Türkcell mi? Vodafone mu?

Bu konuyu okuyanlar

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Hiçbirisi müşteri odaklı değil Türkcell , vodafone , Türk telekom hepsi de aynı şeyin laciverti.. rekabet kurulu herkesi kararsız bırakarak zaten bunların rekabet içerisinde olduğunu zannediyor.. vodafone red de large tarifesi kullanıyorum.. önceden spotify vardı lig tv vardı.. sağolsunlar hepsini uçurdular.. uçurmaları hiç önemli değil öncelikle koskocaman şirketsin herşeye mesaj atmasını biliyosun. buna da mesaj at de ki " saygıdeğer kullanıcımız , üzgünüz ki spotify ile anlaşmamız bitmiştir. bu şekilde kampayada alternatifler üretmek için elimizden geleni yapacağız." mesajı at yeminle kullanıcıların hepsi hoşnut olur. adamlar iptal ediyor ne bir haber var ne bir bildirim var.. önceki arkadaşların söylediği gibi müşteri hizmetleri red olmasına rağmen hat saffada kalitesiz.. eğri oturup doğru konuşalım bir sıkıntı yaşadın mı diye sorsanız.. derimki ufak tefek sıkıntılar yaşadım fakat bunları büyütmek için elinden geleni yapan bir red müşteri hizmetleri olduğu için sağolsunlar soğuttular beni.. benim sloganım oldu artık ya şu cümle " elin ingiliz gavuru gelip beni deli gibi sömürüp köpek muamelesi yapacağına , giderim Türkcell'e hepsi bizden olmasa dahi bir kısmı yine bizim ülkemizin insanına dönüyor. Türkcell kazıklasın beni hiç değilse derim ki kendi ülkemizin adamı bunlar yapsın.. " taahhütüm bitsin saniye düşünmeden Türkcell..

Aynen hocam,

3-4 senedir vodafone red kullanıyorum. Avantajlar süper havalimanı lounge, hızlı geçiş, spotify, digiturk play süper.

Beşiktaş - fenerbahçe maçında digiturk'e bi girdim şok oldum. Paket silinmiş ve sms yok, öbür gün spotify'a tıkladım üyelik yok. Aradım ve sorunca kampanya değişiklik gizli tutulabilir vodafone 'un kararıdır dedi bize haber verildi mi sorunca hayır dedi.

Gelelim vodafone red müşteri hizmetleri dedikleri noktaya; normaliyle hiç bi farkı olmayan tamamen kalitesiz, amatör ve çözüm sunmayan bi müşteri hizmetleri. evimde de çekmiyor. Turkcell'e geçmek için bi nedenim yok. O kadar avantaj olmasına rağmen Turkcell platinum paketine geçiş talebinde bulunarak sim kartını bugün aldım. Olumlu / olumsuz durumları paylaşırım.

Mergulat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
aynısı olsa bile Türkcell'de kal elin adamı gelip sana onca şeyi yapacağına hiç değilse kendi vatanımızın bir şirketi kazansın..

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Vodafone son zamanlarda bol tarifeler veriyor ben fazlasıyla memnunum tek sıkıntım 4.5g hat olmasına rağmen telin 3g olması ben de çektiği zaman indirme yapıp interneti harcıyorum.Tavsiyem vodafone.:)

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Vodafone son zamanlarda bol tarifeler veriyor ben fazlasıyla memnunum tek sıkıntım 4.5g hat olmasına rağmen telin 3g olması ben de çektiği zaman indirme yapıp interneti harcıyorum.Tavsiyem vodafone.:)

Turkcell sim kartımı dun aldım. Dış mekanda vodafone da sıkıntı yok. Girdiğim ortamlarda evde vs sorun yaşıyorum. 3g ile 4.5g hızı aynı merak etme.

Baz istasyonu problemini 4 yıldır çözemiyorlar ve müşteri hizmetleri rezalet diye geçiyorum. Yoksa avantaj ve kampanyalarda platinum u 4 e 5 e katlar en az üstad.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Turkcell sim kartımı dun aldım. Dış mekanda vodafone da sıkıntı yok. Girdiğim ortamlarda evde vs sorun yaşıyorum. 3g ile 4.5g hızı aynı merak etme.

