Bu konuyu okuyanlar

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
En güvenli kısmını kırmızı yazdığın için söylüyorum ki Linux'te mesajlaşma programı ara güvenlik birinci sıradaysa.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
En güvenli kısmını kırmızı yazdığın için söylüyorum ki Linux'te mesajlaşma programı ara güvenlik birinci sıradaysa.
Öncelikle çok teşekkürler konuyu yazar yazmaz baktığınız için.PC'de Linux var ama ben Windows'ta oyun oynuyorum ve oyun oynarken arkadaşımla karşılıklı konuşabileceğim güvenli bir program arıyorum.Bir de bu konuda biraz güvenlik de şart olduğundan böyle bir konu açtım.Sizce Skype,TeamSpeak veya Facebook güvenli ve güvenilir midir?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bir de benim güvenlikteki amacım oyun oynarken başkaları tarafından saldırıya uğramayıp ,rahatsız edilmemektir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
whatsappweb en güvenli Linux Mint 18.1 Serena 64-bit ile bal,kaymak oluyor...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Program üzerinden sadece sohbet edeceksen fazla pimpirikli olmaya gerek yok. Sonucta devlet sirri paylasmayacaksin :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
whatsappweb en güvenli Linux Mint 18.1 Serena 64-bit ile bal,kaymak oluyor...
Peki Windows için güvenli bir program söyler misiniz?
Program üzerinden sadece sohbet edeceksen fazla pimpirikli olmaya gerek yok. Sonucta devlet sirri paylasmayacaksin :)
Amacımı yazmıştım.Amacım oyun oynarken arkadaşlarımla konuşmak ve saldırıya uğramamak,rahatsız edilmemek.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Windowsta güvenli diye birşey yoktur. Ki bilgilerinizin elden ele dolaştığı bir sistemde güvenlik bekleyemezsiniz.yok uçtan uca şifreleme yok 256bit şifre hepsi hikaye...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Windowsta güvenli diye birşey yoktur. Ki bilgilerinizin elden ele dolaştığı bir sistemde güvenlik bekleyemezsiniz.yok uçtan uca şifreleme yok 256bit şifre hepsi hikaye...
Yine de en güvenlisi sizce hangisidir?

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Team speak 3 kullan sesli sohbet için.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Aslında Telegram diye bir program var da nasıldır?Ben kullanmadım bilen varsa nasıl kullanıldığını ve nasıl bir program olduğunu söyleyebilir mi?Bir de Telegram'da sesli konuşabiliyor muyuz PC'den?
@Ben Kenobi
@okinkurt Sizce TeamSpeak mı kullanayım Skype mı?

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
Aslında Telegram diye bir program var da nasıldır?Ben kullanmadım bilen varsa nasıl kullanıldığını ve nasıl bir program olduğunu söyleyebilir mi?Bir de Telegram'da sesli konuşabiliyor muyuz PC'den?
@Ben Kenobi

Ben 4-5 yıldır t.s kullanıyorum clan içi en iyisi bu .

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@okinkurt @okinkurt TeamSpeak 3 kurulumu esnasında bu resimdeki çıkıyor :
Adsız.jpg

Bu nedir?Sizce bunu da yükleyeyim mi? Bir de bana TeamSpeak3 nasıl kullanılır bilgi verebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    66.6 KB · Görüntüleme: 513

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Amacımı yazmıştım.Amacım oyun oynarken arkadaşlarımla konuşmak ve saldırıya uğramamak,rahatsız edilmemek.

Durduk yere kimse skype'a veya teamspeak'e baglanip sizi rahatsiz etmez, edemez de. Bunun icin bazi bilgilere sahip olmasi lazim. Oyunun kendi konusma özelligini kullanmadiktan sonra kimse gelip araya giremez.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Durduk yere kimse skype'a veya teamspeak'e baglanip sizi rahatsiz etmez, edemez de. Bunun icin bazi bilgilere sahip olmasi lazim. Oyunun kendi konusma özelligini kullanmadiktan sonra kimse gelip araya giremez.
Kullanım kolaylığı olarak Skype mı TeamSpeak3 mü?Bir de bu TeamSpeak3'ü kurdum.Nasıl kullanabilirim bu programı?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Her ikisinin amaci farkli. Teamspeak icin sunucu olmasi gerekiyor, sunucu yoksa biraz zor.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
@Ben Kenobi

telegramı telefonda uzun süredir kullanıyordum wp yeni gelen uçtan uca şifreleme uzun zamandır vardı onda güvenli bir program @Bloother bu programın inceliklerini fazlasıyla biliyor

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Hocam oyun oynarken güvenliği ne yapıcaksınız:))

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Öncelikle bilgisayara kuracağın hiçbir mesajlaşma programına, kimse dışarıdan saldırmaz. Kan davalı profesyonel bir hacker tanıdığınız yoksa tabi..

