Max 3000 tl telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Selamlar dostlarım yarın Allah'ın izniyle telefon alacağım ama yardımınıza ihtiyacım var bir telefondan istediklerim şunlar dostlarım:
Şarjı 1 günü rahat çıkarsın ( Zaten öğrenci adamım çok oynamıyorum ama lg g3 üm var bitiyor arkadaş anlamıyorum :D )
3-4 yıl götürsün
Aldığımda hani tasarımı birazcık hoş olsun açıkcası hava atmak da var işin içinde o kadar para veriyorsun :D
bekliyorum dostlarım cevaplarınızı benim düşündüğüm cihazlar şunlar ve bu arada büyük ekran seviyorum ama şunuda kattım listeme:
Iphone 7 (3000 tl )
S7 edge (2600 tl)
Lg V20 (3000 tl hediyeleride var bu arada)
Sony Xperia XZ ( 2300 tl hepsiburada da)
Xiaomi mi 5s (1500 tl ithalatçı garantili )
Lütfen arkadaşlar çok acil ihtiyacım var cevaplarınıza başka telefonlarda önerin tek istediğim 3 4 yıl götürsün oda yeter birde tasarımı azcık şık olsun :D

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kesinlikle s7 edge. Pil 1.5 gün gider ve performansta hala en iyisi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aslında paranı harcama S8 bekle derdim fakat bundan yüksek çıkar.
Bana göre kutu içeriği için V20 ama telefon olarak en iyisi S7 Edge özellikle batarya ve tasarım konusunda(tasarım göreceli olsada) s7 edge bana göre önde
Kamera kısmında da S7 Edge bana göre ses kaydetme değil ama kalite anlamında daha başarılı ve bu listedeki herhangi bir telefonun 3-4 sene götüreceğine inanıyorum.
iphone7 bir günü çıkarmaz hele şuanki ios 10.2 ile

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Aslında paranı harcama S8 bekle derdim fakat bundan yüksek çıkar.
Bana göre kutu içeriği için V20 ama telefon olarak en iyisi S7 Edge özellikle batarya ve tasarım konusunda(tasarım göreceli olsada) s7 edge bana göre önde
Kamera kısmında da S7 Edge bana göre ses kaydetme değil ama kalite anlamında daha başarılı ve bu listedeki herhangi bir telefonun 3-4 sene götüreceğine inanıyorum.
iphone7 bir günü çıkarmaz hele şuanki ios 10.2 ile
Hocam öncelikle tüm sorunlarıma cevap yazdığın için sağol katılıyorum s7 edge daha şık 5.5 büyüklüğünde en idealı 5.7 biraz büyük :D hem çok şık hem 3600 mAh hocam sence bu telefonun işi ne zaman biter s8 bekliyeyim deidm dedğin gibi çok pahallı olur hocam i7 de biraz hava atmak için düşündüm :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Kesinlikle s7 edge. Pil 1.5 gün gider ve performansta hala en iyisi.
Sağol hocam yorumun için

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam öncelikle tüm sorunlarıma cevap yazdığın için sağol katılıyorum s7 edge daha şık 5.5 büyüklüğünde en idealı 5.7 biraz büyük :D hem çok şık hem 3600 mAh hocam sence bu telefonun işi ne zaman biter s8 bekliyeyim deidm dedğin gibi çok pahallı olur hocam i7 de biraz hava atmak için düşündüm :D

Sağol hocam yorumun için
S7 Edge değişik bir telefon olduğu için iphone ile atacağın havadan belkide daha fazlasını atarsın çünkü o edge ekranı telefonu tersken bildirim geldiğinde bildireme göre ışık yayması edge ekranların always on display vb vb s7 edge kesilnikle iphone 7 den daha fazla dikkat çeken bir telefon

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
S7 Edge değişik bir telefon olduğu için iphone ile atacağın havadan belkide daha fazlasını atarsın çünkü o edge ekranı telefonu tersken bildirim geldiğinde bildireme göre ışık yayması edge ekranların always on display vb vb s7 edge kesilnikle iphone 7 den daha fazla dikkat çeken bir telefon
Tamamdır hocam çok teşekkürler :) hocam exynos işlemciye bazı kişiler sayaflarda gördümde 1 yıl sonra yavaşlıyor felan diyenleri gördüm doğrumu sen s7 kullanıyorsun bildiğim kadarıyla

