General mobile discovery mi s4 mini mi?

Bu konuyu okuyanlar

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet karşılaştırma kimi arkadaşlara saçma gelebilir ama bu konuyu açmak zorundayım telefon her zaman alınmıyor. batarya ömrü benim için önemli ölçüttür lütfen yardımcı olun :(

cocuklukhali

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiyat farkı çok fazla bana kalirsa s4 mini ama f/p düşününce discovery

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
fiyat farkı gerçektende çok fazla, yarı yarıya

eğer paran varsa s4 çok daha iyi olur, bence karşılaştırılması bile garip

paran yoksa discovery

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
s4 mini daha iyi ama discovery f/p ürünü sana kalmış

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Nexus 4 alırsın s4 mini alacağına her zaman telefon almanada gerek kalmaz.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bu ikisinden discovery kesinlikle ama lg optimus g, nexus 4,optimus 4x hd gibi telefonlarda bi bak ve xperia sp yide unutma s4 mini den daha iyi bir telefon

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Discovery ile Kıyaslama bence bu cihazı. Samsung a ayıp edersin :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s4 mini 2 katı para nerdeyse. ne gerek diyebilirim. yapıcağın işin layıkıyla discoverylede yapabilirsin. tabiki discoveryi elden alman lazım. ölü pixel sorunları vs vs. ayrıca discoverynin garantisi muamma. ilerde ne sorun çıkartcak muamma. yok benim kafam rahat etsin 3 kuruş fazla verim dersen s4 mini.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
1200 tl seviyesindeki bir cihazla 600 tl lik cihazi kıyaslamak hic mantikli değil ama söyle soyleyeyim ağır oyunlar oynamam kamerasi da ceksin yeter dersen discovery al bosu bosuna s4 mini alma o paraya ustune iyi bir tablet alirsin bir de ama ben agir uygulamalar kamera ile cok haşır nesirim dersen s4 mini o da degil aslinda s3 derdim ben

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Discovery ile Kıyaslama bence bu cihazı. Samsung a ayıp edersin :D

s3 ile karşılaştırınca ayıp olmuyo :D
bakın öyle büyük oyunları oynayamam zaten oyun oynayacak vaktimde yok. Batarya benim için önemli olan kimileri GM discovery 4.5 saat oyun oynatabiliyormuş diyo vs. Vs. S4 minide nasıl bu?
S4 mini yerine onlara da bakardım ama cebe sığsn istiyorum ben

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
s3 ile karşılaştırınca ayıp olmuyo :D
bakın öyle büyük oyunları oynayamam zaten oyun oynayacak vaktimde yok. Batarya benim için önemli olan kimileri GM discovery 4.5 saat oyun oynatabiliyormuş diyo vs. Vs. S4 minide nasıl bu?
S4 mini yerine onlara da bakardım ama cebe sığsn istiyorum ben

S4 mini her oyunu oynatıyor. 1.5 gb ram ve 1.7 ghz A9 işlemci var. Asphalt 8 i bile oynatıyor. Discovery den daha iyi.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Kardesim bataryayi bu kadar takiyorsan xperia sp al o segmentte en yüksek batarya onda

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bataryası en manyak telefon note II ilk aldığında herşey açık ama oyun aynamazsan rahat 2 gün şarjı çabuk bitiyormuş gibi idareli kullanırsan 3 gün gidiyor.Eğer batarya önemli diyorsan tüm sonylerden uzak dur tam bir batarya katili hepsi de.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
General Mobile'dan uzak dur.
Aldıktan 1 hafta sonra ikinci elciye sattığım tek telefon oldu.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
General Mobile'dan uzak dur.
Aldıktan 1 hafta sonra ikinci elciye sattığım tek telefon oldu.
Nedenini merak ettim bende kullanıyorum 1 ay olmak üzere hala bir sıkıntısı yok cihaza rom yükledim rootladım sonra orjinal roma geri döndüm root kaldırdım birçok launcher denedim birçok oyun ve proğram kurdum şuan 32 gb hafıza kartı var 22 gb dolu ve hala donma takılma vs vs. bir sıkıntı yok telefonda ayrıca kılıfsız kullanıyorum bir çizik bile yok.Cihazda ölü pixel yok tuşları sağlam yani hiçbir sıkıntım olmadı.Sadece kamera vasat onun dışında kötü bişisini görmedim.

