Liderhaber Chrome Virüsü Nasıl Temizlenir?

Bu konuyu okuyanlar

sonsuza dek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarıma v9-tp adlı virüs bulaştı bilgisayarda ilk chrome'u açtıımda durmadan liderhaber.org diye bir siteye yönlendiriyor dikkat açmayın virüslü olabilir.Virüs taramalarında birşey bulamıyorum chrome'u silip tekrar yüklesep 1-2 gün sonra otomatik olarak gene geliyor virüs ve sayfa açmaya devam ediyor. chrome özellikerinden hedefi değiştirsem düzeliyor 1-2 saat sonra gene otomatik virüs geliyor.Taratmadığım program kalmadı kanımca bu virüs değil bir tür yazılımsal kod fakat bulamıyorum bilgisayarda gıcık oldum.Yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı

sonsuza dek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Adwcleaner işe yaramadı türevleride yaramıyor virüs programları bile işe yaramıyor sdn yiğitleri yardım

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
İşletim sisteminiz nedir?

onursiyhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sıkıntı bende de mevcut her yolu denedim ama ne yazık ki illet şey düzelmedi. Hiçbir antivirüs programına takılmamayı başaran bir reklam virüsü yapmış adamlar yapanın ellerinden öpmek lazım. Benim iştetim sitemim W10 olduğu için en güvendiğim program olan ne yazık ki combofix i kullanamadım.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Aynı sıkıntı bende de mevcut her yolu denedim ama ne yazık ki illet şey düzelmedi. Hiçbir antivirüs programına takılmamayı başaran bir reklam virüsü yapmış adamlar yapanın ellerinden öpmek lazım. Benim iştetim sitemim W10 olduğu için en güvendiğim program olan ne yazık ki combofix i kullanamadım.

O zaman formattan başka bir çareniz kalmıyor.

KaanTalas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben çözümü youtubeda ararken yorumlarda buldum adam demiş ki masaüstünde chrome'a sağ tık yap özelliklere basıp dosya konumunu aç sonra masaüstündeki kısayolu sil ve dosyadaki chromedan yeni kısayol yap ben yaptım çalıştıı

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Ben çözümü youtubeda ararken yorumlarda buldum adam demiş ki masaüstünde chrome'a sağ tık yap özelliklere basıp dosya konumunu aç sonra masaüstündeki kısayolu sil ve dosyadaki chromedan yeni kısayol yap ben yaptım çalıştıı

Bu durum geçici olabilir ne kadar süredir bu şekilde kullanıyorsunuz?

onursiyhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu yolu bende denedim ama yaklaşık bir hafta sonra virüs kendini tekrar kuruyor. Araştırdım windows 10 da zaman programlı bir olay varmış oradan da kaldırmama rağmen devam etti. Ne yazık ki format tek çözüm gibi görünüyor daha sonrasında ise tekrar bulaşmaması için dua etmek lazım sanırım :)

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
farklı bir chrome virüsü için yazmıştım ama birde bunları denermisiniz

Öncelikle size bu virüsü bulaştıran yazılım tekrar bulaşması için kaldırın sonra bilgisayarınızı AdwCleaner ve Malwarebytes ile taratın
daha sonra chrome u sıfırlamak kalıyor tarayıcınızı
C:\Users\KullanıcıAdı\AppData\Local\Google\Chrome\Application\User Data buradaki default klasörünü silin temizlenmiş olması lazım

mazgal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Zemana AntiMalware kur çalıştır ebediyyen kurtul !!!

mdilbaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende işeyarayan çözümü yazayım chrome veya firefox un kısayoluna sağ tıklıyoruz (görev çubuğunda ise açılan kutucuktaki kısayola tekrar sağ tıklıyoruz.) özelliklere tıklıyoruz. Hedef kısmında sadece
chrome için "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe"
firefox için "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe"

yazacak şekilde olmalı bunun dışında arkasında ne varsa siliyoruz.
uygula & tamam a tıklıyoruz

hepsi bu kadar

helboy007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstü google chrome sağ tıkla özellikler de hedef yerinde "C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" bu yazar bundan gerisini sil ve tamam de.