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tamamdır hocam çok teşekkürler :) hocam exynos işlemciye bazı kişiler sayaflarda gördümde 1 yıl sonra yavaşlıyor felan diyenleri gördüm doğrumu sen s7 kullanıyorsun bildiğim kadarıyla
5.5 ay oldu sıkıntı yok
Exynos işlemciler Snapdragon s7den ve hatta nerdeyse tüm androidlerden arayüzde daha performanslı pixel dahil
Exynos samsungun işlemcisi yazılımını da optimize ediyor sıkıntı olmaz

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
5.5 ay oldu sıkıntı yok
Exynos işlemciler Snapdragon s7den ve hatta nerdeyse tüm androidlerden arayüzde daha performanslı pixel dahil
Exynos samsungun işlemcisi yazılımını da optimize ediyor sıkıntı olmaz
hocam içimi rahatlattın sağol ya s7 edgeye yöneldim şu an :)

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025

Sağol hocam yorumun için
İphone'dan daha fazla hava atarsın. Düşünsene kıvrımlı eğimli ekranı var:)

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Selamlar dostlarım yarın Allah'ın izniyle telefon alacağım ama yardımınıza ihtiyacım var bir telefondan istediklerim şunlar dostlarım:
Şarjı 1 günü rahat çıkarsın ( Zaten öğrenci adamım çok oynamıyorum ama lg g3 üm var bitiyor arkadaş anlamıyorum :D )
3-4 yıl götürsün
Aldığımda hani tasarımı birazcık hoş olsun açıkcası hava atmak da var işin içinde o kadar para veriyorsun :D
bekliyorum dostlarım cevaplarınızı benim düşündüğüm cihazlar şunlar ve bu arada büyük ekran seviyorum ama şunuda kattım listeme:
Iphone 7 (3000 tl )
S7 edge (2600 tl)
Lütfen arkadaşlar çok acil ihtiyacım var cevaplarınıza başka telefonlarda önerin tek istediğim 3 4 yıl götürsün oda yeter birde tasarımı azcık şık olsun :D

Merhaba,

Şimdi bu cihazların hepsi başarılı modeller. Ama sizin önceliğiniz pil performansı ve 3-4 yıl gibi bir kullanım süresi. Şimdi düşündüğünüz modellerden ip7'yi ele alırsak pil performansı iyi değil ama 3-4 yıl değil 4-5 yıl bile kullanırsınız. S7 edge pil süresi konusunda başarılı. 3-4 yıl kullanım için işte birşey diyemem. Eskiden touchwiz arayüzü 2 yılda demeden leş bir hal alıyordı. Hala bazı ara modelerde bu durum devam ediyor. Ama üst seviye cihazlarda bu durum eskisi kadar kötü değil. Ama hala uzun vadede (3-4 yıl) bir sony veya bir htc kadar stabilitesini koruyamıyor. Bunun sebebi touchwiz. Çok yetenekli bir arayüz olan touchwiz cihazada bir o kadar yük. Cihazın üzerinde android + touchwiz yani sanki iki adet sistem varmış gibi touchwiz cihazda kamsamlı çalışıyor. Söylediğim gibi touchwiz çok yetenekli ama bi o kadarda cihaza yük bir arayüz bunu belirtelim.

Sony xperia xz. Sony, x ailesine kadar kamera konusunda kullanıcılarını çok memnun edemedi. Her yeni bir modelde iyileştirmeler yaptı ama istenileni en çok x ailesi ile yakaladı. Sony arayüz stabilitesi olarak saf android kullanan cihazlardan sonra en stabil arayüze sahip markalardan biri. Buda uzun vadede kullanıcılara stabil bir kullanım deneyimi sunuyor. Pil konusunda sony ezelden beri iyi başarılı. Bazı ara modellerde mediatek kullandığı cihazlar olmuştu. Onların pil performansı iyi değildi. Ama snapdragon kullandığı cihazlarda pil performansı oldukça tatminkardı. Özetle 2300 tl'ye xz iyi bir tercih olabilir.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Merhaba,

