parmak izi bulut hesaba kayıt olmaz işlemcide ayrı bir bölüme kayıt oluyor yani bulut ile alakası Yok zaten sıfırladıysan bulut hesabın ve hepsi silinmiştir verilerin. Son olarak eğer bulut hesabını sıfırlamak istersen bir ıos cihazı ya da mac den hesabına girerek yedekleri sıfırlaya bilirsin Windows işletim sistemin de oluyor mu bir bilgim Yok.
eyw hocam saol
hocam nasıl sıfırlıyacam iphoneden ? bulut hesabını
Merhabalar,

hocam ne geri gelir ? anlamadım tam olarak

yani demek istediğin parmak izleri gibi gizli veriler bulutta depolanmıyor ve telefonu tüm içeriği ve ayarları sildikten sonra ise tamamen siliniyor ve birdaha dönmemek üzere yok oluyor doğrumu anladım hocam kesin bilgimi ?
teşekkür ederim bu arada adamsın istanbuldaysan 1 kahve ısmarlamak isterim :)
cevabını bekliyorum ?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
IMG_0287.jpg
bunu bilgisayar üzerindenmi yapmam gerekiyor ?

eyw hocam saol

hocam nasıl sıfırlıyacam iphoneden ? bulut hesabını

hocam ne geri gelir ? anlamadım tam olarak

yani demek istediğin parmak izleri gibi gizli veriler bulutta depolanmıyor ve telefonu tüm içeriği ve ayarları sildikten sonra ise tamamen siliniyor ve birdaha dönmemek üzere yok oluyor doğrumu anladım hocam kesin bilgimi ?
teşekkür ederim bu arada adamsın istanbuldaysan 1 kahve ısmarlamak isterim :)
cevabını bekliyorum ?
Aynen öyle bu şeçeneği seçtiysen sıkıntı Yok.
IMG_0280.jpg
IMG_0281.jpg
Ayrıca ıphone üzerinden bu şekilde sile bilirsiniz üst kısımda bulut hesabına girerek alanı yönet seçeneği var o kısım dan eski yedekleri sildiğiniz zaman tamamen boş kalır bulut hesabı. 30 gün sonra geri alınmayacak şekilde komple apple siler. Eyvallah yardımı olduysa ne mutlu

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37

İCould Hesapı Yedeklememişse Elveda Edebilirsin.

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İCould Hesapı Yedeklememişse Elveda Edebilirsin.
hocam sen benım sorunumu anlamadın benım sordugum soru şu parmak izleri iclouda kaydediliyormu dedim soru sordum ?
kaydedilmiyormuş.
Ekli dosyayı görüntüle 27463
Aynen öyle bu şeçeneği seçtiysen sıkıntı Yok. Ekli dosyayı görüntüle 27461Ekli dosyayı görüntüle 27462 Ayrıca ıphone üzerinden bu şekilde sile bilirsiniz üst kısımda bulut hesabına girerek alanı yönet seçeneği var o kısım dan eski yedekleri sildiğiniz zaman tamamen boş kalır bulut hesabı. 30 gün sonra geri alınmayacak şekilde komple apple siler. Eyvallah yardımı olduysa ne mutlu
hocam teşekkür ederim bende tüm içerikleri ve ayarları silden silmiştim parmak izleri silindi gitti yani sağol birdahada parmak izi koymayacam yada koyarsamda parmak izlerini silip öyle sıfırlayacam telefonu :D aynı hataya düşmem birdaha
hocam alanı yönetten eski yedekleri nasıl silecem anlamadım sana zahmet onunda bi ss atarmısın rica etsem ?

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37
hocam sen benım sorunumu anlamadın benım sordugum soru şu parmak izleri iclouda kaydediliyormu dedim soru sordum ?
kaydedilmiyormuş.

hocam teşekkür ederim bende tüm içerikleri ve ayarları silden silmiştim parmak izleri silindi gitti yani sağol birdahada parmak izi koymayacam yada koyarsamda parmak izlerini silip öyle sıfırlayacam telefonu :D aynı hataya düşmem birdaha
hocam alanı yönetten eski yedekleri nasıl silecem anlamadım sana zahmet onunda bi ss atarmısın rica etsem ?

