Excel`de sütun içerisindeki veri sayısını bulma.

Bu konuyu okuyanlar

gunaycaliskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar, elimde bir kişi listesi var. 194 bin kişi :). yapmak istediğim bu 194 bin kişinin içerisinde İstanbullu olan kaç kişi var net sayıyı almak. tek tek saymak mümkün değil çünkü liste karışık. nasıl yapılabileceği hakkında bilgisi olan varmıdır acaba?

onlers

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Veri sekmesinde filtre/süzme yaparak istediğin sütundaki veriyi süzerek, sağ alttaki toplam gösteren bölümde mouse sağ tuşu ile say(count) seçtikten sonra saymak istediğin bölümü seçersen sayısını görebilirsin.
Ama Excele 194bin satır nasıl sığdırın bendeki Excel 65536 satır

gunaycaliskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Veri sekmesinde filtre/süzme yaparak istediğin sütundaki veriyi süzerek, sağ alttaki toplam gösteren bölümde mouse sağ tuşu ile say(count) seçtikten sonra saymak istediğin bölümü seçersen sayısını görebilirsin.
Ama Excele 194bin satır nasıl sığdırın bendeki Excel 65536 satır

ben sığdırmadım, öyle verdiler dosyayı .docx uzantılı. Office 2007 kullanıyorum. hatta o 65536 satır sorunu ile karşılaştım :) dosyayı farklı kaydet deyip "Office 97/2003" belgesi olarak kaydet seçeneğinde 65536 hatası çıktı karşıma geri kalanını siliyordu.

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
2007de 1400000 satır var yaklasık

formulle bulabılırsın =countif(o:eek:;"İSTANBUL") türkçesi eğersaydı yanlış hatırlamıyorsam
dosyayı eklersen daha rahat gosterebilirim

düzeltme
evet türkçe
=eğersay(O:O;"İSTANBUL") bölgesel ayarlara göre ; yerine , de gelebilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaa arkadaşlar elimde bi öğrenci listesi var ve toplam kız sayısını bulmam lazım bana acil yardımm lüüütfeeenn

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
yaa arkadaşlar elimde bi öğrenci listesi var ve toplam kız sayısını bulmam lazım bana acil yardımm lüüütfeeenn

Sorunun cevabı yukarıda verilmiştir. İstanbul olan sütunu cinsiyet hanesi olarak düşünüp halledebilirsin.

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
EĞERSAY ve SATIRSAY formüllerini kullanabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2087 satır var ve bunun sadece 200 tanesi dolu normalde satır saydan formül attım ama süz atınca rakam değişmiyor sectigim kişiye göre nasıl bir formül uygulayabilirin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer aralarında boşluk olan iki sütundaki değerleri saydırmak istersek napıyoruz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ilgilenirseniz sevinirim. mesela 01.07.2014 tarihinden itibaren tarihleri 21 günlük fark olacak şekilde excel de nasıl hazırlarım (01.07.2014 arkasına 22.07.2014 şeklinde devam edecek şekilde. modüler artimetik gibi)

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
arkadaşlar ilgilenirseniz sevinirim. mesela 01.07.2014 tarihinden itibaren tarihleri 21 günlük fark olacak şekilde excel de nasıl hazırlarım (01.07.2014 arkasına 22.07.2014 şeklinde devam edecek şekilde. modüler artimetik gibi)

Bir Hücreye tarih gir daha sonra alt satıra =Hücre + 21 yaz daha sonra da aşağı doğru çek

sibel1313

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yukarıdaki soruda B sütununda da diyelim ki sarı, kırmızı yazıyor. Bazı elmalar kırmızı bazıları sarı. Kırmızı elma sayısını nasıl bulabilirim. Eğersaya 2.şartı koyamadım. Nasıl bir formül yazabilirim

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
arkadaşlar yukarıdaki soruda B sütununda da diyelim ki sarı, kırmızı yazıyor. Bazı elmalar kırmızı bazıları sarı. Kırmızı elma sayısını nasıl bulabilirim. Eğersaya 2.şartı koyamadım. Nasıl bir formül yazabilirim

TOPLA.ÇARPIM ile yapabilirsin

sG8dsfl.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar

Elimde bir iş var 5 çeşit puanlama türü var belirli bir tablo yapılmış bu için benim istediğim bir puan hücresinin içindeki sayıya kafamızdan değer vererek başka bir hücre içerisinde göstermesi yani bir hücre içerisinde 1 den 100 kadar olan sayıların değer alarak başka bir hücrede toplanmış halde görünmesi biraz karılık ama yardımcı olabilecek var mi?