Şimdi bu cihazların hepsi başarılı modeller. Ama sizin önceliğiniz pil performansı ve 3-4 yıl gibi bir kullanım süresi. Şimdi düşündüğünüz modellerden ip7'yi ele alırsak pil performansı iyi değil ama 3-4 yıl değil 4-5 yıl bile kullanırsınız. S7 edge pil süresi konusunda başarılı. 3-4 yıl kullanım için işte birşey diyemem. Eskiden touchwiz arayüzü 2 yılda demeden leş bir hal alıyordı. Hala bazı ara modelerde bu durum devam ediyor. Ama üst seviye cihazlarda bu durum eskisi kadar kötü değil. Ama hala uzun vadede (3-4 yıl) bir sony veya bir htc kadar stabilitesini koruyamıyor. Bunun sebebi touchwiz. Çok yetenekli bir arayüz olan touchwiz cihazada bir o kadar yük. Cihazın üzerinde android + touchwiz yani sanki iki adet sistem varmış gibi touchwiz cihazda kamsamlı çalışıyor. Söylediğim gibi touchwiz çok yetenekli ama bi o kadarda cihaza yük bir arayüz bunu belirtelim.

Sony xperia xz. Sony, x ailesine kadar kamera konusunda kullanıcılarını çok memnun edemedi. Her yeni bir modelde iyileştirmeler yaptı ama istenileni en çok x ailesi ile yakaladı. Sony arayüz stabilitesi olarak saf android kullanan cihazlardan sonra en stabil arayüze sahip markalardan biri. Buda uzun vadede kullanıcılara stabil bir kullanım deneyimi sunuyor. Pil konusunda sony ezelden beri iyi başarılı. Bazı ara modellerde mediatek kullandığı cihazlar olmuştu. Onların pil performansı iyi değildi. Ama snapdragon kullandığı cihazlarda pil performansı oldukça tatminkardı. Özetle 2300 tl'ye xz iyi bir tercih olabilir.
Hmm anladım çok teşekkür ederim bu yazın için değerlendireceğim :)
Merhaba,

Görkem hocam peki sence lg v20 nasıl olur ben büyük ekran seviyorumda sony i o yüzden çok şey yapmadım :D 5.5 üstü çok hoşuma gidiyor yani sence v20 nasıldır

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
S7 Edge ve V20 ama bekleyebilirsen s8 derim.;)

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
3-4 yıl götürsün
Iphone 7 (3000 tl )
S7 edge (2600 tl)
Lg V20 öneriyorum kardeşim.Gerek kutu içeriği gerekte özelliklerinin çok iyi olmasından dolayı.Bu arada bana sorarsan hava atmak için birşey alma 3000 tl yi kazanmak için 2.5 ay çalışıp evine ekmek götüren asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız var onları düşün.Telefonu amaç olarak kullanma araç olarak kullan.Buda sana tavsiyemdir.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
i7. Bir günü çıkarır da artar bile.Şarj sıkıntı değil.

i7 nin bataryası 3.5 saatte doluyor diyenleri bile gördüm aldırma sen.

Android istiyorsan SONY harici başarı hepsi. S7 Edge Karizma tabi:)

nsglc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Geçen ay Hepsiburada'dan Samsung Dist. garantili S7 Edge aldım. İlk gün ekranda enine bir çizik oluştu, servisteki eleman ölü piksel olduğunu ve değişim olacağını söyledi, değiştirmeleri tam 1 ay sürdü. Benim telefonda sadece bir satır çizgi oluştu ama daha fazlası olan birkaç kişi duydum. Yeni gelen telefonda da ikinci haftadan itibaren rastgele donmalar olmaya başladı, biraz araştırdım, bir çok yabancı forumda bu problemi yaşadığını söyleyen birsürü s7 edge kullanıcısı var. Yazılımsal bir problem değil, bazı insalar anakartın değiştiğini yazmış. Özellikle xda-developers'da her iki problmei yaşadığını belirten insanlar var. Yeni telefon da serviste ve servis değişim/iade onayı vermiş Samsung'dan yanıt bekliyorlar, muhtemelen yine bir ay bekletecekler. Bir telefon önerisinde bulunmayacağım ama eğer s7 edge almayı düşünürsen iyice araştırmanı önereceğim, forumlarda insanların çok fazla ortak sorunlar bildirdiğini göreceksin.