Bu konuyu okuyanlar

RoyGreen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar, saatlerin geri alınmaması olayından sonra hava durumu widgeti ile telefon kendisi farklı saatleri gösteriyor, nasıl düzeltilir bu sorun?

ozcnozgl

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Yuh düzeldi...Bu sağlıklı bir çözüm mü peki? Telefonun saat dilimini ilgilendiren işleyişlerinde falan bir sorun çıkartır mı ilerde?
Bir şey olmaz önemli olan saat dilimi. Moskovanın saat dilimi ile bizim saat dilimimiz aynı oldu. Yani +3 saat dilimine geçtik. Moskova da bizim gibi saatini ileri geri almıyor. Hep o dilim de. O yüzden onların ki sadece tek başına duruyor. Burada önemli olan moskovanin saat diliminin değişmemesi. Eğer birgün değiştirmek isterlerse başka +3 dilimli şehir seçeriz. Birgün ayarlara güncelleme ile bizim ülkeninkini eklerler o zaman bizimkini seçeriz.

RoyGreen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bir şey olmaz önemli olan saat dilimi. Moskovanın saat dilimi ile bizim saat dilimimiz aynı oldu. Yani +3 saat dilimine geçtik. Moskova da bizim gibi saatini ileri geri almıyor. Hep o dilim de. O yüzden onların ki sadece tek başına duruyor. Burada önemli olan moskovanin saat diliminin değişmemesi. Eğer birgün değiştirmek isterlerse başka +3 dilimli şehir seçeriz. Birgün ayarlara güncelleme ile bizim ülkeninkini eklerler o zaman bizimkini seçeriz.

hmm, doğru diyorsun, eyvallah kardeş.

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
LG G3 ANDROİD 6 GÜNCELLEMEYİ LG PC Suite YÜKLEYEREK YAPILABİLİYORMU

OTA GÜNCELLEME GELMİYOR TELEFONA

Reaksiyon puanı
3
Bende ilk LG G3 kullandım sonra beat'ini kullandım memnundum tek sorun hafıza oldu o yüzden değiştirdim.

Joxalm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Merhaba Abimde LG G3 var ve telefon çok yavaş şarj oluyor ve prizden veya usb den şarj edemiyor(Orjinal sarj aleti ve kablosu)Bendeki Powerbankten sıkıntı olmadan sarj edebiliyor telefonda Android 6 yüklü cihazı sıfırdan tertemiz bi kurulum yapmak istiyor bunu nasıl yapabilir(yani cihazı sıfırla değilde iPhone daki gibi ipsw yi yeniden atmak gibi umarım anlatabilmişimdir.)bir de bi kaç video izledim android 4.4.2 de bu cihaz daha seri çalışıyor gibi sizce android 4.4.2 ye düşürmelimi yoksa 6 da kalmalı mı? Birde bu sürüm düşürme işlemi nasıl yapabilir?

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
s.a arkadaşlar lg g3 d855tr android 5 telefonuma android 6.00 marsh yüklemek için bilgisayarıma lg pc suite indirdim telefonun orjinal usb kablosunu bilgisayara bağladım ama güncelleme kısmında hata veriyor neden kaynaklı olabilir yoksa ben mi yanlış yapıyorum

ekran resimleri bu şekilde
hata da bu şekilde veriyor

emuh

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Dostlar bugün G3 telefonumu LG PC Suite'den güncelleme var mı diye kontrol ettim ve D85530G güncellemesi gelmiş. Bu güncelleme hakkında bilgisi olan var mı?

dragomhmt

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Telefona gelmedi gelmeyecek. Bilgisayar dan lg pc suite ile yapacaksınız.

dragomhmt

Asistan
Reaksiyon puanı
8
lg pc suite den de olmuyor hata veriyor sürekli

telefonum lg g3 32 gb
Lg servisine gidersen yükseltirler hemen.
Sıfırlama yaparak güncelleme yapmak daha stabil olmasını sağlar. Üşenmem derseniz foto Vs verilerinizi yedekleyip sıfırlama yapın sonra güncellemeyi deneyeyebilirsin. Öyle olmazsa servise götür yaparlar onlar kısa sürede .

