iPhone4 ümü SII ile takas edeceğim ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Herşey donanım değil bence kasada çok önemli ben samsung kullanıcısı olarak çok dandik malzeme kullandığını en ufak bir kusurda derin yaralar aldığını fark ettim iphone kalitesini burada belli ediyor kendini iyi düşün :)

Reaksiyon puanı
0
Eğer iosu androide tercih ediyorsan,tercih etmiş olacağın androidli telefonun güçlü olması şart.Artı Custom romlar,aksesuarları vs nedeniyle Samsung s3 takas yapabilirsin.S2 bayağı bir eskidi.S3 hala popüleritesini koruyor.Ufak bir örnek vermek gerekirse bazı firmalar s3 için 7000 mahlik bataryalar çıkarttı.Artı Xda da istemediğin kadar romlar mevcut..İos la az donanımla muthıs ısler basarabılıyorsun ancak android donanımın tamamını kullanamadıgı ıcın daha cok donanıma ıhtıyac duyar.S2 kötü telefondemiyorum öyle olsaydı bu kadar populer olmazdı ancak s3 varken s2 ye es geç.Olaya hem yazılımsal hemde donanımsal bakılmalı konu android olunca

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Cpu-Z programını yükletip donanım özelliklerini SII'nin donanım özellikleri ile karşılaştır.

Ve kamerasını Wifi'sini kontrol et.

Teşekkür ederim.

Telefonu ilk aldığında, ön kamera ve arka kamerasını kontrol et, sonra ayarlar\telefon hakkında gir android sürümü 4.1.2 yazmasına dikkat et, 4.1.2 ise güzel çalışır, birde sor root ve rom gibi işlemler yapıldımı bu telefonda diye, tabi dokunmatik sorunu, pixsel sorunu, fiziksel tuşlarına bak, telefonun etrafında çizik ezik varsa bak, aklıma gelenler bunlar.

Teşekkürler.

Herşey donanım değil bence kasada çok önemli ben samsung kullanıcısı olarak çok dandik malzeme kullandığını en ufak bir kusurda derin yaralar aldığını fark ettim iphone kalitesini burada belli ediyor kendini iyi düşün :)

Flip cover almayı düşünüyorum karbon iyi koruyor diyorlar :)

Eğer iosu androide tercih ediyorsan,tercih etmiş olacağın androidli telefonun güçlü olması şart.Artı Custom romlar,aksesuarları vs nedeniyle Samsung s3 takas yapabilirsin.S2 bayağı bir eskidi.S3 hala popüleritesini koruyor.Ufak bir örnek vermek gerekirse bazı firmalar s3 için 7000 mahlik bataryalar çıkarttı.Artı Xda da istemediğin kadar romlar mevcut..İos la az donanımla muthıs ısler basarabılıyorsun ancak android donanımın tamamını kullanamadıgı ıcın daha cok donanıma ıhtıyac duyar.S2 kötü telefondemiyorum öyle olsaydı bu kadar populer olmazdı ancak s3 varken s2 ye es geç.Olaya hem yazılımsal hemde donanımsal bakılmalı konu android olunca

Haklısınız haklı olmasına da iPhone 4 e s3 veren çıkmaz diye düşünüyorum satma seçeneğim yok takas şart ve s3 sizce verirler mi?

Peki imei kopyalaması filan diyorlar birde şu çin malları varya 1:1 aynısı. Donanım ve yazılım bile aynı nasıl ayırt edeceğim?

