Parfüm önerisi

Bu konuyu okuyanlar

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Merhaba arkadaşlar, başlıktan anlaşılacağı üzere parfüm ve deodorant önerisi istiyorum. Ağır kokuları sevmiyorum. Hoş, çekici ve hafif olursa sevinirim. Bir liste yapıp hepsine bakacağım. Önerisi olanları bekliyorum. Teşekkürler. :)

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bargellodan burberry alıyorum :D 110cc 25tl :D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Not ediyorum. Güzeldir inşallah :D
Şöyle bir not düşeyim, sıktığım ilk gün 2 kız arkadaşım "Mert bu parfüm ne ? Ne kadar güzel kokuyor :)" dediler :D Gerçeği 250-300tl civarlarında :D bargellodaki de iyidir 2 saat sonra üstünüzden çıkmıyor :D birkaç gün kokuyor :)

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

Onlara tabii'ki baktım ama bir liste çıkarıyorum. Yeni fikirlere ihtiyacım vardı. Kusura bakmayın :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Şöyle bir not düşeyim, sıktığım ilk gün 2 kız arkadaşım "Mert bu parfüm ne ? Ne kadar güzel kokuyor :)" dediler :D Gerçeği 250-300tl civarlarında :D bargellodaki de iyidir 2 saat sonra üstünüzden çıkmıyor :D birkaç gün kokuyor :)

Teşekkürler. Orjinali ile arasında fazla fark yoktur umarım :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=425956]Mustafa.Demiral[/MENTION]

Bilmedigim icin paylasayim dedim :)

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
valla kutunun üstünde e-bargello.com diye link var ama girip bakmadım :D
Parfümün içerdiği şeyler ne hocam sitesinde çeşitli bitkiler varda seizinki nedir alıcam da bende giorgi armani vardı bende 53 euro kitlediler :D Bitti bide bunu deniyelim.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Parfümün içerdiği şeyler ne hocam sitesinde çeşitli bitkiler varda seizinki nedir alıcam da bende giorgi armani vardı bende 53 euro kitlediler :D Bitti bide bunu deniyelim.
Bende emin değilim. @Mert Ahmet kutudan bi teşhis etse emin olsak zaten kutular hemen hemen aynı :D Budur sanırım isimi en yakın bu :D
doğru 517 numara :D
gidip bakın bir ya vardır büyük şehirlerde :D

Yani arkadaş yönledirirse :D 2 tane alayım 3-4 ay gider
o şişeden 2 tanesi 25tlye alıyorum ben 2 ay felan kesin gidiyor 1 şişesi

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Ben su linki aliyim. Bide konuyu takip ediyim. En son aldigim parfum kolonya gibi kokunca oneri almak sart oluyor :D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
aslında şunu söylemek çok yerinde olacak, nasıl ki canımız armut istediğinde gidip pazardan, marketten, manavdan koklayarak, elleyerek, seçerek alıyorsak parfümde de durum bence böyle :) sonuçta bir zevk bu... hatta ilk önce gidip bargello gibi yerlerde nispeten iyi çakmalarını satın alın koku hoşunuza giderse gidip gerçeğini alırsınız ki o daha hoşunuza gidecektir ;)

Kokusunu tarif edebilir misin kardeş :D
valla hoş gleiyor bana işte nası tarif edeyim :D daha önce kokladığım hiçbirşeye benzemiyor :D

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
aslında şunu söylemek çok yerinde olacak, nasıl ki canımız armut istediğinde gidip pazardan, marketten, manavdan koklayarak, elleyerek, seçerek alıyorsak parfümde de durum bence böyle :) sonuçta bir zevk bu... hatta ilk önce gidip bargello gibi yerlerde nispeten iyi çakmalarını satın alın koku hoşunuza giderse gidip gerçeğini alırsınız ki o daha hoşunuza gidecektir ;)

valla hoş gleiyor bana işte nası tarif edeyim :D daha önce kokladığım hiçbirşeye benzemiyor :D

