[Galaxy Tab 8.9] Root Yapma + CWM Recovery Yükleme

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Samsung Galaxy Tab 8.9 [P7300] için Root Yapma, CWM Recovery yükleme ve Driverlar

Samsung-Galaxy-Tab-8.9-pics.jpg

Not: Her ihtimale karşı yedek almayı unutmayın.

Root Yapma

• Yüklemediyseniz eğer Kies programını yükleyin ve tableti bağlayıp sürücülerin yüklenmesini sağlayın.
  • Root dosyasını indirin ve tablete kopyalayın. (Ana dizine)
  • Tableti kapatın.
  • Ses Kısma ve Güç tuşlarına ekranda İki simge görene kadar basılı tutun.
  • Ses Kısma tuşuna basın
  • Ses Açma tuşuna basın Recovery menüsü açılacak.
  • Ses tuşları yardımı ile Install zip from SD card i seçin ve Güç tuşu ile onaylayın.
  • Choose zip from SD card ı seçin ve onaylayın.
  • root_original.zip dosyasını seçin ve yükleme işlemini onaylayın.
  • "Yes - Install..." ı seçin ve onaylayın.
  • "Install from sdcard complete." yazısını gördüğünüzde yükleme tamamdır.
  • *****Go Back***** i seçin ve onaylayın.
  • Reboot system now u seçin ve Güç tuşu ile onaylayın.
  • Tablet yeniden başlatılacak ve açıldığında Google Play den Superuser uygulamasını yükleyin ve tableyi yeniden başlatın.
  • Hayırlı olsun ;)

CWM Recovery Yükleme - Yöntem 1

• USB kablosunu takın
  • CWM Recovery dosyasını indirip tabletin Ana dizinine kopyalayın.
  • Tableti kapatın.
  • Ses Kısma ve Güç tuşlarına ekranda İki simge görene kadar basılı tutun.
  • Ses Kısma tuşuna basın
  • Ses Açma tuşuna basın Recovery menüsü açılacak.
  • Ses tuşları yardımı ile Install zip from SD card i seçin ve Güç tuşu ile onaylayın.
  • Choose zip from SD card ı seçin ve onaylayın.
  • ClockworkMod_Recovery_v5.5.0.4.zip dosyasını seçin ve yükleme işlemini onaylayın.
  • "Yes - Install..." ı seçin ve onaylayın.
  • "Install from sdcard complete." yazısını gördüğünüzde yükleme tamamdır.
  • *****Go Back***** i seçin ve onaylayın.
  • Reboot system now u seçin ve Güç tuşu ile onaylayın.
  • Tablet yeniden başlatılacak. işlemler bu kadar Hayırlı olsun :)

CWM Recovery Yükleme - Yöntem 2

• Tabletten USB Hata Ayıklamasını etkinleştirin. (Ayarlar\Uygulamalar\Geliştirme)
  • Tableti kapatın.
  • Tableti Download Moduna alın. (Ses Kısma (aşağı) ve Güç (Açma/kapama) tuşlarına ekranda İki simge görene kadar basılı tutun.)
  • Ses Açma tuşuna basın ve Download Moda girin.
  • Usb kablo ile tableti bilgisayara bağlayın.
  • Odin programını indirin ve klasöre çıkartın. (cwm içerisinde mevcut)
  • indirdiğiniz klasöre içindeki Odin3_v1.85.exe yi çalıştırın
  • PDA ya tıklayın ve Recovery dosyasını seçin. (ClockworkMod_Recovery_v5.5.0.4.tar)
  • Start a tıklayın ve işlem bitince kabloyu çıkartın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
unroot etmeyide yazarsaniz daha yararli bi konu olur bence :thumbup:

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
687
Teşekkürler

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bu tablette gözüm vardı note 8.0 ı alana kadar.

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hemşerim ilk çıktığında (12 mayıstı sanırım) 1299 a aldım. 200 tl hediye çeki vardı. 28tl daha verip bi mikrodalga fırın aldım samsung. 79 lirada book cover a verdim.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Hemşerim ilk çıktığında (12 mayıstı sanırım) 1299 a aldım. 200 tl hediye çeki vardı. 28tl daha verip bi mikrodalga fırın aldım samsung. 79 lirada book cover a verdim.

Hayırlı uğurlu olsun :) Allah garantili sorunsuz kullanmayı nasip etsin...

Bize uygun uygulama falan bulduğunda banada mesaj at bakayım olur mu?

