Laptop iyi ama kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

atkncsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
intel i7 6700 hq 2,60ghz (8 cpu)
8gb ram
intel hd grapichs 530
4 gb ddr5 nvidia gtx 960m
128 gb ssd 1 tb hdd
asus
pc özellikleri çok iyi ama yavaşlama var pc de sorun ne olabilir acaba?

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Sorun nedir biraz daha açabilirsen yardımcı olmaya çalışırız.

atkncsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dosya açıcam biraz yavaş açılıyo oyunların açılma süreleri arttı. fps değerleri düştü. bilgisayarıma giricem 6-7 sn kadar bekliyorum bazen

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
şu bilgisayar kasıyorsa ben daha nerelere gidem :(

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Öncelikle bilgilerimizi yedekliyoruz. Ardından HDD dahil ssdedki bütün dosyaları silmek biçimlendirmek kaydıyla temiz bir windows 10 "HOME" kuruyoruz. Neden mi HOME? Proda bilgisayarı yavaşlatan ıvıır zıvır ek özellikler var. HOME ise hafif ve hızlı. Yeni topladığım R9390lı sistemimde bile Win 7 HOME kullanıyorum. Sen düşün :)

atkncsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam recovery modundan format atıyorum. o da windows 10 home single language kuruyor. acaba format mı atsam diyorum da 7-8 aylık pc ye format da atmak istemiyorum

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
hocam recovery modundan format atıyorum. o da windows 10 home single language kuruyor. acaba format mı atsam diyorum da 7-8 aylık pc ye format da atmak istemiyorum
İnternetten 10home indir formattt.,

atkncsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format atmak istemiyorum. emin olduğunuz temizlik programı falan var mı?

atkncsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birşey sormak istiyorum bir de. 8 gb ram var ama 4 gb bellek kullanımında %80 e ulaşıyo bunun nedeni nedir? bellek kullanımı farklı birşey mi? yoksa farklı bir durum olabilir mi?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
birşey sormak istiyorum bir de. 8 gb ram var ama 4 gb bellek kullanımında %80 e ulaşıyo bunun nedeni nedir? bellek kullanımı farklı birşey mi? yoksa farklı bir durum olabilir mi?
Ondan olamaz diye düşünüyorum. RAM olsa yavaşlama değil takılma olurdu.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Temizlik programı olarak Wise Care 365 Free ve CCleaner'ı kullanın. Bakalım sorun çözülecek mi?

AlyHone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bi sorunum var ılgılenırsenız bı yardımcı olun ..

arkadaşlar öncelikle herkeze selamlar . elimde casper nirvana bir laptop var . yaklasık 3 sene önce aldım bu laptopu. özelikkleri :

Intel Core i5-3230m 2.60 2.60 Ghz
8 gb Ram
750 GB HDD
2 gb paylasımlı 2 gb paylasımsız ekran kartı var .

Intel HD Graphics 4000
NVIDIA GeForce GT 635 m

ekran kartları bu sekilde . yasadıgım sorununa geceyim

laptopu aldıgımdan berı sıkıntısız kullanıyordum . yukledıgım oyunlarda sıkıntısız verım alıyordum . crysis 3'te 2 ayar low yaptıgımda 0 kasmayla oynayabılıyordum fakat son format atmamdan berı gta vıce cıty de bıle oyun kasmaya basladı. butun drıverler orjınal olarak yuklendı fakat gene aynı sorunu yasıyorum . casperle görüüştüm ama olumlu bır yanıt alamadım. dxdiag olarak baktıgımda sadece ıntel graphıcs 4000 görünüyor ve toplam bellek 1643 mb yazıyor . yapmadıgım sey klamadı ama sonuca ulaşamadım. eskıden sıkıntısız kullandıgım programlar oyunlar sımdı kullanılmayacak derecede kasıyor. oyunlarda tum ayarları low yapmama ragmen gene aynı hiçbirşey değişmiyor . bu sorunun yasayıp çözmüş olan varsa lütfen yardımcı olun. şimdiden tesekkurler .

