BIOS Önceki Sürüme Dönme

Bu konuyu okuyanlar

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Bir önceki bıos sürümüne dönmek istiyorum ama daha önce hiç tecrübe edinmediğim için sorayım dedim
Bu menüden sadece enabled demem yeterli mi yoksa ekstra usb belleğe bıos yazılımını da atmam gerekiyor mu ?
1dB8Xj.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
güncellediğin gibi oluyor hiç yapmadım ama aynı olması gerek.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Windows üzerinden yüklemeye çalıştığımda eski sürüm diye uyarı verip iptal ediyor yüklemeyi

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bir önceki sürüme dönemezsin. Bios eepromu anakarttan sökülüp tekrar programlanacak başka çaresi yok. Ayrıca neden bir önceki sürüme dönmek istiyorsun onu anlamadım.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Hocam olay şu
Lenovo nun sitesinden en son çıkan bıos sürümünü kurduktan sonra ki şuan o sürüm sitede yok bir önceki sürüm var (Sorun bunla mı alakalı tam emin değilim) pc nin fanı arada ne kadar ısınırsa ısınsın devreye girmiyor illa benim lenovo nun Energy Manager programı ile fan temizle işlemini başlatmam gerekiyor ki fan soğutma işlemine başlasın yoksa ısındıkça ısınıyo. Bu yüzden bir önceki sürüme dönmek istedim :)

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
@Seyhoo
Hocam peki bu BIOS back flash seçeneği ne işe yarıyor ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Üretici ne diyor bilmiyorum ama dediğim gibi sık yaşanan bir sorun değil ama işte arada sırada olan bir olay :)
üreticiye konuyu anlatan e-posta at servise anlat olmazsa tüketici zımbırtısına verecem filan de üzerine git.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
@Seyhoo
Hocam peki bu BIOS back flash seçeneği ne işe yarıyor ?
Zor durumlarda bios güncellemesi yapmanı sağlayan araç. Bios yazılımını tekrar üstüne yazdır. Olmazsa temiz format at sürücülerini ulitylerle beraber lenovonun sitesinden yükle.