LG G4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Hocam yok emin ol 6 - 8 çekirdek farkını gündelik kullanırken, güncel oyunları oynarken hayatta anlamazsın. 2K ekrana diğer rakipler daha az pil veriyorlar. Yani aslında G4'ün farkı medyada. Yani kamerada. Gerçekten olağanüstü bir kamerası var. Ben amatör fotoğrafçıyım, 2 adet lensim var, ve 1.8 diyaframın ne demek olduğunu iyi bilirim. O seviyeye indiğinde, bütün ışıklar açılır resmen. Bir de enstantene (çekim hızı diyebiliriz) ve ISO ayarı yapılabilir olması demek, fotoğraf makinesi demek. Diğer özelliklerde diğer amiral gemileri aratmaz. Antutu'ya bakarsan geride kalır evet ama bu S6'dan kötü telefon yapmaz.

Rakamlar birşeyleri ifade eder evet ama, telefonun kurdu olsan, gündelik kullanacaksın, G3 bile alsan çok çok iyi telefon. Şuan dert olan tek şey fiyat. İlk söylentilerde olduğu gibi agresif fiyatla çıkış yapsa (Nexus serisi gibi veya zaten bildiğiniz agresif fiyatlılar) S6 ile yarışabilecek konuma gelecek. Ama şimdi, adam 2800TL G4 vermektense 3000 verir EDGE gibi tasarımsal bir telefon alır. 4K ekran görür.

Derler ya zengin çingene haraçtan korkmazmış diye, LG'nin fiyatı bu sözle yaşayan adamlara. Premium telefon mu G4 kesinlikle, şık bir telefon mu, evet, beklentileri karşılar mı, bence kesinlikle, genel görüş eh işte, ama o fiyat olmaz. Mi4, OnePlus One, Meizu gibi markalar bu yüzden gündeme geliyor. Adamlar Samsung veya LG gibi telefon yapmıyor, 1 tık altında kalıp, 1500TL daha uzuca satıyor. Ama işte, neyin gazı ise bu Kore'lilerdeki basıyorlar fiyatı.
Doğru söze ne denir. Ama açıkçası flex 2 de snapdragon 810 kullanıp bunda düşürmesi garip. gerçi burada olan qualcomm a oluyor sanırım. belli başlı sorunlar olmasa 808 e geçiş olmazdı diye düşünüyorum. Ayrıca mi4 one plu one bir tık altı demişsin ama çıktıkları zamanlarda büyük markaların amiral gemileriyle aynı donanımdalardı hata mi serisi daha fazla ram ile çıktı zamane telefonlarından. Lg, HTC gibi markların bunlarla fiyat konusunda kapışması gerekirken aksine fiyat arttırmalarıda ayrı bi olay.

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Doğru söze ne denir. Ama açıkçası flex 2 de snapdragon 810 kullanıp bunda düşürmesi garip. gerçi burada olan qualcomm a oluyor sanırım. belli başlı sorunlar olmasa 808 e geçiş olmazdı diye düşünüyorum. Ayrıca mi4 one plu one bir tık altı demişsin ama çıktıkları zamanlarda büyük markaların amiral gemileriyle aynı donanımdalardı hata mi serisi daha fazla ram ile çıktı zamane telefonlarından. Lg, HTC gibi markların bunlarla fiyat konusunda kapışması gerekirken aksine fiyat arttırmalarıda ayrı bi olay.

