İphone 5 mi,Note 3 mü ?

Bu konuyu okuyanlar

Rickm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zaten note 2 yi kullanıyorum note 3 le içerikleri aynısı az biraz büyümüş ipohone 5s alabilirim

Rickm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
note 2 nin pil süresini denedim belki inanmayan olabilir ben hiç bir şey yapmadım çektim şarjdan 100% iken 8 gün gitti kurcaladım mesajlaştım müzik dinledim faceye girdim 3 5 saat düşürmedim elimden 2 günü gördüm note 3 nasıldır bilinmez şarj konusunda note nin üstüne yok

melodileriyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 3. Ekran büyüklüğü ve ek özellikleri bana göre daha iyi. Donanımsal olarak da son derece yeterli. Değiştirilebilir batarya, yeterli dahili depolama alanı ve micro SD slotuyla benim tercihimdir. Ancak 5 yerine 5s düşünürseniz daha iyi olabilir.

korisss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence çok özellik ve büyük ekran istiyorsan note 3 , fiyat+performans lg g2 , tipi bozuk olsada olur diyosan z1 :) (bence tasarımı çok kötü) , uzun süre kullanırım bu ekran bana yeter ios candır diyosan iphone 5s almalısın bence :))

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence git iphone al İOS her zaman kararlı ve temiz bir işletim sistemi adamlar her şeyin kalitelisini yapıyor bir kez yanıldım android telefon aldım bir daha mı kesinlikle kapıya koymam bundan sonra tercihim İOS.

yarın satmaya kalksanız ikinci elde yarı fiyatına satamazsınız ama iphone öylemi ya.

07XXXM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç uğraşma sony xperia z telefonlardan al hiç pişman olmazsın kaliteli sağlam karizma da var alternatif iphone alırsın.. bu sony telefonlarda herşey yapabiliyorsun ekran kaliteside mukemmel samsunga bakmazsın bile okadar sölim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer:benim görüşüm note 3 çünkü ekran boyutu çok iyi her yaşın ihtiyaçlarını karşılayacak bir telefon Iphone da güzel ama ekranı küçük bnm o yüzden hoşuma gitmiyor ama İOS çok başarılı telefon dayanıklı olsun diyorsanda Z1 al g2 de düşünülebilir fiyatta çok iyi ama ne kadar stabil kalır orası belli olmaz işte :D

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
:hammer:benim görüşüm note 3 çünkü ekran boyutu çok iyi her yaşın ihtiyaçlarını karşılayacak bir telefon Iphone da güzel ama ekranı küçük bnm o yüzden hoşuma gitmiyor ama İOS çok başarılı telefon dayanıklı olsun diyorsanda Z1 al g2 de düşünülebilir fiyatta çok iyi ama ne kadar stabil kalır orası belli olmaz işte :D

Her yaş mı 14 yaşında birisine o telefonu görsem zengin babası derim çok iri bi telefon ben 14 yaşındayım 3.5 inç taşırken bile bazen rahatsız oluyorum

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence git iphone al İOS her zaman kararlı ve temiz bir işletim sistemi adamlar her şeyin kalitelisini yapıyor bir kez yanıldım android telefon aldım bir daha mı kesinlikle kapıya koymam bundan sonra tercihim İOS.

yarın satmaya kalksanız ikinci elde yarı fiyatına satamazsınız ama iphone öylemi ya.

İphonelere doğru dürüst müzik atamıyorsunuz. Programları olabilir ama o programlarda yeni çıkan bir şarkıyı hemen bulamıyorsunuz 3 gün falan sonra geliyor.Android aldığınız telefon herhalde galaxy ace falandır.S3 üstü bir telefon olsaydı sözünüz böyle olmazdı.

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İphonelere doğru dürüst müzik atamıyorsunuz. Programları olabilir ama o programlarda yeni çıkan bir şarkıyı hemen bulamıyorsunuz 3 gün falan sonra geliyor.Android aldığınız telefon herhalde galaxy ace falandır.S3 üstü bir telefon olsaydı sözünüz böyle olmazdı.
S3 değil ama S3 ayarında bir telefon LG 4xP880 HD.

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
S3 değil ama S3 ayarında bir telefon LG 4xP880 HD.

