Superonline Yalın ADSL Modem Kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

prodirect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Superonline Yalın ADSL e başvurmayı düşünüyorum. sabit ücret olmadığı için. Bulundugum şehirde superonline bayisi yok. modemi kargo ile gönderiyorlarmış. eve gelen modemi kolayca kurabiliyor muyuz?

prodirect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
verilen modemi hangi kabloya baglıyoruz evde telefon hattı var ama kaaptılmış ben kiracıyım.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
İnternet bağlamanın yalını veya telefonlusu fark etmez kurulum aynıdır, genelde salonda olduğu için salon diyorum ordaki telefon pirizine modemin içinden çıkan telefon kablosunu tak, diğer ucunuda modemdeki DSL girişine tak adaptörü bağla modemi aç
daha sonra modemin içinden çıkan kalın kablonun bir ucunu bilgisayara bir ucunu LAN 1 e tak ve modemin kitapcığında yazar, internet sayfasının adres satırına 192.168.1.1 gibi yada 192.168.2.1 yaz entera bas ve kitapcıkta yazan kullanıcı adı ve kodu gir muhtemelen kullanıcı adı admin şifrede superonline dir sonra ayarlardan superonline bağlantısı için gerekli kullanıcı kodu ve sifreni yazarak kaydedip modemi kapat aç tamamdır.

prodirect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
''telefon pirizine modemin içinden çıkan telefon kablosunu tak '' bu kısımda bilgim yoktu. Evde telefon prizi olması yetiyor mu. Telefon hattı kapalı olsa dahi net çalışır mı.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
dostum modemler tak çalıstır ozellıklı senın sadece telefon hatttının ucunu modeme baglaman gerekıyor o kadar

Shamshiel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
''telefon pirizine modemin içinden çıkan telefon kablosunu tak '' bu kısımda bilgim yoktu. Evde telefon prizi olması yetiyor mu. Telefon hattı kapalı olsa dahi net çalışır mı.

Nereye takıcan ağzına değil ya şöyle sorular görünce çıldırıyorum ya.

varincahmet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Superonline Yalın ADSL e başvurmayı düşünüyorum. sabit ücret olmadığı için. Bulundugum şehirde superonline bayisi yok. modemi kargo ile gönderiyorlarmış. eve gelen modemi kolayca kurabiliyor muyuz?
Modem kurulumu oldukça kolay olup eğer yapamazsanız buraya tıklayarak resimli anlatımına ulaşabilirsiniz.