Afedersiniz , Evet Kaydedilir

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ekli dosyayı görüntüle 27463
Aynen öyle bu şeçeneği seçtiysen sıkıntı Yok. Ekli dosyayı görüntüle 27461Ekli dosyayı görüntüle 27462 Ayrıca ıphone üzerinden bu şekilde sile bilirsiniz üst kısımda bulut hesabına girerek alanı yönet seçeneği var o kısım dan eski yedekleri sildiğiniz zaman tamamen boş kalır bulut hesabı. 30 gün sonra geri alınmayacak şekilde komple apple siler. Eyvallah yardımı olduysa ne mutlu
hocam alanı yönetten eski yedekleri nasıl silecem anlamadım sana zahmet onunda bi ss atarmısın rica etsem
ve
kaydedilir derken ? parmak izleri iclouda kaydedilmez sabah sabah okuyamıyorsunuz galiba ?
hocam alanı yönetten eski yedekleri nasıl silecem anlamadım sana zahmet onunda bi ss atarmısın rica etsem
ve

kaydedilir derken ? parmak izleri iclouda kaydedilmez sabah sabah okuyamıyorsunuz galiba ? apple'ın sitesinde yazıyor nelerin kaydedilip kaydedilmediği üstte diğer arkadaşımında anlattığı gibi işlemcide kaydedilir ve telefonu silince parmak izleride tamamen silinir
icloud ' da saklama gibi bir riske giremez apple öyle birşey olsaydı ünlü insanların parmak izleri şifreleri çalınırdı ? doğru değilmi
kaydedilir derken ? parmak izleri iclouda kaydedilmez sabah sabah okuyamıyorsunuz galiba ? apple'ın sitesinde yazıyor nelerin kaydedilip kaydedilmediği üstte diğer arkadaşımında anlattığı gibi işlemcide kaydedilir ve telefonu silince parmak izleride tamamen silinir
icloud ' da saklama gibi bir riske giremez apple öyle birşey olsaydı ünlü insanların parmak izleri şifreleri çalınırdı ? doğru değilmi

Son düzenleme:

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
ve

kaydedilir derken ? parmak izleri iclouda kaydedilmez sabah sabah okuyamıyorsunuz galiba ?

IMG_0291.jpg
IMG_0292.jpg
IMG_0293.jpg
Buyur kardeşim bende yedek olmadığı için çıkmaya bilir ama bu alt kısımda fotoğraf verileri telefonun modeli ya da tabletin ismi yazar ordan istediğin yedeği ya da hepsini sile bilirsin
Zaten 10.3.3 de ayarlara girince en üst kısım dan ulaşa bilirsin eski sürüm de ayarlar kısmında yer alır

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ekli dosyayı görüntüle 27476 Ekli dosyayı görüntüle 27477 Ekli dosyayı görüntüle 27478 Buyur kardeşim bende yedek olmadığı için çıkmaya bilir ama bu alt kısımda fotoğraf verileri telefonun modeli ya da tabletin ismi yazar ordan istediğin yedeği ya da hepsini sile bilirsin
Zaten 10.3.3 de ayarlara girince en üst kısım dan ulaşa bilirsin eski sürüm de ayarlar kısmında yer alır
ya baba sen adamsın adammm adamın dibisin istanbuldamısın ?
bu adam kaydedilir diyor doğrumu diyor yaw ?

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
ya baba sen adamsın adammm adamın dibisin istanbuldamısın ?

bu adam kaydedilir diyor doğrumu diyor yaw ?
Kardeşim buluta parmak izi kayıt olmaz eski şifren kaydedilir ama parmak izi işlemciye kaydoluyor teknik olarak konuşacak olursam işlemcinin kimsenin erişmesinin mümkün olmadığı bölüme mini bir hafıza gibi birşey yanı karmaşık o kısmı biraz. Yok değilim eyvallah yardımcı olur olur umarım

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kardeşim buluta parmak izi kayıt olmaz eski şifren kaydedilir ama parmak izi işlemciye kaydoluyor teknik olarak konuşacak olursam işlemcinin kimsenin erişmesinin mümkün olmadığı bölüme mini bir hafıza gibi birşey yanı karmaşık o kısmı biraz. Yok değilim eyvallah yardımcı olur olur umarım
haa anladım peki şuan ben telefonu babamdan aldım onun parmak izi vardı önceden tüm içerikleri ve ayarları silden sıfırladım ve bende parmak izi kullanmıyorum hala babamın parmak izi işlemcinin o bölümmündemidir yoksa silinmişmidir tamamen sıfırlayınca ? cevabını beklıyorum

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
haa anladım peki şuan ben telefonu babamdan aldım onun parmak izi vardı önceden tüm içerikleri ve ayarları silden sıfırladım ve bende parmak izi kullanmıyorum hala babamın parmak izi işlemcinin o bölümmündemidir yoksa silinmişmidir tamamen sıfırlayınca ? cevabını beklıyorum
Silinmiştir kardeşim ayarlar dan parmak izi kısmına gir bak emin olmak istersen
Touch ID ve parola diye yazar ayarlar kısmın da

güçlü23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Silinmiştir kardeşim ayarlar dan parmak izi kısmına gir bak emin olmak istersen
Touch ID ve parola diye yazar ayarlar kısmın da
saol kardeşim silinmiş baktım ayarlardan hiçbir parmak izi yok , parmak izi koymamı söylüyor koymayacam boşver
bu arada bayagı bılgılısın apple ıphone konusunda :)
ve buluta kaydedilmiyormuş parmak izleri dediğin doğru çıktı bayağı araştırdım herkes senin dediğini dedi saol :)