Herhalde içine ağır oyunlar yüklediniz ya da lg destek vermeyip zamanla yavaşlatmiş olabilir. Açıkçası ben sony Xperia u kullanıyorum hiç de kasmıyor içinde Facebook YouTube tapatalk whatsap gibi popüler seyler yüklü. Zaman zaman kasıyor ama 600 liralık bir telefonda öyle şeyler olur.

WaylandIZMIR

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Fanboyluk yapma elindeki tek çekirdekli android cihaz tabi kasar.2 çekirdekli telefonum var ve ara geçişlerinde kasma yapmıyor 4 çekirdekli telefonlarda yapmıyor.İos daha hızlı kabul ediyorum ama android ara geçiş kasma sorununu çözdü

Fanboy mu? :)
Nexus 10, iPad 3, iPhone 5, iMac 2013 kullanmaktayım. Ben hepsini kullanıyorum ve konuşuyorum. Peki sen hangisini kullanıyorsun da konuşuyorsun? Tek çekirdekmiş.. Hiç güleceğim yoktu :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de iphone 5s ve note 3 arasındayım. belki ekran daha küçük olsa note 3 olabilir çok ii telefon ama bi de şöyle bişey var. bu iki telefon da az para değil ve aldığında kullanmak istersin. teknolojik değil farklı bi açıdan samsung ve iphone u ele alırsak açıkçası çevremde samsung kullanan daha fazla ama ellerinde aynı telefonu 1-1.5 yıldan fazla göremiyorum genelde.. ve bi yıl geçmeden yarı fiyatına düşüyo. iphone için konusacak olursam alırsın 2 yıl sapasağlam kullanırsın 2. ele satarsın üstüne para koymadan alabileceğin sıfır telefon şimdinin s4minisidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben Note 3 derim çünkü ekran güzel + performans ama bu iki telefonda az para değil kullanmak istiyor insan ama benim tercihim note 3

cansermo

Müdavim
Reaksiyon puanı
30
Iphone da bir süre sonra stabillikten çıkar orn. Ip4 ama baya bir süre sonra :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Benim bu ikiliden gönlüm note 3 aklım ip5(S) der :)

buro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 3 Androide yazılım çok ağır = vista gibi yazılım da donma yapıyor bide uygulamalarrı kasıyor. 3 GB ram yetmez mi ?
iPhone 5S İOS de 1 GB ram İOS stabilite çok hızlı gayet uygulamaları kasmıyor. iPhone 5S tavsiye ederim...

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Sorum gayet açık ;) Nedenleri ile birlikte anlatırsanız sevinirim..
iphone 5 kibar saglam hızlı
note 3 daha profesyonellere hitap ediyor kalemi zaten anlatılmaz yaşaman kullanman lazım ekranı süper full hd 5.7 inç ekranda oyun oynamak film izlemek süper ötesi hızlı kamerası 5 den daha iyi daha çok özelliştirme var...ben olsam kuşkusuz note3 alırım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone 5 kibar saglam hızlı
note 3 daha profesyonellere hitap ediyor kalemi zaten anlatılmaz yaşaman kullanman lazım ekranı süper full hd 5.7 inç ekranda oyun oynamak film izlemek süper ötesi hızlı kamerası 5 den daha iyi daha çok özelliştirme var...ben olsam kuşkusuz note3 alırım...

katılıyorum dun telefoncuda 2 telefonuda inceledim note 3 daha güzel geldi ıphone çok kısıtlıyor insanı note 3 özelleştirme konusundan daha iyi :D bana göre her konuda daha iyi stabilite ayrı tabi :D

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Note 3 Androide yazılım çok ağır = vista gibi yazılım da donma yapıyor bide uygulamalarrı kasıyor. 3 GB ram yetmez mi ?
iPhone 5S İOS de 1 GB ram İOS stabilite çok hızlı gayet uygulamaları kasmıyor. iPhone 5S tavsiye ederim...