Mesajlaşma olarak kolay, basit ve kullanışlı olarak şu an için en iyisi Telegram'dır.
TeamSpeak, adı üstünde takım konuşmasıdır, yani yazışmaktan çok görüntüsüz konuşmak için kullanılır. Görüntüsüz diye not düştüm, çünkü birazdan Skype'a geleceğim. TeamSpeak'te bir sunucu açılır ve odaya sadece o sunucunun bağlantısını bilenler katılır. Ona dışarıdan müdahale edilebilme ihtimali hakkında pek fikrim yok.
Skype ise daha çok görüntülü görüşme için kullanılır. Oyun oynarken görüntülü görüşmek pek mantıklı olmaz. İnternet hızın da düşükse, online oyun oynamak çileye dönüşür. Zaten oynarken karşındakinin yüzünü de görmeyeceğin için gereksizdir. O yüzden oyuncular genelde TeamSpeak kullanır.

Ben sadece mesajlaşırım dersen en iyisi Telegram'dır. Ekranın uygun bir köşesini bildirimler için görünme yeri seçersin, karşındaki yazdığında o köşeden küçük bir pop-up çıkar ve direkt o pop-up üzerinden mesajını yazıp yollayabilirsin.

Bildirimleri, ekranın 4 köşesine de konumlandırabilirsin, 1'den 5'e kadar da pop-up sayısı seçebilirsin.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Öncelikle bilgisayara kuracağın hiçbir mesajlaşma programına, kimse dışarıdan saldırmaz. Kan davalı profesyonel bir hacker tanıdığınız yoksa tabi..

Mesajlaşma olarak kolay, basit ve kullanışlı olarak şu an için en iyisi Telegram'dır.
TeamSpeak, adı üstünde takım konuşmasıdır, yani yazışmaktan çok görüntüsüz konuşmak için kullanılır. Görüntüsüz diye not düştüm, çünkü birazdan Skype'a geleceğim. TeamSpeak'te bir sunucu açılır ve odaya sadece o sunucunun bağlantısını bilenler katılır. Ona dışarıdan müdahale edilebilme ihtimali hakkında pek fikrim yok.
Skype ise daha çok görüntülü görüşme için kullanılır. Oyun oynarken görüntülü görüşmek pek mantıklı olmaz. İnternet hızın da düşükse, online oyun oynamak çileye dönüşür. Zaten oynarken karşındakinin yüzünü de görmeyeceğin için gereksizdir. O yüzden oyuncular genelde TeamSpeak kullanır.

Ben sadece mesajlaşırım dersen en iyisi Telegram'dır. Ekranın uygun bir köşesini bildirimler için görünme yeri seçersin, karşındaki yazdığında o köşeden küçük bir pop-up çıkar ve direkt o pop-up üzerinden mesajını yazıp yollayabilirsin.

Bildirimleri, ekranın 4 köşesine de konumlandırabilirsin, 1'den 5'e kadar da pop-up sayısı seçebilirsin.
Windowsa girmek zor deyil ki bir rat ile bile rahatlıkla giriliyor...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Skype kurdum ama geri kaldırmayı düşünüyorum.Bir de Facebook'tan denerim belki.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Rat desiğin şey herşeyi ele geçirir klavye ekran dahil ve şuan ergenlerin %40 ı kullanır. Ki azcık bilgili biri gözü kapalı işini halleder...
Sizce ne yapayım?Hangi programı kullanayım?Şu oynadığım oyunlar Linux'ta güzelce oynansa çok güzel olur.Ama gel gelelim şu an oyunları Windows'ta oynuyorum.

okinkurt

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233

Team speak te ip ye saldırıp hostu düşürebiliyorlar kan davalı biri vardı bizde :D günlük 1gb saldırı yapıyorlardı sonradan korumalı hosta geçip kurtulduk.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Team speak te ip ye saldırıp hostu düşürebiliyorlar kan davalı biri vardı bizde :D günlük 1gb saldırı yapıyorlardı sonradan korumalı hosta geçip kurtulduk.
Yine benim Linux sevgim arttı.Bu Windows neden bu kadar güvenli olmayan bir işletim sistemi?Off off.Off-road :D

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Rat desiğin şey herşeyi ele geçirir klavye ekran dahil ve şuan ergenlerin %40 ı kullanır. Ki azcık bilgili biri gözü kapalı işini halleder...
İş, bilgisayarı ele geçirmeye kadar gittiğinde zaten farklı önlemler alınır. Burada mesele, sohbete dahil olmamak. Karşılıklı özel sohbet etmek..