iPhone almalı mıyım yoksa Eylül 2016'yı beklemeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Matador07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, Yurtdışından aldığım 128gb iPhone 6 Plus kullanıyordum ancak Türkiye'de güzel bir rakama sattım. Ama şu anda 3GS kullanıyorum ve whatsapp ve safari dışında uygulamalarda pek rahat değilim, Apple watch'ım var ama kullanamıyorum haliyle.

Sizce bir süre daha idare etmeli miyim 3GS ile yoksa gidip 6S veya iPhone SE mi almalıyım. Veya 4 ay için idareten bir android telefon tavsiyeniz varmı? Yerimde olsanız siz ne yapardınız. Eylül'e kadar dayanılır mı 3GS ile...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bence bekle. Şunun şurasında çok az bir süre kalmış. 3GS ile dayanabilirmisin orasını bilemem, kullanım şekilleri kişiden kişiye değişir.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Beklenebilir hatta tuşlu telefon bulup bi yerden onunla bile arama mesaj vs. idare edilebilir...

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Ben 8 sene 3gs kullandım en sonunda kapandı. Yarı yolda bırakma olasılığı yüksek. Ama ne bileyim gene az az oyun oynatır sosyal medyada turlayabilirsin de fazlasını bekleme =)

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Bende de 4s var.Ben 1 senedir dayanıyorsam(iOS 9) sen biraz zorlarsak dayanırsın.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
3GS de İOS desteği bitti diye biliyorum. Yani 3GS artık güvenli bir telefon değil. Bunu aklında tutarak, ne yaptığına dikkat ederek kullanırsan bir süre daha götürür. Ama dediğim gibi, eski işletim sistemlerinin güvenlik zaafiyetleri vardır. Bu gerçekten telefonlarda uyuz olduğum bir şey. Çıksa bir firma çıkarsa piyasadaki her cihaza kurabileceğimiz hafif bir işletim sistemi, sürekli güncellese, bizi sırf güncel yazılımda kalmak, güvenli kalmak için boşa para harcamak zorunda bırakmasa...

Canonical'ın ubuntu phone'ları geliyor, bakalım mark shuttlework ne diyor bu konuda ?

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Ios 3GS'e desteğini çekeli 2 yıl falan oluyor yaklaşık. Yani telefona twitter falan kuramıyorsun onu söyleyeyim. Belki artık instagram swarm falan da kurulmuyor olabilir tam emin değilim. Ama basic şeyleri yapabilirsin

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ios 3GS'e desteğini çekeli 2 yıl falan oluyor yaklaşık. Yani telefona twitter falan kuramıyorsun onu söyleyeyim. Belki artık instagram swarm falan da kurulmuyor olabilir tam emin değilim. Ama basic şeyleri yapabilirsin
Bu ironi değil mi sizce de ? Apple diyor ki bir cihaz alın ve rahat edin. Paranızın hakkını alın, bizden destek alın. Destek bekliyorsun, ne o ? Üst modeli çıktı, onu al, destek vereyim. Bir ekran değişmesi için yeni model bir cihazın fiyatını istiyorlar ve sana iğne iplikle uğraşayım, kendim tamir edeyim dedirtiyorlar. Google'da aynı tas aynı hamam. Şu an en çok ubuntu phone'dan ümitliyim çünkü masaüstü işletim sistemi ile paralel şekilde güncellenecek. Bir üreticinin keyfiyetiyle değil, direk canonical'ın 1. elden verdiği güncellemeleri alacaz. Bakalım, gelecekte neler olacak ?

