"USB aygıtı tanınmadı" hatası alıyorum ?

Bu konuyu okuyanlar

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Telefonum Samsung Galaxy Y (Young).

Telefonuma hoşuma giden bir Custom ROM yükledim ama Custom ROM'da bir hata varmış. Bu nedenle kaldırıp yerine Stock rom kurmak istedim. İşte telefonu Download Mode'a alıp PC'ye bağladım "USB aygıtı tanınmadı." yazısı geldi. Dün filan çalışıyordu. Bugün hata veriyor. Ne yapmalıyım ? Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Telefonum Samsung Galaxy Y (Young).

Telefonuma hoşuma giden bir Custom ROM yükledim ama Custom ROM'da bir hata varmış. Bu nedenle kaldırıp yerine Stock rom kurmak istedim. İşte telefonu Download Mode'a alıp PC'ye bağladım "USB aygıtı tanınmadı." yazısı geldi. Dün filan çalışıyordu. Bugün hata veriyor. Ne yapmalıyım ? Bilgisi olan yardım ederse sevinirim.
Taktığın usb tarafı hatalı diğer usb girişinden takmalısın.

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bütün girişleri denedim ama hiçbirinde olmuyor usb kablosunda sıkıntı yok çünkü başka telefonda denediğimde çalışıyordu

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
yok olay çözüldü 2,3 saat bataryayı çıkart tak çalışıyor xda da buldum bende çözümü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende usb aygıt tanoınmadı dıyor butun gırıslerı denedım kapatım actım olmuyor. ne yapmalıyım? tabletımı baglamam resımlerı atmam gerek pcye acıl cevap ltfen bılenler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gm discovery usb aygiti taninmadi yaziyor
ne yapmam gerekir acaba

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Çeşitli sebepleri vardır.. temel sorun kısa devredir.bence kablo kopunca akım kablosu diğer kablolara değerek kısa devreye sebep olmuş olabilir. Bu da anakart üzerindeki sigortayı yakar.

1) usb cihazınız bozulmuştur. Yanmıştır. bunun çok çeşitli sebepleri vardır. Acemi bilgisayarcı kasa ön usb portlarını ters takmışsa cihazınızın çipi yanar. bu mesajla karşılaşırsınız.

2)başka usb cihaz taktınız ve sadece arka veya ön portlarda bu sorun varsa sigorta değişimi ile çözülür.Sigorta yanmıştır.

3) eğer hiçbir port çalışmıyorsa güney köprüsü çipi zarar görmüştür. geçmiş olsun. pci usb kartı almaktan başka çareniz yok. anakart arızalı artık.

Sigorta aşağıdaki gibidir.

misal

X15 1,5A dır.

f200 2 A

X16 1,6A dır. Aynı veya üst-yakın sigorta ile değişirseniz çözülecektir.

Yapamayanlar bana anakartı getirsin 20 tl den yaparım.. 0505 403 35 80 [email protected]

PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1812-b-83597.jpg

PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1812-b-83598.jpg

PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1210-b-83611.jpg

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Çeşitli sebepleri vardır.. temel sorun kısa devredir.bence kablo kopunca akım kablosu diğer kablolara değerek kısa devreye sebep olmuş olabilir. Bu da anakart üzerindeki sigortayı yakar.

1) usb cihazınız bozulmuştur. Yanmıştır. bunun çok çeşitli sebepleri vardır. Acemi bilgisayarcı kasa ön usb portlarını ters takmışsa cihazınızın çipi yanar. bu mesajla karşılaşırsınız.

2)başka usb cihaz taktınız ve sadece arka veya ön portlarda bu sorun varsa sigorta değişimi ile çözülür.Sigorta yanmıştır.

3) eğer hiçbir port çalışmıyorsa güney köprüsü çipi zarar görmüştür. geçmiş olsun. pci usb kartı almaktan başka çareniz yok. anakart arızalı artık.

Sigorta aşağıdaki gibidir.

misal

X15 1,5A dır.

f200 2 A

X16 1,6A dır. Aynı veya üst-yakın sigorta ile değişirseniz çözülecektir.

Yapamayanlar bana anakartı getirsin 20 tl den yaparım.. 0505 403 35 80 [email protected]

PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1812-b-83597.jpg

PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1812-b-83598.jpg

PCH-Component-Fuse-SMT-Polymer-1210-b-83611.jpg
tam 5 yıl sonra ama ginede haberiniz olsun konu ile alaklı değil onlar :)

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dostum ben yüzlerce anakart tamiri yaptım. Konu bununla ilgili.. Dediğim maddelerin dışında USB arızası olmuyor.. Sigorta gitmiştir. ÇGüney köprüsü yanmıştır.USB Aygıt arızalıdır.

Tavsiyeler ve Malumat - Sinüzit Forum