Sizce hangisini almalıyım?

• Kullanılan toplam oy
    72

Bu konuyu okuyanlar

MKT

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bırak 17.3 sevgisini daha pahalı oluyorlar. Sana Tulpar T5 V13.1 15.6" Gaming Laptop öneririm ekran kartı baya iyi.

Sabahtan beri bu cihaza bakmaktayım fakat alan herkes ısınma konusunda çok şikayetçi nedeni de abra kasası olması diğer tulparlarda 1060 + 3 fan varken bunda 2 fan var dolayısıyla yetmemiş mi artık nolmuş herkes w a s d tuşlarının yanmasından şikayetçi ve ara sıra fps drop falan alıyorlarmış. Bu laptopu alacaktım fakat şuan çok kararsız kaldım bütçeyi 6k ya çıkartıp excalibur da alabilirim 1060lı falan onlar hakkında düşünceleriniz neler
--- Gönderi Güncellendi ---
17.3inch olunca ısınmaz sorun olmaz...
Var mı peki hocam önerebileceğin 17.3 inç laptop falan

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Sabahtan beri bu cihaza bakmaktayım fakat alan herkes ısınma konusunda çok şikayetçi nedeni de abra kasası olması diğer tulparlarda 1060 + 3 fan varken bunda 2 fan var dolayısıyla yetmemiş mi artık nolmuş herkes w a s d tuşlarının yanmasından şikayetçi ve ara sıra fps drop falan alıyorlarmış. Bu laptopu alacaktım fakat şuan çok kararsız kaldım bütçeyi 6k ya çıkartıp excalibur da alabilirim 1060lı falan onlar hakkında düşünceleriniz neler
sakın gazulet gaspet casper alma o çöp oğlu çöp monster daha iyi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
led ile ips farkı yok gibi ki mat ekran seçmen gerek ...
Fotoğraf-0014.jpg

tft lcd.
2016-07-03 00.23.43.jpg

ips ne farkı var?

MKT

Asistan
Reaksiyon puanı
13

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Alttaki ips değil mi çünkü hiç yansıma olmamış ama üsttekinde arkada tablo mu var bir şey var o gözüküyor fark o işte
Ips daha canlı oluyo bi de videoları falan var internette ips vs tn falan
ips olan hometech t701 tn olan dark evopad 3g m7220 oyun için mat ekran yeterli satın alma da ekran seçiliyor olmalı ips' i ordan seçersin iletişim yerinden de sorablirsin.

MKT

Asistan
Reaksiyon puanı
13
ips olan hometech t701 tn olan dark evopad 3g m7220 oyun için mat ekran yeterli satın alma da ekran seçiliyor olmalı ips' i ordan seçersin iletişim yerinden de sorablirsin.
daha önce denemiştim fakat maalesef ips olmuyormuş abra a7 serisinde şey dediler AAS teknolojisi var ipsden daha iyi falan dedi ama bilmiyorum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Ekrana baktığın zaman kendini görüp görmemen IPS ile alakalı değil ekranın mat olup olmaması ile alakalıdır.TN panel ve IPS panel arasında cidden çok fark yok çünkü bu fiyat bandında konulan IPS panelde bi Mac kalitesi olmuyor o yüzden buna takılmamanı öneririm.TN panel ayrıca daha hızlı tepkime süresine sahip.Şöyle bir handikap var TN panel yanlardan bakınca daha fazla görüntü kaybına uğratır tek dezavantaj bu.

MKT

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ekrana baktığın zaman kendini görüp görmemen IPS ile alakalı değil ekranın mat olup olmaması ile alakalıdır.TN panel ve IPS panel arasında cidden çok fark yok çünkü bu fiyat bandında konulan IPS panelde bi Mac kalitesi olmuyor o yüzden buna takılmamanı öneririm.TN panel ayrıca daha hızlı tepkime süresine sahip.Şöyle bir handikap var TN panel yanlardan bakınca daha fazla görüntü kaybına uğratır tek dezavantaj bu.

Teşekkürler hocam bu yorumun için yani full hd mat led ekran alsam tn panel yandan bakınca kararması dışında pek sıkıntı olmaz diyorsun dimi

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Teşekkürler hocam bu yorumun için yani full hd mat led ekran alsam tn panel yandan bakınca kararması dışında pek sıkıntı olmaz diyorsun dimi
Aynen öyle sadece yanlarda kararma olur önemli olan güneş için mat olması.

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
taş çatlasın 4500 TL olabilir o da çok çok iyi olduğu için olabilir anca.

