[ROOT][UB] Sony Xperia Z 4.3 (10.4.1.B.0.101)

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Sony Xperia Z için 10.4.1.B.0.101 derleme numarasına sahip güncelleme geldi. Bu güncelleme için root yapma şuan sadece BL kilidi açılmış cihazlar için var :)

Güncellemeyi manuel yüklemek (Flashtool ile) için buradan (Mega.co.nz) indirebilirsiniz.

Gerekli Olanlar:

İşlemler:

• CWM Recovery ve SuperSU dosyalarını hafıza kartına atın.
  • Fastboot modunda boot.img dosyasını yükleyin.
  • Cwm menüsüne girin. (Ses açma tuşu ile)
  • CWM Recovery dosyasını ardından SuperSU dosyasını yükleyin.
  • Telefonu yeniden başlatın.

Not: Fastboot dosyası içerisinde komutlar mevcuttur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba sony xperia z tablet kullaniyorum ilk defa android root lucam yardimci olabilirmisiniz

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
@Mehmet.Yildiz hocam benim bir kaç sorum olacaktı.

CWM Recovery ve SuperSU dosyalarını hafıza kartına kopyaladım. Fastboot moduna nasıl gireceğim orada takıldım? Komutu girerek dediğinizi yaptım fakat waiting device diyerek ekranda kalıyor. Telefon açık veya kapalıyken denedim ama sonuç aynı. Bunu flashtool üzerinden de yapabilme imkanımız var mı?

Edit: Bootloader unlock allowed: Yes yazıyor sistem info'da bunun için bootloader kilidini açmama gerek var mı?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
@Mehmet.Yildiz hocam benim bir kaç sorum olacaktı.

CWM Recovery ve SuperSU dosyalarını hafıza kartına kopyaladım. Fastboot moduna nasıl gireceğim orada takıldım? Komutu girerek dediğinizi yaptım fakat waiting device diyerek ekranda kalıyor. Telefon açık veya kapalıyken denedim ama sonuç aynı. Bunu flashtool üzerinden de yapabilme imkanımız var mı?

Edit: Bootloader unlock allowed: Yes yazıyor sistem info'da bunun için bootloader kilidini açmama gerek var mı?

Hocam konu başlığında UB yazıyor görmediniz mi :) unlocked bootloader demek yani. Bootloader unlock allowed yes demek kilitli ama açılabilir demek. Bootloaderı açmanız gerek :)