Kamerası İyi Olan Telefonlar İçin Öneri Alabilir Miyim ?

Bu konuyu okuyanlar

aysenbulgurcu.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Telefon almak istiyorum fakat kamera konusunda oldukça hassasım.Kullanan arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.Önerebileceğiniz hem MP hem inc konusunda gerçekten iyi olan modeller nelerdir? Bir de lenste önemliymiş sanırım bu konuda.Açıkçası pek anlamıyorum ve öylesine bir telefon olmak istemiyorum.

Bütçem 2.500 tl'ye kadar.

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Merhabalar,

Telefon almak istiyorum fakat kamera konusunda oldukça hassasım.Kullanan arkadaşlardan tavsiye almak istiyorum.Önerebileceğiniz hem MP hem inc konusunda gerçekten iyi olan modeller nelerdir? Bir de lenste önemliymiş sanırım bu konuda.Açıkçası pek anlamıyorum ve öylesine bir telefon olmak istemiyorum.

s7-note 5- s6 edge plus- lg g5

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Kamera açısından en iyi telefonlar

1.sıra
-s7
-htc10

2. sıra
-samsung s6
-sony z5

3.sıra
-note 5
-s6 edge

4.sıra
-iphone 6s

5.sırada
-lg g4
-note 4

Liste uzar gider. Burada kişisel sıralamam değil profesyonel olarak dxo sıralamasını yazdım.

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Yukarıda Uber isimli arkadaşımızın verdiği liste gibi listeler mevcut. Anladığım kadarıyla çok fazla fotoğraf çekiyorsunuz ama işi profesyonel bağlamda yapmıyorsunuz. Dxo listesi verilmiş 5. Sıraya kadar ama o listeye göre tabii ki 5. Sıradaki telefonlar kötü çekmez. Yani listede en alt sırada yer alan note 4 günlük kullanımdaki işinizi hayli hayli çıkarır. Hele ki 2000 lira bandının üstüne çıkabiliyorsanız alacağınız tüm telefonlar sizin işinizi fazlasıyla görür.

Ben sizin telefon alırken konuya tam hakim olmadığınız için kamera konusunu çok göz önünde bulundurmamanızı öneririm. Lakin bu alacağınız cihazın kullanım ömrü gibi şeyler de çok önemlidir. 2500lirayı tavan belirlediğiniz için apple ürünü önermiyorum. Eğer hafıza kartının olmaması sizi etkilemez, 32Gb bana paşa paşa yeter dolduramam bile derseniz Note5'e yönelmenizi tavsiye ederim. Öte yandan bu sıkıntı arz edecekse (çünkü note5 de hafıza kartı slotu yoktur) Xperia Z5'e yönelmenizi tavsiye ederim. Bu iki cihaz hem kamera olarak iyi işlere imza atıyor, hem de size uzunca bir süre eşlik edebilecek cihazlar.

Şunu da belirteyim; yukarıdaki dxo sıralaması arka kameralar baz alınarak listelenmiştir. Eğer fotoğraf çekmekten kastınız Özçekim ise Z5 canınızı sıkabilir. Şahsen ben bir (yarı)fotoğrafçı olarak fikir beyan edecek olursam; Z5'in kamera yazılımını sevmediğimi söyleyebilirim. Siz yine de bir teknoloji mağazasına gidip cihazı inceleyin, iki kamerayı da kullanın ona göre tercihinizi yapın derim. Ama tekrar belirteyim, şahsi fikrimi sorarsanız ben açıkçası kamera konusunda Z5'e yönelmez idim :)

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Kamera önemliyse ön kamera da önemlidir bu yüzden HTC 10 demek istiyorum ama bütçe 2500 olduğu için diyemiyorum...Geriye ise S7 kalıyor...