Android 4.3 le stabilıte sorununu çözdü ve açığını ram iyle beraber kapattı. Ama iphone 5s derim çünkü uygulama avantajı var (android uygulama sayısını geçmiş olabilir ama hala güzel oyunlar ios ta) bide note 3 aşırı büyük bence en iyi aralık 4.0 5.0 arası geriye kalanlar küçük ya da aşırı büyük

feza08

Asistan
Reaksiyon puanı
0
note3 ün n9000q değil de n9005 modelini paralel ithalat yoluyla bulabilirsen tabii ki note 3 derim. öteki türlü de note3 n9000q ama çabuk eskir ve custom rom bulamazsın. karar senin.

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bende note var bu bile buyuk geliyor yani buyuk oldugu icin sikinti cekersen i phone al iphone 4 de var bende ama ios7 den sonra kullanmadim bide oyun performansi yok sifir yani :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Samsung özellikleriyle milletin gözünü boyuyo babamda 4s var bende galaksi wonder var çift cekırdek olmasına rahmen hiçbir şeklide oyun oynanmıyor bende 5s note3 arasında kaldım ama iOS tercıhım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence kesinlikle heryere sorduğumuzda ıPhone 5s sorunlu çıkıyordu:sleep:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
app storeda 5s 16 gb 2150 lira 12*179 lira.. garanti olayı nasıl app store da

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nasıl vardın bu kanıya ? Andriod gelişmekte olan bir işletim sistemi ve kullanıcısı İOS'dan daha fazla.

firarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende acaba 5s mi alsam note 3 mü alsam diye kararsızdım. Fakat aklımda hep 5s vardı çünkü s3 kullanıyordum ve kullanımdan dolayı hiç düşürmeme rağmen soyulmalar olmuştu bir daha samsung kullanmayacağım demiştim kendime. Fakat alışverişe giderken kafama koymuştum 5s i alıcam direk kasaya gidip parasını verip kullanmaya başlayacağım diye. 4 farklı büyük teknoloji marketlerine gittim 4 ündeki çalışanların hepsi note 3 ü önerdiler. İşim dolayısıyla da note 3'ün benim için daha yararlı olacağını söylediler. Ben iphone daki kullanıcı arayüzünü seviyordum bekletmeden açılması vb. fakat note 3 ü elime aldıktan sonra note a olan görüşüm değişti. Çok hızlıydı ve takıntısız çalışıyordu. Kalemiyle yapılan işler zaten müthiş işimde de kolaylık sağladı. Fakat bu gün telefon ilk defa dondu ve kendini yeniden başlattı. Bu durum canımı sıktı. Şarja taktığım anda elim büyük bir uygulamayı çalıştırınca dondu telefon. Telefondan açıkcası çok memnunum fakat her zaman aklında olanı almanı kullanmanı tavsiye ederim kimsenin dediklerine aldırma bazen mantıktan çok bir şeye olan aşkını da tercih etmek gerekir :D canın iphone istiyorsa iphone al samsung istiyorsa samsung. Benim içimden 5s geçiyordu fakat mantık note 3 den yanaydı..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Samsung özellikleriyle milletin gözünü boyuyo babamda 4s var bende galaksi wonder var çift cekırdek olmasına rahmen hiçbir şeklide oyun oynanmıyor bende 5s note3 arasında kaldım ama iOS tercıhım
Galaxy Wonderla Iphone 4s i kıyaslaman biraz komik olmuş her şey işlemciyle bitmez. Telefon işlemcisinin hızı arabelleği telefonun ram'i ve kullandığı sürümler dağlar kadar farklar ortaya koyabilir..

ss1984

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tercihim Note 3 olurdu. Ancak ;
Note 3 alacak arladaşların N9005 modeline yönelmesi daha iyi olur. Ben yaklaşık 2 aydır bu modeli kullanıyorum . Samsung'u sevmeyen birisi olarak tavsiyem kesinlikle Note 3 (N9005) modelidir. Ben bugüne kadar herhangi bir takılma - tekleme vb.. problemlerle karşılaşmadım. Fakat N9000 modeli kullanan arkadaşım ile kendi telefonumu kıyaslayınca gerçekten N9005 modeli daha iyi bir model olduğunu kolayca anladık ( Açılış hızı , şarj olma hızı , boşta kalan ram miktarı , kamera vs... ). Kendisi sırf bu yüzden Note 3 den soğudu. Değiştirip N9005 almak istiyor. Bu modeli bulursanız tereddüt etmeden alabilirsiniz.