Notebook i3 işlemci değişimi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhabalar. Başlıktanda anlaşılacağı üzere notebook için işlemci değişimi hakkında fikir edinmek istiyorum. Biliyorum masaüstü bilgisayarlar çok daha performanslı notebook'lara göre fakat şuan masaüstü baştan masraf yapmak yerine notebook'umun işlemcisinin değiştirmeyi daha uygun gördüm ekonomik açıdan. Sahip olduğum laptop Casper Nirvana CNY model i3-3120M 2.5GHz. Acaba değiştirebileceğim daha performanslı en azından i5 işlemci var mı varsa önerebilir misiniz ?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Öncelikle herkese merhabalar. Başlıktanda anlaşılacağı üzere notebook için işlemci değişimi hakkında fikir edinmek istiyorum. Biliyorum masaüstü bilgisayarlar çok daha performanslı notebook'lara göre fakat şuan masaüstü baştan masraf yapmak yerine notebook'umun işlemcisinin değiştirmeyi daha uygun gördüm ekonomik açıdan. Sahip olduğum laptop Casper Nirvana CNY model i3-3120M 2.5GHz. Acaba değiştirebileceğim daha performanslı en azından i5 işlemci var mı varsa önerebilir misiniz ?
İşlemci değişmek o kadar kolay değil.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Büyük ihtimal değişmiyordur.Değişse bile bulman ve onu yapacak adam bulman Lazım ki bence sen boşver.

Reaksiyon puanı
0
İşlemci değişmek o kadar kolay değil.
Laptop'ın içini açtığımda işlemci'nin sökülebilir olduğunu gördüki, anakarta gömülü zannediyordum ama değilmiş, ve değiştirilebilirmiş anakarta uyumlu bulduğum sürece sorun yok diye düşünüyorum

Reaksiyon puanı
0
Buraya sormamam gerekiyor ama Chrome'a tıkladığımda onun açılmasını sağlayan sabit diskin performansı ve bellek performansındanmı ibaret yoksa işlemcide etkilimi büyük ölçüde ?

NOT: 4gb ram ve Harddiskim 500gb 5400rpm 8mb cache ve bad sector olduğunu düşünüyorum tüm herşey çok yavaş açılıyor chrome'a tıklayınca 3-4 hata 5-6 saniye sürüyor gelmesi, Windows 10 kullanıyorum bu arada ve arama yerine birşey yazdığımda bi 15-20 saniye sürüyo gelmesi, Fare ayarları için fare yazıyorum mesela. Bu sorunu çözmek için sabit diskimi değiştirmelimiyim sizce ?
Defragger programı indirdim ve orada harddiskimin sağlığı kısmında UYARI yazıyodu

wMwMw

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
Boşver işlemciyi bir ssd tak makina kendine gelir

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
İşlemci değişir ama laptopu tamamen soyman lazım yani anakartı tek başına çıkarman lazım bir de işlemcinin tdpsi aynı olmalı sen tdpsi ve chipseti aynı olan bir işlemci kullanabilirsin sıkıntı olmaz

Son mesajlar