Windows 10 hakkında az bilinen gerçek: Satın almak zorunda değilsiniz !

Bu konuyu okuyanlar

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hala bunu bilmeyen kullanıcıların olduğunu gördüğüm için bu konuyu açma gereği duydum. Olay şu ki aslında Windows 10'u ne kurma ne de kullanmak için satın almak zorunda değilsiniz ! Microsoft bunu biraz gizli tutmuş ama aslına aktivasyonu yapılmamış bir Windows 10'un gün sınırlaması yok. Windows 10 kurarken crack yapmayın kısaca.

Peki aktifleştirmemenin eksileri yok mu ?
2 tane eksisi var.

1- Sağ alttan Windows'u etkinleştirin yazısını kaldıramazsınız.

activate1.PNG

2- Arkaplanı değiştiremezsiniz ve kişiselleştirme, tema değişimi vs. yapamazsınız. Ancak değiştirmek için hileler var. 200TL'yi veremiyorsanız arkaplanın Windows arkaplanı olmasını oyun oynar yada işinizi hallederken pek umursamazsınız sanırım ?

Peki ne verir size ?

1. Güncelleştirmeleri alırsınız.
2. Windows 10 işletim sistemi tam işlevseldir.

Bunu internette ararsanız pek çok yerde bulabilirsiniz ama benim yararlandığım ana kaynak;
You do not need to Activate Windows 10 to install it, but this is how you can activate later

Lütfen bilgisayarlarınıza crack kurmadan önce 2 kere düşünün. Crack'lerin çoğunluğu zararlı yazılım içerirler ve illegaldirler. Bu şekilde Microsoft'un izin verdiği yoldan kullanmak varken crack kullanmak akıl işi değildir. Yorumlarınızı altta belirtin lütfen ve bunu daha fazla kişi ile paylaşalım.

Not: Umarım bu başlığı yöneticiler öne çıkarır çünkü önemli olduğunu düşündüğüm bir konu. Özellikle korsanla, crack ile mücadele için önemli bir konu olduğunu düşünüyorum ve güvenlik konusunda da bu yöntemin artılarının olduğunu düşünüyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Konu gayet güzel. Bilgilendirmeniz daha da güzel. :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bilgilendirme için teşekkürler bilmeyenler için iyi olmuş fakat bu durum Windows vista, 7, 8 ve 8.1 içinde geçerli ama bunu pek bilen kişi daha doğrusu farkında olan kişi yok. Aktivasyon yapmazsanız 90 gün sonra Windows Update'yi kullanamazsınız o kadar. Geriye kalan tüm Windows işlevlerini kısıtlamasız kullanabilirsiniz. Dükkanımdaki 3 bilgisayarı yıllarca bu şekilde sorunsuz kullandım. Ayrıca Windows lisanslama araçlarının hepsi zararlı yazılım içermez. Güvenilir bir çok Windows lisanslama aracı var. Aslında buna crack yerine lisanslama araçları demek daha doğru olur çünkü crack dendiği zaman sistem kaynaklarının yerine kırılmış dosyaların yerini alması akla geliyor. Microsoft her zaman kurumsal sattığı lisansa bakar. Ev kullanıcılarının bug reporta inanılmaz katkısı olduğu için sahte lisans girmiş girmemiş hiç umurunda değil. Piyasadaki bir çok yazılımların mantığı bu şekilde ilerliyor. Yeter ki yazılımı kullan ama bug reporta katkın olsun. İster para ver al ister crack veya lisans anahtarı kullan. Ama kurumsal kullanıcı mutlaka sahtecilikten uzak durmalı.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Şahsen KMSPico'ya güveniyorum. Mydigitallife sitesinden indirdikten sonra sorun yok. Lisansım olmasaydı kullanmaktan çekinmezdim güvenlik açısından.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Aktivasyon yapmazsanız 90 gün sonra Windows Update'yi kullanamazsınız o kadar.
90 gün sınırı kalktı W10'da ve güncellemeler çalışıyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şahsen KMSPico'ya güveniyorum. Mydigitallife sitesinden indirdikten sonra sorun yok. Lisansım olmasaydı kullanmaktan çekinmezdim güvenlik açısından.
Bunu gel de benim gibi güvenlik manyağı bir paranoyağa anlat :D
. Aslında buna crack yerine lisanslama araçları demek daha doğru olur çünkü crack dendiği zaman sistem kaynaklarının yerine kırılmış dosyaların yerini alması akla geliyor.
Crack dememin sebebi crack ile aynı işlevde çalışıyor. Ayrıca arkaplanda ne olduğuyla ilgili hiçbir fikrim yok. Ancak, muhtemelen bazı sistem dosyalarının üzerine yazma yapıyor.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Valla ona yapacak birşey yok. :)
Yakın zamanda 1 kere crack'li Windows sistemde Twitter'a giriş yaptım (Eski bir bilgisayardı) ve bir kaç hafta sonra bu konuyu açtım;

Twitter'ımdan telefonuma dubsmash şifresi geldi

Sistemde crack'li oyunlar falan da vardı. IDM crack, Nero crack falan doldurmuş...

