LG G4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Snapdragon 808 işlemci yanlış kendi S810 koymadı işlemci kısık olması olmamış ısınıyor diye düşük model tutmak olmamış kendi işlemcisinin yapsın huawei bak kirin 930 canavar lg işlemci geliştirmen gerek kendini samsung işlemci olarak enox 8 leri yapıyor Qualcomm muhtaç olmak istiyorum kötü adamlar piyasaya oynanmış çekirdek satıyor bu firma 8 çekirdeğe gereksiz diyodu mediatek yapınca bunlarda yaptı S815 ve S825 sürülecek aradaki S820 yine overclock olacak satış politikası

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Snapdragon 808 işlemci yanlış kendi S810 koymadı işlemci kısık olması olmamış ısınıyor diye düşük model tutmak olmamış kendi işlemcisinin yapsın huawei bak kirin 930 canavar lg işlemci geliştirmen gerek kendini samsung işlemci olarak enox 8 leri yapıyor Qualcomm muhtaç olmak istiyorum kötü adamlar piyasaya oynanmış çekirdek satıyor bu firma 8 çekirdeğe gereksiz diyodu mediatek yapınca bunlarda yaptı S815 ve S825 sürülecek aradaki S820 yine overclock olacak satış politikası

Hocam yazdiginin bir kısmını devrik cümlelerden dolayı anlayamadım ama sanırım 805 tercihinin yanlış olduğunu söylüyorsun. Katılıyorum snapdragon 810 isiniyor ama performansı goz ardı edilemez. Gerçi son kullanıcı 808 ile 810 farkını günlük kullanımda anlayamaz ama bilen için kotu tabi.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Hocam yazdiginin bir kısmını devrik cümlelerden dolayı anlayamadım ama sanırım 805 tercihinin yanlış olduğunu söylüyorsun. Katılıyorum snapdragon 810 isiniyor ama performansı goz ardı edilemez. Gerçi son kullanıcı 808 ile 810 farkını günlük kullanımda anlayamaz ama bilen için kotu tabi.
Z4 ve M9 da s810 var ama birde su taraftan bakalm lg g flex 2 de s810 kullanp g4 te niye kullanmıyor demek bir sey var.

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
Z4 ve M9 da s810 var ama birde su taraftan bakalm lg g flex 2 de s810 kullanp g4 te niye kullanmıyor demek bir sey var.
Belki de 808 li model G4 Beat veya G4 Note vs modeli olabilir. Dahalık hiçbirşey kesinleşmiş değil. LG tarafından spec ler açıklanmadığı sürece benim için yazılan spec ler hayal ürünüdür.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Belki de 808 li model G4 Beat veya G4 Note vs modeli olabilir. Dahalık hiçbirşey kesinleşmiş değil. LG tarafından spec ler açıklanmadığı sürece benim için yazılan spec ler hayal ürünüdür.
Haklı olabilirsin bende kafamdan kurdum öyle.

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
 810 SoC yazıyor yani o ksmi onemli g4 ede 810 soc koyabilirler. Heralde upgrade edilmis versiyonu.
SoC = System On a Chip . Yani Sistem çipi demektir. SoC kendi yonga seti üzerine entegre halde gelen işlemciler için kullanılır. Bu nedenle SoC tarzı bir işlemci beklentisi içinde değilim ama Snapdragon 615 bile gayet yeterli ve güzel işlemci iken 808 de mutlaka güçlü bir işlemcidir. Bir 810 olamasa da yine de onu aratmayacaktır.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Lg g flex 2 ve one m9 cayır cayır yandı bu bir gerçek bir.

İkincisi LG tam Qualcomm'dan vazgeçip başka üreticilerle anlaşmayı düşünürken LG'ye bazı telefonlarının işlemci masrafını karşılama sözü verdi bu da 2

Üçüncüsü S. 810 dediğiniz işlemci one m9 ve G flex 2'de büyük ihtimal Mhz'yi aşağı çektiler ki ısınma sorununu çözdük vs dediler.

hTC ile Sony yakın zamanda Qualcomm'u terk edecekler bir LG ile yürür bundan sonra Qualcomm.

Ben G4 yüzünden LG'yi suçlayamıyorum. Haklı sebeplerden S808'i tercih etti. Birincisi 6 çekirdek olması ikincisi daha az ısınması üçüncüsü de 4K video çekimlerinde başarılı olması hemen ısınmaması.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Lg g flex 2 ve one m9 cayır cayır yandı bu bir gerçek bir.

