Arkadaşlar iPhone almayı düşünüyorum ama birkaç sorum var yardımcı olur musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

muco44568

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle telefonu mayıs haziran gibi yurt dısından getirtmeyi düşünüyorum . ip5 almayı düşünüyordum ama çok olumsuz şey var(bkz:wi-fi sorunu) bunlar canımı sıktı. 4s almayı düşünüyorum ama o tarihe kadar modası geçer mi yani telefon çok kötü bir hale gelir mi yazılım ve uygulama yönünden ? cevap yazarsanız çok mutlu olurum. teşekkürler..

muco44568

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hadi ya cevap verin lütfen :/

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
5s getirtme imkanin yok mu 5s getirt yok dersen bes getirt ona da yok dersen 5c getirt 4s getirtme

muco44568

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya simdi 5s pahali o zamana kadar da cok düşeceğini sanmıyorum 5c de iyi degil. Ip5 istiyorum ama.o da wifi sorunu bir de ses çıkış sorunu var birçok kullanıcıda

kyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İos 7 olduğundan dolayı 4 serisinde İos 7 aşırı derece kasıyor ve telefondan nefret edersin. 15-20 günde bir telefonu sıfırlama gibi bir düşüncen varsa 4 serisi sana göre uygundur yani :) Iphone 5 şuan Türkiye'de 1900TL, 5S ise 2250TL. Arada çok ağım şahım bir fark yok. 1900TL veren adam 2250TL'de verebilir. Tavsiyem ise şudur 5S getirtmen daha uygundur. Ben 5S 16GB kullanıcısıyım ve 5'i de kullanma imkanım oldu. Arada dağlar taşlar kadar bir fark yok. Wifi ilk defa senden duyuyorum. Arada ki farklar ise; flash daha güçlü ve değişik, dış kabı daha sağlam, siyah renkleri için 5'de soyulmalar oluyordu ama 5S'de olmuyor, birinde A6 işlemci varken diğerinde ise A7 işlemci mevcut. Bir de kamerasının çözünürlüğü daha iyi. Fazla özellik farklı olmasına rağmen her özellik içerisinde birbiri ile çok ufak farklılıklar yaratıyor. Ondan dolayı da ben 5S getirtmeni tavsiye ederim.

alpguclu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5i alalı neredeyse 1 yılı geçti en ufak bir problem yaşamadım. ios 7 kullanmayı planlıyorsan 5 al yok ben 6yla idare ederim diyosan 4s alabilirsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ios seni delirtir 5 alırsan ios 8 seni katil eder... demedi deme...

muco44568

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler ilgilendiğiniz icin :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İos 7 olduğundan dolayı 4 serisinde İos 7 aşırı derece kasıyor ve telefondan nefret edersin. 15-20 günde bir telefonu sıfırlama gibi bir düşüncen varsa 4 serisi sana göre uygundur yani :) Iphone 5 şuan Türkiye'de 1900TL, 5S ise 2250TL. Arada çok ağım şahım bir fark yok. 1900TL veren adam 2250TL'de verebilir. Tavsiyem ise şudur 5S getirtmen daha uygundur. Ben 5S 16GB kullanıcısıyım ve 5'i de kullanma imkanım oldu. Arada dağlar taşlar kadar bir fark yok. Wifi ilk defa senden duyuyorum. Arada ki farklar ise; flash daha güçlü ve değişik, dış kabı daha sağlam, siyah renkleri için 5'de soyulmalar oluyordu ama 5S'de olmuyor, birinde A6 işlemci varken diğerinde ise A7 işlemci mevcut. Bir de kamerasının çözünürlüğü daha iyi. Fazla özellik farklı olmasına rağmen her özellik içerisinde birbiri ile çok ufak farklılıklar yaratıyor. Ondan dolayı da ben 5S getirtmeni tavsiye ederim.
Eğer fiyatı düşerse düşünürüm. 5c hakkında ne düşünüyorsun?

kyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer fiyatı düşerse düşünürüm. 5c hakkında ne düşünüyorsun?

Finallerden dolayı pek bakamamışım almışsındır bu kadar sürede belki de :)
Ama 5C için soracak olursan; Iphone 5 ile Iphone 3G arasında ne kadar fark varsa işte 5C ile de 5 serisinin iki telefonu arasında da o kadar fark var diyebilirim :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
5c ile 5 aynı donanıma sahip 5c daha sağlam çizilmez yamulmaz ve ios7 ile geliyor yani daha iyi.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Iphone 5 almak çok daha mantıklı. Daha ince daha hafif daha şık bir tasarıma sahip.

Finallerden dolayı pek bakamamışım almışsındır bu kadar sürede belki de :)
Ama 5C için soracak olursan; Iphone 5 ile Iphone 3G arasında ne kadar fark varsa işte 5C ile de 5 serisinin iki telefonu arasında da o kadar fark var diyebilirim :)

Tutarsız bilgi. 5 ile 5C arasında hiç bir fark yok aynı donanımı aynı kamerayı aynı ekranı kullanıyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sonuç olarak bana çok uzaklar 3gs bile zaten tarihi eser oldu.

kyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 5 almak çok daha mantıklı. Daha ince daha hafif daha şık bir tasarıma sahip.

Tutarsız bilgi. 5 ile 5C arasında hiç bir fark yok aynı donanımı aynı kamerayı aynı ekranı kullanıyor.

OverClock yaptığın da arada ki farkı anlarsın. Kağıt üstünde baktığın taktir de Note3, 5S'den çok daha iyi bir çekirdek yapısına sahip. Ancak Iphone firması işlemciye göre sistem yaptığı için Note3'de ki kasmalar 5S'de yok. Kağıt üstüne değil, performansı elinle denediğin de sonuç alırsın.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
OverClock yaptığın da arada ki farkı anlarsın. Kağıt üstünde baktığın taktir de Note3, 5S'den çok daha iyi bir çekirdek yapısına sahip. Ancak Iphone firması işlemciye göre sistem yaptığı için Note3'de ki kasmalar 5S'de yok. Kağıt üstüne değil, performansı elinle denediğin de sonuç alırsın.

Verdiğiniz örnek yanlış. Iphone 3G ile Iphone 5 arasındaki fark kadar asla bir fark olmayacaktır. Ayrıca iPhone 5C, işlem gücünü iPhone 5'teki A6 çipinden alıyor. A6, çift çekirdekli 1.3GHz ARM işlemciden ve entegre PowerVR SGX 543MP3 GPU'dan oluşuyor. Yani iki aynı sistemi kullanan cihazlardan biri diğerine nazaran neden overclock la öne geçsin ki ?

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
4s i aklından sil 5 i unut derim.o tarihlerde iphone 6 nın çıkmasına az kalacak 5 in güncelleme desteği ve yeni sürümdeki performansı tartışılıyor olacak çünkü artık 64bit işlemciye geçti ve yeni sürümde 64bit işlemciye ağırlık verilerek çıkarılacaktır.
5 bu durumda şu anki 4s ten daha kötü durumda kalır.

yurt dışına nereye gidiyorsun bilmiyorum fakat arabistanda 5 ile 5s arasında fiyat farkı 150tl diye hatırlıyorum

TechANDmobilE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi iphone 6 çıkacak sen alana kadar 4s tavsiye etmem haziranda ,
5 de alma derim ben hem 1 senelik telefon hemde üretimden kalktığı için 2. elde sorun çıkarır gibi geliyor bana 3. nesil ipad misali ...
5c al bence 5 ile aynı özellikler ve işçilik kalite de 10 numara
ya da para biriktirmeye bakıp 5s al derim