internet masaüstü bilgisayarımda yavaş laptop ta hızlı?

Bu konuyu okuyanlar

bthn4108

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba masaüstü pc mi açtıgımda internetın yava oldugunu fark ettim dün böyle bir sorun yoktu torren falan da kapalı laptop ta ise interne gayet normal masaüstü pc kablolu sıkıntı ne acaba yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Phanton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
İşin teknik yanından bakacak olursak laptop kablosuz WİFİ ile bağlandığından internette bir aksama olmaz fakat masaüstü bilgisayarda bir kablo takılıyor tabii bu kablo ne kadar uzun olursa veri aktarımı o kadar yavaş oluyor.Şöyle örnek vereyim mesela istanbuldan kalkan birisi yürüyerek ankaraya 5 günde geliyorsa arabayla gelen bir kişi 1 günde geliyor.Bunun aslında bir çok nedeni var ama ben tek bir basit neden söyledim iyi forumlar ;)

bthn4108

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kablolu olan masaüstü pc internet gayet iyiydi örnek youtube dan bir video açtıgımda otomatik ekilde 1080p de açılıyordu ve çok rahat bir şekilde izliyordum donma falan olmadan ama şimdi 240 p bile izliyemiyorum

Phanton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
kablolu olan masaüstü pc internet gayet iyiydi örnek youtube dan bir video açtıgımda otomatik ekilde 1080p de açılıyordu ve çok rahat bir şekilde izliyordum donma falan olmadan ama şimdi 240 p bile izliyemiyorum
En iyisi internet sağlayıcınızı arayıp durumu izah edin.Muhtemelen sorun alt yapıdan kaynaklanıyor olabilir kullandığınız internet nedir?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Acaba AKK mi taştı? Hız Testi Yapmak İçin Tıkla ---> Bu siteye girin ve hız testi yapın daha sonra ekran görüntüsünü paylaşabiliyorsanız paylaşın burada.

bthn4108

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
akk yok internetimde uydu net kullanıyorum

Oender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar benim de buna benzer bir problemim var. Ama sorun su 50 Mbit hiza kadar internet baglantisi var evde cep telefonundan yaptigim hiz testinde 42- 48 Mbit arasinda hiz degisiyor burda sorun yok ancak Laptop tan yaptigim hiz testinde 22Mbit i gecmiyor.
Sabit ip
Modem kanali
Vpn
Kablolu baglanti ( 48 Mbit e kadar cikiyor)
Laptop un Modem e olan uzakligi
Servis Saglayicisi ile sorunu cözmeye calismak

Yukarda yazmis oldugum herseyi denedim ancak net bir cözüme ulasamadim. Bir önerisi olan var midir ?
Saygilar

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Arkadaslar benim de buna benzer bir problemim var. Ama sorun su 50 Mbit hiza kadar internet baglantisi var evde cep telefonundan yaptigim hiz testinde 42- 48 Mbit arasinda hiz degisiyor burda sorun yok ancak Laptop tan yaptigim hiz testinde 22Mbit i gecmiyor.
Sabit ip
Modem kanali
Vpn
Kablolu baglanti ( 48 Mbit e kadar cikiyor)
Laptop un Modem e olan uzakligi
Servis Saglayicisi ile sorunu cözmeye calismak

Yukarda yazmis oldugum herseyi denedim ancak net bir cözüme ulasamadim. Bir önerisi olan var midir ?
Saygilar
sende herhangi bi sorun yok sana gerçekten verdikleri hızı en iyi şekilde kablolu olarak görebilirsin wifi ile bağlandığın zaman bu cihazdan cihaza değişir çok kalıteli bi cihazla 48 alabilirken daha düşük kaliteli bi cihazda bu durumu yaşarsın herhangi bi çözümü yok
1. vpn bi faydası zaten olmaz -
2.uzaklık etki eder fakat her cihazda aynı performansı alamazsın
3. servis sağlayıcının hiçbir suçu yok bu durumda çünkü onları ilgilendiren kablolu olarak verdikleri hız
--- Gönderi Güncellendi ---
merhaba masaüstü pc mi açtıgımda internetın yava oldugunu fark ettim dün böyle bir sorun yoktu torren falan da kapalı laptop ta ise interne gayet normal masaüstü pc kablolu sıkıntı ne acaba yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
bu durum muhtemelen ethernet kablondan kaynaklı bi değiştirmende fayda var normalde kablo ile daha sağlıklı hizmet alınır

Oender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sende herhangi bi sorun yok sana gerçekten verdikleri hızı en iyi şekilde kablolu olarak görebilirsin wifi ile bağlandığın zaman bu cihazdan cihaza değişir çok kalıteli bi cihazla 48 alabilirken daha düşük kaliteli bi cihazda bu durumu yaşarsın herhangi bi çözümü yok
1. vpn bi faydası zaten olmaz -
2.uzaklık etki eder fakat her cihazda aynı performansı alamazsın
3. servis sağlayıcının hiçbir suçu yok bu durumda çünkü onları ilgilendiren kablolu olarak verdikleri hız
--- Gönderi Güncellendi ---

Bilgin icin tesekkür ederim. Fakat cihazdan cihaza fark eder demissin bu konuda da katiliyorum ancak samsung s4 mini ile 48Mbit e kadar hiz alabilirken toshiba sattelite p300D cihaz Amd Athlon x2 Dual Core 2.ooGhz islemci ve 3 Gb Ram var. Tamam cihaz eski ama bu kadar etki etmemesi gerek diye dusunuyorum. Wirless kartini degistirsem ( kendi anakartina uyumlu ama baska model ) bir faydasini görür müyüm?
Saygilar.

mehmetp835

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Bilgin icin tesekkür ederim. Fakat cihazdan cihaza fark eder demissin bu konuda da katiliyorum ancak samsung s4 mini ile 48Mbit e kadar hiz alabilirken toshiba sattelite p300D cihaz Amd Athlon x2 Dual Core 2.ooGhz islemci ve 3 Gb Ram var. Tamam cihaz eski ama bu kadar etki etmemesi gerek diye dusunuyorum. Wirless kartini degistirsem ( kendi anakartina uyumlu ama baska model ) bir faydasini görür müyüm?
Saygilar.
evet zaten asıl etki eden kısım o daha kalitelisi ile değiştirdiğin taktirde çok daha iyi verim alabilirsin