Lol Karakter Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

crystalline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.Ben önceden böyle oyunlar hiç oynamadım.Şuan bu oyuna başladım ve 15 levelim.Kahraman olarak sadece master aldım.Daha iyi oyunu kavramak için.Daha sonra lux oynadım,akali oynadım.Akali yi başlarda kasmakta zorlanıyorum.Ama ğer kasarsam çok iyi oynanıyor.Şu sıralar İrelia almayı düşünüyorum.Lux ve Akali ücretsiz oynadım.Araştırmalarıma göre irelia nefer yemiş.Şu anda bu hero yu önerir misiniz ? Benim karakter hızlı olacak.Bu konuda tavsiye verebilir misiniz ?
Ayrıca Irelia item olarak AP yada AD mi gitmeliyim ?

eğer hızlı karakter istiyosan adc yani saldırı gücü taşıyıcısı oynicaksın kırılgan olursun ama oyundan tat alırısın mesela ( Draven, Ezreal, Vayne, Varus vb. )

crystalline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
off-tank dizilimi nasıl olmalıdır.
Ben şu şekilde gidiyorum.
Donmuş balyoz-son fısıltı-karabalta-satitk-kıralın kılıcı die bişi - karayel,belki warmong.(Irelila) Şuan deniyorum bu karakteri.İade edebilirim beceremezsem.Fiora yada Vi sonraki düşündüklerim.

karabalta ve son fısıltı neredeyse aynı özelliklere sahip eşyalar ikisinden birini satıp warmog un zırhı alabilirsin mesela

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Bu aralar jax oynuyorum.Fena değilmiş bu karakter :) Free lerde bu hafta teemo yu denemek isterdim ama ad yada ap kasmak arasında kaldım fakat oyunun sonlarına doğru kırılgan olacağını düşünüyorum.Birde başımın belası olan wumong var :) İyi bir strateji ile güzel kasılabilir.

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Teemo ya ap kasılır.
Hele ki 30sn de bir en fazla 3 e çıkan mantar sayısı oyunda çok işe yarar. Kırılgandır tabiki sonuçta ap charların çoğu öyledir ama damage bakımından ap charlar daha fazla işe yarıyor.

muratwes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk yorumlarda bir hocam yazmis zaten bende tekrarliyacagim dota2 oyna.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
master yi oynaya biliosan fiorayla süper oynarsın fiora tavsiyem çok iyi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:devil:Kill almak için Darius: Tank kas mahvolmuş,randuinin alameti,warmog,koruyucu melek
:clap:Süper kasıldıktan sonra Teemo: Ap kas çalıda görünmez ol mantarlarla ve q skili ile bitir
:cursing:Ölmeden kill al Aatrox: Can çalma kas son canlarında adama vurarak skill atarak canını yarıya çıkararak adamı öldür.Ölcek olucaksanız tipiniz soldaki gibi olcak :D
:biggrin:Değişik birşey arıyorsan Veigar: Adama e at kıpırdayamadığında w skili ve q skilini at tutuştur ve biraz düz bitti

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş eğlence arıyosan 6300 lük, güç arıyorsan 450 lik karakterlere yönel. Bence Zed en eğlenceli karakterlerden. Bu arada Irellia ya off tank kasılır yanı hem ad hem can

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
en iyi jung herosu bna gore
AAtrox bu heroyu hem botta hem jungle olarak cift yonlu oynarsin

fiyati braz pahali 6300. ama deger diye dusunuorum . ben biriktircem sahsen

daha sorada yari tank olarak garen onerrim 450

Naira TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jungle oynayacaksan kha
Mid Kata
Solo zed
Adc vayne
Sup Tresh onerim

cheleby

Müdavim
Reaksiyon puanı
227
Uzun zaman oldu bu konuya uğramayalı.İşim nedeniyle oyuna ara vermek zorunda kaldım.Tabi artık oyunu oynayış vs herşey değişti.Support (zevk alamıyorum ) her lane gidiyorum fakat bir problemim var gibi.Rünler.Aşağıya benim AD ve AP rünlerimi koyuyorum.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? AD rünlerde soloda gidiyorum ad carry karakterlerde alıyorum.Bunlara can çalma ekleyeyimmi ? Birde büyü direnci seviye başı yapmışım.TAbi oyunu bilmediğim zaman birileri yapmıştı :)

Ap rünlerde de sıkıntı var gibi :) Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim :) Jiraiya06 Vikings

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Victor un yeteneklerinin bekleme süresi daha kısa olsa oyunlarda daha cok görecegimize inanıyorum.