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Nedenini merak ettim bende kullanıyorum 1 ay olmak üzere hala bir sıkıntısı yok cihaza rom yükledim rootladım sonra orjinal roma geri döndüm root kaldırdım birçok launcher denedim birçok oyun ve proğram kurdum şuan 32 gb hafıza kartı var 22 gb dolu ve hala donma takılma vs vs. bir sıkıntı yok telefonda ayrıca kılıfsız kullanıyorum bir çizik bile yok.Cihazda ölü pixel yok tuşları sağlam yani hiçbir sıkıntım olmadı.Sadece kamera vasat onun dışında kötü bişisini görmedim.
Benimde kuzenimde var telefon gayet iyi ölü pixelde çıkmadı oyunlarda kasmada yok ekranı kaliteli

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benimde kuzenimde var telefon gayet iyi ölü pixelde çıkmadı oyunlarda kasmada yok ekranı kaliteli
İşte bende onu diyorum telefonda bir sıkıntı yok 1 hafta sonra satması için onu telefoncuya koşturan sebep neydi acaba onu merak ettim.
Gerçekten çok klişe olucak ama şu telefonun üstünde general mobile değilde samsung yazsaydı ve o iğrenç touchwiz arayüzünü kullansaydı ben eminim ki kimse ne konu açardı tartışmak için nede bişi bir sorun oldu mu da sıkıntı yapmazdı 600 liraya bu özelliklerde samsung almışım daha belamımı arıyorum derdi çok eminimki.Şimdi bu örneği neden verdim çünkü bunu ispatladım şöyle ki birgün telefonlardan çok anlamayan ama bir o kadar çok telefon kullanıp herşeyi bildiğini söyleyen bir abinin yanına gittim telefonu gördü 2 saat inceledi anlattım özelliklerini falan bir kusur bulamadı.Sonra dedi ki bunlar genelde çift sim oluyor dedim evet buda çift sim gösterdim tamam dedi bu telefon işe yaramaz neden öyle ben anladım bu cihazdan hiçbir halt olmaz dedi.Başka bir yere gittim telefon elimde oldukça ince ve zarif durduğu için dikkat çekiyo tabi soruyorlar işte ne bunun özelliği anlatıyorsun tamam harika e markası ne general mobile öle diyince duraksıyorlar bir anda sonra surat buruşturmalar yok ya bunlar çin malı yarın öbürgün elinde kalır istediği kadar iyi olsun vs vs.Aynı benim yuttaki bir arkadaşa yaptığım gibi gitmiş televizyondan tanıtımını izlediği telefonu almış.Özelliklerine bakıyorsun o zaman milyarlarca liralık nokialarda o özellikler yoktu.Bende dedim olum tvden telefon mu alınır bunlar çin malı yarın öbürgün elinde kalır oda hiç umursamazdı ve telefonun her özelliğini sonuna kadar kullanırdı.Ama ben haksız çıktım arkadaş 3 yıl aynı telefonu ilk günkü gibi sorunsuz kullandı.İşte o günden beri telefonlara yada markalara önyargılı yaklaşmıyorum.Anlatmaya çalıştığım bu işte hala birçok kişi sırf markasından dolayı önyargılı bu yüzden aynı telefon aynı fiyattan biraz pahalı olsa bile üstünde samsung yazması yeterli bizim insanımıza göre.
Ayrıca ölü pixel deniyor benim aldığım nokia e6da 2 tane ölü pixel çıktı amcam xperia s aldı onda da ölü pixel çıktı o aralar xperia slerin çoğunda ekranında sararma vardı.Dev firmalarda bile bu oluyor yani olmayacak şey değil.Hatta bu sorun o kadar yaygın ki bazı cihazlar artık ölü pixel garantisi ile satılıyor.Girin araştırın artık bazı modeller rakiplerine fark yaratmak için ölü pixel garantisi ile satıyorlar.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İşte bende onu diyorum telefonda bir sıkıntı yok 1 hafta sonra satması için onu telefoncuya koşturan sebep neydi acaba onu merak ettim.