Baz istasyonu problemini 4 yıldır çözemiyorlar ve müşteri hizmetleri rezalet diye geçiyorum. Yoksa avantaj ve kampanyalarda platinum u 4 e 5 e katlar en az üstad.
Turkcell çekim konusunda en iyisi ama tarifeleri hiç ilgimi çekmedi Vodafone kadar kardeşimde 4g Sony var onu alacağım.:)

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Turkcell çekim konusunda en iyisi ama tarifeleri hiç ilgimi çekmedi Vodafone kadar kardeşimde 4g Sony var onu alacağım.:)

Aslında çok ilgi çeken tarifesi mevcut. Platinum benim ilgimi çekti. Yeni müşterilere de +5 gb veriyor. Vodafone 'dan çok soğuduğum için müthiş avantajlarını bile bıraktım yani. Yoksa avantaj kounsunda en iyisi vodafone. Bence önemli olan hizmet, devamlılık ve kalite.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Arkadaşlar merhaba,

8 Gündür Turkcell Platinum kullanıyorum.

*Evimdeki sinyal kopmaları, servis yok hataları düzeldi.
*5 kademede 2 çekse bile gayet hızlı internet e erişim sağlıyorum.
*Evde vodafone'da 4G'de 3Megabit Download görürken Turkcell'de 191 Megabit görüyorum.

Kısaca ciddi farklar söz konusu. Kalitesi çok iyi ve müşteri hizmetleri inanılmaz tecrübeli. Reklam yapmıyorum :) tavsiye ediyorum. Salla kazandan gayet iyi internet ediyor (cuma günleri) ramazan hediyesi de 12GB internet toplamda verdi.

Ekli dosyalar

• FullSizeRender.jpg
    FullSizeRender.jpg
    143.7 KB · Görüntüleme: 691

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Turkcell kalitedir hocam ben de arap telekomdan geçmiştim.

aylık 79 tl 15 gb internet 1000 dk 1000 sms kullanıyorum

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Turkcell kalitedir hocam ben de arap telekomdan geçmiştim.

aylık 79 tl 15 gb internet 1000 dk 1000 sms kullanıyorum
Bu paket Turkcell' e mi ait, gerçekten çok iyi ve fiyatı da bana iyi geldi kaliteyi söylememe gerek yok, şu an için Türk Telekom' a devam.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
1999 yılından beri Aycell Avea ve Türk Telekom kullanıyorum çok memnunum yer İstanbul 8 GB 1000 Dk 1000 sms 30 Tl daha ne olsun.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bu paket Turkcell' e mi ait, gerçekten çok iyi ve fiyatı da bana iyi geldi kaliteyi söylememe gerek yok, şu an için Türk Telekom' a devam.

Evet hocam platinum 10 paketi. yeni geçtiğin için 5 gb veriyor platinum 15 gibi kullanıyorsun. Her cuma da internet geldi. İnternet dakika vs hediye ediyorlar. Ramazan kampanyasından toplam 14 gb net verdi. Hediyelerle beraber bu ay 36 GB netim var :)) bitmiyor. tavsiye ederim. Vodafone'dan Turkcell'e geçince şahinden mercedes'e binmiş hissi yaşadım. Telefonda görüşme de kopmalar olmuyor, internet en az 100 megabit görüyorum. max 'de 200 megabit hız gördüm. Cihazım 7 plus.
Müşteri hizmetleri taktir etmek gerek, ona yorum yapmıyorum. Vodafone'a göre dezavantajı ise kampanya kounsunda vodafone. Adamlar müthiş kampanyalar yapıyor heryerde güzel hediyeler, promosyonlar, havalimanı lounge, hızlı geçiş falan süper. Bu konuda turkcell platinum'u eleştiririm :)
--- Gönderi Güncellendi ---
1999 yılından beri Aycell Avea ve Türk Telekom kullanıyorum çok memnunum yer İstanbul 8 GB 1000 Dk 1000 sms 30 Tl daha ne olsun.

Fiyat cidden iyiymiş. Görüşmede kopma vs oluyor mu?

stormstorm

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Vodafone Freezone'luyum İzmir'in çoğu bölgesinde çekmiyor. Turkcell en iyisin bence

burakgorur17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vodafone o kapmanyalari kendisinin cekim gucu ve hizininda iyi olmadigi icin ve musterileri kendinde tutmak icin yapiyor kisacasi herturlu turkcell
Tarifeler ve kampanyalar rekabet kurulunun belirlediği rekabet şartlarına göre yapılıyor bilip bilmeden ortaya laf sallamayın. Şuan pazar payında Turkcell lider olduğu için en pahalı tarifeyi çıkarmak zorunda. Vodafone ile arasında %2lik bir pay kaldı büyük bir ihtimalle 2018de o fark kapanacak ve taraflar yer değiştirecek.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
2003' ten beri şu an ki adıyla Türk Telekom kullanıyorum. 12 GB internet, 1000 Dk. 1000 SMS ve 5400 dakika grup içi. Ben memnunum. Ama en iyisi Türkcell diyebilirim.