mhmtsysrt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iOS 7 ne kadar stabil olabilir zaten ip4 te bu saatten sonra? Telefon 4.senesine girecek ve çoğu kaliteli oyunda kasıyor donanım olarak çok yetersiz kalıyor. S2 nin bütün performans testlerini inceledim hep önde. Android çok stabil olmasada ip4 ten daha iyi olacağını düşünüyorum ben. Siz ne düşünüyorsunuz?
Konuya müdahil olunca biraz daha detaylı inceleme gereği hissettim. Dediğiniz gibi s2 test değerleri yüksek.ip4 ios7 güncellemesi ile ne kadar verimi artar kestirmek güç. Apple bu üst model alınsın diye sorunu çözmeyedebilir yapar mı yapar :) Bu noktada son karar size ait olmakla birlikte alınacak olan aygıtı da iyi incelemek lazım. Ama dediğim gibi ben olsam takas etmem. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Konuya müdahil olunca biraz daha detaylı inceleme gereği hissettim. Dediğiniz gibi s2 test değerleri yüksek.ip4 ios7 güncellemesi ile ne kadar verimi artar kestirmek güç. Apple bu üst model alınsın diye sorunu çözmeyedebilir yapar mı yapar :) Bu noktada son karar size ait olmakla birlikte alınacak olan aygıtı da iyi incelemek lazım. Ama dediğim gibi ben olsam takas etmem. Yardımcı olabildiysem ne mutlu.

Gayet yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim. Ben ip4 te iOS 7 yi gördükçe aklıma bir zamanların amiral gemisi 3G kardeşimiz geliyor aklıma. iOS4 ü hatırlıyorum sürekli :)

atakan92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ip4 de olan 512 mb ram le bile s3 den daha ıyı performans alırsn.samsung a degmez

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ip4 de olan 512 mb ram le bile s3 den daha ıyı performans alırsn.samsung a degmez

Youtube dan performans videolarını seyretmenizi öneririm s2 yi bile geçemiyor oyun performansında filan. Arayüz akıcıydı o da iOS 7 ile gitt.

ismail41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence iphone 4 dü fazla zorlamazssan iyi değiştirme bence

atakan92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IOS 7 sadece ip4 kullanıcılarını rahatsız etmedi.5 kullananlar da rahatsız bu durumdan.İlerleyen zamanlar da sorunlar çözülcektir.IOS 6 da 7 gibi karsılanmıştı ayrıca apple ilerleyen zamanlarda diğer IOS sürümlerini açacaktır.Geceleri takipte olun :)

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
IOS 7 sadece ip4 kullanıcılarını rahatsız etmedi.5 kullananlar da rahatsız bu durumdan.İlerleyen zamanlar da sorunlar çözülcektir.IOS 6 da 7 gibi karsılanmıştı ayrıca apple ilerleyen zamanlarda diğer IOS sürümlerini açacaktır.Geceleri takipte olun :)

Orası muhakkak ama ne bileyim yinede çok büyük fark olacağını sanmıyorum. iOS 6 ile 6.1.3 farkı gibi çok küçük. Ve s2 de asphalt 8 amazing spiderman gibi oyunlar kasmazken ip4 te saniyede kaç kare verdiğini okuyabiliyorsunuz :)

S2 daha güçlü gibi.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=361340]Mustafa655[/MENTION]

Galaxy S2'nin yaninda iphone 4'ün lafi edilmez.

Ben iki senedir kullaniyorum ve memnunum. Ne kasma sorunu var ne de baska bir sey. Senin mesajin üzerine asphalt 8'i indirdim ( yaklasik 1.50GB oyun ) gayet güzel, kasmadan sorunsuz oynadim. Takas eden varsa telefon temizse düsünmeden alabilirsin.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=361340]Mustafa655[/MENTION]

Galaxy S2'nin yaninda iphone 4'ün lafi edilmez.

Ben iki senedir kullaniyorum ve memnunum. Ne kasma sorunu var ne de baska bir sey. Senin mesajin üzerine asphalt 8'i indirdim ( yaklasik 1.50GB oyun ) gayet güzel, kasmadan sorunsuz oynadim. Takas eden varsa telefon temizse düsünmeden alabilirsin.

Bende ise 18-23 fps arası. Düşünün. Takas eden buldum gerekli niteliklere sahipse takası gerçekleştireceğim herkese teşekkür ederim.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bende ise 18-23 fps arası. Düşünün. Takas eden buldum gerekli niteliklere sahipse takası gerçekleştireceğim herkese teşekkür ederim.