Bana kalırsa bu durum baya alarm verici nitelikte bence çünkü kırılan şifrem de çok basit bir şifre değildi. Kaçınızın şifresinde !, ?, +, / yada # gibi özel karakterler var ki ? :D

Şimdi tabi şifrelerin hepsinin anasını ağlattım, eskisi yanında bir şiir kadar kısa kalır ve çok karışıklar. Bunları kesinlikle çok dikkatli koruyacağım.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Hala bunu bilmeyen kullanıcıların olduğunu gördüğüm için bu konuyu açma gereği duydum. Olay şu ki aslında Windows 10'u ne kurma ne de kullanmak için satın almak zorunda değilsiniz ! Microsoft bunu biraz gizli tutmuş ama aslına aktivasyonu yapılmamış bir Windows 10'un gün sınırlaması yok. Windows 10 kurarken crack yapmayın kısaca.

Peki aktifleştirmemenin eksileri yok mu ?
2 tane eksisi var.

1- Sağ alttan Windows'u etkinleştirin yazısını kaldıramazsınız.

activate1.PNG

2- Arkaplanı değiştiremezsiniz ve kişiselleştirme, tema değişimi vs. yapamazsınız. Ancak değiştirmek için hileler var. 200TL'yi veremiyorsanız arkaplanın Windows arkaplanı olmasını oyun oynar yada işinizi hallederken pek umursamazsınız sanırım ?

Peki ne verir size ?

1. Güncelleştirmeleri alırsınız.
2. Windows 10 işletim sistemi tam işlevseldir.

Bunu internette ararsanız pek çok yerde bulabilirsiniz ama benim yararlandığım ana kaynak;
You do not need to Activate Windows 10 to install it, but this is how you can activate later

Lütfen bilgisayarlarınıza crack kurmadan önce 2 kere düşünün. Crack'lerin çoğunluğu zararlı yazılım içerirler ve illegaldirler. Bu şekilde Microsoft'un izin verdiği yoldan kullanmak varken crack kullanmak akıl işi değildir. Yorumlarınızı altta belirtin lütfen ve bunu daha fazla kişi ile paylaşalım.

Not: Umarım bu başlığı yöneticiler öne çıkarır çünkü önemli olduğunu düşündüğüm bir konu. Özellikle korsanla, crack ile mücadele için önemli bir konu olduğunu düşünüyorum ve güvenlik konusunda da bu yöntemin artılarının olduğunu düşünüyorum.

200 TL derken? Windows 10'un fiyatı 480 TL

Windows 10 Ev: Yükseltin veya Satın Alın - Microsoft Mağazası Türkiye

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
90 gün sınırı kalktı W10'da ve güncellemeler çalışıyor.

Bunu gel de benim gibi güvenlik manyağı bir paranoyağa anlat :D

Crack dememin sebebi crack ile aynı işlevde çalışıyor. Ayrıca arkaplanda ne olduğuyla ilgili hiçbir fikrim yok. Ancak, muhtemelen bazı sistem dosyalarının üzerine yazma yapıyor.
Yok 90 gün update sınırı Windows vista, 7, 8 ve 8.1 için geçerli sadece 10 için demedim zaten. Bu arada en popüler aktivasyon yazılımını çalıştırıp eriştiği tüm dosyaları ve izinleri gözettiğim zaman herhangi bir güvenlik riski veya backdoor kullanıp veri sızıntısı yapacak tehlike göremedim. Sadece işini yapıyor ve lisans patlamasına karşın görev zamanlayıcısı oluşturuyor hepsi bu.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Yakın zamanda 1 kere crack'li Windows sistemde Twitter'a giriş yaptım (Eski bir bilgisayardı) ve bir kaç hafta sonra bu konuyu açtım;

Twitter'ımdan telefonuma dubsmash şifresi geldi

Sistemde crack'li oyunlar falan da vardı. IDM crack, Nero crack falan doldurmuş...

Bana kalırsa bu durum baya alarm verici nitelikte bence çünkü kırılan şifrem de çok basit bir şifre değildi. Kaçınızın şifresinde !, ?, +, / yada # gibi özel karakterler var ki ? :D