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Bu ironi değil mi sizce de ? Apple diyor ki bir cihaz alın ve rahat edin. Paranızın hakkını alın, bizden destek alın. Destek bekliyorsun, ne o ? Üst modeli çıktı, onu al, destek vereyim. Bir ekran değişmesi için yeni model bir cihazın fiyatını istiyorlar ve sana iğne iplikle uğraşayım, kendim tamir edeyim dedirtiyorlar. Google'da aynı tas aynı hamam. Şu an en çok ubuntu phone'dan ümitliyim çünkü masaüstü işletim sistemi ile paralel şekilde güncellenecek. Bir üreticinin keyfiyetiyle değil, direk canonical'ın 1. elden verdiği güncellemeleri alacaz. Bakalım, gelecekte neler olacak ?

Ubuntu'yu falan bilmem ben. Apple'dan soğumamdaki tek sebep o zaten. Dediğin gibi adamlar diyor ki güncelleme almak için yeni telefonu al o da 2000 Tl'den başlıyor. Küfür ede ede 2 sene kullandım sonunda hem bana hem kendisine iyilik edip kapandı ve açılmıyor. Vallahi şu anda geçici olarak Nokia N81 kullanıyorum. Whatsapp olsa o kullandığım 3GS'ten farkı olmayacak :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Okudum güzelde olur ama başlarda baya sıkıntı çıkabilir diye düşünüyorum. Cesaret edemem ben hemen almaya yani
Ben yıllardır tek işletim sistemi olarak ubuntu kullanıyorum. Belki yeni gelecek teknolojiler yüzünden 1 ay falan kararlılık sorunları yaşayabiliriz, ama 1 ayın sonrasında güncellemeler geldikçe telefon aldığı güncellemelerle yerine oturur. Hala 12.04 kullananlar var, belki mir ilk geldiği zaman biraz sıkıntılı olabilir ama 6 ayda bir sürüm çıkarma politikası ve canonical'ın hazır olmadığını düşündüğü sürece yeni versiyona geçmeme politikası yüzünden eğer beta yada ona benzer bir şey kullanmıyorsanız ubuntu'da öyle büyük bir sorunla karşılaşmazsınız. Kimisi bunu sevmiyor ama bence canonical'a teşekkür borçlu olduğumuz çok yer var.

Uzun lafın kısası, arkanızda canonical var. Cesaret edemeyecek bir şey yok onun için ;) İçiniz rahat olsun, canonical iyi bir şirkettir.

Canonical | The company behind Ubuntu

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Şöyle ki bu aylarda yeni İPhone almakta hata var çünkü yeni model çıktığı Zaman bilindiği üzere hem eskisi ucuzlayacak hem de eğer paranız şu anki üst modellere yetiyorsa en son jenerasyon bir cihaz alacaksınız. Ama kulaklık girişi olmayacak diye bir söylenti var. Kulaklık ile çok haşır neşir içerisindeyseniz yenisi çıksa bile bir alt sürümü almanızı tavsiye ederim.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Şöyle ki bu aylarda yeni İPhone almakta hata var çünkü yeni model çıktığı Zaman bilindiği üzere hem eskisi ucuzlayacak hem de eğer paranız şu anki üst modellere yetiyorsa en son jenerasyon bir cihaz alacaksınız. Ama kulaklık girişi olmayacak diye bir söylenti var. Kulaklık ile çok haşır neşir içerisindeyseniz yenisi çıksa bile bir alt sürümü almanızı tavsiye ederim.

Bluetooth kulaklıklar ne güne duruyor =)

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Ben yıllardır tek işletim sistemi olarak ubuntu kullanıyorum. Belki yeni gelecek teknolojiler yüzünden 1 ay falan kararlılık sorunları yaşayabiliriz, ama 1 ayın sonrasında güncellemeler geldikçe telefon aldığı güncellemelerle yerine oturur. Hala 12.04 kullananlar var, belki mir ilk geldiği zaman biraz sıkıntılı olabilir ama 6 ayda bir sürüm çıkarma politikası ve canonical'ın hazır olmadığını düşündüğü sürece yeni versiyona geçmeme politikası yüzünden eğer beta yada ona benzer bir şey kullanmıyorsanız ubuntu'da öyle büyük bir sorunla karşılaşmazsınız. Kimisi bunu sevmiyor ama bence canonical'a teşekkür borçlu olduğumuz çok yer var.

