Peugeot Kullanan Arkadaşlar Göstergede Bir İşaret Var Nedir Bu ?

Bu konuyu okuyanlar

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar , şu ibrelerin olduğu göstergelerde şöyle bir işaret var ne olduğu hakkında bilginiz var mı ? Çözemedim nedir ne değildir..Yeni aldım arabayı Peugeot 306 ..

Büyük Resim :
http://k1308.hizliresim.com/1d/y/s3d39.jpg

s3d39.jpg

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=356305]FullScreen[/MENTION]

Atesleme bobini arizali olabilir mi?

[video=youtube;pRo7-Gbtitc]http://www.youtube.com/watch?v=pRo7-Gbtitc[/video]

Bu cabrio modeli ama, fazla farkli oldugunu sanmiyorum.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Orada sönüyor da , benimki hiç sönmüyor başkan.. Sürekli yanıyor uyuz olmaya başladım sakata gelmeyelim. Önemli birşey mi acaba ?

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Valla buradan ne çıkarmam gerektiğini çözemedim.Araba gidiyor gitmesine de sıkıntı yapar mı dersin ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sanırım burada birşeyler yazmışlar

sany0170v.jpg

Otomatik motor arıza teşhisi uyarı lambası

diye..Araç her çalıştığında uyarı lambası yanar . - Evet -
Eğer aracınız giderken yanar ise enjeksiyon veya ateşleme sisteminde bir arıza olduğunu haber verir.

Bir PEUGEOT servisine başvurunuz.

Benim araba 306 ama işaret aynı işaret

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Evet sıkıntı yapar. Sürmesine sürersin ama, katalizatör'ü bozarsin. Atesleme bobini dogru ateslemedimi katalizatörü bozma ihtimalin yüksek.

Abi, en iyisi arabayi anlayan birine baktir derim. Hata kodunu tanimlayip sorunu cözerler.

Dedigim gibi, atesleme bobininde ariza olabilir. Kitabinda da yaziyor zaten :)

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
@FullScreen

Evet sıkıntı yapar. Sürmesine sürersin ama, katalizatör'ü bozarsin. Atesleme bobini dogru ateslemedimi katalizatörü bozma ihtimalin yüksek.

Abi, en iyisi arabayi anlayan birine baktir derim. Hata kodunu tanimlayip sorunu cözerler.

@FullScreen

Dedigim gibi, atesleme bobininde ariza olabilir. Kitabinda da yaziyor zaten :)

Benim araba tüplü ya , benzinde çalışmıyor alırken de yanıyordu.. Sürekli yanıyor çok fena kafam karıştı

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bugün götürdüm , gazda çalıştığı için yanar dedi.Sensör değiştirmek lazımmış.Ona bile tam garanti vermedi.Sonra da onun önemi yok dedi sıkıntı yaratmaz dedi. Bakım zamanı gelmiş arabanın dedi göstergedeki anahtar işaretinden dolayı.Satın aldığım adam yeni yaptırdım dedi o hep yanıyor dedi bende vazgeçtim

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Benim araba tüplü ya , benzinde çalışmıyor alırken de yanıyordu.. Sürekli yanıyor çok fena kafam karıştı

benzindeyken yanmıyorsa Sensörde problem yoktur ama tüpde iken yanıyorsa tüpten kaynaklanan bişeydir ama bişey olacagını sanmıyorum cünkü ECU ya arıza olarak bildirir ECU da ona göre komut verir tamam.

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
benzindeyken yanmıyorsa Sensörde problem yoktur ama tüpde iken yanıyorsa tüpten kaynaklanan bişeydir ama bişey olacagını sanmıyorum cünkü ECU ya arıza olarak bildirir ECU da ona göre komut verir tamam.

Geçen gün kendi kendine söndü müdür. Yakıtı değiştirdim PO dan aldım öyle oldu. Beğenmedim

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçen gün kendi kendine söndü müdür. Yakıtı değiştirdim PO dan aldım öyle oldu. Beğenmedim

Aldın yere dikkat et yani Sıfır Araca bile tüp takılıyor arıza yapıyor Tüp ve yakıt kalitesi önemliHer zaman söylüyoruz dikkat edin biraz paranıza yazık.

Son mesajlar