Huawei P10 plus mı? iphone 7 mi?

Bu konuyu okuyanlar

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Arkadaşlar sizlere daha önce telefonumun kırıldığını ve bu nedenle yeni telefon alacağımı söylemiştim.

Şimdi kafamda iki model kaldı.Aslında tek model vardı ama forumdaki videolarda huawie p10 ve p10 plus'ı izleyince fikrim değişti.

Bu iki modelden 1- Huawei P10 plus

2- iphone 7

Sizce hangisini almalıyım?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Iphone 7 bence, ikinci eli bile para.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben telefonları satmıyorum.O yüzden 2 el sıkıntım yok.iphone çok hızlı ve iyi ama kamerası o kadar geniş açılı değil ve pil ömrü bence iyi değil.
--- Gönderi Güncellendi ---

Evet.Diğeride 100 lira farklı
ithalatçıya güveniyorsanız alın.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben telefonları satmıyorum.O yüzden 2 el sıkıntım yok.iphone çok hızlı ve iyi ama kamerası o kadar geniş açılı değil ve pil ömrü bence iyi değil.

Hayırlı olsun şimdiden güle güle kullanın.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet.Diğeride 100 lira

Yok ithalatcı olan 3.099 TL

Huwei türkiye garantili olan 3.200 veya 3.250 TL olması lazım.Ben 3.100 liraya arıyordum.150 TL daha verir huawei ranatili alırım
P10 Plus TRde huawei garantili olarak daha satışa çıkmadı P10 Bile Huawei TR garantil,i olarak 3600 TL

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Teşekkür ederim.Çarşamba'ya kadar G3 ile devam sonra huawei ile bakalım.

Bu telefonu tercihimde hakkı abinin videosu çok etkili oldu.1.5 metreden mermere düştü.Sadece ufak tefek çizik var.Ekrana birşey olmadı dedi.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Arkadaşlar sizlere daha önce telefonumun kırıldığını ve bu nedenle yeni telefon alacağımı söylemiştim.

Şimdi kafamda iki model kaldı.Aslında tek model vardı ama forumdaki videolarda huawie p10 ve p10 plus'ı izleyince fikrim değişti.

2- iphone 7

Neden S7 yada S7 edge almıyorsun ki ? Hem daha ucuz hemde daha güçlü cihazlar
Hee dersen ki içime bunlar sindi diye. O zaman Huawei p10 derim. Hem tr garantilide alırsan Huawei garantisi seni mağdur etmez
İp 7 neden önermedim ? Çünkü parasını hak etmiyor. Peki p10 ediyor mu orasıda muamma.
Teşekkür ederim.Çarşamba'ya kadar G3 ile devam sonra huawei ile bakalım.

Bu telefonu tercihimde hakkı abinin videosu çok etkili oldu.1.5 metreden mermere düştü.Sadece ufak tefek çizik var.Ekrana birşey olmadı dedi.
Telefona kılıf ekran koruyucu taktığında tank olur o zaman :D

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
P10 Plus TRde huawei garantili olarak daha satışa çıkmadı P10 Bile Huawei TR garantil,i olarak 3600 TL

İnternette huawei türkiye garantilisi 3.140 TL güvenilir site
Hee dersen ki içime bunlar sindi diye. O zaman Huawei p10 derim. Hem tr garantilide alırsan Huawei garantisi seni mağdur etmez
İp 7 neden önermedim ? Çünkü parasını hak etmiyor. Peki p10 ediyor mu orasıda muamma.

Aynen öyle benim parçalanan telefonum s7 edge ondan.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Konuyla ilgisi yok kusura bakmayın ama, Huawei P10 (plus değil) Türkiye'de en çok ne kadara düşebilir ?

emrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
4Kda da yamuluyor:D:D F2.2 dile kolay:D Pixelleri sensör boyutu ekstrem büyük de değil
3K ona vericem kendimi atarım bir yerden hele 3600e S8 varken

sırf size cevap vermek için aylar sonra giriş yaptım.

Bende telefon alma arefesindeyim bu aralar forumları geziyorum.Hali hazırda elimde honor 7 var(HUAWEİ).
İnternetten 750 tlye ikinci el olarak aldım.,Muhteşem bir cihaz.En ufak bir sıkıntıda telefon değiştiren biriyim,çabuk soğurum.z5-g4-note4-a7(2016) kullanmış biri olarak söylüyorum bunu.HUAWEİ'nin En ufak bir yamuğunu görmedim.

Gelelim size.
S7 edge fan boyluğunuz midemi bulandırıyor.Her başlıkta rast geliyorum size.Sürekli güzelliklerinden,özelliklerinden bahsediyorsunuz.Telefon gerçektende özellikli bir telefon.Ama sizin öve öve bitiremediğiniz özelliklerini kullanabilmek için telefonun yazılımsal,donanımsal,fiziksel özelliklerinin sorunsuz olması lazım.

s7 edge almak isteyen bir kişi eğer akli dengesi yerindeyse donanımhaberde ufak bir araştırmayla ve şikayetvar.com'da olan şikayetleri okusa s7 edgeden arkasına bakmadan kaçar.Kaçmıyorsa ya deli parası vardır yada aklından bir zoru vardır.Şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.binlerce,az çok telefondan anlayan kvk,teleservice kapılarında sürünmüş biri olarak şikayetlerin %85i TELEFONUN KENDİ KUSURU.

Elektronik cihaz şans işi diyebilirsiniz.Ben 3bin küsür lira verdiğim alette işi şansa bırakmam arkadaş.Ya bu telefonu sorunsuz yapacaksın fiyatını hak edecek,yada fiyatını,yedek parçalarını indireceksin aşağıya sorun yaşayan insanlar az bir zararla bu işten kurtulacak.Servis desen ayrı bir rezalet o konulara girmek istemiyorum.Dediklerim yanlış anlaşılmasın.Kullanıcı hatasından bahsetemiyorum.Düşürme,tuzlu suya sokma vs konumuz o değil.

Kiminin telefonu şarjdayken ekran tuz buz olmuş servis kullanıcı hatası demiş,binlerce kişinin ekranından pembe çizgiler çıkıyormuş servis kabul etmiyormuş,kamera camı kırılması,ana kart arızası gırla gidiyor sorunlar.Gerçekten çok üzülüyorum bu kadar para veripte bu şekilde sorun yaşayan insanların durumuna.Çok araştırdım inanın bana bu telefonu kullanan 100 kişiden 45 kişisi sorun yaşıyor.55 kişide topun ağzında.Ben 55 kişinin içinde olupta korkuyla yaşamak istemezdim açıkcası.

Son bir aydır telefon araştıran birisi olarak yazıyorum bunları.Herhangi bir markaya sizin gibi duygusal bağda beslemiyorum.Misal samsung note 4 samsungun şaheseridir.Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

s7 için bunları yazıyorum diye iphone,huawei,sony vs bana madalya vermeyecek,kontör atmayacak,indirim yapmayacak.

Gelelim konuya.P10u yakından inceledim.çok tatlı cihaz.Şuan cebimde 2.500 tl var alacak telefon yok.Gerçekten yok.
p10 veya p10+ alacağım.Fiyatları 2500-2800 arasına kısa süre içerisinde düşecektir.
Hayırlı geceler.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Bende telefon alma arefesindeyim bu aralar forumları geziyorum.Hali hazırda elimde honor 7 var(HUAWEİ).
İnternetten 750 tlye ikinci el olarak aldım.,Muhteşem bir cihaz.En ufak bir sıkıntıda telefon değiştiren biriyim,çabuk soğurum.z5-g4-note4-a7(2016) kullanmış biri olarak söylüyorum bunu.HUAWEİ'nin En ufak bir yamuğunu görmedim.

Gelelim size.
S7 edge fan boyluğunuz midemi bulandırıyor.Her başlıkta rast geliyorum size.Sürekli güzelliklerinden,özelliklerinden bahsediyorsunuz.Telefon gerçektende özellikli bir telefon.Ama sizin öve öve bitiremediğiniz özelliklerini kullanabilmek için telefonun yazılımsal,donanımsal,fiziksel özelliklerinin sorunsuz olması lazım.

s7 edge almak isteyen bir kişi eğer akli dengesi yerindeyse donanımhaberde ufak bir araştırmayla ve şikayetvar.com'da olan şikayetleri okusa s7 edgeden arkasına bakmadan kaçar.Kaçmıyorsa ya deli parası vardır yada aklından bir zoru vardır.Şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor.binlerce,az çok telefondan anlayan kvk,teleservice kapılarında sürünmüş biri olarak şikayetlerin %85i TELEFONUN KENDİ KUSURU.

Elektronik cihaz şans işi diyebilirsiniz.Ben 3bin küsür lira verdiğim alette işi şansa bırakmam arkadaş.Ya bu telefonu sorunsuz yapacaksın fiyatını hak edecek,yada fiyatını,yedek parçalarını indireceksin aşağıya sorun yaşayan insanlar az bir zararla bu işten kurtulacak.Servis desen ayrı bir rezalet o konulara girmek istemiyorum.Dediklerim yanlış anlaşılmasın.Kullanıcı hatasından bahsetemiyorum.Düşürme,tuzlu suya sokma vs konumuz o değil.

Kiminin telefonu şarjdayken ekran tuz buz olmuş servis kullanıcı hatası demiş,binlerce kişinin ekranından pembe çizgiler çıkıyormuş servis kabul etmiyormuş,kamera camı kırılması,ana kart arızası gırla gidiyor sorunlar.Gerçekten çok üzülüyorum bu kadar para veripte bu şekilde sorun yaşayan insanların durumuna.Çok araştırdım inanın bana bu telefonu kullanan 100 kişiden 45 kişisi sorun yaşıyor.55 kişide topun ağzında.Ben 55 kişinin içinde olupta korkuyla yaşamak istemezdim açıkcası.

Son bir aydır telefon araştıran birisi olarak yazıyorum bunları.Herhangi bir markaya sizin gibi duygusal bağda beslemiyorum.Misal samsung note 4 samsungun şaheseridir.Bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

s7 için bunları yazıyorum diye iphone,huawei,sony vs bana madalya vermeyecek,kontör atmayacak,indirim yapmayacak.

Gelelim konuya.P10u yakından inceledim.çok tatlı cihaz.Şuan cebimde 2.500 tl var alacak telefon yok.Gerçekten yok.
p10 veya p10+ alacağım.Fiyatları 2500-2800 arasına kısa süre içerisinde düşecektir.
Hayırlı geceler.
Bir markaya duygusal bağ beslediğim yok çöp olan çöptür söylerim .Mesela A 17 serisi o fiyata çöptür bunu heryerde söylerim. A 16 seriside çöptür. Samsungun Note 4 altındaki her telefonu istisnalar bir kenara fiyatına göre çöptür.
P10un kamerasıda gece video çekiminde bana göre çöp bu kadar açık ve net.
Benim fanboyluğumun sizi iğrendirmesi de ZERRE umrumda değil.
Ben bu forumda S7 Edge ile sorun yaşayan çok az kişi görüyorum sorun bulacaksak emin olun şikayet vara girip her telefon için bir sürü sorun buluruz merak etmeyin
Hayırlı geceler.

emrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bir markaya duygusal bağ beslediğim yok çöp olan çöptür söylerim .Mesela A 17 serisi o fiyata çöptür bunu heryerde söylerim. A 16 seriside çöptür. Samsungun Note 4 altındaki her telefonu istisnalar bir kenara fiyatına göre çöptür.
P10un kamerasıda gece video çekiminde bana göre çöp bu kadar açık ve net.
Benim fanboyluğumun sizi iğrendirmesi de ZERRE umrumda değil.

umrunuzda olup olmaması da benim umrumda değil.
Sorun bu değil.Sorun s7'nin saatli bomba olduğu ve sizin insanları sürekli bu telefonu almaya teşvik etmeniz.

S7 ve Edge Şikayet ve Sorunları | Şikayetvar

az değil 1.480 şikayet var.Hatta en son şikayet kronik pembe çizgi sorunu,servisin madur kişiye kullanıcı hatası demesi,3000 Tl para bayılıp telefonu alan adamın psikolojisi.

