Android'in zararlı yazılım derdi bitiyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Zamanın da yapılması gereken adımlar çok geç atılmakta.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Sıkıntı bu google haa.

Reaksiyon puanı
5,172
Hemde kökten sikinti mesela ustte attigim trojenli uygulamanin 500 bin indirmesi var 500 bin boru deyil ki nasil boyle bir hata yaparlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
çok zor. açık kaynak olduğu için sürekli tehditlere açık

Reaksiyon puanı
5,172
Acik kaynak ile uzaktan yakindan alakasi yok acik kaynak her zaman avantaj

Reaksiyon puanı
5,172
isteyen istediğini yapabilir. ios'a ayda yılda bşr bulaşıyor mesela
Androidin virus kapma sebebi acik kaynakli olmasi deyil apk vs kurulumlarina izin vermesi ve bunuda gectim marketine adam akilli virus taramasi yapamamasi...

Sunu unutmayin uygulama bazinda dusunursek her zaman acik kaynak kodlu yazilimlar daha kolay taranir daha kolay virus vs oldu mu yakalanir cunki kapali kaynakda binary uzerinden tarama yapilmasi gerekir ve buda fud islemleri ile asilabilir.

Ayni sey isletim sistemleri icinde gecerli acik kaynak kodlari herkez tarafindan gorulebildigi icin aciklari daha kolay kapatildigi gibi daha kolayda bulunur.

Ancak ben bu guvenlik konusunda herkesden daha farkli dusunuyorum android acik kaynak kodlu ama tehditler genelde daha bireysel apk vb sekilde geliyor kolay yol varken cogu hacker android sisteminde kod acigi aramiyor yani androidin aciklari cogu zaman apk aciklariyla sinirlaniyor bu tehditlerden insanlar dikkatli olursa kacabilir ama iosta sizinde dediginiz gibi ayda yilda isletim sistemi hacklendi mi herkesin her seyi tehdite giriyor...

Son mesajlar