Sinema sohbet

Bu konuyu okuyanlar

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
1235866402_20.jpg
Evet SDN Forum ahalisi.
Bu başlık altında;
Merak ettiğimiz filmler,diziler,yönetmenler,oyuncularla ilgili bilgiler haberler kısaca sinema sektörüne ait bütün konuları konuşup paylaşmayı düşünüyorum.
Sevdiğimiz yönetmeni , oyuncuyu tartışabilir.Yeni bilgi paylaşımları sunabiliriz.Umarım canlı bir başlık olur.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
En son Dünya Savaşı Z'yi izledim. Brad Pitt harbiden izlettiriyor.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
En son Dünya Savaşı Z'yi izledim. Brad Pitt harbiden izlettiriyor.
son zamanlardaki en iyi gerilim filmlerinden biri ancak finali oldu bittiye getirmişler gibi.
herkes yakışıklılığı ile bu günlerde dese de oyunculuğu harika.hep iyi projelerde bir kaç istisna hariç. :)

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
bende en son maskeli süvari filmini izledim.gayet güzel filmdi bana göre.birde beyaz saray düştü filmine gidecektim ama bir türlü fırsatım olmadı.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
2 saat önce
15221_sicak-kalpler-filmi-afis-ve-fragmanlari_202389.jpg
bu filmi (sıcak kalpler) izledim ilginç bir filmdi tavsiye ederim

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
bende en son maskeli süvari filmini izledim.gayet güzel filmdi bana göre.birde beyaz saray düştü filmine gidecektim ama bir türlü fırsatım olmadı.
filmin çoğu yorumu olumsuz hala gidip gitmemekte kararsızım.
pacific rim den yana kullandım tercihi ancak değişen bir şey olmadı.artısı 3D'ydi.
tonto karakteri jack sparrow'a cidden benziyor mu ?

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Word War Z , Pacifik Rim, Man Of Tai, Now You See Me paylaşıma düşmesini beklediklerim.. :)

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
filmin çoğu yorumu olumsuz hala gidip gitmemekte kararsızım.
pacific rim den yana kullandım tercihi ancak değişen bir şey olmadı.artısı 3D'ydi.
tonto karakteri jack sparrow'a cidden benziyor mu ?

filmde jack sparrowdan farklı bir hava yaratmışlar gibi.ama yinede konuşmasıyla mimikleriyle güldürüyor insanları.film benim hoşuma gitti.ben epey beğendim ama zevkler değişir.benim beğendiğimi sen beğenmezsin senin beğendiğini ben beğenmem.yorumlara bakma bence.ben çok iyi yada profesyonel bir sinema yorumcusu değilim ama filme gitmeyi düşünüyosan git bence.hoşuna gitmezse bile seni gittiğine pişman etmeyecek bir film diye düşünüyorum.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
filmde jack sparrowdan farklı bir hava yaratmışlar gibi.ama yinede konuşmasıyla mimikleriyle güldürüyor insanları.film benim hoşuma gitti.ben epey beğendim ama zevkler değişir.benim beğendiğimi sen beğenmezsin senin beğendiğini ben beğenmem.yorumlara bakma bence.ben çok iyi yada profesyonel bir sinema yorumcusu değilim ama filme gitmeyi düşünüyosan git bence.hoşuna gitmezse bile seni gittiğine pişman etmeyecek bir film diye düşünüyorum.
hafta içi deneyelim o halde. :)

Word War Z , Pacifik Rim, Man Of Tai, Now You See Me paylaşıma düşmesini beklediklerim.. :)
world war z pacific rim 3D sunuldu düşünce de umarım 3D izlersin hocam :)
özellikle de Pacific Rim'i.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

How i met your mother'ı takip edenler için.
Ted'in çocuklar isyan çıkarmış , oldukça komik. :mrgreen:
http://tvline.com/2013/07/20/how-i-met-your-mother-comic-con-2013-season-9-spoilers/

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Siz siz olun altyazıya alıştıktan sonra türkçe dublaj izlemeyin! Hiç keyfi kalmıyor :D Geçenlerde Man Of Steel'i türkçe dublaj izledim. Kritik sahnelerde gülmekten karnım ağrıdı vallahi insanlar dönüp bakmaya başladı :D dedim noluyoruz :D

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Öncelikle konu hayırlı olsun.

Holywood bu aralar filmlere yeterince seyirci çekemiyormuş.Büyük bütçeli yapımlar gişede kötü gidince kriz söylentileri dolaşıyor etrafta.Maskeli Süvari ve Beyaz Saray Düştü gişede zarar etmiş.Konuyu görünce bunu tartışalım istedim.Bence nedeni son zamanlarda özgün senaryo kıtlığı.Ard arda klişe senaryolarla çıkan filmlere abartılı görsel efektler koyarak pazarlıyorlar.Ortaya sürekli yavan filmler çıkıyor.Seyirci de bunu yemiyor tabi.Son çıkan filmlerden Pasific Rim de buna en iyi örneklerden biri.Oblivion'dan da beklenti büyüktü ama o da beklenen çıkışı yapamadı.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Öncelikle konu hayırlı olsun.