Bu sorunlar hakkında yorum yapar mısınız biraz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
umrunuzda olup olmaması da benim umrumda değil.
Sorun bu değil.Sorun s7'nin saatli bomba olduğu ve sizin insanları sürekli bu telefonu almaya teşvik etmeniz.

Bu sorunlar hakkında yorum yapar mısınız biraz?

S7 ve Edge Şikayet ve Sorunları | Şikayetvar

az değil 1.480 şikayet var =)
Bu kadar çok satılan cihaz da 1480 şikayet:D Belirteyim.:D
Dediğim gibi umrumda değilsiniz.:D
6S Şikayetleri ve 6S Hakkında Kullanıcı Yorumları | Şikayetvar çok satan başka bir model şikayet sayısı 1075 muhteşem servisi olduğu iddia edilen apple olmasına rağmen:D

emrb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu kadar çok satılan cihaz da 1480 şikayet:D Belirteyim.:D
Dediğim gibi umrumda değilsiniz.:D
6S Şikayetleri ve 6S Hakkında Kullanıcı Yorumları | Şikayetvar çok satan başka bir model şikayet sayısı 1075 muhteşem servisi olduğu iddia edilen apple olmasına rağmen:D

iphone 6s yazınca şikayetler 687'ye düştü.
iPhone 6S Şikayetleri | Şikayetvar
Şikayetlerin içeriğine bakarsanız hiç tavsiye etmeyip,sevmediğim iphone telefonun s7ye göre çok çok masum olduğunu anlarsınız.
Türkiye'de satılan 6s sayısı s7'yi katlar.

Araştırmak lazım.Neyse.

Vesselam

M

Murat Burç

SDN Okuru
iphone 6s yazınca şikayetler 687'ye düştü.
iPhone 6S Şikayetleri | Şikayetvar
Şikayetlerin içeriğine bakarsanız hiç tavsiye etmeyip,sevmediğim iphone telefonun s7ye göre çok çok masum olduğunu anlarsınız.
Türkiye'de satılan 6s sayısı s7'yi katlar.

Araştırmak lazım.Neyse.

Vesselam
Galaxy ve S7 Edge Şikayetleri | Şikayetvar
Galaxy S7 Edge yazınca şikayetler 296ya düştü.
Galaxyde iPhone gibi bir telefon serisinin adıdır bilmiyorsanız söyleyeyim:D

Araştırmak lazım.

Vesselam.

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685

Aynen öyle benim parçalanan telefonum s7 edge ondan.

Gelelim size.

Hayırlı geceler.

Şimdi ben bir s7 edge kullanıcısıydım.Telefonu düşürdüm kırdım.Neyse kırmadan 5 ay evvel o kamera camı sıkıntısı bendede oldu.O konuda haklısınız.Ama telefon çok güzel çok özellikli

Benim yeniden almama sebebim.

1 - edge ekran bu ekran yüzünden telefonu adam gibi tutamıyordum.

2 - kamera camı

3 - bence biraz dayanıksız.
iphone 7 mi p10 plus mı dersen p10 plus derim ama plus olandan bahsediyorum
Teşekkür ederim

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098

2- iphone 7

Hangi işletim sistemini kullanıyordun ve memnun muydun

murat zorluu

Reaksiyon puanı
685
Hangi işletim sistemini kullanıyordun ve memnun muydun
Performans olarak beni tatmin etti açıkcası düşmese 1 yıl daha kullanacaktım.Ama dediğim gibi edge ekran bazen sıkıntı yaratıyor.Ve telefon cok hassas.

Samsung al derim.Ben daha evvel

2009 samsungun ilk dokunmatik ekran telefonu

2011 galaxy ace

2013 Duos

2016 S7 edge

Modellerini kullandım.

Aynı zamanda yan markası olarak gördüğüm LG'yi de öneririm

2014 LG G3 kullandım

Bak telefonum bozuldu.G3 kurtardı beni şuan onu kullanıyorum taş gibi telefon

Son düzenleme: