Note 7 kullanıcı sayısı halen yüksek!

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Note 7 kullanıcı sayısı halen yüksek!

Yapılan araştırmaya göre, kullanıcılar Galaxy Note 7'den vazgeçemiyorlar. Yeni çıkan birçok telefon henüz Note 7'nin yanına bile yaklaşamadı.

:: Galaxy Note 7 sizce yılın telefonu olabilir miydi?

Son düzenleme:

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Neden hiç şaşırmadım.;)

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Note 7'ye tapacağınız günü bekliyorum ben.. Çekirdekler bayatlamasın gari..

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Adamlar bir telefon yaptı. Patladı gitti.

Hüseyin_07Antalya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Adamlar cebin de Parça teğsirli C4 taşıyor ama cihaz okadar kaliteliki vazgeçemiyorlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Note 7'ye tapacağınız günü bekliyorum ben.. Çekirdekler bayatlamasın gari..

Yapma be bloother, senin sevdiğin Çin markası bile amiral gemi tasarımını ondan arakladı, hatta diğerleri bile. Tapmak kelimesi çok ağır, biz buna beğeni desek daha adil olmaz mı? Beğenilmeyecek bir telefon muydu note7 yani? Samsung tarihinde böyle bir telefonu ilk kez yapabilmeyi başardı. Ne ki tam iph.7'ye nal toplatacakken gitti maalesef. Hem de çok adice hazırlanmış bir suikaste kurban gitti. Samsung'un "Sebebini bulduk ama, biz bunu şimdi açıklamaya hazır değiliz" demesi de bunun en açık kanıtı olsa gerek.

Tamam Samsungu sevmeyebilirsin, bu gayet normal. Ama Sezarın hakkını Sezara vermek gerek demi? :) Farkındaysan güncelleme konularında Samsunga en ağır giydirenlerden biriyim ben bu sitede, yani Samsung fanboyluğum falan yok, ama hakkı teslim etmek de bizim namus borcumuzdur.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ne namusu, ne borcu? hocam yapmayın Allah aşkına.. Telefon bu alt tarafı, ondan sonra da "niye böyle söyledin?" oluyor.. Tapma lafı hiç de abartı değil, önünde secde ediyorsunuz dediğimiz yok elbette.. Firmanın kendisi hatasını kabul etmiş, siz niye kabul etmiyorsunuz? Anlamak güç.. Adamlar milyarlarca dolar zarar edecek, suikaste kurban gittiklerini saklayacak öyle mi? Ütopya'nız da güzelmiş doğrusu.. Ütopya'nızda size mutluluklar dilerim..
Huawei, dalga geçmiş, onlar yapamadı bari biz yapalım da millet tasarımdan mahrum kalmasın deyyü.. Bir de güzellik yapmışlar, çift kamera koymuşlar.. :D Araklamak dediğin işi koskoca Apple ve Samsung zaten yıllardır yapıyor. Huawei yapınca sıkıntı oluyor, sonra da "ama biz fanboy değiliz" dipnotuyla komik bir tablo oluşuyor.. :)

Ben Huawei severim, daha doğrusu artık elimde kalan tercih edebileceğim tek firma. Nokia kullandım, Apple kullandım, Sony kullandım, HTC kullandım, LG kullandım, Samsung kullandım.. Hepsini eledim, geriye Huawei kaldı.. Şu an bir sıkıntısını görmüşlüğüm yok.. Senin sövdüğün güncelleme olayının aynısı Huawei'de de var.. Hâlâ P9'a Android 7 göndermiş değil, Beta'ları gönderdi, 1 ay sonra da 7.0 gönderir.. 7.1.1 kim bilir ne zaman gelir ama buna sövmek saçma.. LG G2'm kırılmasaydı şu an onu 5.0.2 ile kullanmaya devam ediyor olacaktım.. O da işimi görürdü..

Neyse çekirdekler ziyan olmadı en azından..

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Yapma be bloother, senin sevdiğin Çin markası bile amiral gemi tasarımını ondan arakladı, hatta diğerleri bile. Tapmak kelimesi çok ağır, biz buna beğeni desek daha adil olmaz mı? Beğenilmeyecek bir telefon muydu note7 yani? Samsung tarihinde böyle bir telefonu ilk kez yapabilmeyi başardı. Ne ki tam iph.7'ye nal toplatacakken gitti maalesef. Hem de çok adice hazırlanmış bir suikaste kurban gitti. Samsung'un "Sebebini bulduk ama, biz bunu şimdi açıklamaya hazır değiliz" demesi de bunun en açık kanıtı olsa gerek.

Tamam Samsungu sevmeyebilirsin, bu gayet normal. Ama Sezarın hakkını Sezara vermek gerek demi? :) Farkındaysan güncelleme konularında Samsunga en ağır giydirenlerden biriyim ben bu sitede, yani Samsung fanboyluğum falan yok, ama hakkı teslim etmek de bizim namus borcumuzdur.

Fan boy olaydın daha iyiydi. Namusu da karıştırdıysan işin içine durum vahim.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Ne namusu, ne borcu?

Namusu da karıştırdıysan işin içine durum vahim.

Belli ki 'namus' yazdığım kısmın illiyet bağını telefon ile kurmuşsunuz. Ve yazık etmişsiniz, hem hakikate, hem şahsıma...
Yazdığım namus kavramının cihaz ile falan bir alakası yok, "Hakkı teslim etmek" ile alakası var, bilmem anlatabildim mi?
İşin diğer yönleri çok basit teferruatlar, benim için çok da bir önemi yok. Ben de haklı olabilirim, siz de... Önemli olan tartıştığınız bir kavramın ne ile illiyet bağının kurulduğunu doğru teşhis etmeniz. Ki, birbirimize haksızlık etmiş olmayalım, kul hakkı terettüp etmeyelim.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Belli ki 'namus' yazdığım kısmın illiyet bağını telefon ile kurmuşsunuz. Ve yazık etmişsiniz, hem hakikate, hem şahsıma...
Yazdığım namus kavramının cihaz ile falan bir alakası yok, "Hakkı teslim etmek" ile alakası var, bilmem anlatabildim mi?
İşin diğer yönleri çok basit teferruatlar, benim için çok da bir önemi yok. Ben de haklı olabilirim, siz de... Önemli olan tartıştığınız bir kavramın ne ile illiyet bağının kurulduğunu doğru teşhis etmeniz. Ki, birbirimize haksızlık etmiş olmayalım, kul hakkı terettüp etmeyelim.
Zaten ben de o şekilde anlayarak cevap verdim.. Ama bu şekilde anlayıp alınmanız beni de üzdü.. Namus kelimesini "telefonun hakkını vermek" olarak kullanmanız yanlış yine de..

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Zaten ben de o şekilde anlayarak cevap verdim.. Ama bu şekilde anlayıp alınmanız beni de üzdü.. Namus kelimesini "telefonun hakkını vermek" olarak kullanmanız yanlış yine de..

Bloother alınmam senden ziyade diğer arkadaş içindi, çünkü ilk kez gördüğüm ve hiç tanımadığım biriydi ve böyle bodoslama girince kızdım doğrusu. İkincisi, ben yine de iddia ediyorum o kavramı telefon ile ilintili olarak kurmadım, "Hakkı teslim etmek" manasıyla kurdum. Bu mana telefon sözcüğüyle beraber dahi yazılsa yine de bağımsızdır ve ahlaki bir duruşu gösterir.

52SakocaN52

Müdavim
Reaksiyon puanı
738
Bloother alınmam senden ziyade diğer arkadaş içindi, çünkü ilk kez gördüğüm ve hiç tanımadığım biriydi ve böyle bodoslama girince kızdım doğrusu. İkincisi, ben yine de iddia ediyorum o kavramı telefon ile ilintili olarak kurmadım, "Hakkı teslim etmek" manasıyla kurdum. Bu mana telefon sözcüğüyle beraber dahi yazılsa yine de bağımsızdır ve ahlaki bir duruşu gösterir.

Yaşınız benden büyük olduğu için ağzımı açmayacağım.

Sadece şunu söyleyeceğim.Buarası malumunuz forum. O dalmayacaksa , başkası girmeyecekse tartışma ortamı oluşmaz değil mi?

Yine,Komplo olmadığı halde NOTE 7 için komployo maruz kaldı demek de Sezar Meselesini anımsattı bana.

O kadar ince birisi isen abiciğim, o zaman bu ince ayrıntılarda da ahlaki duruşunu göstermen lazım.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yaşınız benden büyük olduğu için ağzımı açmayacağım.
Sadece şunu söyleyeceğim.Buarası malumunuz forum. O dalmayacaksa , başkası girmeyecekse tartışma ortamı oluşmaz değil mi?
Yine,Komplo olmadığı halde NOTE 7 için komployo maruz kaldı demek de Sezar Meselesini anımsattı bana.
O kadar ince birisi isen abiciğim, o zaman bu ince ayrıntılarda da ahlaki duruşunu göstermen lazım.

Yaşa hürmetine müteşekkirim. Ben yaptığınız yoruma laf etmedim, yanlış anlaşılmış bir namus kavramı üzerinden vurmaya kalkmandı sözüm. Siz de sevgili Bloother gibi yanlış anladınız. Ben namus sözcüğünü basit bir aletin daracık hacmine mahküm edecek kadar cahil ve nobran biri değilimdir, keza o yaşları geçeli uzun yıllar oldu. Anlatmaya çalıştım, orada kullandığım sözcüğün telefonla falan değil, bizatihi kişinin ahlaki duruşuyla ilintili olarak kurduğumu tekrar söylememe gerek yok. Mesela tanıdığım biri var, fanatik bir Tayyip bey muhalifidir, lakin yaptıklarını, birçok söylemini de takdir ediyor. "Sevmem adamı ama, şunu yaptı, bunu yaptı" gibilerden hakkını teslim eder. Bahsettiğim bu duruşdur işte, sevmesen bile, hatta düşmanın bile olsa hakkını teslim edebilmek. Namus dediğim kavram budur işte, namusu eğer sadece -çok affedersiniz- bir kadının apış arasında ararsanız hakikate ihanet etmiş olursunuz. Özetle güzel kardeşim, yazılan bir yorumu yalın haliyle değil, kastedilen asıl manasıyla anlamak gerek.

Note7 meselesini ben hala komplo diye düşünüyorum, ama sizin aksini düşünmenize söyleyecek sözüm olamaz, bu son derece normaldir ve saygı duyarım, bu mevzuda ne ben sizi ne de siz beni suçlama, itham etme hakkımız yok. O yüzden incelik falan gerekmeyen ayrıntılar için söylenecek şeyleri de gerekiz buluyorum. Kalın sağlıcakla.