1920 x 1080 Çözünürlükte Monitörde Olan Kenar Boşlukları

Bu konuyu okuyanlar

MetinAtgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar monitörüm Aoc E2461Fwh , ekran kartım powercolor hd 7850.HDMI ile bağladım ve çözünürlükte 1920 x 1080 ama monitörün tamamını kullanamıyorum kenarda boşluklar kalıyor 1 parmak kalınlığında.Araştırdım ati control center'dan ölçekleme yaparak halledebiliyoruz ama bendeki en güncel sürüm ve ölçeklemeyi bulamadım bir türlü.Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Monitörlerin üzerlerinde genelde Auto diye bir tuş var, bas düzelsin.

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Control center eğer etki etmiyorsa problem ekranda olabilir. Ekran ayarlarından genişliği artırmak için mutlaka bir ayar vardır, ekran tuşlarını bi kurcala istersen.

GobletOfFire

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
normalde ölçeklendirme resimdeki gibi ama gözükmüyorsa control center ile ilgili bir sorun olabilir
qoaz.png

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68

Böyle bir seçenek olması lazım Catalyst Control Center da

MetinAtgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tuşlara ve müne içine baktım monitörde ama malesef bi ayar yok. :(

bende böyle menü.Son sürüm ve 64 bit.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
O zaman monitörün kitapçığını bir okuyun derim. Burada gösterilen işaret farklı çünkü. Bir de benim bulduğum kitapçık japoncaydı. (pek anlamam da :) )

squidword

Doçent
Reaksiyon puanı
68
Catalyst in menüsüne bakılırsa bence orada bir problem var komple kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

MetinAtgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır arkadaşlar.Sorun control center'dan kaynaklanıyormus.Kaldırdım tekrar kurdum ve ölçeklemeden hallettim.Yardımlarınız için çok teşekkürler

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Tamamdır arkadaşlar.Sorun control center'dan kaynaklanıyormus.Kaldırdım tekrar kurdum ve ölçeklemeden hallettim.Yardımlarınız için çok teşekkürler
Aynısını söylecektim :D son driverları özellikle de beta sürümünü asla kullanma. Ben de bir AMD ekran kartı kullanıcısı olarak driverdan çektiğimi başka şeyden çekmedim. Genel olarak eski sürümleri yükle, yenilerin bazılarında ölçeklendirme olmuyor. Bu ölçek sorunu da sadece HDMI ile bağladığında olur ;) Ben 13.9 versiyonunu kullanıyorum :)

MetinAtgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yine bir sorunla karsılastım o yüzden burdan devam edeyim.Ölçeklendirmeyi yapmama rağmen kenarlarda 2 cm lik bir boşluk kaldı yine.Bunu nasıl halledebiliriz :(

accaip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dikkatli bakıp o 2cm dediğin siyahlık, ekrandan daha yoğun bir siyahlıksa eğer, zaten ordan bir bant geçiyor demektir. yani ordan görüntü alamazsın.

aoc d2357ph kullanıyorum onda da var böyle bir durum. ölçekleme felan yapsanda biraz bir siyahlık kalıyor, çerceve ile arasında ama, dikkatli bakarsan zaten o kalan siyahlık, bir band gibi tüm çerçeve hizasında var...

yani en azından benim monitörde böyle , o modelde de öyle olabilir...

sanırım ışık sızmasını engellemek veya belli olmasını önlemek için öyle bir sistem kullanıyorlar...

band dediysem içten bir kapatma gibi düşünün ayrıca...

MetinAtgl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
dikkatli bakıp o 2cm dediğin siyahlık, ekrandan daha yoğun bir siyahlıksa eğer, zaten ordan bir bant geçiyor demektir. yani ordan görüntü alamazsın.

aoc d2357ph kullanıyorum onda da var böyle bir durum. ölçekleme felan yapsanda biraz bir siyahlık kalıyor, çerceve ile arasında ama, dikkatli bakarsan zaten o kalan siyahlık, bir band gibi tüm çerçeve hizasında var...

yani en azından benim monitörde böyle , o modelde de öyle olabilir...

sanırım ışık sızmasını engellemek veya belli olmasını önlemek için öyle bir sistem kullanıyorlar...

band dediysem içten bir kapatma gibi düşünün ayrıca...

Evet şimdi baktım band var gerçekten.Ekranı kapatıp iyice yakından bakınca farkediliyor.Cevabın için teşekkürler içim rahatladı :)