Bizim Oynadığımız Nfs Değilmiş!

Bu konuyu okuyanlar

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
jX1XWW.png
[/url][/IMG]
jX1XWW.png

Az önce Nfs-Underground2 oynuyordum.Ulan dedim hayatım boyunca şu oyunu nasıl oynuyormuşum acaba.Ayarlara bir girdim herşey kapalıymış meğersem, hayatım boyunca pikselleri takip edeceğim diye kör olduğum oyun bu değilmiş aslında :) Ayarların ve çözünürlüğün tamamını açtığımda bu manzara ile karşılaştım.Meğerse oyunun grafikleri fena değilmiş lan :) Çok şaşırdım ben hatta baya sandalyeden falan düşüyordum yani :D
--- Gönderi Güncellendi ---
resim kalitesi düşmüş arkadaşlar normalde daha iyi yani bilgisayarınızda varsa deneyin derim :)

Last Whx105sper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Zamanının en iyi grafiklerindendi, şimdiyle kıyaslamak saçma olur. BKZ: Evolution of Lara Croft.
lara_croft_evolution_new.jpg

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bana mı anlatıyorsun bunları ? Yıllardır insanlara bunu anlatmaya çalıştım, anlamayınca artık pes ettim :p Bunları görünce insanlar sanki ihtiyaçlarını fazla büyütüyorlar gibi geliyor bana, oynamadığımız bir dünya baş yapıt oyun varken gidiyoruz A oyununu oynamak için 4000TL'lik sistem topluyoruz (Ben toplamıyorum). Eski bir laptop ile bunları oynayabildiğimizi düşününce insanın gözleri doluyor :)
Bu forumda belki beni GNU/Linux paylaşımları yaparken görmüşsünüzdür ama benim insanları bu sisteme geçirmek istememin bir sebebi de bu, eski donanımda Xubuntu harikalar yaratabilir ve bir Playonlinux ile bu oyunu 6-8 yıllık bir laptop'da rahatça oynayabilirsiniz. İnsanlara paralarını en iyi şekilde nasıl kullanırlar, bunu göstemeye çalışıyorum.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Zamanının en iyi grafiklerindendi, şimdiyle kıyaslamak saçma olur. BKZ: Evolution of Lara Croft.
lara_croft_evolution_new.jpg
Benim amacım kıyaslama değil hocam, tamamı ile oyunu kör oynamış olmamdan bahsettim.Tabii ki şimdiki Nfs'lerle kapışamaz fakat zamanına göre grafikleri hayli güzelmiş bence ben bunu yeni gördüm ve paylaşmak istedim :)
Bana mı anlatıyorsun bunları ? Yıllardır insanlara bunu anlatmaya çalıştım, anlamayınca artık pes ettim :p Bunları görünce insanlar sanki ihtiyaçlarını fazla büyütüyorlar gibi geliyor bana, oynamadığımız bir dünya baş yapıt oyun varken gidiyoruz A oyununu oynamak için 4000TL'lik sistem topluyoruz (Ben toplamıyorum). Eski bir laptop ile bunları oynayabildiğimizi düşününce insanın gözleri doluyor :)
Bu forumda belki beni GNU/Linux paylaşımları yaparken görmüşsünüzdür ama benim insanları bu sisteme geçirmek istememin bir sebebi de bu, eski donanımda Xubuntu harikalar yaratabilir ve bir Playonlinux ile bu oyunu 6-8 yıllık bir laptop'da rahatça oynayabilirsiniz. İnsanlara paralarını en iyi şekilde nasıl kullanırlar, bunu göstemeye çalışıyorum.
Hocam azminizi takdir ettim öncelikle.Bu sözünüze uyacağım.Yarın Laptopumu servisten aldıktan sonra bu külüstür'e Xubuntu kuracağım.Zaten kasanın heryeri overclocklu şuanda faturadan korkuyorum :) İşlemci, Bellekler, Onboard, Herşeyi overclocklu.Her an zütümde patlayabilir açıkçası :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
underground 2 efsaneydi ya. hikayesi ayrı güzel modifiye olayı ayrı. drift yapa yapa tepeden inerdim audi a3 ile.