TheMetehan06

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Şunu da eklemek istiyorum; sadece fotoğraf çekip sosyal medyaya yüklerim, çok kasıntı oyunlar oynamam arada müzik falan dinlerim deli gibi de özçekim çekerim gibi düşünceniz varsa 2500lira'ya kadar çıkmanızın bir manası olmadığını düşünüyorum. Cihazı çok yukarılarda aramayı gerek görmüyorum. Sony Xperia M5 gibi orta segment telefonlara da yönelebilirsiniz. İşinizi oldukça görür. Fiyatı da çok daha uygundur. Sırf kamera için Amiral gemisi bakmanızı doğru bulmuyorum.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Yukarıda Uber isimli arkadaşımızın verdiği liste gibi listeler mevcut. Anladığım kadarıyla çok fazla fotoğraf çekiyorsunuz ama işi profesyonel bağlamda yapmıyorsunuz. Dxo listesi verilmiş 5. Sıraya kadar ama o listeye göre tabii ki 5. Sıradaki telefonlar kötü çekmez. Yani listede en alt sırada yer alan note 4 günlük kullanımdaki işinizi hayli hayli çıkarır. Hele ki 2000 lira bandının üstüne çıkabiliyorsanız alacağınız tüm telefonlar sizin işinizi fazlasıyla görür.

Ben sizin telefon alırken konuya tam hakim olmadığınız için kamera konusunu çok göz önünde bulundurmamanızı öneririm. Lakin bu alacağınız cihazın kullanım ömrü gibi şeyler de çok önemlidir. 2500lirayı tavan belirlediğiniz için apple ürünü önermiyorum. Eğer hafıza kartının olmaması sizi etkilemez, 32Gb bana paşa paşa yeter dolduramam bile derseniz Note5'e yönelmenizi tavsiye ederim. Öte yandan bu sıkıntı arz edecekse (çünkü note5 de hafıza kartı slotu yoktur) Xperia Z5'e yönelmenizi tavsiye ederim. Bu iki cihaz hem kamera olarak iyi işlere imza atıyor, hem de size uzunca bir süre eşlik edebilecek cihazlar.

Şunu da belirteyim; yukarıdaki dxo sıralaması arka kameralar baz alınarak listelenmiştir. Eğer fotoğraf çekmekten kastınız Özçekim ise Z5 canınızı sıkabilir. Şahsen ben bir (yarı)fotoğrafçı olarak fikir beyan edecek olursam; Z5'in kamera yazılımını sevmediğimi söyleyebilirim. Siz yine de bir teknoloji mağazasına gidip cihazı inceleyin, iki kamerayı da kullanın ona göre tercihinizi yapın derim. Ama tekrar belirteyim, şahsi fikrimi sorarsanız ben açıkçası kamera konusunda Z5'e yönelmez idim :)

Evet, buna benzer listeler çok resmi olarak örnek vermek istedim. Size şu konuda kesinlikle katılıyorum note 4, g4 ile profesyonel olarak çekim yapan arkadaşlar var bunlar elbette dslr kadar olmasa da çok başarılı fotoğraf çekebilen cihazlar.

şuan en güzel alabileceği cihaz s7 gibi duruyor hem bütcesine uygun hemde kamerası güzel. Çok ücret vermek istemezseniz g4 bile işinizi görür normal kullanıcı çok dikkatli olmazsa öyle dağlar kadar bi fark yok kamera açısından.

Son düzenleme:

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
listeler güzel verilmiş ama Lg G5 atlanmış Lg s7den de htc10 dan da daha iyi bir kameraya sahip hatta çift kameraya geniş açılı fotograflar çekebiliyor çok hızlı netleme özelliğine sahip zaten inceleme videosunu izlerseniz dediğimi anlayacaksınız

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,625
S7 nin kamerasını g4 ile karşılaştırdım. G4 zoom da daha başarılıydı. Atıyorum 20metre mesafedeki aracın plakası s7 de okunamazken g4 te gayet belirgin.

xvanko

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Merhabalar,

S7 gayet iyidir. Veya G5

aysenbulgurcu.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şunu da eklemek istiyorum; sadece fotoğraf çekip sosyal medyaya yüklerim, çok kasıntı oyunlar oynamam arada müzik falan dinlerim deli gibi de özçekim çekerim gibi düşünceniz varsa 2500lira'ya kadar çıkmanızın bir manası olmadığını düşünüyorum. Cihazı çok yukarılarda aramayı gerek görmüyorum. Sony Xperia M5 gibi orta segment telefonlara da yönelebilirsiniz. İşinizi oldukça görür. Fiyatı da çok daha uygundur. Sırf kamera için Amiral gemisi bakmanızı doğru bulmuyorum.

