iOS 9 için Jailbreak Çıktı!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

shiftdelete.net

SDN Okuru
iOS 9 için Jailbreak Çıktı!

PanGu ekibi iOS 9 için Jailbreak aracını yayınladı. iOS 9 ile iOS 9.0.2 sürümleri arasındaki iPhone ve iPad modellerini kapsayan Jailbreak aracının detayları haberimizde.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Çinliler yine gol Attı. Ben 9.1den önce beklemiyordum jailbreak :)))

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Anlamadığım birşey var. Apple nin işletim sistemleri çok güvenliyse jailbreak nasıl o işletim sistemini ele gecirebiliyor.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
örneğin panguda uçak moduna alma, parola kaldırma, iphoneumu bulu kapatma vs vs güvenlik önemleri bilerek devre dışı bırakılıyor böylelikle jailbreak yapılabiliyor. öyle kolayca ele geçirme söz konusu değil ha o noktadan sonrası ayrı ustalık gerektiriyor.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
9'a çıkmaz kim diyordu? :D her sürüme çıkar sıkmayın canınızı :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Anlamadığım birşey var. Apple nin işletim sistemleri çok güvenliyse jailbreak nasıl o işletim sistemini ele gecirebiliyor.

Sorduğun soru yanlış. İşletim sistemi güvenli evet fakat jailbreak sistemi bozan veya hesapları ele geçiren bir virüs değil. Kişiselleştirme kilidini kıran bir zımbırtı. Market yüklüyor oradan eklenti çekiyorsun olarak düşünebilinir.

Jailbreak'i bayadır kullanıyorum zararını görmedim. Arada sırada kendini resetlediği olmuştu bozuk tweak yüzünden ve o zamanlar çökme durumlarında rapor veren tweakler yoktu mecbur restore edip yeniden kurmuştum. Hala jbli kullanmaktayım :) cihaza stabilite ve pil ömrü açısından kötü bir etkisini görmedim.

Zaten apple jb'yi destekliyorda bilerek duyurmuyor. Zamanında bir tweak'i alıp stock özellik olarak eklemişlerdi.

örneğin panguda uçak moduna alma, parola kaldırma, iphoneumu bulu kapatma vs vs güvenlik önemleri bilerek devre dışı bırakılıyor böylelikle jailbreak yapılabiliyor. öyle kolayca ele geçirme söz konusu değil ha o noktadan sonrası ayrı ustalık gerektiriyor.

Yani onuda eklemeyi unuttum. Öyle tek tıklama ile telefonu ele geçirecek şey daha üretilmedi biraz zor o.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Yani onuda eklemeyi unuttum. Öyle tek tıklama ile telefonu ele geçirecek şey daha üretilmedi biraz zor o.
İos 2 ya da 3 zamanında jailbreakme vardı tarayıcıdan adrese girip parmağını sürüklüyordun o kadar :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
9'a çıkmaz kim diyordu? :D her sürüme çıkar sıkmayın canınızı :)

Sorduğun soru yanlış. İşletim sistemi güvenli evet fakat jailbreak sistemi bozan veya hesapları ele geçiren bir virüs değil. Kişiselleştirme kilidini kıran bir zımbırtı. Market yüklüyor oradan eklenti çekiyorsun olarak düşünebilinir.

Jailbreak'i bayadır kullanıyorum zararını görmedim. Arada sırada kendini resetlediği olmuştu bozuk tweak yüzünden ve o zamanlar çökme durumlarında rapor veren tweakler yoktu mecbur restore edip yeniden kurmuştum. Hala jbli kullanmaktayım :) cihaza stabilite ve pil ömrü açısından kötü bir etkisini görmedim.

Zaten apple jb'yi destekliyorda bilerek duyurmuyor. Zamanında bir tweak'i alıp stock özellik olarak eklemişlerdi.

