Bilgisayarım kendi kendine kapanıyor sorunu anlayamadım [ÇÖZÜLDÜ]

Bu konuyu okuyanlar

on5800

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayardan pek anlamam ama buna bir çözüm yolu bulmak zorundayım kaç haftadır böyle bir çözüm yolu var mı daha öncede böyle bir şey olmuştu kendi kendine düzeldi ama o 2-3 gün sürmüştü canımı artık çok sıkmaya başladı lütfen yardım...

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Bunun Bir Cok Nedenı OLabılır.

ÖnceLıkle İşlemcı Uzerındekı Termal Macun Eskımıs Ve Artık Islev vermeyeBılır,
iŞLemcı Uzerındekı Fan Yetersız Kalabılır,Isı Artık Pc Reset Atabılır.
Ram Sorunu Olabılır ,Bazen Kullandıgımız Ramlar Eskıyıp Sorunda Yaratabılır.

Bana Göre Yapmanız Gereken Isten Anlıyosanız Kasa Temızle Islemı Yapın, TermaL Macun Yenıleyın Baktınız Devam Edıyor O zaman Islemcı Fanı Temas Etmeyıp Yuksek ısıdan Islemcıyı Devredısı Bırakıp Pc Kendınden Resetleme Islemı Yapıyor Demektır Ozaman Fak Takvıyesı Yaparsınız.

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ortalama bir işlemci fanı + termal macun 50-60 tl arası değişir. kaç pin işlemci kullanıyorsun. marka model söylersen öneride bulunabiliriz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş sen başlata tıkla arama yerine sistem geri yükleme yi ara ardından 6 yada 7 güne geri al bn böle yaptım oldu snnki win xp mi win 7 mi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartından da olabilirmi sorun acaba bendede yapıyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya benimde aynısı oluyo oyuna giriyorum 10-15 dakika sonra kapanıyo nolur çare bulun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yha mk özür dilerimde gittim bilgisayarcıya sordum ekran akrtı eskimiş dedi fiyetı 85 tl dedi D:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynı sorun var bir türlü çözemedim yaa .
bilgisayarda virüs vardır falan dediler tarama yapıyorum hibir şey yok ne yapıcam bilmiyorum :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar denetim masasından performans ve bakım a girin orda güç seçenekleri var tıklayın sonra monitörü kapatma süresi var başta onu hiçbir zaman yapın birdaha olmuyor eğer olursa ne olacağını bilmiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben dediğiniz gibi girdim monitörü kapat 20 dk yazıyo onu hiç bir zaman yaptım şimdi inş kapanmaz ya saol yinede

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dediğin gibi denetim masasına girip güç seçeneklerini seçtım 15 dakika yazıyordu hiçbir zaman yaptım cok sagol Allah razı olsun :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm Ben Ahmet Bnm Laptop kapanıyo kapandıgı zamanbakıyorum çok ısınmıs ne yapabilirim sıcaklıktan dolayımı kapanıyto yada baska bi sebep olabilirmi yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
monitörü hiçbir zaman yaptım inmşallah olur olmazsada olsada teşekkürler :clap:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup:Çok Teşekkür ederim daha yeni yaptım ama inş bişey olmaz çok teşekkürler :biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Denedim bakalım inşlh olur olursa şimdiden saol :thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya nası kurtulcam bu kendi kendini kapatma sorunu lütfen ben hic bişey anlamamam pc den bana acıklamalı bi şekileralnatırmısınnızzz :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar su kendini kapatma sorununun performans ve bakım ile alakası yok çünkü performans ve bakımdan uyku modunu ayarlıyorsunuz ama siz fareyi hareket ettirdiğinizde uyku moduna geçmez benim bilgisayarım da kendiliğinden kapanıyor virüs var sandım ama hiç bir virüs çıkmıyor bence bilgisayarın kasasında bi sorun var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mad:arkadaşlar bnde de aynı sorun var bilgisayar çok ısınıyor o yuzden olduğunu duşunuyorum yardım lutfen:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mad:arkadaşlar bnde de aynı sorun var bilgisayar çok ısınıyor o yuzden olduğunu duşunuyorum yardım lutfen:(

su an senn karsılastığın sorun benim basımdada vardı kısa süre önce ısındıgında kapanıyordu bu pc lerin güvenliği için yapılan bişey ben içini açtım macunu yeniledim düzelmedi sonradan fark ettim işlemci fanının balansı bozulmus bu yüzden dönerken zorlanıyor yenisini aldım taktım 25 tl ye düzeldi simdi ne ısınma ne kasma hiç bişey yok :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler performans bakmla alakası var ben xp kullanırken kapanmıyordu format attım win7 oldum kapanıyor sinyal yok diyor şimdi çözdüm sağol kankeyyyyyyyyyyyy

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar pc kapanma sorunu aşırı ısınmadan kaynaklanan bi drm dqer arkdaşlarn ddqi gbde termal macnda btmş olablr yanlz montrn belrli kapanma süreleri vardr bna dkkat edn hiç birzman kesnlkle ypmyn cihaza zarr vermş olrsnz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende acer i5 işlemci laptop var geçen 30 cm bir mesafede yere düştü ondan sonra bilgisayar açilip görüntü gelmiyordu ram ve hard diski çikarip tekrar taktip görüntü geldi ama bu defa 3 4 dakika da bir kendi kendine kapaniyor neden acaba bu konuda bana yardimci olursaniz sevinirim