Samsung S6 Kamera Camı Kırıldı

Bu konuyu okuyanlar

bro m boom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet arkadaşlar başlıktada belirttim ve gerçekten elim ayağım titriyor şu an. Telefonu çıktığı ilk gün şans eseri telefon ihtiyacından dolayı aldım . Bugün eve geldim ve telefonu masaya ekranı üzerine koyduğumda arka kamera camında bir değişiklik gözüme çarptı yakından baktığımda paramparça olduğunu gördüm öyle çizik felan değil direk orta kısmından patlamıştı kılıfını çıkarttım sağını solunu inceledim ön camında telefoncularda satılan camlardan var kılıf olarakta kalın silikon kullanıyorum ve ne ön ekran ne arka camda sorun yoktu tertemizdi sadece arka kamera camı kırılmıştı . hemen kamerayı açtım odaklama yapmıyor ve bulanık gösteriyordu arka kamerayı ufak ufak sildim kamerayla cam arasında kalan ufak parçaları çırparak temizledim şu an düzgün çekim yapıyor fakat arka kamera camını tamir ettirmek istiyorum . Sizce servis yardım eder mi etmezlerse fiyat olarak ne kadardır ? Sorunu daha iyi göstermek için fotoğrafta paylaşıcam . Aranızda telefonlardan anlayan fiyat konusunda bilgisi olan hatta ve hatta telefoncu olan varsa bilgi verebilir mi ? telefonu bilindik bi firmadan aldım fakat kasko felan yaptırmadım kendi garantisi var diyerek ne yapıcam yardımlarınızı bekliyorum ...Ekli dosyayı görüntüle 10720

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Nasıl parçalandı o ya..

bro m boom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam inanın aklım almıyor satarken helikopter camlarıyla uçak camlarıyla dizayn ediliyor vs dendi ama geldiğim noktayı çok saçma buluyorum ayrıca ne darbe geldi ne bişey oldu gün içinde fakat anlamadığım bi şekilde bu halde buldum

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
Geçmiş olsun çok ilginç gerçekten umarım servis karşılar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
kırık camla sattınız diye atarlan aldığın yere değişim olur belki ama o cam kasaya bağlı olmalı.

bro m boom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
umarım servis karşılar fakat (confickerbelasi) telefonu teslim alırken inceletip onaylıyormusunuz diye sormuşlardı o bahaneyi kabul edeceklerini sanmıyorum . hayırlısı neyse o kapıya çıkıcak iş ama aklım almıyor kılıfsız veya korumasız kullanmadım kalın silikon kılıfla kullandım ama başıma geldi malesef

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Patlamış kamera camı değiştirilir kullanıcı hatasına girdiği için 450tl masraf alırlar.

akinov5

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Oha be kucucuk cama 450 tl aliyorlar. Gecmis olsun dostum umarim servis karsilar.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Cam değişimi diye bir olay yoktur. Kasa değişimi vardır; arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim.

1hQOqi0h.jpg

uxbxIFHh.jpg

Görüldüğü gibi arka kapakta değil kamera camı. Kasanın ortasında. Bu demektir ki kasa değişti yapılması şart.

bro m boom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam tek tek teşekkür ederim cevaplar için kasa değişimi gözümü korkuttu sonuçta 1.5 aylık bir telefon ve kasası değişecek araba alıp kaza yapmak gibi olucak kimsenin başına gelmez umarım . Kamera camı değişimi olup olmadığını sorucam ne gerektiğini aldığım yere yetkili servise ve piyasadaki telefonculara (yanlış tabir ettiysem affola) gidicem ve fiyat sorucam malzeme kalitesine bakıcam eger uygun bi sonuç çıkmazsa bu şekilde kullanmayı düşünüyorum ufak camları temizleyip . peki bi sorum daha olucak acaba camları temizleyip bu şekilde kullansam telefona zarar verir miyim veyahut gelecekte sorun çıkartır mı?

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bence sen takıntı yapmazsan böyle kullan gitsin yoksa servis en az 450 lira geçiricek.Nasıl kırıldı acaba ya sert bi şekilde masaya vs falan mı koydnuz .

