Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Güncelleme bana gelmedi sizlerde durum nedir?
Ben LYS kodlu Arab yazılımını kurdum telefon türkçe olarak olarak açıldı recovery modda baktım csc değişmemiş multi csc Yazılım olunca önceki csc kodu eğer ki içinde var sa direk öyle açılıyor örnek TUR csc içinde var ve Türkçe olarak açıldı

Avenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Şarj soketini kuru diş fırçası ile temizle bide mümkünse farklı bi kablo kullan ben kablo diyorum adaptör kalsın sadece kabloyu değiştir

3 farklı kablo denedim ama sorun kablodan değil. Ben sorunun adaptörden ya da telefondan olduğunu düşünüyorum

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
3 farklı kablo denedim ama sorun kablodan değil. Ben sorunun adaptörden ya da telefondan olduğunu düşünüyorum
O zaman farklı bi adaptör ve kablo kullan ama orijinal note 5 şarj aleti olsun bi ara benim de başıma geldi sıfır şarj aleti aldım düzeldi

Avenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
O zaman farklı bi adaptör ve kablo kullan ama orijinal note 5 şarj aleti olsun bi ara benim de başıma geldi sıfır şarj aleti aldım düzeldi

İnternetten sipariş verdim deneyecem inşallah olur. Olmazsa servise gönderirim o da 1 hafta kayıp.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Forumda guzel günlerim oldu. Telefon hala bende oldugu icin arada bakarim buralarada. S8 den yaziyorum suan kendinize iyi bakın:)

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Hatırlarsanız kablo için vermiştim

Öncesinde de kulaklık + S pen için.

Aksesuar sorununda telefonu geri veriyorlar size. Aksesuarı elinizden alıyorlar telefonu *güncelleyip* sıfırlayarak. Aman dikkat edin benim gibi mağdur kalmayın. Canlı destek kıvırıyor güzelce. Yok biz öyle demek istemedikten tutun her servis kendine özgü tamir biçimine sahip vs vs.

Yan yatmada Vestel'i geçtiler en azından TR'de acaba ne hissediyordurlar. Bence bariz mutlular.

Bu telefonla hiçbir zaman iyi şekilde anlaşamayacağım belli oldu yavaş yavaş. Ace 2 den nefret ettiğim kadar nefret ediyorum bu telefondan da. En azından Ace 2 600 700 liralık telefondu bu telefon nasıl bir rezalettir anlamadım gitti.

Bu arada en ama en çok sevdiğim Wifi sorunu tekerrüre sardı. Artı akrabamın S7 Edge de aynı sorundan muzdarip. İkide bir sadece bu ikilinin bağlantısı kesilip geri gelmekteydi. Ama evdeki Ace 2 (CM11) de S4 mini (Stock 4.2.2) de Zenfone 5 (Stock 4.4.2) de tıkır tıkır çalışıyordu. Sadece S7 edge (7.0) ve Note5 (7.0). Yorum size aittir. Bence tesadüften ziyade ne kadar kalitesiz wifi alıcısı olduğunu düşünmeliyiz. TV segmentinde de herkesin lanet ettiği bir husustur Wifi modülü Samsung cihazlarda.

Keşke sebebini de anlayabilsem o kadar merak ediyorum ki aslında.

Sırf bu yüzden Xperia Sola almamıştım da hayatımın büyük hatalarından olan Ace 2 almıştım.

Şimdi de aynı hatayı XZ ve P9 beklemek yerine Note5'e saldırarak yaptığımı düşünüyorum.

Samsung mu? Bu sefer asla işte.

Fanboylara takılmamak dileğiyle.

Çok büyük geçmiş olsun @Avenger sana da.

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Hatırlarsanız kablo için vermiştim

Öncesinde de kulaklık + S pen için.

Aksesuar sorununda telefonu geri veriyorlar size. Aksesuarı elinizden alıyorlar telefonu *güncelleyip* sıfırlayarak. Aman dikkat edin benim gibi mağdur kalmayın. Canlı destek kıvırıyor güzelce. Yok biz öyle demek istemedikten tutun her servis kendine özgü tamir biçimine sahip vs vs.

