iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Arkadaşlar öncelikle merhaba aklımda birkaç soru var yanlış yer olabilir belki şimdiden kusuruma bakmayın. Bir kaç ay sonra iPhone 6 almayı düşünüyorum.

1. Telefona çok fazla girmeyen birisi olarak günde bir kaç saat müzik ve 15 dakikalık sosyal medya kullanımı telefonu 2-3 gün götürür mü?

2. iPhoneların çevreye yaydıkları SAR değerleri. 1 civarındaki SAR değeri kullanımınız boyunca sizi rahatsız ediyor mu?

3. iPhone 6 kaç yıl daha gider?

4. iPhonu aktif kullanmak için (kurulum sırasında ve uygulama indirirken) apple kimliğinde banka kart numarasını vermek zorunda mıyız?
2 sene daha kullanırsın. Kredi kartına gerek yok.

DenizTendik

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
hocam 2 senenin sonunda bozulur mu yani

Hayır bozulmaz.

Apple'in önerdiği süre 2 senedir fakat çok uzun süre kullanıma uygundur. Bende İphone 5 varken 3 sene kullandım, sıkıntı yaşamadım. Apple ürünlerinde donma vs. yaşamazsın. Düzgün kullanırsan 4 sene falan çok rahat kullanırsın.

Ömer Ergün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamün aleyküm arkadaşlar bugün ıphone 6 aldım ve bişey fark ettim telefonu sallayınca kameranın o kısımlardan bi ses geliyor bu durumla karşılaşan var mıdır ?

Kameradan geliyorsa bilemem ancak telefonun içinde var olan bir titreşim motoru var. Herhangi bir iPhone'u da sallarsınız o ses gelir. Siz en iyisi başka bir iPhone ile karşılaştırın durumu daha sonrasında karar verirsiniz.

Ömer Ergün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle merhaba aklımda birkaç soru var yanlış yer olabilir belki şimdiden kusuruma bakmayın. Bir kaç ay sonra iPhone 6 almayı düşünüyorum.

1. Telefona çok fazla girmeyen birisi olarak günde bir kaç saat müzik ve 15 dakikalık sosyal medya kullanımı telefonu 2-3 gün götürür mü?

2. iPhoneların çevreye yaydıkları SAR değerleri. 1 civarındaki SAR değeri kullanımınız boyunca sizi rahatsız ediyor mu?

3. iPhone 6 kaç yıl daha gider?

4. iPhonu aktif kullanmak için (kurulum sırasında ve uygulama indirirken) apple kimliğinde banka kart numarasını vermek zorunda mıyız?

1) Stand By'da çok pil tüketmemesine karşın sizi 3 gün götürebileceğini düşünmüyorum.

2) 30 dakikayı aşan telefon konuşmalarında eğer telefon kulağımda ise biraz sıcaklık artıyor ancak kişiden kişiye değişen bir durum ve bunun dışında kısa vadede SAR değeri ile ilgili başka bir problem yaşamadım.

3) Kullanıma bağlı olarak değişiklik gösterir ancak bahsettiğin kullanım şeklini sürdürürsen en az 5 yıl diyorum.

4) Eğer yeni Apple kimliği alacaksan kurulum esnasında kredi kartı girmeme seçeneği var ancak kurulum sırasında bu aşamayı atlarsan daha sonrasında App Store'da kredi kartı girmek zorunda kalırsın çünkü kredi kartsız seçenek sadece kurulum esnasında gözükmektedir.

Genele bakacak olursak bence iPhone 6 senin ihtiyaçların için yeter de artar. Uzun yıllarda kullanırsın. Hatta diğer özellikler önemli değilse ve ekran büyüklük problemin yoksa iPhone 5s bile seni üzmez.

Ömer Ergün

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba 6 ile se arasında kaldım ne almalıyım ?
Önemli olan telefondan ne beklediğin ancak iPhone SE'de etkin olarak kullanmayacağın bir performans hakim olduğunu düşünüyorum. iPhone 6 ile karşılaştırdığında performans ve arka kamera hariç çok bir artısı yok. iPhone 6'da iPhone SE kadar kompakt bir telefon ve boyutları kabul edilebilir ölçülerde. Ayrıyetten ara bir model olduğu ve eski bir kasa kullandığı için çokta kendini kullandırtmaya cezbetmiyor. Bu yüzden sen almışken bence iPhone 6 al.