Soruyu anlamadın sanırsam. jailbreak sadece kişiselleştirmeleri kırmıyor bunu yanlış biliyorsun.Jailbreak'a virüs demedim.İos ele geçirilmesi zorsa veya güvenliyse bir takım kişiler nasıl sistemi kendi istedikleri hale getirebiliyor. Mesela yüklediğin bir tweek ile senin tüm bilgilerinin çalınması olabilecek bir durum. Bunun örnekleride gerek yerli gerek yabancı kaynaklarda var. Hiç bir zaman Jailbreak işlemine güvenmedimi, güvenmeyeceğim.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Ooo alırım bir dal otursun da

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Soruyu anlamadın sanırsam. jailbreak sadece kişiselleştirmeleri kırmıyor bunu yanlış biliyorsun.Jailbreak'a virüs demedim.İos ele geçirilmesi zorsa veya güvenliyse bir takım kişiler nasıl sistemi kendi istedikleri hale getirebiliyor. Mesela yüklediğin bir tweek ile senin tüm bilgilerinin çalınması olabilecek bir durum. Bunun örnekleride gerek yerli gerek yabancı kaynaklarda var. Hiç bir zaman Jailbreak işlemine güvenmedimi, güvenmeyeceğim.

Jb ne kadar kullandın bilmiyorum ama cydia'da öyle insanların bilgilerini çalabilecek tweakleri barındırılmadığınıda bilmelisin. Zaten jb yapan kişi tweakleri araştırıp ne işe yaradıklarını öğrenerek altını çizerek söylüyorum güvenilir repolardan indiriyorlar. Kısaca senin dediğin biraz saçma olmuş :)

Ayriyetten jailbreak 1 aylık bişi değil kaç yıl oldu :) temeli var bir yerden ipin ucunu tutmuşlar oradan çekiyorlar geliyor.

Mr. Robot'un bir lafı vardı: Açığı olmayan sistem yoktur, açığını bulamayanlar vardır. Gibi bir sözü vardı :) Ios'un Android'den daha güvenilir olduğunu kanıtlanmış bir şey. Hem şimdiye kadar kimseden duymadım ben jb yaptıktan sonra bilgilerinin çalındığını vs. Bunlar tamamen boş düşünceler.

O sistemi jbden başka kırabilecek bir zımbırtı yok şu anlık. Jb'nin de kırması temelinde yatıyor ios 2-3'de arkadaşın dediği gibi bir tıkla olurken şimdi güvenlik daha fazla artıyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Jb ne kadar kullandın bilmiyorum ama cydia'da öyle insanların bilgilerini çalabilecek tweakleri barındırılmadığınıda bilmelisin. Zaten jb yapan kişi tweakleri araştırıp ne işe yaradıklarını öğrenerek altını çizerek söylüyorum güvenilir repolardan indiriyorlar. Kısaca senin dediğin biraz saçma olmuş :)

Ayriyetten jailbreak 1 aylık bişi değil kaç yıl oldu :) temeli var bir yerden ipin ucunu tutmuşlar oradan çekiyorlar geliyor.

Mr. Robot'un bir lafı vardı: Açığı olmayan sistem yoktur, açığını bulamayanlar vardır. Gibi bir sözü vardı :) Ios'un Android'den daha güvenilir olduğunu kanıtlanmış bir şey. Hem şimdiye kadar kimseden duymadım ben jb yaptıktan sonra bilgilerinin çalındığını vs. Bunlar tamamen boş düşünceler.

O sistemi jbden başka kırabilecek bir zımbırtı yok şu anlık. Jb'nin de kırması temelinde yatıyor ios 2-3'de arkadaşın dediği gibi bir tıkla olurken şimdi güvenlik daha fazla artıyor.
Sdnde de haberi yapıldı. Zararlı tweekler diye. Arayıp bakabilirsin.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
sitede doğru dürüst anlatım yok video için buyrun:
[video=youtube;6QLlTXWfUak]https://www.youtube.com/watch?v=6QLlTXWfUak[/video]

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Sdnde de haberi yapıldı. Zararlı tweekler diye. Arayıp bakabilirsin.

Onlar boş şeyler. Ben bin tane tweak kullandım şimdiye kadar telefonu çökertmelerinin haricinde oda uyumsuz ios sürümüne yüklersen olacağı o :D başka bir soruna rastlamadım. Kredi kart bilgileri hesap bilgilerim hepsinin ssleri var not kısmında yedekledim. Şimdiye kadar hiç bir aksilik yaşamadım.