Yan yatmada Vestel'i geçtiler en azından TR'de acaba ne hissediyordurlar. Bence bariz mutlular.

Bu telefonla hiçbir zaman iyi şekilde anlaşamayacağım belli oldu yavaş yavaş. Ace 2 den nefret ettiğim kadar nefret ediyorum bu telefondan da. En azından Ace 2 600 700 liralık telefondu bu telefon nasıl bir rezalettir anlamadım gitti.

Bu arada en ama en çok sevdiğim Wifi sorunu tekerrüre sardı. Artı akrabamın S7 Edge de aynı sorundan muzdarip. İkide bir sadece bu ikilinin bağlantısı kesilip geri gelmekteydi. Ama evdeki Ace 2 (CM11) de S4 mini (Stock 4.2.2) de Zenfone 5 (Stock 4.4.2) de tıkır tıkır çalışıyordu. Sadece S7 edge (7.0) ve Note5 (7.0). Yorum size aittir. Bence tesadüften ziyade ne kadar kalitesiz wifi alıcısı olduğunu düşünmeliyiz. TV segmentinde de herkesin lanet ettiği bir husustur Wifi modülü Samsung cihazlarda.

Keşke sebebini de anlayabilsem o kadar merak ediyorum ki aslında.

Sırf bu yüzden Xperia Sola almamıştım da hayatımın büyük hatalarından olan Ace 2 almıştım.

Şimdi de aynı hatayı XZ ve P9 beklemek yerine Note5'e saldırarak yaptığımı düşünüyorum.

Samsung mu? Bu sefer asla işte.

Fanboylara takılmamak dileğiyle.

Çok büyük geçmiş olsun @Avenger sana da.

Çok büyük olasılıkla bir iki nesil sonra çıkan samsung u dayanamayıp alırsın samsung bu sefer düzeldi muhabbetleri vs derken almam diyen çoğu kişi aldı note 5 i :))

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Çok büyük olasılıkla bir iki nesil sonra çıkan samsung u dayanamayıp alırsın samsung bu sefer düzeldi muhabbetleri vs derken almam diyen çoğu kişi aldı note 5 i :))
Ben aynı hatayı birinci kez yaparım yetmez ikinci kez yaparım ama üçüncüsü gelmez büyük ihtimalle.

Çünkü o hata değil cahillik olurdu.

Sanmıyorum bu kadar da cahilleşeceğimi yani.

Note5'i sorunsuz bir cihazdır diye tercih etmiştim. Ama cihazın şu an sorunlar ile doluştuğunu gözlerimle gördükten sonra kararımı verdim Samsung asla adam olamayacak.

Crebros

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar halen 6.0.1 kullaniyorum. Güncellemeyo tavsiye ediyormusunuz ?

1.293 Mb güncelleme bulunmakta şuanda

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Forumda guzel günlerim oldu. Telefon hala bende oldugu icin arada bakarim buralarada. S8 den yaziyorum suan kendinize iyi bakın:)
Kardeşim yanlış anlama ama note 5 in neyi vardı ki s8 aldın ne değişti hayatında bence o paraya yazık bu benim fikrim yine hayırlısı olsun ne diyelim

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
Kardeşim yanlış anlama ama note 5 in neyi vardı ki s8 aldın ne değişti hayatında bence o paraya yazık bu benim fikrim yine hayırlısı olsun ne diyelim
annem note 5 gececekti bu yuzden. Arti cok guzel telefon olmuş s8 memnunum yani

