Nokia 8 tanıtıldı! İşte cihazın tüm detayları!

Bu konuyu okuyanlar

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
63
Nokia 8 tanıtıldı! İşte cihazın tüm detayları! - ShiftDelete.Net

nokia-8-1502910711.jpg

Nokia 8, Londra'da HMD Global tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında resmi olarak tanıtıldı. İşte şirketin yeni amiral gemisi Nokia 8'in teknik özellikleri ve tasarımı!

:: Nokia 8 modelini beğendiniz mi?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Uzun zamandır yoktun biri demiş öldü, şimdide yazıyor kııral geri döndü asdfasdfasdf

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arka kamerası pek başarılı olamayacak gibi gözüküyor özellikle düşük ışıkta. Pixelleri küçük diyaframı dar. Zeiss bakalım neler yapıcak.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Hala pek çok soru işareti var kafamda. Umarım 6 GB ram li modeli de yaparlar.

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
63
Arka kamerası pek başarılı olamayacak gibi gözüküyor özellikle düşük ışıkta. Pixelleri küçük diyaframı dar. Zeiss bakalım neler yapıcak.

Sadece teknik özellikler üzerinden yorum yapmak, özellikle kamera tarafında maalesef işe yaramıyor. Cihaz kullanıcılar ile buluştuğunda, kamera kalitesini hep birlikte göreceğiz. :)

Hala pek çok soru işareti var kafamda. Umarım 6 GB ram li modeli de yaparlar.

6 GB RAM'e ve 128 GB depolama alanına sahip olan bir versiyonunda olacağını öğrendik, haberde gerekli düzenlemeyi yaptık.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
türkiyeye yine 64/4 lük modeli gelecek ve diyafram açıklığı fazla olmuş lens kalitesini ise 1020de gördük

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ya millet ekran kasa oranını 90'lar üzerine taşıyor, sen 69'larda debelenip duruyorsun. İyi de nasıl yarışacan onlarla? Nostaljik takılan üç-beş Nokia fanı şirketi zor kurtarır vesselam. :)

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
türkiyeye yine 64/4 lük modeli gelecek ve diyafram açıklığı fazla olmuş lens kalitesini ise 1020de gördük
--- Gönderi Güncellendi ---
Kamera konusunda bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen.
Ya millet ekran kasa oranını 90'lar üzerine taşıyor, sen 69'larda debelenip duruyorsun. İyi de nasıl yarışacan onlarla? Nostaljik takılan üç-beş Nokia fanı şirketi zor kurtarır vesselam. :)
Nokia kimseyle yarışmayı düşünmüyor. Asıl herkes Nokia yla yarışmayı düşünsün.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ben o kamera testlerinin gerçek ve gerçekçi olduğuna inanasım gelmiyor her nedense.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458

ben gördük zaten derken kötü anlamda demedim zeissin iyi olduğunu söyledim türkiyeye hep daha düşük modelinin gelmesinden dert yandım ve diyafram açıklığı 1.8 olabilirdi

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Diyafram açıklığını dert etmeye pek gerek yok bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Bilip bilmeden? Gündüz P10 ve 7 Plus'da doğüru düzgün fotoğraf çekiyor.:D

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Bu videolardan Nokia 8 in düşük ışık ve gündüz fotoğraf çekimlerindeki performansı daha rahat görülebilir. En dikkat çekici olan Nokia 8 in 7 plus ı gündüz çekimlerinde kolayca ezip geçmesi. Ama düşük ışıkta işler değişebiliyor. Yine de Nokia 8 in 7 plus tan genel olarak daha iyi olduğu görülebilir. S8 de ise işler değişiyor. S8 in kamerasının bazen Nokia 8 den çok daha canlı fotoğraflar çektiği görülüyor ama genel olarak başa baş gittiklerini görebiliriz. Düşük ışıkta ise Nokia 8 ve S8 in 7 plus a çoğu zaman ezici üstünlüğü görülüyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu videolardan Nokia 8 in düşük ışık ve gündüz fotoğraf çekimlerindeki performansı daha rahat görülebilir. En dikkat çekici olan Nokia 8 in 7 plus ı gündüz çekimlerinde kolayca ezip geçmesi. Ama düşük ışıkta işler değişebiliyor. Yine de Nokia 8 in 7 plus tan genel olarak daha iyi olduğu görülebilir. S8 de ise işler değişiyor. S8 in kamerasının bazen Nokia 8 den çok daha canlı fotoğraflar çektiği görülüyor ama genel olarak başa baş gittiklerini görebiliriz. Düşük ışıkta ise Nokia 8 ve S8 in 7 plus a çoğu zaman ezici üstünlüğü görülüyor.
7 Plus şamar oğlanı oldu onu ezmeyen kaldı mı?:D
Supersaf'ın kamera karşılaştırmasını bekliyorum en iyisini o adam yapıyor.
İlk videoda oda çekimlerinin hepsinde detay olarak çok net fark var. Başa başa değiller