1 Yıla yakın süredir jbli kullanıyorum işte telefona yüklemediğim tweak kalmadı. Bazı şeyler çok abartılıyor inanılmaması gerekilen şeyler bunlar.

sitede doğru dürüst anlatım yok video için buyrun:
[video=youtube;6QLlTXWfUak]https://www.youtube.com/watch?v=6QLlTXWfUak[/video]

Hocam bu ios 9 kaç sürümünü destekliyor? bende bir restore yapayım cihaza aşırı tweak var belki 70 tane var iş güçten oturup silemiyorum da bazen telefonda anlamadığım özellikler keşfediyorum vay be bu özellik nerden geldi diyebiliyorum :D o kadar tweak var :)

Şimdi itunes üzerinden restore etsem yükleyeceği ios sürümüne jb yapabilirmiyim? 8.3 kullanıyorum şu anlık ben.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Hocam bu ios 9 kaç sürümünü destekliyor? bende bir restore yapayım cihaza aşırı tweak var belki 70 tane var iş güçten oturup silemiyorum da bazen telefonda anlamadığım özellikler keşfediyorum vay be bu özellik nerden geldi diyebiliyorum :D o kadar tweak var :)

Şimdi itunes üzerinden restore etsem yükleyeceği ios sürümüne jb yapabilirmiyim? 8.3 kullanıyorum şu anlık ben.

ios 9-9.0.1-9.0.2 destekliyor ama şuan imzalar 9.0.2de açık olduğu için ona geçebilirsin.

ben de 8.4teyim jbli, 1 hafta falan bekliycem tweakler uyumlu hale gelsin diye şuan geçsen bile cydia ile başbaşa kalabilirsin
ayrıca pangu jb de buglar olabilir malum taig baya süründürmüştü

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
ios 9-9.0.1-9.0.2 destekliyor ama şuan imzalar 9.0.2de açık olduğu için ona geçebilirsin.

ben de 8.4teyim jbli, 1 hafta falan bekliycem tweakler uyumlu hale gelsin diye şuan geçsen bile cydia ile başbaşa kalabilirsin
ayrıca pangu jb de buglar olabilir malum taig baya süründürmüştü

Orası zaten öyle şimdi geçsemde bişi kuramam dediğin gibi. Şu imza işi ne zamana kadar geçerli? son 1-2 gün kala bekliyimde öyle kurayım ipsw olarak indirecem anlaşılan.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Orası zaten öyle şimdi geçsemde bişi kuramam dediğin gibi. Şu imza işi ne zamana kadar geçerli? son 1-2 gün kala bekliyimde öyle kurayım ipsw olarak indirecem anlaşılan.
apple bir 10-15 gün müdahale etmez diye düşünüyorum, yeni firmware çıkarmaz hemen çıkarsa bile imza aynı gün kapanmaz.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
hazır prefenceloader güncellenmişken 8.4 ten vazgeçip 9.0.2 ye mi geçsem acaba :confused1:
İphone 5-5C kullanıpta 9.0.2 ye geçen var mı? yorum alayım :)

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
8.4.1 için olsa!! 8 olayı bitti sanırım.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Kararlılık sürüm çıkana kadar 8.4.1de kalmaya devam edicem.[emoji28]

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben geçtim 9.0.2ye jb yaptım ama 3. seferde anca jb oldu. bir kasma yok cihazda zorlanır diye bekliyordum ollmadı :D

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50

Jb yaparken telefona manuel olarak müdahale ediyorsun. Telefona program yükleyip kırılmıyor.

Şahsi kanaatime göre jbye apple'in izin veriyor. Bir sonra çıkacak ios sürümüne ekleyeceği tweakleri denemiş oluyor. Bir nevi tweak yazan kişileri developer bizleri ise kobay olarak kullanıyor.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Jb yaparken telefona manuel olarak müdahale ediyorsun. Telefona program yükleyip kırılmıyor. Şahsi kanaatime göre jbye apple'in izin veriyor. Bir sonra çıkacak ios sürümüne ekleyeceği tweakleri denemiş oluyor. Bir nevi tweak yazan kişileri developer bizleri ise kobay olarak kullanıyor.
Doğruluk payi var bir cok tweak daha sonradan iosta varsayılan özellik olarak geldi