İkincisi LG tam Qualcomm'dan vazgeçip başka üreticilerle anlaşmayı düşünürken LG'ye bazı telefonlarının işlemci masrafını karşılama sözü verdi bu da 2

Üçüncüsü S. 810 dediğiniz işlemci one m9 ve G flex 2'de büyük ihtimal Mhz'yi aşağı çektiler ki ısınma sorununu çözdük vs dediler.

hTC ile Sony yakın zamanda Qualcomm'u terk edecekler bir LG ile yürür bundan sonra Qualcomm.

Ben G4 yüzünden LG'yi suçlayamıyorum. Haklı sebeplerden S808'i tercih etti. Birincisi 6 çekirdek olması ikincisi daha az ısınması üçüncüsü de 4K video çekimlerinde başarılı olması hemen ısınmaması.
Doğru htc ısınma sorununu performanstan ödün vererek çözdü.Sony z4'te herhalde öyle yapacak.Bu senenin en iyi işlemcisi samsung'da olacak 2 inci olarak lg sonra diğerleri.

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Mantıklı düşünceler, bence de 810 tercih edilmemesi doğru karar. M9, G Flex 2, Sony 810 ile geldi, M9 incelemesini seyredersek Tolga Cem'de ısınma problemi olduğundan bir kaç kere tekrar ediyor. Daha düne kadar Samsung S6'da Snapdragon 810 ile gelecekti ama onlarda vazgeçip 2 işlemcili sürümler yerine tek işlemci ile devam ettiler. Qualcomm'u hafife almamak gerek, yarın öbürgün çıkan işlemcilerde böyle problemler olmayabilir. Spec olarak ise G4 808 geleceği yüksek ihtimal. Şahsen LGUX4 arayüzü ile hafifletilmiş bir android olursa, fazlasıyla başarılı olur. Satış rakamları benim için birşey ifade etmez. Bunun en büyük örneği One Plus One ile The Flagship Killer denilen telefondur.

Bu arada phonearena, gsmarena gibi teknoloji sitelerinin verdiği habere göre, 28 Nisan'da tanıtılıp, 31 Mayıs'ta piyasaya sürülebilirmiş. Lg'nin de bu bilgiyi doğruladığı söyleniyor.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Mantıklı düşünceler, bence de 810 tercih edilmemesi doğru karar. M9, G Flex 2, Sony 810 ile geldi, M9 incelemesini seyredersek Tolga Cem'de ısınma problemi olduğundan bir kaç kere tekrar ediyor. Daha düne kadar Samsung S6'da Snapdragon 810 ile gelecekti ama onlarda vazgeçip 2 işlemcili sürümler yerine tek işlemci ile devam ettiler. Qualcomm'u hafife almamak gerek, yarın öbürgün çıkan işlemcilerde böyle problemler olmayabilir. Spec olarak ise G4 808 geleceği yüksek ihtimal. Şahsen LGUX4 arayüzü ile hafifletilmiş bir android olursa, fazlasıyla başarılı olur. Satış rakamları benim için birşey ifade etmez. Bunun en büyük örneği One Plus One ile The Flagship Killer denilen telefondur.

Bu arada phonearena, gsmarena gibi teknoloji sitelerinin verdiği habere göre, 28 Nisan'da tanıtılıp, 31 Mayıs'ta piyasaya sürülebilirmiş. Lg'nin de bu bilgiyi doğruladığı söyleniyor.
Ya kısacası benim dedigim gibi s810 g flex 2 de kullanıldı ama g4 te kullanılmadı bundan dolayı yoksa lg g4 e niye koymasn hem 810 dan 808 performansı alıyorlar.

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ya kısacası benim dedigim gibi s810 g flex 2 de kullanıldı ama g4 te kullanılmadı bundan dolayı yoksa lg g4 e niye koymasn hem 810 dan 808 performansı alıyorlar.

810'dan 808 performansı alıyor demek göreceli bir şey. Kabul edelim ki 810 çok başarılı ama 20nm olmasından dolayı bir problem yaşıyor. Exynos'lar 14nm olduğundan daha başarılılar. Qualcomm, eğer TSMC önümüzdeki yıl 10nm üreteceği doğruysa, muhtemelen tekrar Exynos liderliğini geri alacaktır. Aksi takdirde yeni işlemcilerini Samsung üretecek diye bir söylenti var.

Konumuza geri döneyim çok dağıtmadan, yeni LG'nin başarısı çıkan haberlerden de gördüğümüz üzere, ağırlıklı kamera yani medya üzerine olacak gibi. Ki çekilen fotoğrafları görmüşsünüzdür, çok başarılılar. Ben amatör bir fotoğrafçıyım (Canon 650D ve Sigma 18-250 Macro lens kullanıyorum), LG G4'te LGUX4 ile beraber manuel kamera kısmı devreye girmişse, kesinlikle alınası bir telefon olacaktır. 808 veya 810 olması bilen için önem taşıyabilir ama, kullanımda ki fark bu sene içerisinde görülmeyecektir. Yani telefon 1 yılını doldurdup, yeni amiral gemi geldiğinde, yani telefon eskimeye başladığında, o zaman 810 ve 808 işlemcilerin performans farkını direk hissetmeye başlarız. Yalnız o zaman kadar 810 işlemcileri kullanan telefonların (bknz M9) ısınma problemi kullanıcılara sıkıntı yaşatacaktır.