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Bazı noktalarda s8 daha başarılı. Nokia 8 de gündüz çekimlerinde geçebiliyor. Ben kesin bir karar veremedim, ama s8 daha iyi olsa bile aralarında çok büyük bir fark yok.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
yahu DSLR kamera almıyorsun onunla çektiğin foto,videolarla reklam filmi yapmıyorsun ki ayrıca kırmızı objeyi biri mavi diğeri turncu öteki de mor göstermiş gibi kafadasınız farklı ekranlar farklı yazılım partfonları farklı benzer sonuç olur yazıcı çıktısı ile ekran farkı gibi profesyonel değilsen takılmayın iğrenç fotolar çekmeye devam edin yetenek düşmanları sizi...

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
ben pek beğenmedim ama giriş olarak iyi quıck charge 3.0 olması düşündürücü ve 6000 serisi alumınyumlar çok sağlam gelmiyor nedense 700 dolar verip 7000 serisi kullanmak isterdim

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
ben pek beğenmedim ama giriş olarak iyi quıck charge 3.0 olması düşündürücü ve 6000 serisi alumınyumlar çok sağlam gelmiyor nedense 700 dolar verip 7000 serisi kullanmak isterdim
Bence guzel yaa ama tek sevmedigim sey su butun firmalar yapiyor ayni telefonun iki modelini cikariyorlar bir 64/4luk birde 128/6lik modeli 128lik olani yapsalar her ulkede o olsa gercekten insanlar icin alma sebebi olabilir birde arkadasim sen piyasaya yeni cikmissin diger firmalarin yaptiklarini hemen hemen yapman gerek
Su gecirmezlik neden yok laaaan neden cildirmayin insani sen sonymisin ekran kasa oranini duzeltmiyon anla artik eski marka degerin yok onu duzeltmen gerek batirman degil.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Bence guzel yaa ama tek sevmedigim sey su butun firmalar yapiyor ayni telefonun iki modelini cikariyorlar bir 64/4luk birde 128/6lik modeli 128lik olani yapsalar her ulkede o olsa gercekten insanlar icin alma sebebi olabilir birde arkadasim sen piyasaya yeni cikmissin diger firmalarin yaptiklarini hemen hemen yapman gerek
Su gecirmezlik neden yok laaaan neden cildirmayin insani sen sonymisin ekran kasa oranini duzeltmiyon anla artik eski marka degerin yok onu duzeltmen gerek batirman degil.
Bay Rajeev Suri ya da Arto Nummela ya da Florian Seiche duyar bu sözlerinizi inşallah:D Nokia ve HMD Global deki kilit isimlerdendir kendileri:D

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
IP54? %69 oran?

2800tl ye anca satar hele bide ülkeye 3500 den falan girerse tutmaz

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ey Nokia gönder bir Nokia8 siyah reklamın kıralı olsun.

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
IP54? %69 oran?

2800tl ye anca satar hele bide ülkeye 3500 den falan girerse tutmaz
O kadar da değil. XZ PREMİUM un bile en ucuzu 3000 iken Nokia 8 gibi bir telefon 3300 ü rahat hakeder. 3000 e ithalatçı garantili bulunsa zaten fıstık gibi olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yahu XZ Premium denilen cihazın 960 fps, 4K ekran gibi ayırıcı özellikleri ve suya dayanıklılığı var. Nokia 8 kesinlikle XZ Premium'dan daha ucuz olmalı
O kadar da değil. XZ PREMİUM un bile en ucuzu 3000 iken Nokia 8 gibi bir telefon 3300 ü rahat hakeder. 3000 e ithalatçı garantili bulunsa zaten fıstık gibi olur.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Nokia gibi bir cihaz ?xz premiumun BILE ? ne bunlar kardesim nokia 8 aman aman tr de once marka degerini duzeltsin o xz p den herhangi ayirt edici bir ozelligi varmi xz p nin ayrica ip68 i var