TbontbLethe

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Uzun zaman oldu bu konuya uğramayalı.İşim nedeniyle oyuna ara vermek zorunda kaldım.Tabi artık oyunu oynayış vs herşey değişti.Support (zevk alamıyorum ) her lane gidiyorum fakat bir problemim var gibi.Rünler.Aşağıya benim AD ve AP rünlerimi koyuyorum.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? AD rünlerde soloda gidiyorum ad carry karakterlerde alıyorum.Bunlara can çalma ekleyeyimmi ? Birde büyü direnci seviye başı yapmışım.TAbi oyunu bilmediğim zaman birileri yapmıştı :)

Ap rünlerde de sıkıntı var gibi :) Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim :) Jiraiya06 Vikings

iki rune dede sıkıntı var
geleneksel ap rune kırmızı mp ( büyü nüfuzu ) sarı hp ( can ) mavi mr ( büyü direnci ) büyükler ap ( yetenek gücü )

ad olarak heroya göre değişir
lanede durmak için sustainde yaparsın
armor penatta
karışık işler :D
14 tane rune page var yetmiyor

adc için %4.5 can çalma kesin gerekli
kırmızı lar için oyunun başında farm odaklı last hit yapacağın için çok fazla ad ye gerek yok onun yerine,
oyun içinde çok fazla item seçeneğin olmayan zırh delme runelerine yönelebilirsin
sarılar için zırh yada can tavsiye ederim oyun başı 80 90 can 1 skill demek
mavile zaten stabil büyü direnci
yada duruma göre kendin değişik bir rune dizebilirsin

solotop ad için karşına gelen hero önemli
offtank olarakmı yoksa carry olarakmı gidiceksin mesela fiora ve olaf için aynı rune saçma olur
fiora için yapıştır full ad yi 1 lwl de erit parçala gitsin zaten karşındaki düşer 2 3 killden sonra
solotopda safe oynamayı tercih ettiğim için ben mr armor hp ve ad karışık diziyorum
misal bir olaf hydra randuin warmog atma mr bot malmortius tan sonra siz hayırdır kankaaa diyerek olay mahaline dalış yapabiliyor söylediğim safe rune sayesinde

Rossen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim oyuna baslama amacim arkadasimin dergisinde Rengari gormemdi. ( Tabi sadece bu degil ama %70 bu nedenden). Şu an 10 levelim. 6300 biriktirdim. Arada master yi, garen, warwick aldim.
Solo ve jungle oynamayi, koridorlara baskin yapmayi seviyorum. Sizce rengari alayim mi? Nerflendi falan diyolar. Kotu diyen de var iyi diyen de var.
Tavsiyelerinuzi bekliyorum. Oyunda kullanici adim rossen.

Rossen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neyse bu hafta sansima freelere geldi. Seri cevaplariniz icin saolun

Mr Coder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kişisel görüşüm sağlam şampiyonlardan birini seçin ve onu main yapın sürekli oynayın sürekli şampiyon değiştirmek sizin kabiliyetinizi azaltacaktır.adc=jinx ve vayne support=leona thres mid=fizz katarina akali top=malphite nasus jax jungle=warwick fiddlestick maokai

Mr Coder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
leblanc oynayabilirsin keyifli bi şampiyon.Zed de olabilir

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Arkadaşlar ben ko oyuncusuydum lole başladım ko gibi sarmıyor ama oynuyorum işte 2 haftalık oyuncuyum paramla ilk baş fizz aldım sonra talon aldım iyi mi yaptım ben daha çok 1 vs 1 de güçlü olan defansı fena olmayan ve kaçma yönünden skili olan bi karakter arıyorum sizce bu tanımlara en çok uyan hangisidir ?