[video=youtube;IDUNepMTlsw]http://www.youtube.com/watch?v=IDUNepMTlsw[/video]

En baba oyunu bile çalıştırabilen bir cihaz ama biraz fazla ısınıyor bende söylemesi. 1 sene profesyonel bir şekilde, ıncığını cıncığını kurcalayarak kullandım.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
[video=youtube;IDUNepMTlsw]http://www.youtube.com/watch?v=IDUNepMTlsw[/video]

En baba oyunu bile çalıştırabilen bir cihaz ama biraz fazla ısınıyor bende söylemesi. 1 sene profesyonel bir şekilde, ıncığını cıncığını kurcalayarak kullandım.

Peki hocam bildiğiniz üzere ip4 ekran çözünürlüğü olarak s2 den üstte ekranı küçük olmasına karşın.

Sorum şu; s2 pixel veriyor mu? 4.3 inch ekrana 800x400 yetiyor mu?

Bu arada adam bayağı kötü oynadı yahu :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Sadece oyunlarda mı yoksa arayüzde veya sosyal ağlarda gezerkende oluyor mu?

Oyun oynarken bayagi isiniyor. Arayüzde veya internette dolasirken, video izlerken isinma sorunu yok. Telefon isinsa bile sorun cikarmiyor. O yönden korkmana gerek yok.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Oyun oynarken bayagi isiniyor. Arayüzde veya internette dolasirken, video izlerken isinma sorunu yok. Telefon isinsa bile sorun cikarmiyor. O yönden korkmana gerek yok.

İyi madem :) çözünürlük işinide bir aydınlatın kesin takası yapacağım :)

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Peki hocam bildiğiniz üzere ip4 ekran çözünürlüğü olarak s2 den üstte ekranı küçük olmasına karşın.

Sorum şu; s2 pixel veriyor mu? 4.3 inch ekrana 800x400 yetiyor mu?

Bu arada adam bayağı kötü oynadı yahu :)

Pixeller sayılmıyor, yok öyle şey. Ama bendeki Note da HD ekran olmasına rağmen sayılıyor.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Pixeller sayılmıyor, yok öyle şey. Ama bendeki Note da HD ekran olmasına rağmen sayılıyor.

O ekrana yine iyi bence şükredin :) neyse bilgilendirmeleriniz için tekrar teşekkür ediyorum. İkna oldum kısmetse takası yapacağım. :)

atakan92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IOS 7 ip4 için kağnı gibi fakat ilerleyen sürümlerinde bunun çözüleceğine inanıyorum sadece biraz sabretmenizi öneririm sonradan pişmanlık duyacağınız işler yapmayın.Koskoca apple ip4 e IOS 7 yüklenebilecek dediğine göre bir bildikleri var ki güncellemeye açmışlar.

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
s2 ip4s ile yarışır durumda.
yaparsan yararına olur

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
IOS 7 ip4 için kağnı gibi fakat ilerleyen sürümlerinde bunun çözüleceğine inanıyorum sadece biraz sabretmenizi öneririm sonradan pişmanlık duyacağınız işler yapmayın.Koskoca apple ip4 e IOS 7 yüklenebilecek dediğine göre bir bildikleri var ki güncellemeye açmışlar.

Aynı "koskoca apple" iPhone 3G ye zamanında ios4 yüklenenbilir demişti. Ayarlara 12 saniyede giriyorduk :)

atakan92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O,o zamandı şimdi farklı 3G nerdeee 4 nerde :D

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bence s2 kesinlikle yanlış bir tercih olacaktır ve sizin isteklerinizi karşılayacagını sanmıyorum ip4 den sonra. Ben s3 ilk çıktıgında ip4 ümü satıp almıştım fakat 1 ay bile kullanamadan sattım geri ip4 aldım ve halada kullanıyorum yinede karar sizin.

Bende aynısını yaptım. Tek fark ben hala S3ü kullanıyorum. Bence iPhone alınacaksa en az 4S olmalı.