halis_42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bu virüs farklı bişey sen kısayoldan silmen bişey ifade etmiyor hemen yeniliyor sırf bu yüzden format atmıştım kayboldu ama mdm , lıght shot,adobe,cc yada crhome dan kaynaklanıyor bunlardan hangısı tam bılmıyorum ama bu programlardan bırını ukledıgımde piyasaya cıkıyor eğer çözüm bulan varsa yazsın.küçük bi yazılım sanırım direk müdahale ediyor ana sayfaya belirli aralıklarlada kontrol ediyor değişip değişmediğini

UmuTBaskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanırım Sorunu Anladım Google Chrome Ayarlarına Gir Tarayıcın Muhtemelen Google.com.tr Yerine liderhaber.org bu değilse format tek çare Ama Dene Yararım Dokunabilir :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Adamlar Bir Takım kodlarla Tarayıcı google.com.tr degil liderhaber.org yapmış olabilir :)
olmayadabilir yani onu'da görecez

Son düzenleme:

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
malwarebytes antivirüs 14 günlük trial kurup bilgisayarı taratın. tüm virüsleri temizlediğinizi göreceksiniz. işlem bittikten sonra antivirüsü kaldırabilirsiniz

cesetsemih

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar çok arayarak kesin çözüm buldum, bu virüs kendini 3 günde bir yeniliyor, cromu uzantısını siliyorum , malwareby taratıp temizliyorum ,ama gene 3 günde yeniden virüs yerleşiyor, ve çözüm bilgisayardan[ görev zamanlayıcı ] açın ve ordan[ görev zamanlayıcıyı kitaplığı açın] orda kutucukta zamanlayıcılar var o kutunun içinde 3 günde bir çalıştır diye yazan yazanları devre dışı bırak yada sil ve olay çözülmüş olacak, gerçekten bunun için çok uğraştım ama buldum ,

DeepDark3461

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarıma v9-tp adlı virüs bulaştı bilgisayarda ilk chrome'u açtıımda durmadan liderhaber.org diye bir siteye yönlendiriyor dikkat açmayın virüslü olabilir.Virüs taramalarında birşey bulamıyorum chrome'u silip tekrar yüklesep 1-2 gün sonra otomatik olarak gene geliyor virüs ve sayfa açmaya devam ediyor. chrome özellikerinden hedefi değiştirsem düzeliyor 1-2 saat sonra gene otomatik virüs geliyor.Taratmadığım program kalmadı kanımca bu virüs değil bir tür yazılımsal kod fakat bulamıyorum bilgisayarda gıcık oldum.Yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı

Kesin çözümü buldum, Bilgisayara katılımsız Adobe PS cs5 veya başka sürüm yüklemişsin ondan kaynaklanıyor çözümü ise Program Files'teki ADOBE dosyasını komple silip virüsten kurtulmak, daha sonra photoshop'un Full sürümünü yüklersiniz katılımsızı kesinlikle yüklemeyin virüs ondan kaynaklanıyor, iyi günler

DeepDark3461

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Liderhaber veya v9pt virüsünden kesin olarak kurtulun

jiletiks

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de aynı sıkıntı oldu Liderhaber.com diye Ben sistem geri yükleme den 1 hafta önceki yüklemeyi yaptım ve düzeldi. Kalıcı mı bilemem ama şimdilik sıkıntı yok.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Windows 7 artık bu zamanlarda kullanılması önerilmiyor. Çünkü hem desteği bitmiş, hem de güvenlik duvarı yenilerine nazaran geride kalıyor. İkinci olarak https uzantılı sitelere ve korsan / şüpheli yerlere pek girmenizi hiç önermiyorum.