Holywood bu aralar filmlere yeterince seyirci çekemiyormuş.Büyük bütçeli yapımlar gişede kötü gidince kriz söylentileri dolaşıyor etrafta.Maskeli Süvari ve Beyaz Saray Düştü gişede zarar etmiş.Konuyu görünce bunu tartışalım istedim.Bence nedeni son zamanlarda özgün senaryo kıtlığı.Ard arda klişe senaryolarla çıkan filmlere abartılı görsel efektler koyarak pazarlıyorlar.Ortaya sürekli yavan filmler çıkıyor.Seyirci de bunu yemiyor tabi.Son çıkan filmlerden Pasific Rim de buna en iyi örneklerden biri.Oblivion'dan da beklenti büyüktü ama o da beklenen çıkışı yapamadı.
Hollywood yıllarca uyuttu milleti , ülkemizde bile artık YERLİ yapımlar daha çok rağbet görüyor.
Size tavsiyem , Uzak Doğu sinemasına da bir göz atmanız.Senaryo konusunda özellikle kimselerin ellerine su dökemeyeceğine inancım ve güvencim tam.Kore'liler bu konuyu tamamen aşmışlar yer yer abartı da yapsalar , Hollywood gibi bütçeli filmler piyasaya sürseler eminim Hollywood sekteye uğrar.

Pacific Rim tam bir fiyasko ünlü eleştirmenler bile bu yönde eleştirisini yapmış zaten aksini söyleyenlerde zor çıkar.Görsellik idare eder şahsen ben pek beğenmedim klasik bir konsept olmuş.Dijital ses efektleri ise çok iyiydi.Senaryo ise hatalarla doluydu.Bir uzaylı filminden ne bekliyorsun diyen de olabilir.Ancak oluşturulan kurguda kurgusal hatalar olunca pekte hoş olmuyor.
Unutmadan tabi bilim kurgu severler gözünde film harika.Ee sonuçta 3D de olduğundan tadından yenmiyor.
Diğer söylediğiniz film Oblivion ise tam bir karışım, içinde o kadar çok film barındırıyor ki.Anlatmaya gerek yok.

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Hollywood yıllarca uyuttu milleti , ülkemizde bile artık YERLİ yapımlar daha çok rağbet görüyor.
Size tavsiyem , Uzak Doğu sinemasına da bir göz atmanız.Senaryo konusunda özellikle kimselerin ellerine su dökemeyeceğine inancım ve güvencim tam.Kore'liler bu konuyu tamamen aşmışlar yer yer abartı da yapsalar , Hollywood gibi bütçeli filmler piyasaya sürseler eminim Hollywood sekteye uğrar.

Pacific Rim tam bir fiyasko ünlü eleştirmenler bile bu yönde eleştirisini yapmış zaten aksini söyleyenlerde zor çıkar.Görsellik idare eder şahsen ben pek beğenmedim klasik bir konsept olmuş.Dijital ses efektleri ise çok iyiydi.Senaryo ise hatalarla doluydu.Bir uzaylı filminden ne bekliyorsun diyen de olabilir.Ancak oluşturulan kurguda kurgusal hatalar olunca pekte hoş olmuyor.
Unutmadan tabi bilim kurgu severler gözünde film harika.Ee sonuçta 3D de olduğundan tadından yenmiyor.
Diğer söylediğiniz film Oblivion ise tam bir karışım, içinde o kadar çok film barındırıyor ki.Anlatmaya gerek yok.

Uzak doğu sinemasını takip ediyorum.Dediğiniz gibi özgün filmler var.Ayrıca bolywood sinemasından da güzel filmler çıkıyor.İmkanları geniş olsa hollywood dan daha başarılı olacaklarını düşünüyorum ben de.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
maskeli-suvari-1367563091.jpg

Eğlenceliydi diyebilirim ancak vasatın ötesine geçemedi benim için.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
walking dead izleyen var mı aramızda ? [MENTION=75364]arsenik[/MENTION] sen hariç :D breaking bad için yeterince ezdin..

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
ilk bölümü aşırı vasat ve temposuz bulup izlemeyi bırakmıştım şahsen.
pek değiştiğini de düşünmüyorum. [MENTION=75364]arsenik[/MENTION] :D şaka o yorumları alalım ezmeden

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
ilk bölümü aşırı vasat ve temposuz bulup izlemeyi bırakmıştım şahsen.
pek değiştiğini de düşünmüyorum. @arsenik :D şaka o yorumları alalım ezmeden

Sen alınma yahu ben öyle takılıyorum yanlış anlaşılmak istemem ezmek falan ciddiye alma beni. :D Varsa bir hatam affola :D Bu arada o dizi hakkında ilk sezon sağlamdı ama 2. ve 3. sezon biraz gereksiz işlerle dolu.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Sen alınma yahu ben öyle takılıyorum yanlış anlaşılmak istemem ezmek falan ciddiye alma beni. :D Varsa bir hatam affola :D Bu arada o dizi hakkında ilk sezon sağlamdı ama 2. ve 3. sezon biraz gereksiz işlerle dolu.
ramazandan önce Breaking Bad biterse başlarım o halde.
ciddiye alma değil , şaka olduğunu biliyorum modlara şikayete koşmadım :p

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=38650]zoki[/MENTION]

Senden istifade edelim biraz.. :)

Oblivion
Killing Season

Bu iki filim hakkındaki düşüncelerin nelerdir ?

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bu yıl en çok Laurence Fishburne'un başrolde oynadığı The Colony'i,birde Don Jon'ı bekliyorum.

1-2 gün önce Oblivion ve Evil Dead'i izledim ama beklediğim gibi çıkmadı.

Merak ettiğim,10 adet film daha var bakalım.:)