Amd Apu ve Anakart

Bu konuyu okuyanlar

50-B250

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

Amd A10 7890k apu almayı düşünüyorum.Güç kaynağım 230w anakartım Asus P5KPL-AM

dört sorum var.
1-A10 un performansı nasıl?Gta 5 ve Witcher 3 gibi oyunları akıcı oynatabilir mi?Test videolarında iyi duruyor ama kullanıcı deneyimi merak ediyorum.
2-Anakartım alacağım apu ile uyumlu mu nasıl öğrenebilirim ve bu anakart ile performans alabilir miyim?
3-Güç kaynağım yeterli mi?
4-Apu yu wraith soğutucu ile birlikte alacağım ekstra soğutucu gerekir mi ısınma yapar mı?

Eğer anakartı değiştirmem gerekiyorsa ucuz bir şeyler önerirseniz sevinirim.

50-B250

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anakart uyumsuz bulabileceğin en ucuzu budur MSI AMD A68HM-P33-V2 DDR3 2133MHz (OC) mATX Anakart Fiyatı. Yanına 2133mhz bellek eklersen daha iyi performans alırsın grafik olarak. Ayrıca soğutucu gerekeceğini sanmıyorum. Eğer ısınma sorunu olursa ayrıyeten soğutucu alabilirsin.

teşekkür ederim.bu arada öğrenmek adına soruyorum.daha önce hiç apu kullanmadım ama bir işlemci ekran kartı veya apunun anakart ile uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?bir de apuyu kendim anakarta monte edebilir miyim?

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
teşekkür ederim.bu arada öğrenmek adına soruyorum.daha önce hiç apu kullanmadım ama bir işlemci ekran kartı veya apunun anakart ile uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabiliriz?bir de apuyu kendim anakarta monte edebilir miyim?
İşlemcinin hangi sokete uyumlu olduğuna bakman yeter. Anakartı ona göre seçersin. Apular FM2 soketli anakartlarla uyumludur.

Son mesajlar