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Lg servisine gidersen yükseltirler hemen.
Sıfırlama yaparak güncelleme yapmak daha stabil olmasını sağlar. Üşenmem derseniz foto Vs verilerinizi yedekleyip sıfırlama yapın sonra güncellemeyi deneyeyebilirsin. Öyle olmazsa servise götür yaparlar onlar kısa sürede .

fabrika ayarlarına sıfırladım tekrarda lg pc suiteden denedim olmadı olmuyor

dragomhmt

Asistan
Reaksiyon puanı
8
fabrika ayarlarına sıfırladım tekrarda lg pc suiteden denedim olmadı olmuyor
Pc suite programından olabilir
Lg Mobile Support Tool uygulamasını indirin bilgisayara kurun ve yönetici olarak çalıştırın. Bu program biraz daha ileri seviye kullanıcılara sürüm düşürme gibi şeyler yapmasını da sağlıyor ama biz sadece güncelleme yapacağız pc suite gibi. Telefonu bağlayın program size güncellemeyi gösterir zaten. Lg pc suite gibi kullanımı basit.
LG Mobile Support Tool İndir - LG Akıllı Telefonlar İçin Sürücü Programı - Tamindir
Bu linkten ya da google dan arayıp indirebilirsin.

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
lg g3 telefon kullanırken wifi açıkken mi yoksa 4,5g açıkken mi telefonun sarjı hızlı biter

Hüseyin Akmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. 16 aydır LG G3 kullanıyorum. Yaklaşık 8-9 ay önce telefonda barkod tarzında çizgiler çıkmaya başladı. Zaman geçtikçe arttı bu çizgiler. Mesela Instagram'a giremiyorum çünkü bu çizgiler yüzünden fotoğrafların yarısı gözükmüyor.
Telefonun diğer problemi kronik çatlama sorunu. Kulaklık girişi çatladı.
Son problemi çok ısınıyor ve şarjı çabuk bitiyor.
Telefonu hepsiburada.com'dan aldım. İthalatçı garantili. Garantisinin bitmesine 7 ay var. Bulunduğum şehirdeki yetkili servise götürsem yeni telefon mu verirler yoksa bunu tamir mi ederler? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Merhaba arkadaşlar. 16 aydır LG G3 kullanıyorum. Yaklaşık 8-9 ay önce telefonda barkod tarzında çizgiler çıkmaya başladı. Zaman geçtikçe arttı bu çizgiler. Mesela Instagram'a giremiyorum çünkü bu çizgiler yüzünden fotoğrafların yarısı gözükmüyor.
Telefonu hepsiburada.com'dan aldım. İthalatçı garantili. Garantisinin bitmesine 7 ay var. Bulunduğum şehirdeki yetkili servise götürsem yeni telefon mu verirler yoksa bunu tamir mi ederler? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Tamir ederler büyük ihtimalle. Zaten ithalatçı firmalar çok zor değişim yapıyor.

İSMAİL ÖZTAŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar cihazın 6 Aralık 2016 güncellemesinden sonra 4.5G mobil veri açıkken yapılan görüşmeden hemen sonra mobil veri kesiliyor, şebeke kesiliyor ve takılı olan hafıza kartı devre dışı kalıyor. Aynı sorunu yaşayan başka kimseler var mıdır?

cuteftp

Asistan
Reaksiyon puanı
3
01.11.2016 tarihinde Delta Servis garantili LG G3 marka telefonumu servise gönderdim. Halen yapmadılar. Paralel ithalat garantili aldığım için pişmanım. Delta servise telefon gönderecek arkadaşlara duyurulur. Sonuç olarak tüketici hakem heyetine başvurumu yaptım bekliyorum.

alionse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde lg g3 var pil ömrü bitik ancak uzun şarjdan sonra kullanılıyor telefonu açıyorum ekrana ışık geliyor ama lg logosu veya başka bi görüntü gelmiyor. telefonda reset menü açılıyor ama dediğim gibi telefon açılmıyor kaç kez reset attım fabrika ayarlarına döndüm ekran sadece ışıklı kaldı hiç açılmadı yardım edebilecek varsa yazsın

derya1978

Asistan
Reaksiyon puanı
26
s:a arkadaşlar telefunda lg g3 andoid 6 marş lc pc süit uygulaması ile güncelledim

peki bu telefona format atmak istediğimde telefon nasıl açılacak ilk aldığım gibi mi, yoksa android 6 en son güncelleme ile mi açılacak kurulacak

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
s:a arkadaşlar telefunda lg g3 andoid 6 marş lc pc süit uygulaması ile güncelledim

peki bu telefona format atmak istediğimde telefon nasıl açılacak ilk aldığım gibi mi, yoksa android 6 en son güncelleme ile mi açılacak kurulacak
Android 6 ile .