Neyse deneyip görecez :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711

Aynen. Şu an bir liste yapıyorum bir kaç gün sonra gidip hepsine bakıcam :D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bu tip yerlerde abiler/ablalar çok iyi kişilik analizi yapabiliyor bazen :D ya da ben onlardan birine denk gelmiş olabilirim :D neyse çok iyi yönlendiren kişiler var bak sana bu koku gider diye :D içeri biraz kararsızlığınızı belli ederek girerseniz onlar durumu anlayacaktır ;)
ayırca çikolatalı kokular da çok hoş gittiğinizde bir deneyin kim bilir belkide sizin kokunuz bir çikolata kokusudur :)

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
biz her ne kadar sana şunu al bunu al desek de senin teninin ve terinin kokusuna göre değişecektir..

ben gio kullandım orjinal, şuan tomford grey vetiver kullanıyorum, tekin acardan almıştım 270lerde bişiydi :D 2 fıs yetio bana.. hala kullanıyorum 1 yıl oldu neredeyse..

zamanında bende çok açık parfümden aldım ama orjinalini kimse tutturamıyor ne yazık ki..

önceden D&P iyi yapıyordu işini, şimdilerde eski tadı yok diye biliyorum.. paran varsa orjinalden şaşma..

deodorant da axe çikolatalıyı kullanıyorum, spor sonrası duştan sonra falan sıkıyorum eve kadar idare ediyor beni :)

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
bu tip yerlerde abiler/ablalar çok iyi kişilik analizi yapabiliyor bazen :D ya da ben onlardan birine denk gelmiş olabilirim :D neyse çok iyi yönlendiren kişiler var bak sana bu koku gider diye :D içeri biraz kararsızlığınızı belli ederek girerseniz onlar durumu anlayacaktır ;)
ayırca çikolatalı kokular da çok hoş gittiğinizde bir deneyin kim bilir belkide sizin kokunuz bir çikolata kokusudur :)

Daha önce o kişiler tarafından yönlendirilip aldığım parfümler hiç bana uymamıştı. Bir süre sonra beğenmemeye başladım :D Biraz'da şans işi :)

biz her ne kadar sana şunu al bunu al desek de senin teninin ve terinin kokusuna göre değişecektir..

ben gio kullandım orjinal, şuan tomford grey vetiver kullanıyorum, tekin acardan almıştım 270lerde bişiydi :D 2 fıs yetio bana.. hala kullanıyorum 1 yıl oldu neredeyse..

zamanında bende çok açık parfümden aldım ama orjinalini kimse tutturamıyor ne yazık ki..

önceden D&P iyi yapıyordu işini, şimdilerde eski tadı yok diye biliyorum.. paran varsa orjinalden şaşma..

deodorant da axe çikolatalıyı kullanıyorum, spor sonrası duştan sonra falan sıkıyorum eve kadar idare ediyor beni :)

Teşekkür ederim. :)

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Güncel önerilerinizi bekliyorum. :)

Phalearos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
David backhim'in parfumunu aldim.ilk defa bi parfumden bu kadar memnun kaldim ufak biraz boyutu ama 30 lira zaten.bulabilirsen al.watsonsdan almisdim.kiz arkadaslarim parfumume bayiliyo.hoca bile gecen gun gelip sordu parfumu o kadar diyim.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
David backhim'in parfumunu aldim.ilk defa bi parfumden bu kadar memnun kaldim ufak biraz boyutu ama 30 lira zaten.bulabilirsen al.watsonsdan almisdim.kiz arkadaslarim parfumume bayiliyo.hoca bile gecen gun gelip sordu parfumu o kadar diyim.

Teşekkür ederim listeme ekliyorum. Sağ ol :)

David beckham yazmışsın bende parfümün modeli sandım kafa kalmadı. bunun bi modeli türü adı yok mu :D