Şimdi tabi şifrelerin hepsinin anasını ağlattım, eskisi yanında bir şiir kadar kısa kalır ve çok karışıklar. Bunları kesinlikle çok dikkatli koruyacağım.
KMSPico aslında crack değil 180 günlük denemeyi her pc açılışında baştan başlatan birşey. Is KMSPico safe diye arayın bir çok yerde MDL'den indirdiysen sorun yok yazar.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Aslında bununla ilgili bir anket yapmak isterdim. Crack'ler sizce güvenlik anlamında zararlı mı ? Çünkü bu forumda, internette okuduklarıma göre diğer insanlar crack'lerin kullanılabilir düzeyde güvenli olduğunu düşünüyorlar. Çoğunluk böyle mi düşünüyor yada bir ben mi böyle düşünüyorum ? :D
KMSPico aslında crack değil 180 günlük denemeyi her pc açılışında baştan başlatan birşey. Is KMSPico safe diye arayın bir çok yerde MDL'den indirdiysen sorun yok yazar.
Hocam yapmayın, öyle bir konuşuyonuz ki orjinal Windows 10 Pro lisansım var, crack kullanasım geldi :D
Daha ucuzları bile var, ayrıca legal :)
50TL :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Aslında bununla ilgili bir anket yapmak isterdim. Crack'ler sizce güvenlik anlamında zararlı mı ? Çünkü bu forumda, internette okuduklarıma göre diğer insanlar crack'lerin kullanılabilir düzeyde güvenli olduğunu düşünüyorlar. Çoğunluk böyle mi düşünüyor yada bir ben mi böyle düşünüyorum ? :D
Ben 8 yıldır müşterilerin makinelerini güvenilir lisanslama yazılımlarıyla lisanslıyorum, hiçbir problem yaşamışlığım yoktur. Ama kurumsal şirketlerle çalıştığım zaman sorumluluk almamak adına orijinal Windows lisansları satıyorum. Çünkü denetlemeye geliyorlar.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Hatta o dosyayı virustotal'e yüklerseniz kırmızı gözükür ama yanında not a virus yazar. :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Yeni bilgisayarın yanında 200TL olarak geliyor. Donanım üreticileri ve Windows anlaşmalı getirdikleri için daha ucuza geliyor. Sen sıfırdan almaktan bahsediyorsun.

Zaten bundan bahsetmek gerekiyor.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Kullandığın KMS programını abuk sapuk yerlerden indirmezsen güvenlik açısıdan sorun olmaz.

Aslında aktivasyon yapmadan da kullanılabilir ama her açtığımda Etkinleştirin diye uyarı vermesi, duvar kağıdını değiştirememe, bir çok kişiselleştirme ayarlarını kısıtlaması. Bunlar benim için bir sorun :)

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
@eronis güzel bir konu açmışsınız. Ve bu konuda sizi destekliyorum. Crack yaparak kullanımda kişisel bilgilerinizi tehlikeye atmış oluyorsunuz. Arka planda ne olduğunu bilen yok, çünkü crack programının kodlarına sahip olan kimse de yok.. Varsa paylaşım yapılsın aydınlanalım. Sadece duygusal manada ben güveniyorum demek sizi güvence altına almaz.

Saygılarımla

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Gelir melir yok beyler.
forums.mydigitallife.info sitesinde biri ben şunu yaptım diye konu açmış ordan yürümüş.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Peki bu kms gelirini nerden elde deiyor
İnternet sitesinde böyle bir yazılım paylaşıldığı zaman hiti yüksek olur. Bu sebeple güncelleştirmeyi yayınlayan site ciddi şekilde hit alır ve reklamlardan yürür. Ayrıca activator yapmak zor bir iş değildir. Yaptığın zaman cebinden para çıkmaz. Sadece biraz bilgi ve tecrübe gerektirir. Bu yüzden bu yazılımları yayınlayan kişiler illa bir çıkar elde etmek zorunda değiller.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ancak şunu da unutmamak gerek ki çeşitli hacker grupları (Beyazı siyahı bilmem) eylem yapmak için bilmem kaç tane facebook hesabını aynı günde hack'lemek gibi çeşitli eylemlerde bulunuyorlar. Buz dolapları ile internetin çökertilmişliği var yakın zamanda. Şimdi bu tür bir güç bu adamların eline nasıl geçiyor sorgulamak lazım. Güvenlik konusunda biraz paranoyak olmak iyi sanki çünkü 1 yıldır bir şey olmaması 1 yıl sonra olmayacağı anlamına gelmez.

Technohero

Asistan
Reaksiyon puanı
9
50 TL değerinde olan Windows 10'un da illegal yollarla elde edildiğine dair bir yazı okudum.
Nasıl bu kadar fark ile satılabiliyor?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@eronis Peki bu şekilde yani aktivasyon ve crack yapılmamış Windows 10'da güncellemeler yapılabilir mi?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
@eronis Peki bu şekilde yani aktivasyon ve crack yapılmamış Windows 10'da güncellemeler yapılabilir mi?
Yapılır tabi ki :D Oyun da oynayabilirsin, iş de yapabilirsin. Sadece Windows'u satın al diyen sağ alttaki bir taciz metni sanki seni her yerde kovalar, korku filmi gibi :D Onun dışında, kişiselleştirme yapamazsın. Arkaplan değiştirmenin falan yolları var, yok değil ve eminim ki o yazıyı kaybetmenin de yolları vardır sistemde bir yerde, onu araştırmak lazım.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yapılır tabi ki :D Oyun da oynayabilirsin, iş de yapabilirsin. Sadece Windows'u satın al diyen sağ alttaki bir taciz metni sanki seni her yerde kovalar, korku filmi gibi :D Onun dışında, kişiselleştirme yapamazsın. Arkaplan değiştirmenin falan yolları var, yok değil ve eminim ki o yazıyı kaybetmenin de yolları vardır sistemde bir yerde, onu araştırmak lazım.
O zaman Windows 10'u korsan kullananların daha doğrusu Windows 10 kullanmak isteyenlerini bunu öğrenmesi lazım bence. :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Dediğim gibi, araştırmak lazım. Olmaz dememeli :D