Uzun lafın kısası, arkanızda canonical var. Cesaret edemeyecek bir şey yok onun için ;) İçiniz rahat olsun, canonical iyi bir şirkettir.

Canonical | The company behind Ubuntu

Vallahi hayatımda hiç ubuntu kullanmamış biri olarak işim olmaz kendileriyle :D

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bluetooth kulaklıklar ne güne duruyor =)
Yalnız Bluetooth kulaklık için niye fazladan para vermek zorunda kalalım ki. Aynı fiyata çok daha kaliteli bir kulaklık alırım. Apple gittikçe aksesuar satışlarından para kazanmaya çalışıyor. Bu tutumu bence firmaya geniş bir dilimde zarar olarak dönecek.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Yalnız Bluetooth kulaklık için niye fazladan para vermek zorunda kalalım ki. Aynı fiyata çok daha kaliteli bir kulaklık alırım. Apple gittikçe aksesuar satışlarından para kazanmaya çalışıyor. Bu tutumu bence firmaya geniş bir dilimde zarar olarak dönecek.

Yıllardır öyle yapıyor ama belki yeni telefonda kablolu aparatlardan tamamen kurtulmaya çalışacak. Açıklama yapıldımı bilmiyorum ama bir de bu yönden düşün. Neticede kablosuz şarj teknolojisi geldi. Adam koyar kutusuna bluetooth kulaklığı mis gibi olur

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Yıllardır öyle yapıyor ama belki yeni telefonda kablolu aparatlardan tamamen kurtulmaya çalışacak. Açıklama yapıldımı bilmiyorum ama bir de bu yönden düşün. Neticede kablosuz şarj teknolojisi geldi. Adam koyar kutusuna bluetooth kulaklığı mis gibi olur
Tabiki öyle düşünürsek mantılı ama Apple sizce onu kutuya dahil etmek ister mi? Şu an çıkanlardan hem daha maliyetli hem de bazı kullanıcıların kulaklığı Nasıl çalıştıracağını bilememesi gibi de bir problem oluşur. Bazı kaynaklarda Apple lightning e ekstra kablo bağlayıp hem lightning hem de kulaklık Girişine sahip bir aksesuar satmaya başlayacağını söylüyor.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Vallahi bilmiyorum şu saatte her kafadan bir ses çıkar o yüzden en mantıklısı sabırla beklemek

Mustafa1slam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Konu çok dağılmış ubuntu şovu bile yapılmış konuyu açan kardeşimiz kusura bakmasın,3GS ile idare edersin götürür kardeşim Eylül ü bekle,arkadaşta var ikinci telefon olarak 3GS clash of clans ı bile güzel oynatıyor kamera da fena değil güzel çektiği fotoğraf fazlaca var gündüz özellikle :) kısacası Eylül e şunun şurasında ne kaldı...

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Merhaba arkadaşlar, Yurtdışından aldığım 128gb iPhone 6 Plus kullanıyordum ancak Türkiye'de güzel bir rakama sattım. Ama şu anda 3GS kullanıyorum ve whatsapp ve safari dışında uygulamalarda pek rahat değilim, Apple watch'ım var ama kullanamıyorum haliyle.

Sizce bir süre daha idare etmeli miyim 3GS ile yoksa gidip 6S veya iPhone SE mi almalıyım. Veya 4 ay için idareten bir android telefon tavsiyeniz varmı? Yerimde olsanız siz ne yapardınız. Eylül'e kadar dayanılır mı 3GS ile...

Hakkaten bildiğin kirletmişiz kardeş kusura bakma. İşin özü seni Eylül'e kadar idare eder. Dediğim gibi bende kullandım fakat twitter kullanıyorsan seni üzebilir. Bazı oyunlarda da üzebilir. Ama klasik işlemler için sorun teşkil etmez