Fiyat kapışması olmaz, şimdi sen artık evinden çıktıktan sonra 30dk içerisinde bir samsung teknik servisinde bulunabilirsin. Bahsettiklerimizde bulunamazsın, muhattap bile bulamayabilirsin. Kabul yüksek olsun ama, ben ACER VN7 I5 vrs. Black Edition aldım, gaming laptop. Ne kadar iyi olduğu tartışılır ama şuan her pc oyununu rahat rahat oynuyorum. O telefona bu fiyat verilmez. Belli bir seviye olacak. Ama gümrük + dolar paritesi resmen içine ediyor. E hali hazırda adamlarda premium adı altında fiyatıda çekince (ki o kadar çekilmesi abes) sadece incelemeleri izleyip, teknosalarda uygulama erkanını sağa sola çekip güzel telefon der, Burgerking-McDonalds'larda hamburgere boğarız kendimiz :)

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Bu kamera bu telefon için güzel olabilir bu telefonu alıcağıma prof foto makinesi alır yoluma bakarım :)
Lüzumsuz masraf olur bu telefonu almak bence 2200 tl den fazla 3000 tl olucaksa boş masraf S6 o kadar para vermem S6 Edge öyle boşuna bi süre o telefonlardan bıkıcaksın insanoğlu sıkılır ağa :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Adam trolluyor iste ne taktiniz bu kadar

cccemirccc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
LG G2'den sonra bitti zaten beyler.. G2 S4'ten çok çok daha iyiydi fakat dilim s6 ile g4'ü karşılaştırmaya varmıyor :D

G4, S6 ile hemen hemen aynı fiyata sahip olur ve kimse İphone 6- S6 varken G4 almaz..

XƎGØ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G2 ile yükselişe geçti ve bitti.Samsung bu sene patlama yapar.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
G4 ün az satacağını düşünmüyorum G3 te böyle bir durumda düşük işlemci ve 2k ekranla gelmişti ancak satış rakamları çoğu telefonu geçmişti.S808 ile gelmesi oyun manyağı olmayanlar haricinde bir şeyi değiştirmez kamera ve tasarımdan yürür lg ancak yüksek fiyata gelebilir deniliyor bu satışı biraz düşürecektir.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
XƎGØ;3628243 dedi ki:
LG G2 ile yükselişe geçti ve bitti.Samsung bu sene patlama yapar.

Evet LG G2 ile ivmesini yükseltti, G3 ile ivmeyi sabitledi ama G4 ile daha yükselicek bana göre atın fava bekleyin. Ayrıca Samsung neyin patlaması yapıcak? Adamlar 5 çeyrektir git gide küçülüyor, hem satış hem finansal yönden.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet ya. Bugün saat maçta dünya lansmanı. Bi cevap yazacak yok mu. İlla küfür mü eden.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Tanıtım linki atacak var mı ? 18.00 da başlamış yarınkini demiyorum :)

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Pek fazla anlamıyorum bu olaydan ama;

307737958cba328a49d0d01ecc5dcddb.jpg

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Bu cihaza para vermem kamerası var dezavantaj başka bişey yok pili daha yüksek olabilirdi Ekranı değiştirdik diyor daha net ve parlak ekran koyduğunu söylüyor bu şarjı yemezmi bal gibi yer G4 beklediğim kadar olmadı hayallerim G5 kaldı :)

SUGAR CANDY GİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internette canlı izlemek için şöyle yazdım LG G4 canlı KARŞIMA BU SİTE ÇIKTI TIKLADIM biraz gezindim hoşuma gitti üye oldum herkese selam özellikle deri modelini sabırsızlıkla bekliyorum ilk çıktığı gün elimde olucak inşallah

anmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geekbench skorlarına bakarsak eğer; s6 lg g4 ü katlıyor. parmak izi okuyucusu, s-health gibi donanımları, metal kasası ve anormal güçlü işlemcisi ile 2500TL. LG G4ün artık bu sınıfın oyuncusu olmadığı çok açık. yapacakları en mantıklı şey tergan cüzdan kılıklı bu telefonu 1500tl bandında piyasaya sürmek olacaktır. 810 kullanıp sony gibi ısı tahliye borusu kullanmayı neden düşünmediler? JUNO istifa etmeli. Markanın daha alt seviyede yer alan gflex2 telefonunun bile işlemcisi daha kuvvetli. rezalete bak. mediatek e gitseydiniz keşke, onu da mı akıl eden olmadı?

