[ROOT] Xperia S ( LT26i ) 6.2.B.1.96 Root Yapma

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Sony Xperia S -Lt26i- 6.2.B.1.96 için root yapmak

Bootloader Açık/Kapalı farketmez

Eğer en son çıkan 6.2.B.1.96 yazılımı yüklemediyseniz buradan indirebilir ve Flashtool ile yükleyebilirsiniz.

Not: Her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın ve sorumluluk size ait :)

• Buradan gerekli olan üç dosyayı indirin.

M8tH4cY.jpg

• XperiaS_LT26i_6.2.B.0.211_KernelOnly.ftf dosyasını Flashtool ile yükleyin.
  • Telefonu açın ve USB Hata Ayıklama ve Bilinmeyen Kaynakların etkin olduğundan emin olun.
  • DooMLoRD_Easy-Rooting-Toolkit_v18_perf-event-exploit.zip dosyasını klasöre çıkartın ve runme_win.bat uygulamasını çalıştırın.
  • Telefonu açık bir şekilde bilgisayara bağlayın ve açtığımız uygulamada 1 tuşuna basıp işlemlerin bitmesini bekleyin.
  • Telefonu açın ve SuperSU/Superuser uygulamasını güncelleyin. (Google Play üzerinden)
  • Telefonu kapatın.
  • XperiaS_LT26i_6.2.B.1.96_KernelOnly.ftf dosyasını flashtool ile yükleyin.
  • Telefon açıldığında rootlu olacaktır. Hayırlı olsun :)

802718264.png

ozkaraanıl4646

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sonunda geldi :) hocam bende zaten 1.96 yüklü şuan. o basdakı ve sondakı ıslemleri yapmama gerek yok demi. flashtool'u kullanmayı bılmıyorum çünkü
[MENTION=130683]android3[/MENTION] ??

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
sonunda geldi :) hocam bende zaten 1.96 yüklü şuan. o basdakı ve sondakı ıslemleri yapmama gerek yok demi. flashtool'u kullanmayı bılmıyorum çünkü
@android3 ??

o kernelleri yüklemen lazım hocam :)
.96 yazılımı varmış zaten o kısmı atla diğer işlemleri yap :)

imjustone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de .96'lı sürümü var ama açıklamalardan tam anlayamadım. İlk adımı atlıyoruz sanıyorum. Son adımı yapmamız gerekiyo mu peki? Yani superuser'ı güncelledikten sonra kapatıp .96 kerneli flaşlamak gerekiyo mu? Ve ilk adımı atlıyo muyuz gerçekten?
[MENTION=130683]android3[/MENTION]

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bende de .96'lı sürümü var ama açıklamalardan tam anlayamadım. İlk adımı atlıyoruz sanıyorum. Son adımı yapmamız gerekiyo mu peki? Yani superuser'ı güncelledikten sonra kapatıp .96 kerneli flaşlamak gerekiyo mu? Ve ilk adımı atlıyo muyuz gerçekten?
@android3

.96 romu varsa tekrardan .96 romunu indirip yüklemeye gerek yok :)

işlem basamakları şöyle senin için:
1. .211 kerneli yükle
2. Root yap superuser güncelle
3. .96 kerneli yükle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
abi 6.2.B.1.96 yazılımı yüklüyorum flashtoola yüklüom ama windows aygıtı tanımadı hatası alıyorum yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s.a.
acilen bişey sormam gerek.
benim Xperia S'in modeli 6.2.B.2.200 diye geçiyor ve şu anda güncelleme yapıyorum.
rootlamak istiyorum ama aklıma şu takıldı; burada anlatıldığı gibi root yaparsam olur mu? çünkü benim cihazın derleme modeli: .200 ama siz .211 kerneli vermişsiniz. acaba aynı yöntemle mi root atiyim yoksa başka bir yol mu takip etmem gerek? yardımcı olursanız sevinirim
iyi forumlar

nazmikiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s.a.
benim Xperia S'in modeli 6.2.B.2.200 diye geçiyor ve şu anda güncelleme yapıyorum.
rootlamak istiyorum ama aklıma şu takıldı; burada anlatıldığı gibi root yaparsam olur mu? çünkü benim cihazın derleme modeli: .200 ama siz .211 kerneli vermişsiniz. acaba aynı yöntemle mi root atiyim yoksa başka bir yol mu takip etmem gerek? yardımcı olursanız sevinirim
iyi forumlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
s.a.
iyi forumlar

sadece root programını indirip root yapabilirsiniz :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sadece root programını indirip root yapabilirsiniz :)
özürlerimi sunarak daha fazla ayrıntı isteyebilir miyim acaba ?
dün telefonu güncelledim şu anda 6.2.B.1.96 sürümü var. hangi root programıyla yapmam gerek. Dün o kadar çok kaynak okudum ki kafam allak bullak. Sizden ricam bi açıklık getirir misiniz bana. Çok sevinirim.
Bu arada bir ufak isteğim de olacak. Tamam cihazı güncelledim ama ne değişti ? sadece menü tuşuna iki kere basınca çalışan uygulamalar listesi açılıyor o değişmiş. başka değişimleri nerden öğrenebilirim. öyle bi başlık okudum ama tam aydınlanamadım. Varsa bi bağlantı linki atarsanız sevinirim. teşekkürler.