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
suya karşı hasas olur servise sor belki hatalı üretim olabilir ücretsiz değişim olabilir.

bro m boom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam bence sen takıntı yapmazsan böyle kullan gitsin yoksa servis en az 450 lira geçiricek.Nasıl kırıldı acaba ya sert bi şekilde masaya vs falan mı koydnuz .
takıntı yapmam benim için kamera çalıştıktan ve düzgün çekim yaptıktan sonra devede tırnak kalır o camın kırığı ama garanti kapsamına girerse veya kamera camı değişimi yok kasa değişir demiş arkadaş ama bu modelde böyle bi imkan varsa ve 250 ye kadar bi fiyat çekerlersede yaptırmayı düşünüyorum bakalım yarın akşam gidip telefoncularla yetkili servisle aldığım yerle konusucam kimin ne dediğini aynen buraya yazıcam kırılma konusunda emin değilim ama ne biliyim belkide bir yere yaslandım kılıf arkayı korudu kamera açıkta oldugu için basınçla patladı aklıma tek bu geliyor başka ihtimal olamaz yani

- - - Mesaj Güncellendi - - -

suya karşı hasas olur servise sor belki hatalı üretim olabilir ücretsiz değişim olabilir.
evet çok doğru bu su olayını sen söyleyince düşündüm dikkat ederek kullanırım bu şekilde devam edersem ama garanti kapsamında derlerse ağzım kulağımda eve gelirim

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
servise göster normalde kırılmaması gerek hata var belki.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Öyle kullanmayın. Aşırı bir şekilde toz toplayacak orası zamanla. Bu da toz kaçıp lensin oynayamamasına(odaklama) sebep olacak. Tecrübeyle sabittir.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Cam değişimi diye bir olay yoktur. Kasa değişimi vardır; arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim.

1hQOqi0h.jpg

uxbxIFHh.jpg

Görüldüğü gibi arka kapakta değil kamera camı. Kasanın ortasında. Bu demektir ki kasa değişti yapılması şart.

Yapma ya hocam kamera kasanın ortasında mı dostum o zaman işler değişir hele servis samsung'sa çok geçmiş olsun bro Samsung servisinden çekmeyen yoktur herhalde.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Evet arkadaşlar başlıktada belirttim ve gerçekten elim ayağım titriyor şu an. Telefonu çıktığı ilk gün şans eseri telefon ihtiyacından dolayı aldım . Bugün eve geldim ve telefonu masaya ekranı üzerine koyduğumda arka kamera camında bir değişiklik gözüme çarptı yakından baktığımda paramparça olduğunu gördüm öyle çizik felan değil direk orta kısmından patlamıştı kılıfını çıkarttım sağını solunu inceledim ön camında telefoncularda satılan camlardan var kılıf olarakta kalın silikon kullanıyorum ve ne ön ekran ne arka camda sorun yoktu tertemizdi sadece arka kamera camı kırılmıştı . hemen kamerayı açtım odaklama yapmıyor ve bulanık gösteriyordu arka kamerayı ufak ufak sildim kamerayla cam arasında kalan ufak parçaları çırparak temizledim şu an düzgün çekim yapıyor fakat arka kamera camını tamir ettirmek istiyorum . Sizce servis yardım eder mi etmezlerse fiyat olarak ne kadardır ? Sorunu daha iyi göstermek için fotoğrafta paylaşıcam . Aranızda telefonlardan anlayan fiyat konusunda bilgisi olan hatta ve hatta telefoncu olan varsa bilgi verebilir mi ? telefonu bilindik bi firmadan aldım fakat kasko felan yaptırmadım kendi garantisi var diyerek ne yapıcam yardımlarınızı bekliyorum ...Ekli dosyayı görüntüle 10720
kardeş geçmiş olsun servise vermen en doğrusu olacaktır..

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kırılması çok tuhaf bence üründe sorun vardı ama kullanıcı hatası derler , çıkıntılı kameranın sorunları iste gecmis olsun.

miracserdar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam siz en iyisi bayileri bi dolaşın tahmini bi fiyat verirler size zaten ona göre yaptırırsınız.Bence çok fazla masraf olacağını sanmıyorum 200 lira olur en fazla.

bro m boom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle kullanmayın. Aşırı bir şekilde toz toplayacak orası zamanla. Bu da toz kaçıp lensin oynayamamasına(odaklama) sebep olacak. Tecrübeyle sabittir.
aklımda deli sorular işte teşekkür ederim bu bilgi için

- - - Mesaj Güncellendi - - -

akşam servise ve aldığım yere götürücem bi telefoncuyla konuştum bana şunu söyledi bende biraz tedirgin oldum dışarda yaptırmaktan vazgeçtim diyebilirim . "kardeş bunu nasıl yaptın ya bunlar çok dayanıklı cam diye tanıtılıyor cihaz yeni kılıflarını bile 3 4 hafta önce getirmeye başladık şans yokmuş sende tamir fiyatı felan bilmiyorum cihaz yeni olduğu için diğerleri gibi kapaklı felan olsa tahmini fiyat söylerdim ama bu kapalı kasa iphone'lar gibi ne çıkacağını bilmiyorum yarın uğrarsan kesin bişey söylerim."

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Telefoncuya neden götürüyorsunuz? Samsung servisine gidin. Ne olursa olsun size fahiş fiyat söyleyecekler.

bro m boom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aklımda ilk önce aldığım yere götürmek ardından oranın servisiyle konuşmak vardı fakat eve gelirken telefoncu çarşısı gördüm ve girip sorayım dedim fiyat söylesede yaparım desede zaten yetkili servise gidip ondan sonra plan çizicektim

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
aklımda ilk önce aldığım yere götürmek ardından oranın servisiyle konuşmak vardı fakat eve gelirken telefoncu çarşısı gördüm ve girip sorayım dedim fiyat söylesede yaparım desede zaten yetkili servise gidip ondan sonra plan çizicektim
Telefoncuya gidersen kasayı oturtamaz kasayı oturtayım derken biryerlerini kırabilirler.Hiçdeğilse servis kırsa bile yeniden gönderip bedava tamir şansın var.

alcatraz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
geçmiş olsun , ama garanti kapsamına sokmazlar bunu kullanıcı hatasından dolayı...Umarım ucuz şekilde yaptırırsınız

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sayın memogoren ve diğer site sakinleri..kasanın komple değişmesine gerek yok,yanlış bilgi veriyorsunuz..
bu firma tüm eski ve yeni (s6 ve s6 edge dahil) kamera cam ve çerçevelerinin yetkili satış teknik servisi gibi bir yer...ben yaptırdım ve çok memnun kaldım...sizde bu durumdan bilgilenin..
satan firmanın web adresi ise: ozoglutelekom.net
Galaxy-S6-Kamera-cam-ve-%C3%87er%C3%A7evesi.jpg
Galaxy-S6-Kamera-cam-ve-%C3%87er%C3%A7evesi.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar 26 haziranda teknosadan s6 aldım aldığım günden beri kamerayı açıyorum 15-20 saniye bulanık gösteriyor ardından netleşiyor bu sorun neye bağlı acaba?

hakhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba.
aynı olay benim de başıma geldi ve benimde elim ayağım titredi :) ama gittigidiyor.com dan aldığım kamera camı ve lens koruyucuyu (39,90tl) kendim değiştirdim... ama sadece kamera camını değiştirdim. çok dikkatli olman lazım. olur ya kameraya zarar verirsen ciddi rakamlar çıkar karşına.

önce fön makinesi ile çok az ısıtıyosun camlı kısmı. sonra iğne, maket bıçağı, cımbız ile kırık camları temizliyosun. ama çok iyi temizlemen lazım. orda kalacak ufak bi çıkıntı yeni camın tam oturmamasına, bu taktirde de kamerana toz girmesine sebep olur. sonra yeni camı takıyosun. bu kadar. ha yapamam dersen, al camı 40 liraya, 20 lira da telefoncuya ver 60 liraya hallet.

umarım sorunun çözülür. geçmiş olsun..

http://urun.gittigidiyor.com/cep-te...wwodCVoJlQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
ali express gibi bir yerden sipariş edip ya sen yapacaksın yada servise vereceksin kardeş geçmiş olsun..

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
merhaba aynı sorun bende de var bir çözüm buldunuz mu ? ya da teknik servis ile görüştünüz mü?