Recepb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1) Stand By'da çok pil tüketmemesine karşın sizi 3 gün götürebileceğini düşünmüyorum.

2) 30 dakikayı aşan telefon konuşmalarında eğer telefon kulağımda ise biraz sıcaklık artıyor ancak kişiden kişiye değişen bir durum ve bunun dışında kısa vadede SAR değeri ile ilgili başka bir problem yaşamadım.

3) Kullanıma bağlı olarak değişiklik gösterir ancak bahsettiğin kullanım şeklini sürdürürsen en az 5 yıl diyorum.

4) Eğer yeni Apple kimliği alacaksan kurulum esnasında kredi kartı girmeme seçeneği var ancak kurulum sırasında bu aşamayı atlarsan daha sonrasında App Store'da kredi kartı girmek zorunda kalırsın çünkü kredi kartsız seçenek sadece kurulum esnasında gözükmektedir.

Genele bakacak olursak bence iPhone 6 senin ihtiyaçların için yeter de artar. Uzun yıllarda kullanırsın. Hatta diğer özellikler önemli değilse ve ekran büyüklük problemin yoksa iPhone 5s bile seni üzmez.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
arkadaşlar iphone 6 kullanıcısıyım. daha önceden herhangi bir güncelleme geldiğinde ekrana uyarı gelip görüyordum, 3 4 aydır güncelleme geldiğinde görmüyorum aradan bellir bir zaman yani 5 6 gün geçtikten sonra ancak görebiliyorum. sizce bu neyden kaynaklı? nasıl çözebilirim ?

Hatemzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlari Iphone 6 Plus IOS 10 indiren varmı? Varsa şikayet yada memnuniyetini yazabilrmi ?

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Selamlari Iphone 6 Plus IOS 10 indiren varmı? Varsa şikayet yada memnuniyetini yazabilrmi ?
ben indirmedim bende senin cihazını kullanıyorum biraz beklicem ikinci güncellemeye kadar çünkü yeni işletim sistemi bazı cihazlarda hata verebiliyor illa vericek diye birşey yok yinede bekleyin derim eğer yüklersenizde itunesle yedek alıp yüklemenizi tavsiye ederim.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
merhaba ben yükledim şuan bir sıkıntı yok ama güncelleme 1.1 gbyt alan olması ilginç. ara yüzler değişmiş. tek beğeNMEDİĞİM kısım ise ana menü tuşuna basınca ana ekran şifresi hemen çıkardı şimdi 5 kes üst üstüne çift tıklasamda şifre çıkmıyor deli ediyor beni. yani bir ipucu kolayı var ama 3 gündür çözemedim. eski sistem daha iyiydi. yeni sistemde haber başlıkları değişik iyileştirme var. kamerada videoda iyileştirmeler var. ama şu ana ekran şifresini eski düzen yapsalar daha iyi olurdu.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
merhaba ben yükledim şuan bir sıkıntı yok ama güncelleme 1.1 gbyt alan olması ilginç. ara yüzler değişmiş. tek beğeNMEDİĞİM kısım ise ana menü tuşuna basınca ana ekran şifresi hemen çıkardı şimdi 5 kes üst üstüne çift tıklasamda şifre çıkmıyor deli ediyor beni. yani bir ipucu kolayı var ama 3 gündür çözemedim. eski sistem daha iyiydi. yeni sistemde haber başlıkları değişik iyileştirme var. kamerada videoda iyileştirmeler var. ama şu ana ekran şifresini eski düzen yapsalar daha iyi olurdu.

Ayarlar-Genel-Erişebilirlik-Ana Ekran Düğmesi buradan ayarları değiştirebilirsiniz

