Bu konuyu okuyanlar

furkancic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sa beyler pc yi ilk aldığım günden beri online oyunlarda oyun içerisinde sürekli fps düşüp yükseliyor. daha önce hiç biyerde bu sorunu görmedim. bir iki oyunda fps yi çok düşük bi değere sabitleyince sabit kalıyor ama bazı oyunlarda kalmıyor. yardımcı olabilecek var mı?? bi çözüm yolu bulabilecek? herşey güncel. virüs yok. virüs programları kapalı. görüntü ayarları düşükte yüksek performansta herşey. fps yi aldığı yüksek değerlerde düşmeden tutmamım yolu var mı eyvallah

TOSHIBA SATELLITE P50-C-11V
BELLEK 8 GB
EKRAN BELLEĞİ 4 GB
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1920 x 1080
GRAFİK TİPİ NVIDIA GeForce GTX 950M
İŞLEMCİ Intel Core i7 5500U
SABİT DİSK 1 TB + 8 GB SSD

RxolleR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sa beyler pc yi ilk aldığım günden beri online oyunlarda oyun içerisinde sürekli fps düşüp yükseliyor. daha önce hiç biyerde bu sorunu görmedim. bir iki oyunda fps yi çok düşük bi değere sabitleyince sabit kalıyor ama bazı oyunlarda kalmıyor. yardımcı olabilecek var mı?? bi çözüm yolu bulabilecek? herşey güncel. virüs yok. virüs programları kapalı. görüntü ayarları düşükte yüksek performansta herşey. fps yi aldığı yüksek değerlerde düşmeden tutmamım yolu var mı eyvallah

BELLEK 8 GB
EKRAN BELLEĞİ 4 GB
Benim de seninki gibi ekran kartım 840M fark o yanlızca fakat herşeyi denediğim halde ani fps dropları yaşıyorum yardımcı olun lütfen.

RxolleR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,Asus bilgisayarımı 3 sene önce filan almıştım bu sorun geçen yazdan beri oluyor bayağı bir sıkıldım bu durumdan oyunlar oynanılmaz hale geliyor lütfen yardım edin.Bilgisayarımın özellikleri;
İntel i7 5500
Geforce 840M
8 GB Ram
1 Tb hard disk
(Laptop)
Bu arada nvidia ile ilgili bütün çözümleri denedim ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim :)

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Benim de seninki gibi ekran kartım 840M fark o yanlızca fakat herşeyi denediğim halde ani fps dropları yaşıyorum yardımcı olun lütfen.

yüksek sıcaklıktan dolayı , içinin tozunu alma + termal macun işini görecektir.
--- Gönderi Güncellendi ---

BELLEK 8 GB
EKRAN BELLEĞİ 4 GB

dikey senkronizasyon (v-sync) açarsan oyunlarda sabit fps alabilirsin. Hem makine sürekli yüksek fps vermeye çalışmayacağı için sıcaklık değerleri daha düşük olur , güzel olur.

MGTenshi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Benim yaşadığım sorun witcher 3'de ve bazı oyunlarda 60 fps verirken bir anda fps'in anlık bir şekilde düşüp düzelmesi ve bu nedenle oluşan kasma. Sistemim :
EVGA GTX 1060 SC, İntel i5 7600

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Benim yaşadığım sorun witcher 3'de ve bazı oyunlarda 60 fps verirken bir anda fps'in anlık bir şekilde düşüp düzelmesi ve bu nedenle oluşan kasma. Sistemim :
EVGA GTX 1060 SC, İntel i5 7600
MSI Afterburner yükle ve GPU-CPU sıcaklığına bak. Eğer ikiside normalse oyun ayarlarından V-SYNC ve Nvidia denetim masasından dikey senkronizasyonu kapa.

MGTenshi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MSI Afterburner yükle ve GPU-CPU sıcaklığına bak. Eğer ikiside normalse oyun ayarlarından V-SYNC ve Nvidia denetim masasından dikey senkronizasyonu kapa.
Sıcaklık değerlerim normal. Dikey senkronizasyonu kapattığımda monitörüm 60hz olduğundan yırtılmalar meydana geleceğinden açık tutmak zorunda kalıyorum.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Sıcaklık değerlerim normal. Dikey senkronizasyonu kapattığımda monitörüm 60hz olduğundan yırtılmalar meydana geleceğinden açık tutmak zorunda kalıyorum.
Ayarları sona alsan o kart 60 FPS'yi geçemez zaten. Sen dediğimi yap ayarları sona al.

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Burada net olmak gerekiyor.

Birincisi 840M iyi bir ekran kartı değil ki 3 yıl önce almışsın. Bunun dışında cihazın normal şartların üzerinde bir ısı ile çalışıyor olabilir. Öncelikle yük altındayken ısı değerlerini ölçmen gerekiyor. İşlemci ve ekran kartının sıcaklıkları çok önemli. Fanın dolmuş olabilir.

Başka bir sorundan bahsetmediğin için durumun yazılımsal olmadığını varsayabiliyorum sadece.

RxolleR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada net olmak gerekiyor.

Birincisi 840M iyi bir ekran kartı değil ki 3 yıl önce almışsın. Bunun dışında cihazın normal şartların üzerinde bir ısı ile çalışıyor olabilir. Öncelikle yük altındayken ısı değerlerini ölçmen gerekiyor. İşlemci ve ekran kartının sıcaklıkları çok önemli. Fanın dolmuş olabilir.

Başka bir sorundan bahsetmediğin için durumun yazılımsal olmadığını varsayabiliyorum sadece.
Oyun oynarken;
GPU:36
CPU:27
ANAKART:29
FAN HIZI DA :4200 rpm
iyi mi?
eğer iyiyse windows 8 de mi bir sorun var yoksa termal macunla mı alakalı onu çözemedim.
ayrıca disk'imin yüzdesi 100 e çıkıyor oyundayken vs. onla ilgili bi sorun olabilir mi?