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hayırlı uğurlu olsun :) Allah garantili sorunsuz kullanmayı nasip etsin...

Bize uygun uygulama falan bulduğunda banada mesaj at bakayım olur mu?
Amin hemşerim sağolasın. Olur elbette neden olmasın. Ne tür programlar ilgi alanında. Geçen ez pdf clear indirdim. Indirimdeydi 0.88 dolara inmişti ama pek sana yaramaz sanırım. Pdf içinde test filan oluşturuyor tam öğretmen işi.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Amin hemşerim sağolasın. Olur elbette neden olmasın. Ne tür programlar ilgi alanında. Geçen ez pdf clear indirdim. Indirimdeydi 0.88 dolara inmişti ama pek sana yaramaz sanırım. Pdf içinde test filan oluşturuyor tam öğretmen işi.

bütün programlara ilgiliyim ben, ben olmasam müşteriler ilgili :)

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ama farklılık olarak ez pdf reader ve ez pdf clear a gazete makale çok okuyan biri için pocket a ki bunu biliyorsundur, birde sketchbook a bakabilirsin güzel bir s pen uygulaması diyebilirim. Tablete özgü olanıda var. Şimdilik bu kadar. Photoshop ın indirime girmesini bekliyorum. Note 10.1 de vardı o ama bizde yok. 9.99 dolarda çok geliyor bana.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

özce doğru düzgün satış sonra daimi destek abilerimiz böyle öğretti :)

Çok güzel Allah muvaffak eylesin. Dükkanın Erzurumda mı hemşerim. İleriki bir tarihte gelirsem Abdulselam hemşerimi ziyaret etmek isterim.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Ama farklılık olarak ez pdf reader ve ez pdf clear a gazete makale çok okuyan biri için pocket a ki bunu biliyorsundur, birde sketchbook a bakabilirsin güzel bir s pen uygulaması diyebilirim. Tablete özgü olanıda var. Şimdilik bu kadar. Photoshop ın indirime girmesini bekliyorum. Note 10.1 de vardı o ama bizde yok. 9.99 dolarda çok geliyor bana.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Çok güzel Allah muvaffak eylesin. Dükkanın Erzurumda mı hemşerim. İleriki bir tarihte gelirsem Abdulselam hemşerimi ziyaret etmek isterim.

tabi ki beklerim... evet Erzurum'da tek bir mesajınız yeterli ...

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=130683]android3[/MENTION] Hocam Galaxy Tab Gt-P1000 İçin De Bootloader Açma Ve Root Yapma Hakkında Bilginiz Varsa Ve Yazarsanız Sevınırım :/

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=130683]android3[/MENTION] Pardon Ben Yanlıs Yazmısım Bootloader Ve Rom Yukleme Dıyecektım. Cıhaz Zaten Rootlanmıs Galıba Arkadasım Tarafından Menude Superuser Uygulaması Var Cunku.

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=130683]android3[/MENTION] Hocam Ben Aynı Yontemlerı Kendı Tabletım Icınde Denedım Fakat Recovery Ekranına Gelınce Install Zıp From Sd Card Yazısı Yok. Sadece wipe data wipe cache ve apply update from sd card var onlarada gırınce hıcbır zıplı dosyaları gostermıyor ? :/

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
@android3 Hocam Ben Aynı Yontemlerı Kendı Tabletım Icınde Denedım Fakat Recovery Ekranına Gelınce Install Zıp From Sd Card Yazısı Yok. Sadece wipe data wipe cache ve apply update from sd card var onlarada gırınce hıcbır zıplı dosyaları gostermıyor ? :/

root dosyasının yada cwm dosyasının (hangisini yükleyeceksen) adını değiştir ve update.zip yap ve apply update menüsünü seçip hafıza kartından bu update.zip dosyasını seç bakalım olacak mı :)
bu arada dosyanın adını update.zip yaparken dikkat et. dosya uzantıları görünmüyorsa eğer (yani .zip yazısı) dosya adını sadece update yap :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim Tabletim 3G Li Yani SD Card Girişi Yok Nasıl Yapıcam ?

batu1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler ben bir konuda yardım istiyecektim. Benim Samsung GT P7300 bir tablet PC im var bir kaç gün önce root ve rom işlemleri yaptım ilk defa böyle birşey yaptım ve tablet açılırken samsung yazısı geliyor ama tablet açılmıyor ne yapacağımı bilmiyorum ve tablette team win recovery project v2.6.3.0 var.yardımlarrınızı bekliyorum

Son mesajlar