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
dxdiag üzerinde zaten harici ekran kartı gözükmez.
aygıt yöneticisinde iki adet ekran kartınız da üzerinde ünlem isareti soru isareti vs olmadan gözüküyorsa tamamdır.
gta vice city'de kasması elbette sorun çünkü 10 yıl önceki kartlar bile kasmaz bu oyunda.
windows 10 yüklüyse sorun ondandır, baska neden aramayın bosuna, windows 8'e veya windows 7'ye dönün.
windows 10 yüklü değilse söyleyin, yardım etmeye çalısalım.

ERŞADBULUT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar ben Erşad arkadaşım aynısı bende de oldu 360 total security yi kur sonra onun ayarlarında motor olarak aviranın motoruna geç o ilk başta bitdefender i seçiyor sorunlu güncelleme yapıyor ama b, şekilde duru o durduğunda tekrar motoru değiştir sonrasında Hızlandırma menüsü var solda oraya gir iyileştir diyerek tarama yap sonra sna asorar o dosya boyutları büyükse bak neye göre deme nsil bende hesapları falan sildi diye düşündüm ama silmiyor önbellek ve dosya artıklarnı siliyor sonra temizleme menüsüne gel ve tarama de onuda tarat ve düzelt sonra yeniden başlat 2 hhafta önce bende aynı duruma düştüm bende fazlasıyla işe yaradı yarımcı olduysam ne mutlu bana windows 1o yapıyor arada böyle şeyler ama genelde sistem çok iyi ben ilk çıktığıddan bu yana format atmadım mesela .........

atkncsr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğiniz programları kurdum bir miktar işe yaradı ama şimdi de simgelerin resimleri kaybolmaya başladı. bir yeri düzeltirken bir yeri bozdum mu naptım anlamadım

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
kardeşim bi sorunum var ılgılenırsenız bı yardımcı olun ..

arkadaşlar öncelikle herkeze selamlar . elimde casper nirvana bir laptop var . yaklasık 3 sene önce aldım bu laptopu. özelikkleri :

Intel Core i5-3230m 2.60 2.60 Ghz
8 gb Ram
750 GB HDD
2 gb paylasımlı 2 gb paylasımsız ekran kartı var .

Intel HD Graphics 4000
NVIDIA GeForce GT 635 m

ekran kartları bu sekilde . yasadıgım sorununa geceyim

laptopu aldıgımdan berı sıkıntısız kullanıyordum . yukledıgım oyunlarda sıkıntısız verım alıyordum . crysis 3'te 2 ayar low yaptıgımda 0 kasmayla oynayabılıyordum fakat son format atmamdan berı gta vıce cıty de bıle oyun kasmaya basladı. butun drıverler orjınal olarak yuklendı fakat gene aynı sorunu yasıyorum . casperle görüüştüm ama olumlu bır yanıt alamadım. dxdiag olarak baktıgımda sadece ıntel graphıcs 4000 görünüyor ve toplam bellek 1643 mb yazıyor . yapmadıgım sey klamadı ama sonuca ulaşamadım. eskıden sıkıntısız kullandıgım programlar oyunlar sımdı kullanılmayacak derecede kasıyor. oyunlarda tum ayarları low yapmama ragmen gene aynı hiçbirşey değişmiyor . bu sorunun yasayıp çözmüş olan varsa lütfen yardımcı olun. şimdiden tesekkurler .

Klavye üzerinde fan resmi falan varsa onu açıver farkında olmadan fanı kapatmış olabilirsin casperin çoğu modelinde var ve kapatıldığında oyun falan oynayamazsın

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Herkes format format diye bağırmış da bir kişi demiş mi CTRL+SHIFT+ESC ile ne sistemi bu kadar sömürüyor bir bak. Onun yerine "Format atmadan im-kan-sız." Bazen forumda yardım isteyen adamın sorununu çözse de çözmese de kolayınıza kaçan tavsiyeyi basıyor, çıkıyorsunuz işin içinden.

Reaksiyon puanı
227
Format zararsızdır. Driver'ları doğru indir. Dene olmazsa formatla. Orjinal kod varsa kullanırsın gene.

Son mesajlar