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
İşinize yarayabilir ;

[video=youtube;0Y-bXeYJT-M]https://www.youtube.com/watch?v=0Y-bXeYJT-M[/video]

[video=youtube;1J8qqOSegMI]https://www.youtube.com/watch?v=1J8qqOSegMI[/video]

[video=youtube;gSytRybVxfc]https://www.youtube.com/watch?v=gSytRybVxfc[/video]

[video=youtube;o09n9ln9Cb4]https://www.youtube.com/watch?v=o09n9ln9Cb4[/video]

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar, sayfa yöneticilerimizden Burak Şolt denemek için G4 ve tanıtım için davetiye kazanmış. Facebook sayfamızda devamlı bilgilendirme yapıyor. Yakında bir sürü videolar paylaşıcak testler vs.

Şimdiden yerinizi alın :)

https://www.facebook.com/LGG2TR

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, yine takip ederiz, test sonuçlarında da göreceğiz ama bir kaç şey söylemeden edemeyeceğim.

Şimdi bazı arkadaşlar demiş ki, LG G2'de zirve yaptı ve bitti. Yahu güzel arkadaşım, iyi hoş söylüyorsun da, G3'e 2014'ün en iyi telefon ödülü verildi. Ve satış rakamları G3'te daha da arttı. Yani nasıl bitti diyebiliyorsun.

Bir diğer söylem, G4'te daha yüksek mah kullanılması ve o ekranı nasıl karşılayacağı, sevgili arkadaşım, örnek verelim, Snapdragon 810 kullanan bir telefona 3000mAh takalım ve yine 810 kullanan aynı telefona 2000mAh takalım. Eğer işlemci frekansını düşürürsen 2000mAh daha az enerji harcayarak 3000mAh daha uzun pil ömrü verecektir. Bu tamamen yazılım ve işlemci gücünü kullanmakla alakalıdır. LG G4'te (tabi bunları anlatılanlara göre yorumluyorum) 808 ile beraber 4 çekirdek tasarruflu 2 çekirdek performanslı şekilde ayarlanmış, Lollipop ve UX4.0 yazılım destekleri ile de daha düşük güç tüketimi hazırlanmıştır.

Bunun en büyük örneğini size söyleyeyim. Nexus 4'te Android 4.4.4 kullanırken şarj süresi 1 günü çıkartamıyordu. Ciddi şekilde sabahtan akşama telefonu gün içerisinde bir kere şarja takmak zorunda kalıyordum. Android 5.0 ile beraber 1 gün süreyi direk aştı. Tereddütsüz söyleyebilirim ki şuan 1 günü rahatlıkla görebiliyorum (merak eden için 3G, yer yer wireless, video, müzik vs kullanıldığında). Fakat yazılımda kaynaklanan bir sorun ile Wireless'ı açtığınızda pili resmen içiyor ve bir kaç saat içinde bitiyordu. Bir güncelleme daha geldi ve şimdi wireless sorunu da çözüldü. Demem o ki, stabil bir yazılım ile pil sorunu yaşamazsınız. Bunun Samsung cephesinde de diğer markalar cephesinde de sayısız örnekleri var.

Daha önce yazdığım bir şeyi tekrarlamak isterim. Başarıyı neye göre değerlendiriyorsunuz? Bilmem kaç milyon telefon satması mı, yoksa satın alan kişilerin memnuniyet oranı mı? Samsung bu sene patlama yapar, çünkü ciddi değişikliğe gitti. Fakat tekrar söylüyorum uzun kullanım sonraları (6-7ay) uygulama ve yazılımların gelişmesi sonucu telefon 1 senesini doldurmadan şişmeler yaşanırsa eğer, (bakınız vakti zamanındaki S3), yine aynı durumla karşılaşılacak. G4 performans olarak geride kalacak, ama sen günlük kullanımda bunu anlamayacaksın. Rakamlarda kötü duracak ama G4'e baktığında şık bir telefon göreceksin. Ufuk Gürsoy'un, Erdi Özüağ'ın, Tolga Cem Küçükyılmaz'ın dedikleri gibi, kullanıcıya dönük bir telefon olacaktır.