Öğrenciyim ve işime yarayacak özellikler;

- Taşınabilirlik yani 14-13.3 inç olursa ve maximum 2.2kg olursa iyi olur.

- Ekran kalitesi minimum orta, "renklerin gerçeğe yakın olması gerekiyor".

- Pil ömrü 5-6 saat götürse iyi.

- En kötü ihtimalle CS:GO oynayacağım için ekran kartının kalitesi pek önemli değil o yüzden SSD, ram ve işlemcinin performanslı olmasını istiyorum. Fotoğraf için pek sorun olacağını düşünmüyorum ama video için şart.

Not: Macbook önerisinde bulunmayın çünkü kart okuyucu, hdmı, usb 3.0............... gibi portları olmayan bir dizüstü alamam umarım apple'ın kafasına saksı düşer de gelecek macbook modelinde bu portları koymayı "akıl eder." Ayrıca gidip bana msı, monster oyuncu bilgisayarı önermeyin bilen, tecrübe edinmiş insanlar yorum yapsın amelelik yapmak istemiyorum 3 kilo dizüstüyle.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
doğru ancak en ufak takılma yaşamazsınız, sizin aradığınız kalınlık ve ağırlıkta daha iyisini bulabilmeniz imkanıza yakın ^^

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar sadece performans ürünlerini söylüyorsunuz. Görüntü kalitesi, pil, taşınabilirlik olmalı. Her gün lap-top DSLR kitap defter olursa tripod da taşıyabilirim yani.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Arkadaşlar sadece performans ürünlerini söylüyorsunuz. Görüntü kalitesi, pil, taşınabilirlik olmalı. Her gün lap-top DSLR kitap defter olursa tripod da taşıyabilirim yani.
Dell Inspiron 7567 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı buyur hem hafif 2.4KG hemde ince 25mm. Ayrıca ekran kartı 1050ti oyundan da ödün vermezsin.
İşlemcisi gayet iyi.
Ben kullanıyorum aynısını öneririm.Yaklaşık 2 aydır yolculuk yapıyorum dolayısıyla sırt çantamda taşıyorum ve aradığın özelliklere göre ağırlığı gayet rahat.Kasa inceliği olarak dersen bence çok iyi buna karşın soğutması da çok iyi.Tavsiye edilir.Dediğin özelliklerin tam bir kombinasyonu olan laptop yok bu fiyat aralığında.

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ben kullanıyorum aynısını öneririm.Yaklaşık 2 aydır yolculuk yapıyorum dolayısıyla sırt çantamda taşıyorum ve aradığın özelliklere göre ağırlığı gayet rahat.Kasa inceliği olarak dersen bence çok iyi buna karşın soğutması da çok iyi.Tavsiye edilir.Dediğin özelliklerin tam bir kombinasyonu olan laptop yok bu fiyat aralığında.

Performans olarak gayet yeterli olsa da ekran kalitesi ve IPS panel olmaması sıkıntı. Bu dizüstü bilgisayarın ekran kalitesi ve renk gerçekliği kaygısı yok tek kaygısı olabildiğince ince fiyatını karşılayacak oyun performansı sunmak. Ekran kalitesinin iyi olması gerekiyor. İşim görüntüyle çünkü.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Performans olarak gayet yeterli olsa da ekran kalitesi ve IPS panel olmaması sıkıntı. Bu dizüstü bilgisayarın ekran kalitesi ve renk gerçekliği kaygısı yok tek kaygısı olabildiğince ince fiyatını karşılayacak oyun performansı sunmak. Ekran kalitesinin iyi olması gerekiyor. İşim görüntüyle çünkü.
Sizin aradığınız fiyat bandındaki IPS paneller çok kaliteli değil ki TN panel ile karşılaştırılabilsin.15-20 bin TL lik Mac'ler neden var o zaman.Ha illa IPS panel diyosanız ya performanstan ya da kasadan ödün vermeniz gerekli.Zatan taşınabilir bilgisayarların bu fiyat bandında işlemcileri U serisi oluyor bu da otomatik olarak işlemciden feragat etmeniz demek.

Byperest

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Sizin aradığınız fiyat bandındaki IPS paneller çok kaliteli değil ki TN panel ile karşılaştırılabilsin.15-20 bin TL lik Mac'ler neden var o zaman.Ha illa IPS panel diyosanız ya performanstan ya da kasadan ödün vermeniz gerekli.Zatan taşınabilir bilgisayarların bu fiyat bandında işlemcileri U serisi oluyor bu da otomatik olarak işlemciden feragat etmeniz demek.