Haklısınız.Şöyle söyleyeyim hayır fotoğraf konusunda aktif biri değilim zira fotoğraflara karşı fobim var ve bunu yenmeye çalışıyorum artık küçük küçük fotoğraflara girebiliyorum hazır bu şekilde giderken kamerası iyi olsun da en azından hevesim kırılmasın diyorum.Hali hazırda telefon da alacakken buna uygun olsun isterim. note 5 yahut s7 diye düşüncem oluştu...

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Çok canlı ve gece performansı iyi bir kamera istiyorsan S7,yok ben gerçekçi renkler istiyorum diyorsan htc 10, ben geniş açılı bir kamera istiyorum diyorsan g5.

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
2500 kadar demissin
S7 en iyisi
Htc 10 2500 degil ki neyin onermesini yapiyorsunuz :)

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
2500 kadar demissin
S7 en iyisi
Htc 10 2500 degil ki neyin onermesini yapiyorsunuz :)
Hocam S7 de 2700 fiyat bandında satılıyor htc 10 da Mayıs sonunda çıkar 1 ay falan beklerse düşer veya ithalatcı garantili alır diye önerdik.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhabalar,
bütçeye 200 TL daha ekleyip S7 en iyi tercih olacaktır diye düşünüyorum.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Merhabalar,

S7,Note 5. G5 derdim ama g5'in modüler olması sıkıntı gibi düştüğünde gidecek gibi duruyor.

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Merhabalar,

Kardes mp lens vs. Bunlarin hepsi foto kalitesinde onemli ama hersey gercek fotograf orneklerinde ortaya cikiyor.
Resim orneklerinde su an en iyi fotograf kalitesi samsung s7 ve s7 edgede. Dusuk isikta yani gece cekiminde de s7 onde. Samsung amoled ekrani renkleri keskin ve canli gosterir. Yani resimler biraz daha renkleri patlamis sekilde cikar.
Lg g5 ekrani daha gercekcidir. Renkleri patlatmaz. Samsung bu yuzden resimleri lg ye gore daha canli gosterse de lg daha gercekcidir.
Gece cekiminde s7 daha iyi.
G5 in en onemli artisi ise genis acili fotograf. Normal kamera 90 derece ile cekerken g5 135 derece ile cekiyor.
Eger fogografla profesyonel ilgileniyorum diyorsan. G5 e moduler olarak lensli modul de takabiliyorsunuz.
Su an piyasada kamerasi onde 2 telefon var. S7 ve g5 tercih sizin.
G5 2500 civari satiliyor su an. S7 ise 2700 ama bir iki aya ikis de 200 tl civari dusecektir

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaslar htc 10 diger ozellikleri ile onde ama s7 ve g5 e gore gercekten zayif. Incelemelere bakabilirsiniz

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Çok canlı ve gece performansı iyi bir kamera istiyorsan S7,yok ben gerçekçi renkler istiyorum diyorsan htc 10, ben geniş açılı bir kamera istiyorum diyorsan g5.
Yorum isabetli olmus
Gece performansi s7
Genis aci g5
Canli renkli amoled ekran s7
Gercekci sade g5

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
135 derece çeken kameranın pikseli düşük ama...

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Dogrudur ama sonucta genis acili cekip de cozunurlugu iyi olan bi telefon cikana kadar g5 bu ozelligiyle onde

Mehmet4242

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Htc 10 un on kamerasini atladik. Eger selfi sizin icin onemliyse htc 10 da on kamerada optik imaj sab. Var. Bu kriteri de degerlendirin derim

Resul Yaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en fazla 2000 tl'lik bir telefon alacağım kamera ve tasarım bakımından ne önerirsiniz?????

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
-20 Mp kamera
-Carl Zeiss mercek
-hızlı odaklama
-görüntü sabitleyici (ois)
- 6 elementli lens
-benim sonyler den sevdiğim harici kamera tuşu

=950xl :D

bana göre kamera açısından şimdiye kadar kullandığım en güzel cihaz. Android olsun derseniz htc 10 ama kullanılan lesler hakkında bilgim yok.