Rossen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zed bu hafta free. Gölgenini biyere atıp kaçabiliyor. Çok güzel

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Beyler ben daha çok altta oynuyorum 1 aylık oyuncuyum bazen mid geçiyorum talon ve fizz var ben daha çok dövüşçü değilde sağlam hero arıyorum kendine özgü bi yeteneği olan kaçmayı çok iyi beceren kolay yatmayan bi hero tavsiyesi verebilirmisiniz ?

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben daha çok altta oynuyorum 1 aylık oyuncuyum bazen mid geçiyorum talon ve fizz var ben daha çok dövüşçü değilde sağlam hero arıyorum kendine özgü bi yeteneği olan kaçmayı çok iyi beceren kolay yatmayan bi hero tavsiyesi verebilirmisiniz ?
Anlamadım adc mi soruyorsun mid mi ?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Anlamadım adc mi soruyorsun mid mi ?

Hocam adc bildiğim kadarıyla vayne tarzı da benim anlamadığım şimdi 1000 rp likle 6000 bin rplik karakterin arasında neden fark yok hepsi kasılınca çok iyi oluyor 2. hani önemli olan kasılmak yani genel anlamda sordum altta botta kasılıp devam ediyorum üste cıkma vs. başlangıç olarak mid veya altta oynuyorum ama demek istediğim asıl hero hangisi.(ANLATAMADIM :D)

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam adc bildiğim kadarıyla vayne tarzı da benim anlamadığım şimdi 1000 rp likle 6000 bin rplik karakterin arasında neden fark yok hepsi kasılınca çok iyi oluyor 2. hani önemli olan kasılmak yani genel anlamda sordum altta botta kasılıp devam ediyorum üste cıkma vs. başlangıç olarak mid veya altta oynuyorum ama demek istediğim asıl hero hangisi.(ANLATAMADIM :D)

Şampiyonların fiyatı çıkış tarihine göre belirlenir,eğer oynayabilirsen bütün şampiyonlar çok iyidir, adc genelde menzilli şampiyonlara denir(Marksman),altta kasılıp üste çıkmaktan kastın ne anlamadım onu :D Şampiyonların genel olarak bilinen koridorları vardır,genelde 20-25. dakikadan sonrada tf'ler başlar ama oyunun gidişatına göre değişebilir, o zamanda genelde orta koridorda 5v5 savaş olur işte, asıl hero'dan kastını da anlamadım :D

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Anladığım kadarıyla en güçlü heroyu falan soruyosun,bu oyunda bütün herolar aynı güçtedir oynayışa bakar wolfteam gibi ver parayı en güçlü olayım kafası yoktur,bileğe bakıyor bu oyun ve zekaya.3 tane lane var top,mid,bot lane,bide jungle'miz var tabi botta adc uzaktan vuran ve yardımcı support olur karakter satın alma yerinde işaretleyip supportları görebilirsin,midde ap yada ad karakterler kullanılabilir,midde ap olursa solo ad almalı miide ad olursa solo ad almalı ap(yetenek gücü) ad(düz) eğer herkes ad alırsa karşı takımın ap savunması yapmasına gerek kalmaz hasarı az olur takımın,adc istiyorsan lucian iyidir,oyuna yeni başlıyorsun heralde ashe yada caitlyn almanı tavsiye ederim,solo irelia ,midde katarina çok oynanıyor akali falan da iyidir ama benim tercihim orianna.normal oyunlarda ortalama 20 dakika herkes kendi bölgesinde oluyor daha sonra midde toplanıp takım savaşı oluyor,jungle ise ormanda gezip kasılıyor e diğer lane'lere gang(baskın) yapıyor,ve adam öldürüyolar kasılıyorlar,bu durumda top da 2 kişi olucakken topta bir kişi kalıyor solo oluyor top'un adı yani tek anlamında bildiklerim bunlar.