Renkler ve ekran kalitesi önemli, sürekli çözüm macbook gibi duruyor fakat 250-300 TL ben çoklayıcılara, hublara veremem maalesef. Dell XPS 13 alsam 4k kıyıp paraya bu seferi U işlemcili olduğu için performans çok kırpılmış olacak. DELL XPS 15 4k desem o zaman fiyat iyice uçuyor o fiyata macbook pro da alırım bütün çoklayıcı, hub, çantasını bile alırım. Ah şu vergiler vah şu vergiler. TRT'yi, gümrüğü, ÖTV'yi, KDV'yi kaldır en yüksek konfigrasyonlar 6500 TL oluyor... Öğrenci adamım yahu, profesyonel içerik üretmem gerek, öğrenmem gerek.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Söylediklerinde haklısın bu vergiler elektronik ve arabada şuan ülkeyi çok zorluyor.7000 liralık bilgisayarın amazonda 1400 eurodan satıldığını görmek insanın içini parçalıyor vallahi fakat yapacak bir şey yok.İçerik üretmek için maalesef en üst donanımdan başlamamak lazım bizim ülkede.

Overman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana 3500 tl civarı 3ds max revit cad vs cizim programlarını kullanabileceğim bi laptop lazım tipi falan da iyi olursa iyi olur hani:)
Yardımcı olursanız sevinirim

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Abra A5 V12.1 15.6" Oyun Bilgisayarı
Abra A5 V9.3 15.6" Gaming Laptop
Tulpar T5 V13.1 15.6" Gaming Laptop
Tulpar-T5-v13_01-1060_large.jpg
Tulpar-T5-v13_10_large.jpg

buna bak...
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Platform GAMING
Notebook Serisi TULPAR T5
İşlemci Mimarisi 7.Nesil Kaby Lake
İşlemci Kod Adı Intel® Kaby Lake Core™ i7-7700HQ 4C/8T; 6MB L3; 8GT/s; 2.8GHz > 3.8GHz; 45W; 14nm
Chipset Intel® HM175 Express Chipset
VGA Belleği 6GB
VGA Bellek Veri Yolu 192-Bit
VGA 6GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1060 192-Bit DX12
Ekran 15.6" Full HD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran
Bellek 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz SODIMM
M.2 SATA SSD Portu 1x M.2 SATA SSD
1.Port M.2 SATA SSD 256GB M.2 Sata (Okuma: 530 MB/s - Yazma: 500 MB/s)
1.Port 2.5" HDD Takılı Değil
İşletim Sistemi FreeDos (İşletim sistemi bulunmamaktadır)
Klavye RGB Tam Renkli Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q)
Kamera 1.0MP HD Kamera
Kablosuz Ağ Intel® Dual Band Wireless-AC 3168, 1x1 AC + Bluetooth 4.2 M.2 2230 (433 Mbps)
Hoparlör 2x 2W Hoparlör
Ses Sistemi SOUND BLASTER™ Cinema 3
Numerik Tuş Takımı Var
Dahili Kart Okuyucu 6-in-1 Kart Okuyucu (MMC / RSMMC - SD / mini SD / SDHC / SDXC)
Gigabit Ethernet Var
USB 2.0 1x USB 2.0 Portu
USB 3.0 2x USB 3.0 Portu (USB3.1 Gen1) (Type-A)
USB 3.1 1x USB 3.0 Portu (USB3.1 Gen1) (Type-C)
HDMI 1x HDMI Portu (HDCP desteği)
Mini Display 1x Mini Display Portu 1.2 ve 1x Mini Display Portu 1.3
Kulaklık / Speaker Çıkışı Var
Mikrofon Var
Dahili Bluetooth Var
Dahili Mikrofon Var
Boyutlar 378 (W) x 267 (D) x 29.9 (H) mm
Ağırlık 2.5Kg (62WH Pil Dahil)
Adaptör 180W - 19.5V / 9.23A
Batarya Çıkarılabilir 6 Hücreli Akıllı Lithium-lon Pil (62WH)
Garanti Süresi 2 YIL
Ürün Kodu 8699266780560

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizin kullandığınız Dell bilgisayarın IPS ekranlı modeli (128 SSD, 7700hq , 1050 ti , 16 GB ram hepsi aynı )
4100-4300 arasında fiyatlara bulunabiliyor.
Bir süre sonra da (1-2 sene) Samsung 960 Evo 250 GB nvme SSD takmayı düşünüyorum.
Cihazı önerir misiniz?