Gerçekten çok klişe olucak ama şu telefonun üstünde general mobile değilde samsung yazsaydı ve o iğrenç touchwiz arayüzünü kullansaydı ben eminim ki kimse ne konu açardı tartışmak için nede bişi bir sorun oldu mu da sıkıntı yapmazdı 600 liraya bu özelliklerde samsung almışım daha belamımı arıyorum derdi çok eminimki.Şimdi bu örneği neden verdim çünkü bunu ispatladım şöyle ki birgün telefonlardan çok anlamayan ama bir o kadar çok telefon kullanıp herşeyi bildiğini söyleyen bir abinin yanına gittim telefonu gördü 2 saat inceledi anlattım özelliklerini falan bir kusur bulamadı.Sonra dedi ki bunlar genelde çift sim oluyor dedim evet buda çift sim gösterdim tamam dedi bu telefon işe yaramaz neden öyle ben anladım bu cihazdan hiçbir halt olmaz dedi.Başka bir yere gittim telefon elimde oldukça ince ve zarif durduğu için dikkat çekiyo tabi soruyorlar işte ne bunun özelliği anlatıyorsun tamam harika e markası ne general mobile öle diyince duraksıyorlar bir anda sonra surat buruşturmalar yok ya bunlar çin malı yarın öbürgün elinde kalır istediği kadar iyi olsun vs vs.Aynı benim yuttaki bir arkadaşa yaptığım gibi gitmiş televizyondan tanıtımını izlediği telefonu almış.Özelliklerine bakıyorsun o zaman milyarlarca liralık nokialarda o özellikler yoktu.Bende dedim olum tvden telefon mu alınır bunlar çin malı yarın öbürgün elinde kalır oda hiç umursamazdı ve telefonun her özelliğini sonuna kadar kullanırdı.Ama ben haksız çıktım arkadaş 3 yıl aynı telefonu ilk günkü gibi sorunsuz kullandı.İşte o günden beri telefonlara yada markalara önyargılı yaklaşmıyorum.Anlatmaya çalıştığım bu işte hala birçok kişi sırf markasından dolayı önyargılı bu yüzden aynı telefon aynı fiyattan biraz pahalı olsa bile üstünde samsung yazması yeterli bizim insanımıza göre.
Ayrıca ölü pixel deniyor benim aldığım nokia e6da 2 tane ölü pixel çıktı amcam xperia s aldı onda da ölü pixel çıktı o aralar xperia slerin çoğunda ekranında sararma vardı.Dev firmalarda bile bu oluyor yani olmayacak şey değil.Hatta bu sorun o kadar yaygın ki bazı cihazlar artık ölü pixel garantisi ile satılıyor.Girin araştırın artık bazı modeller rakiplerine fark yaratmak için ölü pixel garantisi ile satıyorlar.

Kesinlikle katılıyorum aynı telefonu Samsung yapıp 1500 e satsaydı yok satardı ama Türk milleti illaki markaya bakcak hay Allah'ım ya

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
600 liralık telefondan 1200 liralık performans bekleyenleri memnun etmemesi gayet normal.

HMZ SLCK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefonu teknosa gibi yerlerde incelenebilse millet hiç düşünmeden alır bide reklam yok

electro world de var ben inceleme fırsatı buldum, benim için ölçüt batarya bataryası nasıl?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

1 yada 2 tane ôlü pixelden bişey olmaz ônemli olan istediğm uygulamayı açıyomu ona bakarım. Nfs most wanted da kasma varmış diyorlar doğru mu?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

600 liralık telefondan 1200 liralık performans bekleyenleri memnun etmemesi gayet normal.

aynen sonuna kadar katılıyorum