Kaptansharp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hocam şu barkod tarzı çizgilerden bende de çıktı, siz sorununuzu çözdünüz mü?
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar telefonum bir kaç gündür kafayı yedi. Net'te dolaşırken bile bir anda kalakalıyor ardından reset atıyor. LG Logosunda takılıyor veya bazen hiç açılmıyor. Açıldığında ise LG logosu çıktıkdan 1-2 saniye sonra ekte bulunan görüntü çıkıyor. Sanki ekran kırıkmış gibi. Önceleri bataryadan sandım ama başka g3 bataryasıyla, şarj aletiyle denedim kar etmedi.Yine aynı.Şarjdayken bile aynısını yapıyor. Hard Format attım bi işe yaramadı . Donanımsal bir arıza gibi gözüküyor.

Telefoncuya götürdüm. Durumu anlattım. Durduk yere herhangi bir zamanda takılma yapıyor ve reset atıyor kafasına göre. Reset atmasına rağmen telefon açılmıyor, LG logosunda takılı kalıyor. Ve bazen de aşağıdaki görüntü gibi görüntüler oluşuyor, dedim. Bana telefonuma root gerektiğini söyledi. Yani yazılımsal dedi. Emin misin abi dedim. Daha önce buna benzer bişeyle karşılaşmıştım dese de bana sorunu tam anlamadı gibi geldi.

Daha önce karşılaşan var mı bu sorunla arkadaşlar rica ediyorum yardım edin.
Kaç gündür araştırmaktan helak oldum. Telefon tamirinden anlayanlar rica ediyorum yardım ediniz.

1VoRRG.jpg

Kaptansharp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam şu barkod tarzı çizgilerden bende de çıktı, siz sorununuzu çözdünüz mü?
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar telefonum bir kaç gündür kafayı yedi. Net'te dolaşırken bile bir anda kalakalıyor ardından reset atıyor. LG Logosunda takılıyor veya bazen hiç açılmıyor. Açıldığında ise LG logosu çıktıkdan 1-2 saniye sonra ekte bulunan görüntü çıkıyor. Sanki ekran kırıkmış gibi. Önceleri bataryadan sandım ama başka g3 bataryasıyla, şarj aletiyle denedim kar etmedi.Yine aynı.Şarjdayken bile aynısını yapıyor. Hard Format attım bi işe yaramadı . Donanımsal bir arıza gibi gözüküyor.

Telefoncuya götürdüm. Durumu anlattım. Durduk yere herhangi bir zamanda takılma yapıyor ve reset atıyor kafasına göre. Reset atmasına rağmen telefon açılmıyor, LG logosunda takılı kalıyor. Ve bazen de aşağıdaki görüntü gibi görüntüler oluşuyor, dedim. Bana telefonuma root gerektiğini söyledi. Yani yazılımsal dedi. Emin misin abi dedim. Daha önce buna benzer bişeyle karşılaşmıştım dese de bana sorunu tam anlamadı gibi geldi.

Daha önce karşılaşan var mı bu sorunla arkadaşlar rica ediyorum yardım edin.
Kaç gündür araştırmaktan helak oldum. Telefon tamirinden anlayanlar rica ediyorum yardım ediniz.

1VoRRG.jpg

Arkadaşlar deneyimli, telefon tamirinden anlayanlar LÜTFEN yardım ediniz. Sorunuma bir türlü çare bulamıyorum:(

Deniz karabacak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg g3 kullanıyorum. Telefonla wifi ye bağlandığım zaman kaydedildi yazıyor ya da belli bir süre bağlanıp wifi kopuyor. Telefon ip almıyor. staik ip denedim, modemi resetledim hiçbiri çözüm olmadı. bu sorunu benden başka yaşayan ve çözüm bulan varmı?

Son mesajlar