Bu arada önceki mesajlarda bir şey okudum. Deri arka kapak çok kötü vs gibi. Plastik kapakta seçilebilir, oda tatmin etmiyorsa, muhtemel kılıflar arka kapağa takılarak gelebileceğinden, önemsememek lazım. Ama görsellerdeki kahverengi deri arka kapak bence aksesuar gibi gösteriyor telefonu, şık olduğunu düşünüyorum :) (cam ve metal kasadan sıkılmadınız mı :), hem ısınmayı direk hissettiriyor, plastik çabuk çatlıyor, sonuç: deri farklılık getirebilir)

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şuan kesin olarak söylüyorum LG G4 5 milyon satsın şükür desin :) İlk sızıntı 795-910$ aralığında olacak dendi. Yani S6 ile S6 EDGE aralığı.

Sonrasında LG'den açıklama geldi

Prices are yet to be confirmed, but will stay within that range. The comparison target is Edge because the best camera, natural leather, etc. are used,”

Yani LG diyor ki, daha fiyat tam belirlenmedi ama karşılaştırma olarak EDGE'i alın, buda ortalama olarak 850$ beklenen fiyat. Buna göre dolar paritesi şuan 2,7 olduğundan 2295TL sadece avrupa fiyatı. Kısaca 2700-3000TL aralığında bir LG G4 geliyor. Tabi 29 Nisan Türkiye lansmanından sonra kesinleşecek ama beklentiler bu yönde.

Sonuç olarak; LG G4 iyi bir kamera, doğal deri (hakiki) gibi premium bir ürün olarak tanıtılacağından, fiyat yüksek gelecek. Şahsen fazla yüksek olan S6 ve S6 Edge ile karşılaşabilmek için bu fiyat politikası yanlış diye düşünüyorum. 2200'e kadar normal diyebiliriz, fakat üstü artık gereksiz fazlalık olacaktır. O fiyata almayın aldırmayın :) G3 1400 civarlarında iken yeni telefonun bu denli fark olması fazla :) saygılarımı sunarım sana LG. O fiyata satış yapamayasın, pişman olasın, S6'lar ile dövülesin :)

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
[video=youtube;9-BvxEitFKw]https://www.youtube.com/watch?v=9-BvxEitFKw[/video]

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Kasası performansı kamerası nasıl olur bilmemde ben hiçbir telefona 2200 den fazla para vermem :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bilmem benimle aynı fikirdemisiniz de ben bu tasarımı hiç sevmemiştim ama her geçen gün bayılmaya başlıyorum.

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Şuan kesin olarak söylüyorum LG G4 5 milyon satsın şükür desin :) İlk sızıntı 795-910$ aralığında olacak dendi. Yani S6 ile S6 EDGE aralığı.

Sonrasında LG'den açıklama geldi

Prices are yet to be confirmed, but will stay within that range. The comparison target is Edge because the best camera, natural leather, etc. are used,”

Yani LG diyor ki, daha fiyat tam belirlenmedi ama karşılaştırma olarak EDGE'i alın, buda ortalama olarak 850$ beklenen fiyat. Buna göre dolar paritesi şuan 2,7 olduğundan 2295TL sadece avrupa fiyatı. Kısaca 2700-3000TL aralığında bir LG G4 geliyor. Tabi 29 Nisan Türkiye lansmanından sonra kesinleşecek ama beklentiler bu yönde.

Sonuç olarak; LG G4 iyi bir kamera, doğal deri (hakiki) gibi premium bir ürün olarak tanıtılacağından, fiyat yüksek gelecek. Şahsen fazla yüksek olan S6 ve S6 Edge ile karşılaşabilmek için bu fiyat politikası yanlış diye düşünüyorum. 2200'e kadar normal diyebiliriz, fakat üstü artık gereksiz fazlalık olacaktır. O fiyata almayın aldırmayın :) G3 1400 civarlarında iken yeni telefonun bu denli fark olması fazla :) saygılarımı sunarım sana LG. O fiyata satış yapamayasın, pişman olasın, S6'lar ile dövülesin :)

oysa ne çok sevmiştik lg nin fiyat politikasını. umarım bu da düşer bol bol

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
[MENTION=370739]onurmx[/MENTION] güzel trolleme

