Lenovo laptop ses sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bulutcanyusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar. Benim ses sorunum laptopu aldığım günden sonra ilk defa format attığım zamandan beri devam ediyor. Laptopumun markası ve modeli Lenovo G50-70. Lenovo'nun kendi sitesinden ses driverını indirip yükledim fakat yine de ses sadece mikrofondan çıkıyor. Sebebini biliyorum fakat internette araştırmadığım ve denemediğim çözüm kalmadı fakat düzeltemedim. Şimdi 3 tane resim yükleyeceğim, normalde laptopun kulaklık takıldığında ya da çıkarıldığında otomatik algılaması lazım fakat benim laptopumda uzun zamandır otomatik olarak algılamıyor, seste bir sorun yok fakat SmartAudio adlı programla kulaklık ya da sesi seçmeniz gerekiyordu. SmartAudio yine var fakat sesi seçtiğim kısım yok oldu, Aygıt Yöneticisinden güncelledim ve en son sürüm olduğunu gösteriyor. Driverla tekrar kaldırıp yükledim ama değişen bir şey yok.

Şimdi arkadaşlar ilk 2 resim internetten bulduğum resimler fakat son resim kendi bilgisayarımdan aldığım ekran görüntüsüdür. Bende 3 tane menü var fakat internetten bulduğum resimlerde 4 tane menü var. O 4.menüden sesin nereden gelmesi gerektiğini seçiyorsun fakat bende o kısım yok. Sorunum budur, şimdiden çok teşekkür ederim.

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Yapmanız gereken ilk önce ses ile ilgili sürücüleri kaldırın (Dolby yazılımıda dahil) sonra pc yi yeniden başlatıp güncellemeleri denetleyin ses sürücüsünü bulup kuracak ardından tekrar pc yi yeniden başlatıp lenovo nun kendi ses driverini yükseltme şeklinde kurun işlem tamamdır :)

Bende de aynı cihaz var G50-70 Windows 10 ses driverini kendi kafasına göre kurduğu için sıkıntı oluyor illa kurulumdan sonra kendi orjinal ses driverini yükseltme olarak kurmanız gerek yoksa saçma sapan sorunlar ortaya çıkıyor :)

Buda bendeki menünün ekran görüntüsü:

4lWZ60.png

bulutcanyusuf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yapmanız gereken ilk önce ses ile ilgili sürücüleri kaldırın (Dolby yazılımıda dahil) sonra pc yi yeniden başlatıp güncellemeleri denetleyin ses sürücüsünü bulup kuracak ardından tekrar pc yi yeniden başlatıp lenovo nun kendi ses driverini yükseltme şeklinde kurun işlem tamamdır :)

Bende de aynı cihaz var G50-70 Windows 10 ses driverini kendi kafasına göre kurduğu için sıkıntı oluyor illa kurulumdan sonra kendi orjinal ses driverini yükseltme olarak kurmanız gerek yoksa saçma sapan sorunlar ortaya çıkıyor :)

4lWZ60.png

Deneyip haber vereceğim dostum, teşekkürler.

tormentats

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@bulutcanyusuf Bu sorun nasıl çözüldü lütfen yardımcı olun aynı problemi yaşıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deneyip haber vereceğim dostum, teşekkürler.

Nasıl hallettiniz hocam ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

4lWZ60.png
adım adım anlatabilir misiniz hocam