stormstorm

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Bayraklı-Bornova-Konak üçlüsünde nasıl?
Valla o bölgelerde oturmadığım için birşey söyleyemicem ama Konak Alsancak bölgesinde çekim kalitesi iyi denebilir. BenVodafone paketleri uygun diye geçmiştim ama Turkcell'e geri dönecem taahhüt bitince..

kunkami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
çekim gcü ve memnuniyeti açısından turlcell ama para tasarrufu ve verim açısından vodafone

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
11 yıl avea kullandım, son 2 yıldır turkcell kullanıyorum ama aveadan daha çok memnumdum. Turkcell'de ise köye gittiğimde memnun kaldım sadece. Köyde diğer hatlar iyi çekse direk avea veya vodafone'a geçiş yapardım :)

denizakalin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İkisini de kullandım, ikisinin de eksik olduğu konular var. Ama son karar olarak Vodafone diyorum.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Bulunduğunuz yere göre değişkenlik gösterebilir ben vodafone dan çok memnun olanda gördüm değiştirmek isteyenide ki daha çok memnun olan gordüm o ayrı konu ayrıca benim şahsı fikrim turkcell son zamanda kalitesi dusen hizmet ve kaybedilen abone sayisi ile aniliyor ayrica bunlara ragmen fiyatini hic dusurmuyor artilari var mi tabiki var koy ve onun gibi tenha yerlerde turkcellden baskasi cekmiyor bana gore telefonla konusmak icin ulke genelinde en iyi operator turkcell sehir merkezlerinde herkesinki cekiyor internet siralamasida soyle bana gore istanbulda (istisnalar kaideyi bozmaz) vodafone >turkcell=turk telekom bir cok sehirde bulundum sehir merkezlerinde bastaki hep aynı diğerleri değişkenlik gösteriyor ha bu arada sasirdigim sey su oldu bimcell turk telekomun alt yapisini kullanmasina ragmen genelde turk telekomdan daha iyi cekiyordu
Merhaba,

Mevcutta Vodafone Yeni Red 15 kullanıyorum. Çok fazla kampanyası olmasıyla beraber hizmet anlayışı 0 'dır. Mesela bir probleminiz oldu fatura yada internet problemi. Çözebilmeniz imkansız. Çok tecrübesiz bir müşteri hizmetleri mevcut. Mesela red kullanıyorsunuz özel müşteri hizmetleri olması lazım öyle diyorlar. Artık herkes red olduğu için müşteri hizmetleri karışık oldu. 7008 'i arayıpda faturasız hatta bağlandığını bile hatırlıyorum.

Ve şu an hattımla alakalı arama problemi var, çözemediler. Türkcell bir tık daha pahalı gözüküyor. Fakat kalitesi ortada. Platinum'un da içerikleri çok yetersiz gözüküyor. Vodafone, kampanya konusunda fazlasıyla Turkcell'i aşmış gözüküyor.

Tecrübeniz ve öneriniz varsa alabilir miyim?

Mesela 4.5G'de hangisi iyi?
--- Gönderi Güncellendi ---
Aynen benim özetlediğim;

Turkcell; kalite, pahalı
Vodafone; kalitesiz, uygun, kampanyaları çok iyi. Benim gibi böyle kararsız kalınıyor

Güncel
Kalitesiz sayılmaz bence interneti çok iyi bazı yerlerde turkcell takılıyor ama vodafone gayet hızlı dediğim gibi bulunduğun yere gore degisir.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Turkcell 45 lira minimum paket çıkarınca anneme vodafone'a geçtik. Açılsın bakalım nasıl olacak

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Aynısı dedeme olduydu 40 lira paket önerince turkcell vodafone a gectik memnun degilim diyor neden diyorum yazin koye gittigimizde cekmiyor diye o zaman turk telekoma geciriyim diyorum o zamanda benden habersiz sms gonderip cevap vermeyince baska tarife ayagina para kesiyorlar diyo ne yapalim diyorum bilmem diyo bakacaz artik kontrat bilmemnesi bitince bimcell yolu gorundu

Sx105rRomules

Müdavim
Reaksiyon puanı
177
vodofone kullanıyorum ama bulunduğun şehir metropol değilse benım gıbı mesela Aksaray turkcelle kullanmak gerçekten farkını hıssettırıyor