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
İos 10'a geçmek isteyen arkadaşlara bir tavsiye olarak bu notu düşmek isterim ki arayüz artık 3D Touch uyumlu hale geldiği için önceden bir hamlede yaptığımız işlemi sırf arkaplana atılan bir cihaza sahip olduğumuz için 2 veya 3 hamle de yapmak zorunda kalıyoruz. Ve daha yeni çıkmasına vurarak da ısınma ve şarj problemi olduğunu ekleyebilirim.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
İos 10'a geçmek isteyen arkadaşlara bir tavsiye olarak bu notu düşmek isterim ki arayüz artık 3D Touch uyumlu hale geldiği için önceden bir hamlede yaptığımız işlemi sırf arkaplana atılan bir cihaza sahip olduğumuz için 2 veya 3 hamle de yapmak zorunda kalıyoruz. Ve daha yeni çıkmasına vurarak da ısınma ve şarj problemi olduğunu ekleyebilirim.
aynen katılıyorum berbat yapmışlar, 1.1 gbyt yükledikten sonra dün bir video çekimi yaptıktan sonra hafıza doldu diyince şaşırdım kaldım. şuan bütün fotoğrafları videoları pc ye naklettim, ve ne kadar envanter var silmek zorunda kaldım bana kalan alan 3 gbyt oldu. yani adamlar 2 tane daha 1 gbyt güncelleme gönderse bittik. BU ARADA arkadaşlar alan kapasitemi nasıl yükseltebilirim bana yardımcı olur musunuz ?

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Ayarlar-Genel-Erişebilirlik-Ana Ekran Düğmesi buradan ayarları değiştirebilirsiniz
durum aynı değişen bir şey yok, yukarıdaki arkadaşında dediği gibi 3d oldu, hafif bir sağ tıklamada biraz daha hızlı. ama eski düzen iyiydi.

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
aynen katılıyorum berbat yapmışlar, 1.1 gbyt yükledikten sonra dün bir video çekimi yaptıktan sonra hafıza doldu diyince şaşırdım kaldım. şuan bütün fotoğrafları videoları pc ye naklettim, ve ne kadar envanter var silmek zorunda kaldım bana kalan alan 3 gbyt oldu. yani adamlar 2 tane daha 1 gbyt güncelleme gönderse bittik. BU ARADA arkadaşlar alan kapasitemi nasıl yükseltebilirim bana yardımcı olur musunuz ?
iPhone'da zaten öyle android telefonlardaki gibi ön bellek temizleme özelliği yok. Yapacağınız tek şey resimleri yedeklemek ve fazla ekstra dosyaya sahip snapchat gibi uygulamaları fazla yer kapladıkları silip yeniden yüklemek olacaktır.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
iPhone'da zaten öyle android telefonlardaki gibi ön bellek temizleme özelliği yok. Yapacağınız tek şey resimleri yedeklemek ve fazla ekstra dosyaya sahip snapchat gibi uygulamaları fazla yer kapladıkları silip yeniden yüklemek olacaktır.
valla az önce güncellenmemiş iphonu gördüm tuş kilidi bir tıkla açılıyor. pişman oldum yüklediğime.

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
bunu nasıl yapabilirim bana yardımcı olur musunuz ?
İlk önce ipsw adlı siteye giderek cihazınıza uygun iOS 9.3.5 sürümünü indirin. Ardından cihazınızdaki verilerin hepsini yedekleyin. Bu işlemden sonra cihazı iTunes'a bağlayıp oradan shift tuşuna basarak geri yükleye tıklayın. Açılan sayfada indirdiğiniz dosyayı seçin ve işlemin bitmesini bekleyin. Bu işlem sonunda cihaz sıfırlanacak ve 9'a geri dönmüş olacaktır.

Cx105hanACAR91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
iPhone 6'mdan çok memnunum. Tuş kilidi yaparken arkada çalışan uygulamaları kapattığım için ram'in 1gb olması da benim için sorun teşkil etmiyor. Bence ios 12'ye kadar gider iPhone 6. Her özellik verilmese de ios 10'daki gibi yapacak birşey yok.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
İlk önce ipsw adlı siteye giderek cihazınıza uygun iOS 9.3.5 sürümünü indirin. Ardından cihazınızdaki verilerin hepsini yedekleyin. Bu işlemden sonra cihazı iTunes'a bağlayıp oradan shift tuşuna basarak geri yükleye tıklayın. Açılan sayfada indirdiğiniz dosyayı seçin ve işlemin bitmesini bekleyin. Bu işlem sonunda cihaz sıfırlanacak ve 9'a geri dönmüş olacaktır.

teşekkürler yaptım, şuan bir sorun olmadı, yalnız banka uygulamalarım, bazı kişisel uygulamalarım sanırım güvenlik nedeni ile sistem tarafından otomatik olarak silinmiş tekrar yükleyip bankadan tekrar şifre aldım. buda benim için güvenlik açısından iyi oldu. 15 uygulamadan 6 7 tanesi silinmişti. bundan başkada sıkıntı yaşamadım. teşekkürler.