gfbemrah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.
note 5 i sıfır ldım 2 aydır kullanıyorum.
3-4 gün ara ile birisi aradığında sesi çıkmıyor ve bu sırada zil sesleri menusune girdiğimde de zil seslerinden ses gelmiyor-titreşim de açık olmasına rağmen titreşim de o sırada çalışmıyor-.ve yıne bu srada ınstagram facebook youtube gıbı sıtelerde vıdeo oynatmıyor kapatıp açınca duzelıyor.3-4 gün ara ile bu sorun başıma geliyor.ses ayarları normal.çok site arştırdım cevap bulamadım yardımcı olabilen varsa sevinirim.ilk aldığımda android 5 ti 7 ye de güncelledim sorun devam ediyor.
reset de attım ama yine aynı sonuç.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.
note 5 i sıfır ldım 2 aydır kullanıyorum.
3-4 gün ara ile birisi aradığında sesi çıkmıyor ve bu sırada zil sesleri menusune girdiğimde de zil seslerinden ses gelmiyor.ve yıne bu srada ınstagram fecbook youtube gıbı sıtelerde vıdeo oynatmıyor kapatıp açınca duzelıyor.3-4 gün ara ile bu sorun başıma geliyor.ses ayarları normal.çok site arştırdım cevap bulamadım yardımcı olabilen varsa sevinirim.ilk aldığımda android 5 ti 7 ye de güncelledim sorun devam ediyor.
Telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin

gfbemrah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin
evet denedim fakat yine aynı problemle karşılaştım.bu sorun canımı sıkmaya başladı iyice.çünkü çalarken ses gelmediği gibi titreşim de aktif olmuyor o sırada (titreşimi aktif olmasına rağmen) en azından titreşim çalsa arayanın olduğunu anlayabilirim.

Asparagus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
evet denedim fakat yine aynı problemle karşılaştım.bu sorun canımı sıkmaya başladı iyice.çünkü çalarken ses gelmediği gibi titreşim de aktif olmuyor o sırada (titreşimi aktif olmasına rağmen) en azından titreşim çalsa arayanın olduğunu anlayabilirim. @tugrul_27 ağabey sayesinde çözmüştüm
Ayarlar uygulamalar sağ üstte 3 nokta var ona bas sistem uygulamalarını göster de touchwiz ana Sayfa uygulamasını bul kayıt yeri verileri ve ön belleği temizle de telefonu yeniden başlat bi ara bende de olmuştu ben böyle çözdüm
--- Gönderi Güncellendi ---
Ayarlar uygulamalar sağ üstte 3 nokta var ona bas sistem uygulamalarını göster de touchwiz ana Sayfa uygulamasını bul kayıt yeri verileri ve ön belleği temizle de telefonu yeniden başlat bi ara bende de olmuştu ben böyle çözdüm
@tugrul_27 ağabeyden alintidir

gfbemrah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

@tugrul_27 ağabeyden alintidir
yalnız bu sorun ben nova launcher kullanırken de touchWiz kullanırken de meydana geliyor.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Of valla şu güncellemeler gelsede telefon stabil hale gelse

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
kaça sattınız?ben de bu sorundan dolayı satmayı düşünüyorum daha 2 ay bile olmadı alalı ama.
Ben takas usulüyle sattım. Nakit teklifler pek iç açıcı değil, piyasada çok yavaşlamış. Benim cihaz ortalama 1750 gibi bir satış fiyatına denk geldi ama, nakit satsam bu fiyatlara satamazdım. Nakitte 1600 filan teklif edenler olmuştu, 2 aylık cihaz 1700-1800'e satarsın diye düşünüyorum.

hiujang

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben takas usulüyle sattım. Nakit teklifler pek iç açıcı değil, piyasada çok yavaşlamış. Benim cihaz ortalama 1750 gibi bir satış fiyatına denk geldi ama, nakit satsam bu fiyatlara satamazdım. Nakitte 1600 filan teklif edenler olmuştu, 2 aylık cihaz 1700-1800'e satarsın diye düşünüyorum.

Yerine ne aldınız peki

SeRkAn35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim telefonumun kaleminde sıkıntı çıktı o arkadaki basma yeri bastığım zaman geri atmıyor anca vurunca atıyor başına gelen varmı yoksa servislikmi ?

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar sizde mikrofon arızası oldumu hiç. 10 gündür sesimin gitmediğini yada çok uzaktan geldiğini söylüyorlar. Muhtemelen donanımsal. Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözen oldumu
Arkadaşlar sizde mikrofon arızası oldumu hiç. 10 gündür sesimin gitmediğini yada çok uzaktan geldiğini söylüyorlar. Muhtemelen donanımsal. Böyle bir sorunla karşılaşan ve çözen oldumu