o tepeden inilen haritada audi a3 ile 1023000 puan yaptım asla unutmam.
lisede sınıfın rekoruydu kimse geçemedi.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Maalesef benim lise dönemim Battlefield 1'e denk geldi abi :) Bizde CsGo'da rankın ne Steam levelin kaç gibi muhabbetler dönüyor.Zatem öyle çok oyuncu olan arkadaşım yok, olanlarda bunlardan ibaret işte :)

karnext

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Biz
Maalesef benim lise dönemim Battlefield 1'e denk geldi abi :) Bizde CsGo'da rankın ne Steam levelin kaç gibi muhabbetler dönüyor.Zatem öyle çok oyuncu olan arkadaşım yok, olanlarda bunlardan ibaret işte :)
Bizim lise dönemi de öyle oldu :) Ama biz hala sınıflarda Pokemon Fire Red oynamakla meşgulüz. Fakat çevremizdekiler oyunun hikayesinden öte grafiklerine bakıyor .

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Carbon'da güzeldi yalnız gelmiş geçmiş modifiye imkanı en çok olan oyundur bana kalrsa, Nfs Hot Pursuit'de 2010'da çıkmasına rağmen grafikleri çığır açmıştı, o kadar beğenmitim ki yüklediğim gece uyuyamadım heyecandan yarın oynayacağım ya hani :) halende oynarım hotpursuit tarzı yarışları çok sarıyor.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Need For Speed Underground 2 Low vs Max Graphics Comparison

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Zaten oyunları ya en iyi grafiklerle oynayacaksın ya da hiç oynamayacaksın. Arada muazzam bir fark oluyor. Bir de ekran 144Hz ve FPS 100'ün üstünde olursa oyunun içinde hissettiriyor.

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Hocam 60Hz 1080P 5-1 ms bir monitor gayet yeterli bence :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
PlayonLinux'ta Windows'taki her oyunu oynayabilir miyiz?
"Her Windows oyunu" oynanmaz. Misal Hackshield/Gameguard kullanan Wolfteam oynanmaz ama World of Warcraft oynanır.
"En son çıkan oyunları" açmayabilir, çünkü henüz Wine'ın o oyun ile ilgili kendi bünyesine geçirmediği bir teknoloji olabilir. Hangi oyunları açar ? Eski oyunların %90'ını (Şansına belki açamadığın oyun çıkar diye %10'luk pay bıraktım, ben hiç denk gelmedim) rahat açar. Eskiden kastım da 2010 ve öncesi. Yeni oyunların da bir çoğunu açar ama öyle diyim;

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Hocam azminizi takdir ettim öncelikle.Bu sözünüze uyacağım.Yarın Laptopumu servisten aldıktan sonra bu külüstür'e Xubuntu kuracağım.Zaten kasanın heryeri overclocklu şuanda faturadan korkuyorum :) İşlemci, Bellekler, Onboard, Herşeyi overclocklu.Her an zütümde patlayabilir açıkçası :)
Bir de yanlış anlaşılma olmasın, Xubuntu donanımda mucize yaratıp işlemcinin yada ekran kartının gücünü artırmayacak, sadece sistem üzerine daha az yük bindirdiği, kaynak kullanımı daha iyi olduğu için sistem kaynaklarını oyunlara daha çok verebileceksin.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bir de yanlış anlaşılma olmasın, Xubuntu donanımda mucize yaratıp işlemcinin yada ekran kartının gücünü artırmayacak, sadece sistem üzerine daha az yük bindirdiği, kaynak kullanımı daha iyi olduğu için sistem kaynaklarını oyunlara daha çok verebileceksin.
yok hocam ne demek istediğinizi anladım zaten :)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Gözlerimi yaşartıyorsunuz, yapmayın :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Niye Linux Mint'te olmaz mı ki?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
+188888888888888888 OMG !
Niye Linux Mint'te olmaz mı ki?
GNU/Linux'a yeni başlayan yada hiç anlamayan birine Xfce'nin mi tanımını mı yapayım, yoksa dağıtımların mı ? Xubuntu en kolayıma gelen. Ben genelde yazarken karşımdakinin bilgisini bilmiyorsam hiç bilmiyor var sayarım.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
jX1XWW.png
[/url][/IMG]
jX1XWW.png

Az önce Nfs-Underground2 oynuyordum.Ulan dedim hayatım boyunca şu oyunu nasıl oynuyormuşum acaba.Ayarlara bir girdim herşey kapalıymış meğersem, hayatım boyunca pikselleri takip edeceğim diye kör olduğum oyun bu değilmiş aslında :) Ayarların ve çözünürlüğün tamamını açtığımda bu manzara ile karşılaştım.Meğerse oyunun grafikleri fena değilmiş lan :) Çok şaşırdım ben hatta baya sandalyeden falan düşüyordum yani :D
resim kalitesi düşmüş arkadaşlar normalde daha iyi yani bilgisayarınızda varsa deneyin derim :)

Bunu görüp yeni nfs(2015) yi indirdim konsola. Bu arada dediğiniz ayarı eskiden pc ısınmasın diye belli süre sonra kapıyordum. Hayatımda ki en önemli nfs oyunu bu oyun. 2004 di galiba o zamanlar pc de age of empires vs oynuyorduk tüplü ekranım vardı ama seviyordum bilgisayar toplama kasa anakart asus ramların marka bile belli değil :D 60 gb hdd var maus bile iki tuşlu şu 3. tuş olanlara heves ediyoruz bu oyunu oynamak için o kadar uğraştım ki :D pek anlamıyordum da bilgisayardan evde o zamanlar kotalı internet var :D key yanlış yazmışlar kağıda filan 3-4 kere gittim geldim satan yere öff ne günler be

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bence en güzeli Most Wanted,ama ben de ilk defa görüyorum bir an önce oyuna girmek için Enter yapanlardanım.;)

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Burada yazmayı unutmuşum, bazen PS2'mi 1080p dev ekran bir TV'ye bağlayıp NFS2 oynuyorum ve PS2'nin gücü bu dedim :D

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bunu görüp yeni nfs(2015) yi indirdim konsola. Bu arada dediğiniz ayarı eskiden pc ısınmasın diye belli süre sonra kapıyordum. Hayatımda ki en önemli nfs oyunu bu oyun. 2004 di galiba o zamanlar pc de age of empires vs oynuyorduk tüplü ekranım vardı ama seviyordum bilgisayar toplama kasa anakart asus ramların marka bile belli değil :D 60 gb hdd var maus bile iki tuşlu şu 3. tuş olanlara heves ediyoruz bu oyunu oynamak için o kadar uğraştım ki :D pek anlamıyordum da bilgisayardan evde o zamanlar kotalı internet var :D key yanlış yazmışlar kağıda filan 3-4 kere gittim geldim satan yere öff ne günler be
Hocam siz yaşça büyüksünüz benden size birşey sormak istiyorum.Gta San Andreas çıktığında dünyada nasıl bir etki olmuştu?
Siz oynayabilmişmiydiniz ilk çıktığı zaman? :)

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
GTA Vice City ilk çıktığında oynamıştım 2002 yılı, çok bir etkisi olmadı, abartmanın alemi yok. :D
Ama herkes şuna çok şaşırmıştı, benim çevremdeki tüm insanlar ilk defa hem arabaya binen hem de yürüyebilen oyun görmüştük, bundan önce çıkan oyunlarda ya hep arabaya binilirdi ya da hep yürünürdü. Özellikle o arabadakini dövüp dışarı atıp arabaya binme sahnesini ilk gören herkes çok gülüyordu.