S7 Edge ekranın çizilmesi

Bu konuyu okuyanlar

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Selam dostlar bir sorum var yaklaşık 5 aydır s7 edge kullanıyorum fakat ekranda anormal anormal çizikler var yani telefonu ne düşürdüm ne para olan nede anahtarlık gibi olan eşyalarla birlikte koydum yani hiç bir şey olmadı ne düştü felan 2 3 yıl lg g3 kullandım başına gelmeyen kalmamıştır çok çizik yoktu ama kendi kendine çizikler oluşuyor gibi geliyor bana bu telefonda nedeni nedir yani zaten kılıf kullanıyorum ve benim tarafımdan vsvs bir şey gelmediğini garanti edebilirim sizdede varmı bu sorun ?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Çizilme testlerinde son derece başarılıydı S7 edge. Çok garip bu durum. Fotoğraf atabilir misin ?
Selam dostlar bir sorum var yaklaşık 5 aydır s7 edge kullanıyorum fakat ekranda anormal anormal çizikler var yani telefonu ne düşürdüm ne para olan nede anahtarlık gibi olan eşyalarla birlikte koydum yani hiç bir şey olmadı ne düştü felan 2 3 yıl lg g3 kullandım başına gelmeyen kalmamıştır çok çizik yoktu ama kendi kendine çizikler oluşuyor gibi geliyor bana bu telefonda nedeni nedir yani zaten kılıf kullanıyorum ve benim tarafımdan vsvs bir şey gelmediğini garanti edebilirim sizdede varmı bu sorun ?

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Jelatin ya da cam kullanmamak hata olmuş böyle bir cihaz için dahi.

Bilemedim ama biraz da dikkatli olunacak bir telefon yani.

Ama şöyle de bir durum var en basitinden cepte bile dalgınlıktan para ile aynı cebe atıldığını hesap edin.

İşte cevap bu ve buna benzer olaylar olabilir.

Ben açıkçası edge ekranın hiç güvenli bir seçim olduğunu düşünmüyorum. Gerek düşürmelerde darbeden çok daha kötü etkilenmesi, gerek takılan kırılmaz camların çoğunun bu cihaza uyumsuz olması... gibi gibi.

Ama kendi kendine çizilebilecek kadar da değildir. Büyük ihtimal kullanımdandır.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ön kısımdaki cama eğim vermek için yüksek derecelerde ısıtılıyor buda mukavemeti artırıyor ön kısımın çizilmesi oldukça zor olması gerek.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
İşte dostlar bende öyle diyorum hani ısıtılması felan videolarınıda izledim ama nedense bilmiyorum hani ışığa tutmassan belli diğilde tutunca yine uzun bir çizgi halinde var ve canımı çok sıktı hani eminim yani o kadar para verdim birazda aptallığımdan jelatin taktırmadım aslında şöyle oldu olay işte çizildi telefonu aldıktan 1 2 ay sonra direk jelatin ve kap almaya gittim kap da arkalı önlü aldım kafaya bak telefonun olayı ekranda ben ekranı kapattım her neyse jelatin abi telefonu her kaba takışımda çıkıyor durmadan o kadar kötü görünüyorki o baloncuklar çıkardım kaplı kullanıyorum ama önlü arkalı ona rağmen çiziliyor böyle yani durum çok canımı sıkıyor hani o kadar eminimki işte parayla vvsvs şeylerle koymadığıma yada düşürmediğime felan her konuda eminim ama neden böyle oldu ben anlamadım
--- Gönderi Güncellendi ---
İşte dostlar bende öyle diyorum hani ısıtılması felan videolarınıda izledim ama nedense bilmiyorum hani ışığa tutmassan belli diğilde tutunca yine uzun bir çizgi halinde var ve canımı çok sıktı hani eminim yani o kadar para verdim birazda aptallığımdan jelatin taktırmadım aslında şöyle oldu olay işte çizildi telefonu aldıktan 1 2 ay sonra direk jelatin ve kap almaya gittim kap da arkalı önlü aldım kafaya bak telefonun olayı ekranda ben ekranı kapattım her neyse jelatin abi telefonu her kaba takışımda çıkıyor durmadan o kadar kötü görünüyorki o baloncuklar çıkardım kaplı kullanıyorum ama önlü arkalı ona rağmen çiziliyor böyle yani durum çok canımı sıkıyor hani o kadar eminimki işte parayla vvsvs şeylerle koymadığıma yada düşürmediğime felan her konuda eminim ama neden böyle oldu ben anlamadım
Birde o kadar paranoyaklaştımki her gün işte gözlük beziyle temizlerim ekranınımın temiz olmasını isterim o kadar endişelendimki artık bez ile temizliyorum korkuyorum artık :D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
--- Gönderi Güncellendi ---

Birde o kadar paranoyaklaştımki her gün işte gözlük beziyle temizlerim ekranınımın temiz olmasını isterim o kadar endişelendimki artık bez ile temizliyorum korkuyorum artık :D
Bir telefonu aldıktan sonra yapılması gerek 2 şey vardır. Spigen slim veya tough armor takılcak kılıf olarak.Ekran koruyucu olarakta buff ekran koruyucu takıcaksın. Sonra olucak sana Akıllı tank :D

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Bir telefonu aldıktan sonra yapılması gerek 2 şey vardır. Spigen slim veya tough armor takılcak kılıf olarak.Ekran koruyucu olarakta buff ekran koruyucu takıcaksın. Sonra olucak sana Akıllı tank :D

valla ben neo hybrid düşünüyorum onlar çok patates yapıyor be neo hybrid de koruyor onun kadar olmasada :D

Xyhssa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu sorun bugün benim başıma geldi cihazı alalı 3 ay oldu telefonu ekranının üstüne bile koymam cebimde her zaman tek olur sürekli dikkat ederim fakat bu akşam cebimden çıkarttığımda aynı şekilde ekranda sadece ışık altında görünen bir çizik meydana gelmişti yani sanırım şans işi biraz

EyuPayam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O lanet sorunun tek sebebi akıllı kapaklı kılıflar, bende S8 kullanıyorum telefonum cizilmesin diye aldığım kilif öve öve bitirilemeyen gorilla glass 5 ekranı çizdi, ve bu garanti kapsamına girmiyor harici bir aksesuardan kaynaklandığı icin. Arkadaşım çizilmeye ve darbeye dayanıklı diyorsunuz basit bir kılıfın surtunmesinden dolayı çözülmüyor ve siz buna kullanıcı hatası diyorsunuz. Ekran sahiden çizilmiyor mu acaba diye denerken çizmedim ben bunu bunun neresi kullanıcı hatası. #samsungpismanliktir

Yavuz Aslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim de s7 edge'in ekranını bebek parke de oyun oynarken çizmiş. Birde ufak tefek kılcal çizikler olmuş cebimde iken.