Bu arada G2 ile kendi seviyesindeki Samsung'u karşılaştırdığınızda, G3 ile kendi seviyesindeki Samsung'u karşılaştırdığınızda satış rakamı olarak hep Samsung öndedir ;) uzun bir süre de öyle olacaktır. Yani satış rakamında Samsung her zaman galip gelecektir ;)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ek olarak faydası olabileceği düşüncesi ile (Tolga Cem'in röportajını izlediğinizi düşünerek) buradaki röportajı da izlemenizi öneririm.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/LG-G4-hakkinda-merak-edilen-her-sey.htm

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Katılıyorum bana göre de başarı satış rakamı değildir kullanıcı memnuniyetidir 2k ekranda hala ısrar etselerde G4'ü çok başarılı buldum tek sorun fiyatı umarım şuana kadar izledikleri stratejiyi uygularlar aksi halde bi albenisi kalmıyor.

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Katılıyorum bana göre de başarı satış rakamı değildir kullanıcı memnuniyetidir 2k ekranda hala ısrar etselerde G4'ü çok başarılı buldum tek sorun fiyatı umarım şuana kadar izledikleri stratejiyi uygularlar aksi halde bi albenisi kalmıyor.

Son röportajda "G2 ve G3'te izlediğimiz bir yol var. G4 gibi üst sınıf bir telefon, kendi seviyesindeki telefonlar ile değerlendirilmelidir ama yinede süprizlere açık olmalıyız" dedi Ufuk Gürsoy (LG Tükiye Mobil Satış Müdürü)

2300-2400 diye bir tahminim var benim deri olmayan için :)

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Telefon Fiyatları öyle bir konuma geldi ki g4 2000 lira olsa sevinçten uçacagiz :) LG yine alttan tutsa keşke. Telefon yavaş yavaş güzel gelmeye başladı ekrani ile kamerası ile... İşlemci ve arka kapak gibi şeyler avantaj gibi duruyor. Performans olarak cok geri kalmayacaktır teknoloji tutkunları 808e çöp dese de :)

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Ne yalan söyliyim baya beğendim fiyatı da iyi olursa çok satar bu cihaz. Hala piline sövenler var Allah akıl fikir versin diyorum başka hangi firma 3000 mah kullanıyor bi bakın derim.Kamera ekran ve tasarımla bu senenin de en iyi telefonu seçilebilir. 808 işlemcinin performansı hiç fena değildi videolar geldikçe bakarız :)

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Telefon Fiyatları öyle bir konuma geldi ki g4 2000 lira olsa sevinçten uçacagiz :) LG yine alttan tutsa keşke. Telefon yavaş yavaş güzel gelmeye başladı ekrani ile kamerası ile... İşlemci ve arka kapak gibi şeyler avantaj gibi duruyor. Performans olarak cok geri kalmayacaktır teknoloji tutkunları 808e çöp dese de :)

S808 çöp desinler de lansmanda MC5 oynamışlar "Öyle akıcı ki şaşırdım . Bu kadar beklemiyordum.
Ayrıca ısınmadı da." demişler.
Hatta bunu diyen kişi deneme için G4 kazanmış.

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Batarya performansını merak ediyorum umarım g3ten sonra gelişme vardır

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Batarya performansını merak ediyorum umarım g3ten sonra gelişme vardır

G4 2000Tl olsa sevinçten uç bencede dolar olmuş 2.7, gümrük vergisisiz fiyatı avrupada 1950tl. Seçimler geliyor gerçi ama 2000tl çıkarsa çok iyi fiyat demektir. Olay kur ile alakalı. 2.3 seviyelerinde olsaymis, 1800tl civarı gelsin derdik.

Bu arada artik bilmediğimi düşünerek g3te ne gibi batarya sorunu yasadiniz?