nazmikiraz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu arada flood yaptım pardon az evvel yanlışlıkla SDN Okuru olarak yorum yapmışım :))

imjustone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ancak vakit buldum yüklemeye ama şöyle bir sorum olacak. .96 sürümü vardı bende. .211 kernel'i yüklememiz gerekiyormuş ilk adım olarak. Peki bu kerneli yüklemek için bootloader'ın açık mı olması gerekiyor?
[MENTION=130683]android3[/MENTION]

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Ancak vakit buldum yüklemeye ama şöyle bir sorum olacak. .96 sürümü vardı bende. .211 kernel'i yüklememiz gerekiyormuş ilk adım olarak. Peki bu kerneli yüklemek için bootloader'ın açık mı olması gerekiyor?
@android3

hayır hocam bl nin açık olmasına gerek yok :)

cerberus5395

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum bende .96 sürümü var illa 211 kernel yükleyip sonra .96 kernel yapıpmı yükleyeceğiz
Ve birde bir sıkıntı olurmu tele
bir de flashtool nedir
sony sitesinden bir tane indirdim Emma diye bir şey

- - - Mesaj Güncellendi - - -

flashtool indirdim
ama nasıl kullanılır bilmiyorum

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
dostum bende .96 sürümü var illa 211 kernel yükleyip sonra .96 kernel yapıpmı yükleyeceğiz
Ve birde bir sıkıntı olurmu tele
bir de flashtool nedir
sony sitesinden bir tane indirdim Emma diye bir şey

- - - Mesaj Güncellendi - - -

flashtool indirdim
ama nasıl kullanılır bilmiyorum

.96 kerneli roota izin vermediği için mecbur bi önceki kerneli yani .211 i yüklemek zorundasın :)
flashtool için ana konu mevcut forumda ;)
http://forum.shiftdelete.net/sony/3...sil-kullanilir-flashtool-ile-rom-yukleme.html

gleakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10 kere denedim olmadı:) herşeyide yaptım kerneli yüklüyo ama flashtoolda ama derleme numarasında hala 96 gözüküyo ..sonrasında runwe dosyasında 1 e basıyorum hata oluyo yapmıyo yani.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
10 kere denedim olmadı:) herşeyide yaptım kerneli yüklüyo ama flashtoolda ama derleme numarasında hala 96 gözüküyo ..sonrasında runwe dosyasında 1 e basıyorum hata oluyo yapmıyo yani.

kerneli yükleyince derleme numarası değişmez :)
driverlar sorunsuz yüklü müydü peki? aldığın hatanın resmini atabilirsen yardımcı olabilirim :)

ttl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyle bir hata aldım bundan önce 211 kernelını flashladım ama herhalde olmadı.yardımcı olursanız sevinirim.
uulbl.gif
[/URL][/IMG]

Idiox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam herşeyi sorunsuz yükledim hata almadan doğru şekilde fakat superuser düzgün çalışmıyor heralde yada root olmadı problemi anlayamadım :/

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
hocam herşeyi sorunsuz yükledim hata almadan doğru şekilde fakat superuser düzgün çalışmıyor heralde yada root olmadı problemi anlayamadım :/

nerede sorun yaşıyorsun? :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
.211 kernelde sıkıntı olmuş sanırım tekrar denedim az önce düzeldi dostum bu arada cwm falan yükleme BL açma işlemleri standart mı .96da bir farklılık var mı

bl açma işlemi bütün sürümlerde aynıdır ama cwm sürümlere göre değişir :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S.a Hocam Aynı Dediğin Gibi Yaptım Hatta İlk İki Seferde Sıkıntısız Oldu Tabi Fazla Kurcalayınca System Down Oldu. Yeniden YAzılım Flashladım Yine Aynı İşlemleri Yaptım Sonra Root Check Yaptım Rootlu Olduğu Yazıyodu Fakat System Dosyalarını Değiştiremiyorum Operation Failed Diyo Silerken vs. Sıkıntı Yok Ama Copy Move vs. Yapmıyo Bi Honami Temaları Atim Dedim O Zaman Çalıştı Fakat Sonra Bidaha Operation Failed Demeye Başladı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Rootlamayı başardım ama cwm yükleyemiyorum nedense verdiğini linktekini de denedim ama olmadı cwm instal bat bunu tıklıyorum hızlıca siyah bir pencere görünüp kayboluyor ama kurtarma ekranı çıkaramıyorum açılışta

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam şu dosyları başka bir stiye yüklermisn bu siteye kıl oldum indirmiyor :):hammer: