Asus Ekranında Kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Cden D ye Gb Verirken Elektirikler Gitti Ve Bilgisayarım Açılıyor Ama Asus Yazısında Kalıyor

Asus F3F Kullanıyorum Başlatıyorum Bilgisayarı Mesela Hp İse Hp Resmi Asus İse Asus Resmi Gelir İşte Benimki Asus Yazısında Kaldı Ne Yapmam Gerek.?:cursing::cursing:

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Hangi işletim sistemi yüklüydü bilgisayarınızda

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte Sorun Orda ya Asus Yazısında Kalıyor Ve Öylece Çalışıyor Ne F8 Tuşuna Basma Olanağı Sağlıyor Nede Açılma Harddisk Pert'mi Oldu Acaba.?

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Bios ekranı acilmiyormu bios ayarlarına girmeyi deneyin biosta hdd görünüyormu bakın f8 tusuna pc acilir acılmaz tuslayın

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denedim Biosa da giremiyorum
Aslında Yeni Bir Laptop Aldım Ama Anlayamadığım Şey Biosa Giremiyorum Yani Harddiskte Bi Sorun Olsa Biosa Girer Ve Hddyi görüp görmedigini gösterir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Denedim Biosa da giremiyorum
Aslında Yeni Bir Laptop Aldım Ama Anlayamadığım Şey Biosa Giremiyorum Yani Harddiskte Bi Sorun Olsa Biosa Girer Ve Hddyi görüp görmedigini gösterir

restart yap öyle biosa girebiliyorsun 8 sonrası böyle.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

bataryası niye takılı değil di? hdd'yi söküp başka pcde windows ile biçimdirmen gerek ve geçmiş olsun garanti uçtu...

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Muhtemelen biosta güvenlik var onun için giremiyorsunuz asus yazısı cıakr cıkmaz f9 a basmayı deneye bilirmisin asusun recovery ekranı acılması gerek

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar 4 ila 6 yıllık garantiyi bıraktım artık anlamaya çalısıyorum bu işlerde meraklıyımdır deneyim oluyor benim içinde.Restart Attım Ve Bişey Olmadı Zaten Bataryanın İçindende Tıngır Mıngır Sesler Geliyor. :D :)
Eğer Bir Çaresi Varsa Yapalım Yoksa Gerekli Eşyaları Alıp Çöpe Basıcam.

Hddyi Çıkarıp Masaüstü Bir Bilgisayarda Biçimlendirebilirmiyim Peki.?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Format sırasında olan bir olay değil. D bölümünde oyun güncelleniyordu. Az yer olduğu için hata veriyor. O nedenle C'den D'ye 10-20GB kadar bir alan transfer ettik. O sırada elektirikler gitti ve sonrası böyle.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Bilgisayar 4 ila 6 yıllık garantiyi bıraktım artık anlamaya çalısıyorum bu işlerde meraklıyımdır deneyim oluyor benim içinde.Restart Attım Ve Bişey Olmadı Zaten Bataryanın İçindende Tıngır Mıngır Sesler Geliyor. :D :)
Eğer Bir Çaresi Varsa Yapalım Yoksa Gerekli Eşyaları Alıp Çöpe Basıcam.

hdd'yi desktop pcde biçimlendirmeyi dene yada linux mint ile live olarak gparted ile dene ben çok defa kurtardım:
http://ftp.linux.org.tr/linuxmint/iso//stable/17.1/linuxmint-17.1-mate-64bit.iso

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Format sırasında olan bir olay değil. D bölümünde oyun güncelleniyordu. Az yer olduğu için hata veriyor. O nedenle C'den D'ye 10-20GB kadar bir alan transfer ettik. O sırada elektirikler gitti ve sonrası böyle.
aynı şey iki durumda da hdd'yi başka pcde kurtarır.

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Bu İşlemi Yapacağım Verdiğiniz Programı Şuan İndiriyorum Şuan Kapatmam Gerek Yarın Bu Konu Üzerinde Değineceğim Tekrar Bu Konu'da Bilen Başkalarıda Olabilir Baktık Yok Özelden Konuşalım.?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
artık o işletim sisteminden hayır gelmez basıcan formatı yani diski silecen benim gibi son bir kaç gündür yapıyorum bu arada vista bile kurdum etkinleşti bile şuan 10 pro var.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
disk hasar bile almış olabilir. elektrik kesintisi ağır bir işlem esnasında olduysa şüpheyle yaklaşmak lazım. live bir işletim ssitemiyle açıp hdd sentinel ile ömrüne bi bakın derim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bu hddler çok garip özenle kullanılan hd160jj samsung mort oldu iki üç kere yere düşürdüğüm maxtor 91021U2 hiç bad sektör olmadan çalışıyor onu parçalıcaktım...
hd160jj parça pinçik olucak...

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi Arkadaşlar Ben Hddmi Nasıl Biçimlendiricem Laptoptan Soktum Hddyi Şimdi Ne Yapmam Gerek Kasalı Pc Duruyor Yanımda

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
güç ve data kablosunu tak aç pcyi windows başlata sağ tıkla disk yönetimini aç orda onu görürsen harf ata biçimlendir normal olsun uzun sürer tamam.

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta Biraz Açarmısın Tam Olarak Adım Adım Yapalım Şimdi Hdd Söktüm Ve Burda Hangilerini Takıcam Kasalı Pcnin Hdd Giriş Kablosu uyusmuyor bunla.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
resmini koy.
HDD-2.5-250GB-WD-3.jpg

bu sata.
China_HDD_2_5_SATA_to_IDE_44_PIN_Convertor201151821112310.jpg

2_5%22Serial_SATA_HDD_To_44Pin_Male_IDE_Adapter_Converter.jpg

böyle bişey takılı ise çıkart.

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasalı Pcdeki Hdd'denmi Çıkaracağım.?

Bu Arada Hdd ilk resimdeki hdd aynısı

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta Bu Uzun İş Gibi Duruyo Eğer Malzeme Alınmadan Şuan Elimdeki İmkanlarla Olucaksa Kendim Yapayım Program V.s İle Yoksa Tanıdık Bilgisayarcıya Yaptırayım.?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Usta Bu Uzun İş Gibi Duruyo Eğer Malzeme Alınmadan Şuan Elimdeki İmkanlarla Olucaksa Kendim Yapayım Program V.s İle Yoksa Tanıdık Bilgisayarcıya Yaptırayım.?

birşey almana gerek yok tabi desktop pc için sata data kablon varsa onu kullanıyorsun ikinci olarak takıyorsun öyle tanıdık tamirci varsa yaptırt ama zor değil.

wenom11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Eğer Olacağından Eminseniz Kabloyu Alacağım?
Zaten Kabloda Birşey Değilmiş Alırım
İnternette Arattım Ve Tam Olarak Bu: http://i.hizliresim.com/62nYVE.jpg Bunu Alırsam Olay Çözülecek Sanırsam.?

Son mesajlar