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
oysa ne çok sevmiştik lg nin fiyat politikasını. umarım bu da düşer bol bol

Aynen öyle :) gerçi bu işte dolar paritesininde marifeti var ama, yinede premium anlayışı yada öyle olması gerektiği düşüncesi yanlış. Bugüne kadar G4'ten agresif bir fiyat ile kar yapmak olarak beklentiler varken, bugün insanlar LG'de paraya doydu demeye başladı. G3 çıkış fiyatı 32GB sürüm için 2200TL civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam. Genelde yeni amiral gemiler 100-200 artarak gelirler (bknz S3-S4-S5-S6). Ama S6 serisinin 70 milyon satış beklentisi ve o yolda hızla ilerlemesi, LG'nin artık farklı bir fiyata geçmesini gerektiriyor. Fakat sanırım yanlış anlamışlar ki bu fiyatlara çekildi (gerçi kamera gerçekten olağanüstü ama, yinede çok be arkadaş:))

Kestane

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Aynen öyle :) gerçi bu işte dolar paritesininde marifeti var ama, yinede premium anlayışı yada öyle olması gerektiği düşüncesi yanlış. Bugüne kadar G4'ten agresif bir fiyat ile kar yapmak olarak beklentiler varken, bugün insanlar LG'de paraya doydu demeye başladı. G3 çıkış fiyatı 32GB sürüm için 2200TL civarındaydı yanlış hatırlamıyorsam. Genelde yeni amiral gemiler 100-200 artarak gelirler (bknz S3-S4-S5-S6). Ama S6 serisinin 70 milyon satış beklentisi ve o yolda hızla ilerlemesi, LG'nin artık farklı bir fiyata geçmesini gerektiriyor. Fakat sanırım yanlış anlamışlar ki bu fiyatlara çekildi (gerçi kamera gerçekten olağanüstü ama, yinede çok be arkadaş:))
fiyat beklenenin çok üstünde şöyle bir durumda var, her ne kadar kamera, tasarım vs ön plana premium diye çıkarılsa da telefondan anlayan adamlar zaten snapdragon 808 6 çekirdekli işlemciyi ve yine yeniden 2k ekrana 3000 mah pili görünce bir duraksadı. Neden böyle şeyler yapıyorlar anlamıyorum

cankaymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
fiyat beklenenin çok üstünde şöyle bir durumda var, her ne kadar kamera, tasarım vs ön plana premium diye çıkarılsa da telefondan anlayan adamlar zaten snapdragon 808 6 çekirdekli işlemciyi ve yine yeniden 2k ekrana 3000 mah pili görünce bir duraksadı. Neden böyle şeyler yapıyorlar anlamıyorum

Hocam yok emin ol 6 - 8 çekirdek farkını gündelik kullanırken, güncel oyunları oynarken hayatta anlamazsın. 2K ekrana diğer rakipler daha az pil veriyorlar. Yani aslında G4'ün farkı medyada. Yani kamerada. Gerçekten olağanüstü bir kamerası var. Ben amatör fotoğrafçıyım, 2 adet lensim var, ve 1.8 diyaframın ne demek olduğunu iyi bilirim. O seviyeye indiğinde, bütün ışıklar açılır resmen. Bir de enstantene (çekim hızı diyebiliriz) ve ISO ayarı yapılabilir olması demek, fotoğraf makinesi demek. Diğer özelliklerde diğer amiral gemileri aratmaz. Antutu'ya bakarsan geride kalır evet ama bu S6'dan kötü telefon yapmaz.

Rakamlar birşeyleri ifade eder evet ama, telefonun kurdu olsan, gündelik kullanacaksın, G3 bile alsan çok çok iyi telefon. Şuan dert olan tek şey fiyat. İlk söylentilerde olduğu gibi agresif fiyatla çıkış yapsa (Nexus serisi gibi veya zaten bildiğiniz agresif fiyatlılar) S6 ile yarışabilecek konuma gelecek. Ama şimdi, adam 2800TL G4 vermektense 3000 verir EDGE gibi tasarımsal bir telefon alır. 4K ekran görür.

Derler ya zengin çingene haraçtan korkmazmış diye, LG'nin fiyatı bu sözle yaşayan adamlara. Premium telefon mu G4 kesinlikle, şık bir telefon mu, evet, beklentileri karşılar mı, bence kesinlikle, genel görüş eh işte, ama o fiyat olmaz. Mi4, OnePlus One, Meizu gibi markalar bu yüzden gündeme geliyor. Adamlar Samsung veya LG gibi telefon yapmıyor, 1 tık altında kalıp, 1500TL daha uzuca satıyor. Ama işte, neyin gazı ise bu Kore'lilerdeki basıyorlar fiyatı.